Reklama

Reklama

Hra o trůny

(seriál)
  • USA Game of Thrones (více)
Trailer 12
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Peter Dinklage, Lena Headey, Kit Harington, Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams, Iain Glen, Nikolaj Coster-Waldau, John Bradley, Alfie Allen (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(8) / Epizody(73)

„Ve Hře o trůny zvítězíš, nebo zemřeš.“ Násilí, klamy a intriky ve velkém stylu provází rody Westerosu osmi vynikajícími sériemi. Vše pro jediný účel - usednout na Železný trůn. Cenami Emmy ověnčený seriál natočený na motivy knižních bestsellerů „Píseň ledu a ohně“ George R. R. Martina, sleduje obyvatele fantazijního světa, jejichž osudy změní společná hrozba ze Severu: zdánlivě nezastavitelná armáda Nemrtvých. (Magic Box)

(více)

Diskuze

berg.12

berg.12 (hodnocení, recenze)

Jako seriously? Davoas a Noční hlídka ji tam v klidu nechá provádět asi ne úplně jednoduché nějaké obřady, aby ho oživila? V momentě, kdy se jí zhroutilo všechno, za čím šla? To někdo bere jako logické pokračování?

na příspěvěk reagoval Lucjen, Maerlyn0

HoneyBunny

HoneyBunny (hodnocení, recenze)

berg.12

Já se za extra velkého fanouška nepovažuju a šestou sérii sledovat budu, ale tyhle reakce chápu. Když si odmyslíš ty wow efekty, tak se seriál opravdu zhoršuje. Pátá série sice měla excelentní Hardhome ale obecně měla špatné tempo (první polovina se táhla, a pak - jako vždy - neměli na konci čas a poslední dva díly byly nechutně uspěchané). Navíc se teď tvůrci budou muset obejít bez knižní předlohy. V minulosti to bylo tak 50/50, když si něco vymysleli sami, ale když už něco podělali, tak to podělali řádně.

na příspěvěk reagoval berg.12

berg.12

berg.12 (hodnocení, recenze)

Lucjen

"They are destroying my show!" "Will never watch it again!", byly (opět) nejčastější reakce fanoušků. Kteří ani po pěti řadách nepochopili, že tenhle příběh nebude mít žádného "vítěze". Jonova smrt navíc nepřišla od nikud, naopak, byla celkem očekávatelná a z hlediska vykonavatelů zasloužená.

na příspěvěk reagoval Lucjen, HoneyBunny

Maerlyn0

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

Jestli někdo nepovažuje za dostatečný důkaz tuhle Melisandřinu vizi, tak nevím :D Jon tam určitě bude mít ještě roli.

"I pray for a glimpse of Azor Ahai, and R'hllor shows me only snow"

na příspěvěk reagoval Camulator

Camulator

Camulator (hodnocení, recenze)

Nebo udělají crossover s Arrowem, Jon přežije, protože to bude chtít a na pomoc mu přiskočí pipka s penicilinovým čajem.

krypton22

krypton22 (hodnocení, recenze)

Rozinek12

Pokud vím, tak v knížkách to Stannis prostě kousnul, šel dál a občas nechal pro výstrahu popravit nějakýho fňukala. IMHO to daleko víc odpovídá jeho charakteru.

luka4615

luka4615 (hodnocení, recenze)

hefoo

Přesně tak. Scénaristé to určitě nějak zaonačí aby ho vrtáli zpět. Sice ne hned na začátku série ale buď v polovině nebo až na úplném konci jak už je jejich zvykem.

na příspěvěk reagoval berg.12

hefoo

hefoo (hodnocení, recenze)

Snáď si niekto nemyslí, že je Jon mŕtvy. Načo by tam inak šla Mellisandra? Už pri ich prvom stretnutí ju Jon zaujal. Podľa mňa zobrá veľkú rolu. Načo by Jonovi linku rozvíjali 4 série aby ho potom takto "odstavili"? Nie, Jon je snáď najdôležitejšia postava z celého seriálu a knihy.

na příspěvěk reagoval luka4615, misterz, berg.12

Lucjen

Lucjen (hodnocení, recenze)

berg.12

Súhlasím. Na druhej strane, neviem si 6. sériu bez Jona vôbec predstaviť, nie? Ťahal veľkú časť príbehu.

na příspěvěk reagoval berg.12

berg.12

berg.12 (hodnocení, recenze)

To vážně chcete mít z Jona nějakou polozombie a dělat, jako by nic? I kdyby se převtělil do zlovlka a pak zas nějak do člověka, musel by ho hrát jiný herec. V knihách by to možná fungovalo ale v seriálu? Dostane několik zásahů na vitální orgány, Ollyho nůž šel snad přímo do srdce a první reakce fanoušků je: 'to nějak rozchodí'?

na příspěvěk reagoval Lucjen

Maerlyn0

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

Jinak to, že Jon tam ještě bude mít nějakou roli, je jasný, protože podle proroctví má být Azor Ahai on.

na příspěvěk reagoval berg.12

Maerlyn0

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

Rozinek12

To by mě taky dost zajímalo, jakou alternativní lepší situaci Stannis měl, kromě toho, že tam všichni umrznou/umřou hlady. Neříkám, že já bych to tak taky řešil, ale ono v krajních situacích člověk udělá ledaco, navíc byl zmanipulovanej Melisandre, tam jde nějaká logika stranou. Fakt čekám na kiddin geniální strategický nápad, kterým by se z toho dostala.

na příspěvěk reagoval misterz

HoneyBunny

HoneyBunny (hodnocení, recenze)

Tak se mi poprvé u Hry o trůny stalo, že se po finále netěším na další sérii. Desátý díl byl z vypravěčského hlediska špatný - všemi linkami jen co nejrychleji proletěji a ujistili se, že každá má nějaký cliffhanger. To, jak zmršili Stannise, nebudu rozebírat, to už řešili jiní na internetu, ale nečekala jsem, že jeho postavu opravdu nenávidí tak moc, že na něho během těch pár minut, co mu dali, naserou až tak moc. Jonova scéna prišla skoro odnikud (minulý týden jsme viděli, že mu a Divokým otevřeli bránu Castle Black a najednou bratři otočí...) a byla nepovedená. A Cersei bych si užila, kdyby její ulička hanby byla zařazená v jiném dílu, tady na mě ta scéna neměla ten správný efekt. Vždycky jsem se bála, že Benioff a Weiss jsou neumětelové a místo vyprávění příběhu se budou čím dál víc soustředit na šokující chvíle (šok - Shireen to opravdu schytá, šok - "zrada" Ollyho atd.), a tohle uspěchané a nepovedené finále mi to potvrdilo. (PS: Knihy jsem nečetla ale po tomhle vážně uvažuju, že s tím začnu.)

berg.12

berg.12 (hodnocení, recenze)

Jestli se nepletu, tak smrt postav byla zatím vždy ukázána. O učiteli tance se diskutuje dodnes. Čili Sansa&Theon, Myrcella a Stannis budou mít nejspíš ještě nějakou dohru.

anomandaris

anomandaris (hodnocení, recenze)

kiddo

kdy byl Stannis v seriálu veden jako geniální stratég a taktik? Proč mícháš jablka a hrušky dohromady, čili seriál a knihu?

na příspěvěk reagoval kiddo

Uživatel berg.12 smazal svůj příspěvek.

Dadel

Dadel (hodnocení, recenze)

Dotaz (už si knihy moc nepamatuju) - jak tam dopadl Stannis? Je ofiko mrtvej nebo je to nejasný?

na příspěvěk reagoval anomandaris

luka4615

luka4615 (hodnocení, recenze)

misterz , Johnny_SVK

Prý jsou teorie, že ho Mellisandra oživí. Měla by, Jon je vlastně jeden z hlavních tahounů celého seriálu.

Nějaké tělo jsem tam viděl, ale že by to byl Hora to mě nenapadlo :)

Související novinky

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

29.02.2024

Druhá série ještě ani nemá oznámené datum premiéry, ale už teď víme, že se začalo pracovat rovnou na třetí řadě, v níž se vrátíme do Středozemě. Seriál Pán prstenů: Prsteny moci se pyšní obrovskými… (více)

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Spinoffů, prequelů či přímých pokračování jsme se měli ze Západozemí dočkat už několik. V současnosti je jisté, že se letos v srpnu dočkáme druhé série Rodu draka. Dále pak s určitostí vzniká série A… (více)

Reklama

Reklama