Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

1mArc0

Každá séria má niečo do seba. (Tretia, bola no skvelá). Áno možno prvá séria je najsurovejšia, má najlepšiu dejovú líniu, atmosféru, herecké obsadenie. A? Môžem spokojne napísať, že je to jedna z najlepších fantasy súčasnosti George R. R. Martin si môže spokojne dožiť, pretože podal ľudstvu neskutočne prepracovaný svet, len škoda že tvorcom tohto seriálu to trošku nevyšlo ako podľa knižnej predlohy, nemám na mysli detaily ohľadom každého stromu, ktorý sa nachádza v tomto svete, skôr dejovú líniu (napr. pôvod Johna Snowa). Kto je príliš leniví na čítanie, tak skúste seriál (milé a logické písať 6 rokov po premiére) ... taká otázka, kto to ešte nevidel? Momentálne, vrchol možností videa ako takého (spracovanie, efekty - milované a nenávidené). Pre ešte väčšiu spokojnosť (možno) vašej mysle <--------- Kniha Seriál -------->. Jedno pravidlo - nikdy, nikdy si nezamilujte žiadnu postavu z tohto seriálu. NIKDY!!! Lebo budete plakať ako ja, kvôli Margaery Tyrell, lebo je v base - ty špina (ups, spoiler hnusný to mi ušlo, veď len príklad som uviedol). Winter is Coming. /90 %/ ()

biergof

John Sníh a Matka Draků..tyto dvě dějové linky bych ponechal, umí zaujmout, mají atmosféru a smysl a vše ostatní spláchl do hajzlu. Od nehereckého přehrávání a pohledy herců do dálky, když vypráví svůj příběh..výkon jak z Ruského filmu, otravné prcací scény, ohrané politické pletichy a nekompromisní antilogické jednání většiny hrdinů seriálu je známkou vyzrálosti scénáristů alá Tak jde čas. A kdyby to šlo přehlédnout, tak rozhodně né nezvládnuté akční scény z jak z Tureckého akčňáku. Ten fenomenální úspěch GOT však chápu a respetuji. Zvláště v našich končinách, kde právě vzniká Babišovský Kult a seriál Ulice ovlivní následující generace ovcí je Hra o Trůny skvělé kladívko k lobotomii. Nech sa páčí. ()

ŠpetaMarek

1. 2. rada, skvela. Duraz na postavy, na adaptaci a z toho vyplivajici dialogova dokonalost. 3. radu povazuju za nejhorsi, nelibila se mi moc ani napoprve, aneb "cely dil lezeme nahoru a nic ne nestalo", ale svetle chvilky to samozrejme mam. 4. rada je navrat ke standardu. 5. rada znamena vyditelny (na scenari a dialozich) odklon od knih a zde se to mohlo zacit lamat a jit do hajzlu. Jenze je tak skvela a... 6. rada je proste nejlepsi. Ano, jsou tam caste teleportace a nektere linky jdou od nikud nikam (ale maj blondateho terminatora), ale ten serial dospel. Dospel tam, kam dospivaj jen ti nejlepsi, do stadia, kdy maj tvurci hotove charaktery a muzou si s nima hrat jak chteji (i diky absenci predlohy). Pridejte k tomu, jeste kupu nezapomenutelnych momentu, odhaleni a brilantni rezie a mate to nejlepsi co jste v roce 2016 mohli videt. Ano vcetne kina. ()

Lavinia

Zvědavost mi nedala a donutila jsem se shlédnout, co dnes hýbe mladou myslí. 1. sezona: Ďábelsky se nudím 7 dílů, statečně vytrvávám, je to jak Dallas ve Fantazimansku. Pak děkuji bohům a režisérům, že se konečně něco děje. 2. sezona: Nuda neopadává, mohly by se prosím vynechat ty hloupé kecy a stupidní dialogy? Nakonec doufám, že mrtvolky sežerou všechno, co se hýbe, zvláště tvůrce. Pauza: Kupodivu do týdne si už ani nepamatuji, oč že to tam jde. Nicméně vyčkávám splnění rezervací v MLP na další sezony, neboť 30 korun je maximum, co jsem ochotna za tuto poučnou cestu do moderního mládí dát. ()

DanMac

SPOILERY! - 1.séria-80%= Veľmi dobý začiatok, síce trošku guláš v postavách no po prvých 3 dieloch už viete kto je kto úplne presne. Začalo to mať dosť dobré grády, hlavne keď tam zabijú asi v 8 diele Neda Starka. 2.séria-85%= Začiatok bol pre mňa extrémne nudný, po prvých 4 epizódach som to skoro vypol. Našťastie som to nevypol a posledné 2 diely naozaj stály zato. 3.séria-90%= Najlepšia séria z prvých troch, viac akcie a skvele dialógy. Som nadšený. 4.séria-95%= V tejto sérií umrelo celkom dosť postáv, ale tak je to GOT. Celá séria bola epická, scény ktoré sa mi uchovali v pamäti sú najmä Joffreyho smrť, Tyrionova epická ,,speech" na súde, súboj Oberyna s Horou, obrovská bitka v 9 diely medzi Nočnou hliadkou a divokými a na konci celej série aj epická vražda Tyrionovho otca. Geniálna séria. 5.séria-90%= Áno je to trošku nudnejšia séria, mohlo by to byť zostrihané rýchlejšie. Nič to ale nemení na tom že som mal pri sledovaní neraz zimomriavky. Konečne dostali viac priestoru biely chodci. Táto séria je trošku slabšia oproti tej 4, no aj tak som sa pri nej skoro celý čas bavil. 6.séria-100%= Je to priam neuveriteľné, že práve až v poradí šiesta séria sa mi páčila najviac zo všetkých. Dychberúce scény vylepšené perfektnou hudbou Djawadiho umocňujú silný emocionálny zážitok. Sila Game of Thrones je hlavne v scenári, pretože nám na všetkých postavách strašne záleží. Nemám kde vytknúť chubu. Najlepšia epizóda zo série a aj z celého seriálu bola podľa mňa záverečná Winds of the Winter. Táto séria sa stáva mojou najobľúbenejšiou. 7.séria-80%= Uuuuuuufffff...... taký pokles oproti predchádzajúcej sérii. Absencia G. R. R. Martina je tu extrémne vidieť. Miestami až neznesiteľný klišé scenár je fakt hrozný ( Daenerysina záchrana za stenou ). Je to naozaj zvláštne keď je celý seriál postavený na dlhom cestovani postáv z kontinentu na kontinent- a potom je tu siedma série kde sa skáče hore dolu. No ako pri každej slabšej sérii je tu naozaj veľa čo ponúknuť. Od krásne natočených veľkolepých bitiek ku neskutočne silným dialógom. Stretávky postáv nedávajú zmysel no niektoré boli fakt neskutočné ( Ohar a Brienne, Tyrion a Cersei) aj keď napríklad také stretnutie Arye so Sansou mohlo byť viac emotívne. No nič, perfektnú technickú stránku seriálu zráža dole hlúpy scenár. Vizuálne to prekonalo hranice. 8. séria-40%= Už pri siedmej sérii som si vravel že toto nie je ten klasický Westeros ktorý všetci poznáme zo šiestich predchádzajúcich sérii. No to, čo tvorcovia na čele s Davidom Benioffom predviedli, to je na zaplakanie. Príšerný, hlúpy, otrasný, neznesiteľný, hrozný,( a takto by som mohol pokračovať do nekonečna ) scenár nezachránilo nič. Z vizuálu v piatej epizóde som sa skoro povracal, tak zlé CGI v got nikdy nebolo. Dobre, režiséri a producenti povedali že sa nechcú nikam ponáhľať a tak vynechali jeden rok. Kde je to nikam sa neponáhľať? Všetko je skrátené, uponáhľané a nevysvetlené. To nehovorím ani o tom že pri strihu si nevšimli Starbucks a plastovú fľašu. Tak DOKONALÝ seriál s tak HROZNÝM koncom tu ešte nikdy nebol. Chudák Martin. () (méně) (více)

Hudino odpad!

Ostávam pri odpade. Nerozumiem, čo je na tomto veldiele prevratné. Je to iba zmes úplne nesympatických a klišovitých postáv, ktoré sú nudné, 'vyvíjajú sa', čo vlastne iba znamená, že nemajú profil a tvorcovia si ich priamo v dianí modifikujú a menia, aby vyhoveli cielovej skupine (buďme optimisti, 15 ročným deťom). Nudné, urozprávané, prázdne. HBO a fantasy seriál síce znie ako veľké booom, možno by to dopadlo inak, keby jeho kostru tvorcovia konceptuálne neodkukali z mexickej telenovely. Pridať násilie, erotiku, čím zdanlivo objaviť Ameriku a byť si istý, že zrazu je to súce aj ako celovečerná zábava dospelému publiku. Veľké hovno, takto to asi celkom nefunguje...Nie a radšej ani knihu ;) ()

MasterD

Nadprůměrný seriál zejména pro velikost výpravy, výjimečný v autorově odhodlání zabíjet hlavní postavy; ovšem chybí mi tam víc fantasy prvků a kouzel po stylu Tolkiena. A od šesté série, kdy (prozatím) skončila knižní předloha, se seriál stal horším průměrným Bčkem, jen nudná a ničím nezajímavá fanservice. ()

Mkartaylas56

1. série - Během první poloviny první série Game of Thrones jsem po celou dobu přemítal o tom, že tohle asi nenaplní má obrovitá očekávání. Děj se rozjížděl možná až moc pozvolně a například ani postavy jsem si hned z fleku neoblíbil. To se ale v druhé půlce změnilo, protože bylo znát, že tvůrci výrazně zvýšili tempo, prakticky každý díl končil velmi napínavě, já jsem s chutí hltal každou novou epizodu a i když jsem si osobně představoval lepší zakončení, tak pět hvězd si ode mne první série i tak zaslouží. 85% 2. série - Tak a konečně mám za sebou i druhou řadu GoT, která mi ale bohužel v porovnání s první nepřipadá jako ta lepší. Hlavně z toho důvodu, že ve většině dílů se tvůrci nesnažili protlačit více zvratů či strhujících momentů a dávali přednost komornějšímu přístupu s pomaleji se vyvíjejícím dějem a plným dialogů a prokreslování postav. To samozřejmě nebyl vyloženě špatný tah, nicméně některé z epizod s příběhem takřka vůbec nehýbaly a tudíž se tato série místy až zbytečně vlekla, což jsem v sérii první ve výsledku moc nezaznamenával. Mimo to se ale po celou dobu tvůrci snažili postupně lákat na velkolepou finální bitvu, od které jsem si sliboval mnohé, ale nakonec jsem s ní moc spokojen nebyl. Dle mého si v ní tvůrci lehce podrazili nohy tím, že slibovali obrovské věci, na které ale ve finále nemohli vzhledem k jistým omezením dosáhnout a tudíž vytoužený pocit velkoleposti mě minul značným obloukem. Každopádně hned poté v 10. epizodě si alespoň u mě scénáristé napravili renomé a díky ní jsem perfektně naladěn na následující sérii. Každopádně tato série si ode mne nakonec odnáší 4* a upřímně věřím a doufám, že se v budoucnu půjde s kvalitou o poznání výše. 80% 3. série - I po třetí sérii mohu s klidem prohlásit, že si Hra o trůny (alespoň u mě) drží laťku kvality stále vysoko a i když jsem zatím nehodnotil výše, než 9 body z deseti, tak jsem s průběhem seriálu opravdu spokojen. Abych ještě přiblížil můj dojem z této série, tak oproti předchozí nabídla nejeden díl, u kterého jsem si říkal, jestli se nejedná o jeden z nejlepších vůbec. No a tento "titul" od teď bude dozajista nosit devátá epizoda, protože po jejím shlédnutí jsem se už dlouho necítil tak moc šokovaný a vykolejený z filmového či seriálového zážitku. Spolu s tím bych chtěl vyzdvihnout scenáristy a hlavně taky autora předlohy George R. R. Martina, kteří díky takto nečekaným rozhodnutím, jako byly právě v předposlední epizodě dělají z Hry o trůny tak jedinečné dílo, které se opravdu ničeho nebojí a právě díky těmto momentům jí také taková spousta lidí miluje. Já jsem tohoto stádia zatím nedosáhl, ale věřím, že v budoucnu nebude chybět moc k tomu, abych jej snadno dosáhl. Prozatím tedy hodnotím 90% a stejně jako na konci druhé série se už nemohu dočkat té následující. ()

Bezda22

Když před mnoha lety HBO začala vysílat Hru o trůny, tak jsem tomu neunikl. Věnoval jsem tomu 3 celý díly první série a ani půlkou dílu si mě seriál nezískal. Tak jsem tuhle "slávu" nechal běžet. Kolem mě se za ty dlouhý roky hromadily zástupy lidí, který při vyslovení "Hra u trůny" byly schopni na místě ejakulovat, případně střídat jedny promočený kalhotky za druhejma - tito lidé zůstávají mnou nepochopeni. Každopádně jsem nedělal žádný závěry a nijak to nehodnotil, protože jsem to neznal. Až teď, kdy se chystá vysílání poslední řady se mi dostalo hlubšího poznání. Přítelkyně je "zbožňovatel" týhle estrády a tak jsem neunikl a několik sérií s ní sledoval. Já samozřejmě ne tak živě, jako ona... Nebudu se tu rozepisovat, jak mi to přijde na hovno (ve zkratce). Díly jsou z velký části o ničem a celá ta slátanina mrdání, draků, křiváren, podrazů a zabíjení, která je hezky a velkolepě zabalená s obsazením herců, který mi nejsou nijak moc sympatický, mě absolutně neoslovuje. Hrozně zaplesalo moje srdce, že jsem tady na csfd.cz četl i negativní komentáře, který se shodujou s mým názorem. Tak vítězoslavně, jak jsem se cejtil, tak se nebude cejtit ani ten, kterej se posadí na "Železný trůn". Má to takovej telenovelovej styl, kterej je fakt v hezkým balení a natočenej s dobrejma hereckejma výkonama, ale pro mě málo sympatickejma hercema. A co mi teda vadilo extra moc, že se postavám hrozně těžko věří vážnost, kterou se snaží prosazovat v určitejch situacích. Nejsou tak drsný, jak by chtěli bejt, když vyhrožujou tou nejkrutější smrtí a ani nejsou tak vážný, když vážně jednaj o tom, jak někoho někde podělaj. Jediný, co je tu uvěřitelný je to mrdání. Ale tohle není porno. Takže pro mě Hra o trůny není, nikdy nebude a dál ve mě zůstává nepochopení, čím si to získalo takový davy fetišujících fanoušků. Na druhou stranu - Esmeralda taky byla hit :-D... 50% ()

AshT

1. série - 100%, 2. série - 100%, 3. série - 100%, 4. série - 100%, 5. série - 100%, 6. série - 100%, 7. série - 90%, 8. série - 70% ()

hazdrova

Tento seriál má iskru, má vášeň, má napätie, ošiaľ, zármutok, život a smrť, teda po 6. sériu. 5** Tam pre mňa seriál končí. Ôsma séria je na úrovni rozprávky a nestotožňujem sa s ňou. 2* ()

Honzin10

A dost, ty vole. Fakt bych chtěl napsat nějakej podrobnej elaborát, proč se to všechno tak podělalo, ale nevím, nejspíš jsem příliš malej na to, abych byl schopnej pobrat všechny ty geopolitický důvody, nebo co to bylo, co stálo za tímhletím Ikarem, kterýmu roztály křídla rychleji, než stihne Euron sestřelit draka z nebes. První čtyři série osobně považuju za úplnej vrchol televizní zábavy. Jo, občas tam bylo nějaký klopýtnutí, ale každej tejden jsem se těšil na další díl, měl jsem oblíbený postavy, teoretizoval jsem, co bude dál. Výprava, dialogy, všecko super. Osobně považuju za favorita 3. sérii - power dynamic duo Brienne a Jamie, Arya a Ohař, v tý době jsem byl nečtenář, takže i super a především logický zvraty. Paráda. KONEC 4. SÉRIE No jenže, co čert nechtěl, pánové DaD, asi úplně nepočítali s tím, že Martin ty knížky nebude psát jak na běžícím pásem a někdy v pátý sérii se octli nad propast, došla jim předloha. Seriál se tou dobou stal taky největší událostí populární kultury, což je třeba mít na paměti. No a co uděláš, když za sebou máš 4 série pečlivě budovanejch charakterů, ale zároveň každý tvoje ťuknutí do klávesnice hltaj desítky milionů lidí? No posereš to. Pánové všechno zahodili, děj přestal dávat smysl, postavy, který měly do tý doby pečlivě budovanej charakter začaly dělat cosi, co úplně nezapadalo do jejich plánu. No a na podobný vlně to pokračovalo až do 8. série, která je jakože hodně nízko. Sem tam se sice objevila nějaká skvělá episoda. Ale tou dobou se z čekání na další díl stávalo spíš utrpení a teorie o tom, jak dopadne která postava, se změnily spíš na to, jak to v příštím díle tohle magnificentní duo posere. Hrozby budované 8 let nevysvětleny, vlastně ani hrozbami nebyly, jak se ukázalo. Postavy, který se zdály, že někam směřují, nikam nedomířily. Některé dokonce svůj celý charakter změnily během lusknutí prstu. Však se na to podívejte sami. Fakt ty vole, 9 let života v hajzlu :'( Ale přes to, za super první 4 série s tím, že další čtyři měly i přes všechny nedostatky pořád produkční kvality hodně vysoko a byla to aspoň zábava, dávám 4*, ale spíš tak 3,5* ()

Alois88

Mé první hodnocení bylo jasných pět hvězd. Ale už od minulé řady jsem věděl, že budu snižovat. Poslední, osmá, řada vzbudila na internetu mnoho emocí. Každý netrpělivě čekal, jak tento velký příběh skončí a logicky není možné zavděčit se každému. Já nebudu soudit konec, protože mi nepřišel špatný. Sice si také myslím, že původní (knižní) záměry s postavami byly jiné a také docela věřím, že pokud G.R.R. Martin svou ságu dopíše, leč o tom pochybuji, budeme se ještě hodně divit, ale i tak to byl dobrý seriálový příběh. Zpracování, od výpravy až po hudbu, mezi seriály bezkonkurenční a to od první až do poslední řady. Co mi ovšem neuniklo a nedaří se mi přehlížet jsou scénaristické přešlapy. První čtyři řady byly neskutečné. Avšak poté scénaristé přišli o berličku knižních předloh a na seriálu se to hodně podepsalo. Nelogické chování postav, jejich teleportační schopnosti, kdy cestovali z jednoho záběru do druhého napříč celým kontinentem, dokonce mezi kontinenty. Strategii obránců v epizodě The long night vymýšlel kdo? Ten člověk nejen že neměl o vojenství ani páru, ale podle mě neviděl ani jeden historický film, protože jinak by věděl jak vypadá obrana hradu. A také to bylo celé tak nějak předvídatelnější. Nevadí... dávám hvězdu dolů, ale určitě nebudu házet celý seriál do koše, i tak se jedná o opravdu skvělou podívanou a někdy, za delší čas, si ji rád připomenu znovu. ()

Emafera

Tak tohle mě za srdce nevzalo. Sex a násilí zabalené v něčem, co se tváří jako něco víc než holčičí seriál pro chlapy. Přitom to nic jiného není. 3 hvězdy za výpravu. Neříkám, že je to úplně špatné, ale nezaslouží si to takovou adoraci a pozornost jakou to má. ()

elimS

95% - komentář 20ti slovy: Začátek mě nebavil, 163 dějových linek, 25896 postav, no prostě chaos. Ale série od série dokonalejší. Klobou dolů, vymyslet a napsat takový komplexní příběh! ()

Najt

Hra o Trůny je opravdu hra, nebo spíš hon a ne o trůny ale o jeden trůn, přesný název seriálu by byl Hon na Trůn. V první polovině seriálu by to byly spíše Intriky o Trůn, ale v pozdější fázi Bitva o Trůn a kdyby se seriál jmenoval Bitva o Trun ( The Battle of Throne) bylo by to možná mnohem výstižnější a to je přesně ono. První řada mě nebavila a nudila, ano byla dobrá, ale v porovnání s ostatními to byla bída. Ale to je dobře, později upřesním. Při koukání, nebo po dokoukání jsem si řekl, jo je to dobrý, ale co ti lidi na tom viděl, tohle a nejlepší seriál všech dob ? Proboha to snad ne, jenže pak přišla druhá řada a ta byla lepší ap ak jsem se tomu trošku už dostal pod kůži, po 2 sérce jsem si řekl, že to není špatný. První pro mě byla za 3*, druhá za 4* a pak už jen a jen 5*. Od třetí série mě to začalo bavit, místy byly slabší díly , místy lepší, a třetí sérka se slovy je to fakt dobrý, už byla jasná věc. 4 to samé, ale byla ještě lepší a v tu dobu jsem si zamiloval postavy, který jsem předtím nenáviděl a zvykl jsi na ten styl vyprávění a serial už miloval, byl pro mě luxusním seriálem, 5 série to potvrdila a od 6 se to pro mě stalo symbolem seriálové předlohy. 6, hlavně 7 a 8 série( krom poslední episody) to bylo pro mě to nejlepší, co GOT nabídlo. Začátek seriálu je pro holky, kde intriky, sex, chlast, podvody. V průběhu toho se začne seriál rozrůstat do několika příběhových větví, kterou ještě umocní vývoje charakteru postav, postavy se začnou rozvíjet a měnit a každá si jde tou svojí příběhovou linkou až do konce, kde se všechny protnou. To je to co dělá tenhle seriál tím nejlepším, protože se neustále mění, respektive stupňuje a každá další řada je lepší ne ty předchozí. hlavně nedejte na ty komentářský sračky, co tu píšou pode mnou i nade mnou, když porovnám poslední 3 episody s prvníma třema, tak ty první tři jsou haluze, který se nesahaj ani pod kotníky, jenže o to jde, přesně takhle to má být. Je to jako droga, nebo jiná návyková látka, davá ti málo, ale postupně dávky zvyšuje, a to přesně dělá Hra o Trůny. Jak jsem psal, začátek je pro holky, ale ke konci to je jedna velká hororová hromada brutality, řezání, jatek, prostě slova typická pro chlapy. Z jemného stmívání se stane spartakus, a intriky, bordely a děvky vymění existenční problém a osud pozemského života na Zemi, ano hra o trůny nabídne jak hororové pasáže, tak apokalypsu, která může skončit zánikem lidstva, a koho tohle nenadchne,a stále tvrdí, že je první série nejlepší :D tak tu nemá co dělat, protože opravdu kinematografii nerozumí. Tohle vše dělá z GOT jeden z nejlepších seriálu v historii, pro mě to je určitě v top 3 nejlepších seriálů a kdybych se jednou setkal s mimozemštanem a měl mu sdělit jeden seriálový milník, který nikdy neviděl seriál a neví ani co to je, ta řeknu právě GOT. ()

Jan.Cada1

K tomuto seriálovému skvostu jsem se dostal až relativně pozdě. Začal jsem ho sledovat až když vycházely nové díly 4. série. Takže první polovinu seriálu jsem sjel prakticky na jeden nádech. A musím říct, že každé čekání na nový díl Hry o trůny bylo opravdu dlouhé, hlavně protáhnutí začátku poslední série o rok bylo pro mnoho fanoušků přímo týrání. A byl k tomu důvod. Díly jsou vždy zakončené tak napínavě, že vás to nutí hned jít na další. Předloha George R.R. Martina hodně seriálu pomohla, ale nesnižoval bych um tvůrců. Režie, scénář, kamera i hudba jsou na top úrovni. Mnozí fanoušci milují začátek seriálu a s finální sérií moc spokojeni nejsou, ale mě přišla stejně dobrá jako série minulé. Jasně, byl bych raději kdyby vyhrála temná strana (Noční král), ale i tak pěkné zakončení seriálu. Celkově skvělý seriálový zážitek, který doporučuji všem milovníkům fantasy a dobrých a zapletených příběhů. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci