Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

lexmark

Hra o trůny budou navždy v mé topce, pravda kvalita scénáře ke konci klesala (u efektů a zpracování přesně obráceně). Každopádně si mě seriál zaháčkoval už od prvního dílu a sledoval jsem jej 8 let. Zpackaný závěr sice ukázal, že síla předlohy od R.R. Martina by rozhodující a bez něj už nedokázali udělat kvalitní zakončení. Nicméně jde o nejzásadnější seriál poslední dekády a je skoro povinností každého jej vidět ()

Updated_Cake

Knížku jsem nečetl a číst asi nikdy ani nebudu, ale... Seriál zaujal a líbil se mi. První série mě trochu mátla, jak to jen šlo a nevěděl jsem, co od toho čekat. Stejně jako na velké kolo je potřeba velká síla, aby se roztočilo, zde tomu nebylo jinak a trvalo, než se vše pomalu rozpohybovalo. Od 2. série jsem byl ale unešený a hltal díl za dílem. Pak přišla 6. série, kde kvalita neskutečně klesla, pak 7., kde to šlo zase zpět a vypadalo to dobře a 8. série byla zcela mimo ten příběh, který se tam tvořil. Co jsem pochopil, tvůrci si od jistého momentu tvořili příběh sami, protože nebyla knižní předloha. Je to škoda, seriál měl potenciál a za ten nezdařený konec beru hvězdu. Jinak je to sci-fi sen každého nerda. Někteří to označují za fantasy... Přijde mi to osobně jako lepší sci-fi než fantasy. Seriál dobrý, pro čtenáře, kteří ale ještě neviděli, doporučuji si připravit nervy na konec seriálu, je třeba to dodívat celé a zároveň ten konec je jedna velká tragédie. ()

SLPHR

Po zhlédnutí poslední série jsem měl dosti rozporuplné pocity. V první řadě jsem byl nadšený z celého seriálu jako celek. Od hereckých výkonů a charakterů postav až po hudbu. Na druhou stranu závěr seriálu mě dosti zklamal. A přišlo mi že chování některých postav neodpovídá jejich povaze. Nakonec jsem se rozhodl, že posední díly mi nezkazí zbytek seriálu a stal se mým nejoblíbenějším. ()

JarinDL7

První čtyři série 100 % a bylo zaděláno na nejlepší seriál všech dob. Pak se ovšem tvůrci odklonili od knih a dokázali nám, že sice dokáží velmi dobře adaptovat, ale sami neumí vůbec napsat scénář. Poslední série je největší odpad, co kdy vzniknul. Žádné jiné dílo na světě neobsahuje tolik děr ve scénáři. ()

Janiik15

Když jsem si pustil první díl, tak mě to tak vtáhlo do děje, že jsem to brzy celé dokoukal, ale k poslední sérii můžu napsat pouze 1 slovo a to je PROČ? celý seriál byl úžasný a vážně jsem ho miloval, ale proč to musela poslední série tak pomrvit? I přes to, jak mi to poslední série zkazila, tak jsem si celý seriál vážně užil a nelituji toho, že jsem u GoT strávil tolik času. Každému bych ten seriál doporučil shlédnout, protože vás to bude vážně bavit. I přes to, že poslední série by si nezasloužila ani 40%, tak celkově bych GoT dal 85%. ()

Sheelle

Bezpochyby fenomenální dílo. Sice jsem odpadla někdy u páté série, ale to nesnižuje jeho kvalitu. Pokud bych hodnotila pouze prvních pět sérií, tak jednoznačně topka ve všem. Ovšem časem došly postavy a kvalita a příběhy nových už trochu drhly. ()

Giorgione

Hra o trůny. Co k tomu říct? Ve svých začátcích něco naprosto fascinujícího, čeho se člověk chytil a nemohl se od toho odpoutat. To byly ty krásný časy plný úžasných i šokujících zvratů, smysluplného příběhu, logiky vývoje postav, promyšlených dialogů a navrch k tomu všemu nadčasová myšlenka o tom, jak nesmyslné jsou hry mocných, když je v sázce přežití celého lidstva. První čtyři série by šlo v podstatě označit za vrchol dnešní seriálové tvorby. Další dvě série měly viditelně slabší předlohu, tvůrcům se však pořád obstojně podařilo tuto skutečnost přetvořit do ucházejícího, kvalitami alespoň průměrného díla, které se pořád drží své původní a velmi velkolepé myšlenky a bez zbytečné vaty, kterou předloha začíná od jisté doby trpět.  Přesto už tehdy někteří prozíravější začali vyjadřovat své obavy a někteří si už tehdy mysleli o dvou Davidech svoje. A je nutné jim dát zpětně za pravdu. No a pak přišly poslední dvě série,  kdy zejména ta poslední je tak špatná a v tolika ohledech, že i taková slova jako katastrofa katastrof jsou ještě slabá slova a eufemismy. Obě pak slouží jako děsivý důkaz, jak neschopní dokážou původní tvůrci být, nemají-li po ruce dobře udělanou předlohu a čeho jsou jako lidé schopní. Hra o trůny byla fenoménem, který měl potenciál být moderním fantasy, které mělo šanci předčít Pána Prstenů. A kdyby se tak stalo, litoval bych, že je možné dát jenom pět hvězdiček. Jenže děj posledních sérií je natolik trapný a špatný, že nakonec dávám jenom slabé tři hvězdičky, které ani zdaleka nevystihují ten neuvěřitelný pocit zklamání, který z toho cítím. Hra o trůny tak ve výsledku naprosto dokonale promrhala svůj potenciál a to naprosto neodpustitelným, diletantským způsobem. Místo nadčasového díla, které by si podobně jako Jacksonovu trilogii mohl člověk pouštět donekonečna máme bezesporu jedno z největších a nejhorších fantasy fiasek ever, u kterého si právem kdekdo z odpůrců tohoto žánru s opovržením odfrkne. A to proto, že fantasy mu bude na základě jeho zkušeností připadat jako něco, co nedává smysl. Harry Potter, který nakonec zasadil fantasy žánru taky bolestnou ránu, může jen blednout závistí a učit se, jak se to dělá, právě u Hry o trůny. Pán Prstenů tak zůstává v podstatě neohrožen jako ten stálý a pravý král fantasy, vedle kterého nemá Hra o trůny ani náhodou šanci. A to je naprosto nepřijatelné a neodpustitelné, zvlášť, když její tvůrci měli dostatek možností, rozpočtu i času dokázat víc... /Hodnocení sérií... První: 5*. Druhá: 5*. Třetí: 5*. Čtvrtá: 4*. Pátá: 3*. Šestá: 3*. Sedmá: Odpad! Osmá: Odpad! Je proto více než smutné, že seriál s náběhem na 5* a možná i 6* nakonec skončil s pouhými 3* jako průměrná záležitost. Kvalitativní propad obsahu u posledních dvou sérií je ovšem brutální. ()

Czekkie

Předem chci říct, že i přes 7. a 8. sérii, je to pro mě stále nejlepší serál vůbec.  Což jen vypovídá o kvalitě sérií 1-6. Na začátek chci říct, ze až nepopulárně nejvíc sympatizuji s Lanistery, jelikož se chovají nejvíc racionálně s ohledem na prostředí, ve kterém se seriál odehrává. Oblíbených postav mám asi 20, ale vypíchla bych Ohaře (the Hound), Bronna z Černovody, Brienne z Tarthu, Tywina Lanistera, Cersei Lanister, Ollenu Tyrell a Tyriona Lanistera.  Tento seriál je dokonale nepředvídatelná výprava, plná krve, sexu, historie, tradic, lingvistiky a humoru, doplňena úžasnou, dokonalou, pohlcující hudbou od Ramina Djawadiho.  Vyjádřím tu jeden malý unpopular opinnion. Asi od 3. série jsem věděla, že  Dany hrábne. Její nárok na Iron Throne neměla podložené ničím jiným než rodovým jménem a větou "I am the queen". Konec seriálu byl dějově v pořádku. Jen to bylo strašně uspěchané a špatně zpracované. Co mě naštvalo a nedávalo mi to smysl je, že Night King, který byl celou dobu vykreslován jako super mocný,  děsivý,  naskillený a bůhvíco,  byl zabit za 5 vteřin, bez souboje. Přišli jsme o doslova epický souboj. Nemám ani tak problém s tím, že to byla Arya, kdo ho zabil, jako mám problém s tím provedením. Jeden skok a jedno bodnutí,  bez využití Aryiných i Night Kingových schopností, rychle rychle vyřešit to, na co se těšíme 7 serií,  jen abychom se mohli vrátit k žabomyším válkám rodů ze Západozemí.  Velmi mě taky mrzí, že Cersei nedodržela slovo. Bylo by epický vidět všechny armády Westerosu, jak bojují bok po boku proti společnému nepříteli.  Pro změnu bych chtěla vypíchnout moment, kdy Jaimie pasuje Brienne na rytíře. Nevím, jestli jsem kdy u něčeho brečela víc.  Celkově v klidu dám ruku do ohně za tenhle seriál, a i když jednotlivé série by zasloužily různá hodnocení, celkově bych tento seriál ohodnotila na 90% ()

Norrek

Někdy v roce 2012 mě kámoš nalákal na tento seriál s tím že je to fajn středověká řezničina. Přišlo mi, že tou dobou kolem toho ještě nebyl takový hype. Do té doby absolutně netknutý GRRM jsem zhltnul dvě série, které byly k dispozici a netrpělivě očekával další! V mezičase jsem při dojíždění na vejšku přelouskal knižní předlohy v podobě tisícistránkových biblí a absolutně tomuhle Loru propadl. A někde do 4. Série jsem vrněl blahem. Jenže všechno pěkně jednou končí. Seriál nám dohnal knižní předlohu, na kterou my nerdi čekáme už dlouhých deset let a vypadá to, že se nedočkáme. Seriálu skončily noty a do čela naskočila dvojice DB a DW - pro mě ti, jejichž jméno se nesmí vyslovit, dva arcipadouši a ultrazmrdi, kteří si se zbytkem seriálu vytřeli prdel a zkurvili tu přenádrhrnou sérii, na který tolik lidi lpělo. Predstavte si tu teď Marlona Branda a jeho legendární meme větu: "Look how they massacred my boy" Jsem však nadále přesvědčen, že seriál je jednou z nejlepších adaptací knižní předlohy, minimálně jeho první půlka, jakou jsem kdy viděl. ()

Upisdown

Jakožto fanoušek fantasy jsem byl plný očekávání. Před seriálem jsem četl ani ne půlku knihy, takže jsem tak nějak tušil do čeho jdu. A jak bývá zvykem, že knižní podoba se často s hranou verzí rozchází, ne vždy to tak úplně platí. Jasně, že většinu věcí v seriálu nenajdeme a budget je jasně omezený, jak jde vidět, tak i přesto si seriál udržuje skvělou atmosféru, postavy, dialogy i příběh. Hned zprvu se mi líbila atmosféra a postavy. Nevěděl jsem, co si mám o všem myslet. Všechno bylo zmatené, hromada postav, hromada příběhů, co říct, tenhle chaos se mi ale náramně zamlouval. Ten pocit, kdy nevíte, co se v dalších vteřinách stane. Nejspíš nejenom pro mě, tímhle začala nová éra moderního fantasy a seriálů obecně a o hudbě ani nemluvím. ()

Mumu46

Jeden z mála seriálů, u kterého mi na konci každého dílu spadla brada a musela jsem se dívat na další. Doba, kdy se příběh odehrává, jeho místo, různorodost postav, příběh každé z postav, propracování scén..., to vše byl pro mě nepopsatelný zážitek. A to i přesto, že se jedná o mix jiných seriálů. Tento se mi vkradl bohužel i do snů, kdy jsem se budila s děsem. Nejúžasnější byla ta nekončící fantazie, "hlavní" postavy umíraly, samá překvapení na diváka a člověk nikdy nevěděl, co má čekat. Podle mě jeden z výborných (ne však nejlepších) fantasy seriálů "této" doby. A to i přesto, že spousta scén je drastická a brutální. Nemluvě o neustálých souložích. Jediné, co mě mrzí je poslední série. Není tak propracovaná a působí, že byla vytvořena na koleni. Právě "díky" poslední sérii a la Hollywood mě opakování seriálového maratonu neláká. ()

BStone

Tahle série je v mnoha ohledech mimořádná a špičková. O posledních dvou řadách už bylo asi řečeno vše, ale v kontextu celého seriálu musím dát plný počet. Protože něco takového už tady asi nebude. 90% ()

lukas.7

Pre mňa jednoznačne najlepší seriál aký som kedy videl podľa knižnej predlohy ..  7 rokov historickej ságy pri ktorej som vedel stráviť xxx hodín a vždy sa tesil na ďalšiu epizódu pretože to jednoducho človeka tak vtiahlo  ... Game of Thrones je nepredvídateľný seriál ktorý uchvátil milióny fanúšikov/nadšencov .... škoda poslednej serie kde to bolo cele urýchlene a tvorcovia si to dotvorili po svojom Hry o Trony je veľdielom spisovateľa - Georga Martina .. ()

iskander1210

Pozitivne: - Velmi dobry pribeh, ktory sa rozbieha sice pomalsie, ale po prvych 3,4 dieloch kazdeho uplne vtiahne do seba - skvelo napisane postavy, kazda jedna hlavna postava je zaujimava, a je ich vela - vynikajuci herci, ani jeden nezklamal, vyzdvihol by som Peter Dinklage ako Tyriona a Kit Haringtona ako Jon Snowa, ako aj Sean Bean ako Ned Stark - hudba Ramin Djawadi ja asi najlepsia serialova hudba aku som kedy pocul Negativne: - rozdiely medzi serialom a kniznou predlohou. Mne osobne nevadili, aj ked som fanusikom knih, serial bol u mna este vyssie - posledna seria bola spravena dost nahusto, mala sa rozdelit na 2 serie, ale tvorcovia to museli skratit, co sa preukazalo na kvalite ()

noelgallagher

To je mi svět, povinnost pro všechny fanoušky fantasy, k tomuto asi bylo vše řečeno a každý tento skvost zná...Poslední série nejhorší, ale za mě nebyla tak katastrofální, protože mám rád drama. Martin vytvořil nový legendární svět, který v hlavách nerdů zůstane ještě delší dobu. ()

Pito126

Seriál který jsem viděl už dvakrát a stále mne překvapuje. V seriálu je spoustu detailů a spoustu pěkně zpracovaných scén. Prvních šest sérií je velmi hezkých a dobře propracovaných, samozřejmě se tu a tam objeví chyba. Sedmá série už je o něco horší, ale za to osmá série je strašná. Všechno co mohli tak zničily, několik let plánování a k tomu ještě knižní série a i tak to nezvládli. Úplně to ničí celý seriál, na osmou sérii jsem musel rychle zapomenout a vymyslet si v hlavě vlastní konec, který podle mne je lepší. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci