Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

liborson

No, nebudeme z toho dělat kovbojku, první sezona za slusnych 70, druha za hodne spatnych 40, a ta treti za nudnych 50. CO bude priste? Zase nuda? ()

zodiak217

Úprimne ked som si pred časom náhodne pozrel nejakú časť tohto ospevovaneho serialoveho hitu na HBO, bola to ťažká nuda pretkavana zdlhavymi a nudnymi dvojzmyselnymi dialogmi. Strácal som sa v deji, nevedel som kto je kto. Príliš veľa lordov a milady, no jednoducho obrovský chaos. Naviac, čo mi veľmi vadilo a vadí mi dodnes je maximálne nesympaticke a fádne herecké osadenstvo. Na to, že je tam dosť erotických scén, vôbec nepôsobia erotický, skôr naturalisticky, čo bol asi aj zámer keďže tie herečky takmer vôbec nie su sexy. Asi pred týždňom som sa vsak odhodlal stiahnuť si a pozrieť celý seriál od prvej časti a postupne si má získal. To v čom som sa pred tým strácal mi začínalo byť jasnejšie, zacal som lepšie chápať kto je kto a podľahol som daru tejto série o ktorej som pred tým tak pochyboval. Je tam niečo, čo tak veľmi láka diváka aby si pozrel ďalšiu a ďalšiu časť. Tie magické momenty s bielymi chodcami alebo drakmi su naozaj skvelé. Je to to ocarujuce. Trochu zvláštne, no je na tom seriály niečo, čo má zaujalo. ()

samoss

Po 1. sérii jsem ohodnotil za 4 ****, ale postupem času jsem ztratil zájem a ve druhé sérii jsem to zapíchl. Já nevím jak to vysvětlit, prostě pořád jenom " Zima přichází" a stvůry se blíží a přiblížila se nuda a konec :( škoda takhle za 3 *** ()

anomandaris

Díl od dílu, série od série horší a horší. Hodně vzdálené od knižní předlohy, která se snaží vyvarovat obvyklých klišé, bohužel scénáristé GoT jsou přinejlepším průměrní a to prostě nestačí. ()

RyxiraAmy

SPOILER Kdo jste kdo, lidi? Stark, Lannister, Targaryen nebo Baratheon? Já sama jsem váhala celé tři skvělé série a tato palčivá otázka mě stála mnoho bezesných nocí. To je na tomhle seriálu to nejlepší - žádné černobílé postavy, žádný jasný nepřítel. Bývalým Sedmi královstvím vládne úchylný a sadistický třináctiletý chlapeček se svou matkou manipulátorkou za zády. Kdo by se nevzbouřil, no řekněte? Navíc když vám před zraky celého Králova přístaviště zabijí manžela a otce (což jsem mimochodem FAKT nečekala, stižena virem z amerických akčňáků, jehož nejvýraznějším příznakem je záchrana hrdiny v poslední vteřině)? Robb Stark tam prostě nemohl dál hnípat na severu, to dá rozum. A když se mladičké Daenerys za mořem vylíhli tři draci, kdo mohl čekat, že zůstane stranou? A navíc se dá očekávat, že Jiní to bývalým Sedmi královstvím pěkně zavaří, ať vyhraje kdokoli. Prostě se to všechno řeže, každý někoho nenávidí, každý někoho mstí. Co se nenávisti týče, vede desetiletá holka - tohle už prostě MUSÍ každého zarazit. Není jednoduché mezi těmi proudy krve najít svou vlastní identitu, ale povedlo se - po Tyrionově hrdinské obraně Králova přístaviště, ukázce Tywinova řeznického umění a Jameiho proměny z arogatního povýšence a zneuznaného hrdiny v mrzáka a zneuznaného hrdinu jsem si přichystala róbu z purpuru a zlata (promiň, Robbe). Obléknu ji, až někdo podřízne toho skrčka na trůně - a doufám, že to bude brzo. Pokud by to ještě nebylo někomu jasné, tak já fandím Tyrionovi, Jameimu (jo, i ta jejich zmijí sestřička/milenka má mé částečné sympatie) a držela jsem palce i Robbovi, dokud ho ten *** Frey... Stále ještě to nemám srdce to napsat, natož vyslovit. Arya je taky holka do nepohody. Nevím, kde jsem to četla, ale je to smutná pravda - Jon alias Kit Harrington má pohled ztraceného štěňátka, ale mám strašlivé podezření, že celou tuhle krvavou bouři navzdory tomu přežije. Kromě toho by mohl natáhnout bačkory i ten *** Frey. A co se všemi starkovci nenáviděné Catelyn týče, jsem pečlivě neutrální. ...Sakra, zdá se mi, že se Martinovi fušuju do řemesla. No nic - půjdu si vystát frontu na Tanec s draky a modlit se za brzké shledání se čtvrtou sérií. ()

MiniRecenze

Bomba!Takhle chytlavý seriál jsem dlouho neviděl.Každá epizoda končí tak,že se musíte podívat na následující díl (fakt,já takhle shlédl 8 epizod za sebou).Žánrově zde najdete skutečně vše,snad jen sci-fi zde nahrazuje fantasy.Skvělá režie,produkce,scénář,hudba,herci,kostýmy....nenajde se slabina,která by vyvrátila toto tvrzení.Upozorňuji snad jenom na to,že je nám představeno spousta postav a ze začátku v tom můžete mít zmatek,ale ujištuji Vás,že to mozek přepracuje a už si libujete.Říká se,že se v tom nejlepším má přestat,přesně to si řekli tvůrci a seriál se s Vámi loučí v celkové 30.epizodě....klid, Duben 2014 má vyjít na světlo další série.Pro mě silné překvapení a jsem si jist,že pro Vás taky. BOMBA!!! ()

Cinik odpad!

Mohla to být zajímavá fantasy, kdyby a) měla nějaký trochu přijatelnější morální rozměr, b) ji nezabila pornografie, nedopracovanost a malost bojových scén a naopak zbytečně detailní snímání extrémní brutality u scén jiných. Slušný člověk se na to dívat nebude... ()

FandaF

Po vidění všech 40ti dílů a úvaze nad celým tím dílem, zvedám na 5*. Je to dobrá zábava a to že mě v ději občas něco naštve, to k tomu patří. Těším se na další díly. ()

Majo77

Pilotné diely ma donútili premýšľať nad tým, prečo je Game Of Thrones na popredných priečkach najlepších seriálov všetkých čias. Nudné a zdĺhavé predstavovanie postáv mi liezlo troška na nervy ale neskôr som pochopil, že to bolo iba nutné zlo. Toľko súbežných dejových línií, vedúcich k obrovskému množstvu potencionálnych koncov drží diváka v napätí počas každej jednej časti (nerátam prvé 2-3 diely. Klobúk dolu pred režisérmi - vysoká škola filmovania podľa knižných predlôh. Momentálne ma napadlo, ako by vyzeral film Eragon, ak by sa ho chopila táto skupinka ľudí. SPOILER: Chudák Sean Bean, kedy sa tento herec dožije konca príbehu? (LoTR - smrť v prvom filme trilógie/ v GoT zase na konci prvej série) ()

rEooo

Ak niekto napiše že tento serial "začína to byť riadna uspávanka", alebo niečo podobne potom tento serial pravdepodobne pozeral iba cez klučovu dierku, tento serial je uplne dokonalý od prvej časti až po poslednu. ()

MartinReno

Rozmýšlam ako mám ohodnotiť seriál,ktorý po mnohých, úžasných dieloch vobec nijak neskončí a vo finále kopne diváka do rozkroku. Po rokoch čakania teda konečne koniec. To je ale asi tak všetko, čo má zmysel k tomu dodávať. Seriál je pútavý, ale nespeje tam, kam by mohol. Príliš vela omáčky, hoci herecky i vizuálne kvalitnej. ()

Merenre odpad!

Dal sem tomu několik šancí,ale prostě to nejde. Odpad nedávám jenom protože....proč vlastně - dám ho, plně si ho to zaslouží. Tolik žvástů o hovně jsem snad ještě nezažil. Nemá to snad žádnou myšlenku, žádný pořádný děj, je to jenom onanie někoho, kdo si vymýšlí svůj vlastní svět - to si má ale dělat doma v soukromí. Těch pár pikatních softporn scének už tu bídu nezachrání. ()

k.Missa

O tomto seriál básnil můj kamarád tak dlouho až mi to nedalo a pustila si 1. díl. A pak přišel další, další a najednou jsem byla na konci 2. řady ani nevím jak. A jako na trní jsem vyhlížela řadu 3. Seriál mne okamžitě vtáhnul do svého světa a už mne nepustil. Tolik propracovaných postav v jednom seriálu jsem dlouho neviděla. To platí i o celém světě a historii Západozemí. Taktéž neustále napětí zda-li se Vaše oblíbená postava dožije dalšího rána dělá ze GoT výjimečný seriál. Poznámka na konec: díky Stando :) ()

Hellscuboy

Pro mě seriál č.1...nějaká malinkaťoulinká chybička se vždycinky najde,to je všude,páč nikdo a nic není dokonlé,ale zde mi vadila,jen jediná věc...absence nějaké větší bitvy,víc ukázat,vlastně většinou aspoň trochu...ukázat...většinou děj přeskočí,že už je po...hm...já čekal jak začnou padat hlavy,sekat ruce,lítat střeva,stříkat krev a sračky a.......nikdy pořádně nic......i tak ale skvělá podívaná,která v žádném případě nenudí,každý si najde hrdinu/záporáka či více komu fandit,sledovat orgie,rozmanitost kultur a zemí v tomto skvěle vytvořeném světě intrik,zkrátka středověk,jak jsem si ho vždy představoval(samo bez těch draků...nebo ne :-) ) ()

ariari

po vzhliadnutí tretej série som hneď zmenila hodnotenie z 5 na 3 . prvá séria: supeeer druhá séria čo to? tretia séria no toto!! akosi sa nám to zašmodrchalo, po dôkladnom technickom zvládnutí natáčania záberov na násile naozaj zblízka čo je teeeda ale šok! to je jediné, čo ťahá masy? sa dejová linka ale zhoršila a natiahla, že 10 dielov vlastne tvorí obsah knihy co týden dal a je rozpísaný tak na 100 strán. tých 10 dielov sa točilo rok! a na konci si stále myslíme, že sme sa niekam posunuli. ale ak prežijete trojku, tak v štvrtej začína čo to dávať zmysel....postupne prichádza zlepšovanie, napriek balastu zbytočnej krutosti.tak by každý národ jedine uadol a nenapredoval ..finále dobré, naozaj dobré. ()

Repulsion

Hra o trůny je ve své podstatě děsná pitomost a dílo šíleného grafomana. Nicméně seriál na diváka od samého počátku valí veškeré triky, které má současná kinematografie k dispozici. A to velmi profesionálním způsobem. Takže nepodlehnout tomu kouzlu i při vědomí, že je to suma sumárum nehorázný kýč, lze jen velice těžko. No, já jsem se ani tak moc nebránil. Jak začala u prvního dílu ta úvodní geniální znělka, tak jsem byl v pasti. :) ()

kishi_SO

SEASON 1 -- malokedy sa mi stava, ze mi hodina ubehne tak rychlo. Hra o trony ma zaujala od prvej casti. Sympaticke postavy, trochu erotiky a nenudiace dialogy. Snad aj tej akcie keby bolo, bolo by to dokonale. SEASON 2 -- na kvalite to urcite neklesa. Bohuzial som sa musel zmierit len s tym, ze sa nemam viazat na ziadnu postavu a hovorit, ze ta je mi sympaticka. V dalsich dieloch moze totiz zomriet uplne ktokolvek. SEASON 3 -- nadielka WTF momentov pokracuje. Kvalitu si serial stale drzi. SEASON 4 -- porcovanie ustrednych postav pokracuje. SEASON 5 - pomalsi rozbeh, sokujuce finale. ()

mikiqex

Vždy jsem si myslel, že fantasy mám rád. Jestli je toto čistokrevné fantasy, tak musím změnit názor. První epizodu jsem ani nedokoukal, v paměti mi zůstala jen krev a kozy. Předpokládám, že to bude hlavní důvod popularity seriálu. Nulový děj, absurdní scény, ale zajímavá výprava a dobré zpracování. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci