Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Jan.Cada1

K tomuto seriálovému skvostu jsem se dostal až relativně pozdě. Začal jsem ho sledovat až když vycházely nové díly 4. série. Takže první polovinu seriálu jsem sjel prakticky na jeden nádech. A musím říct, že každé čekání na nový díl Hry o trůny bylo opravdu dlouhé, hlavně protáhnutí začátku poslední série o rok bylo pro mnoho fanoušků přímo týrání. A byl k tomu důvod. Díly jsou vždy zakončené tak napínavě, že vás to nutí hned jít na další. Předloha George R.R. Martina hodně seriálu pomohla, ale nesnižoval bych um tvůrců. Režie, scénář, kamera i hudba jsou na top úrovni. Mnozí fanoušci milují začátek seriálu a s finální sérií moc spokojeni nejsou, ale mě přišla stejně dobrá jako série minulé. Jasně, byl bych raději kdyby vyhrála temná strana (Noční král), ale i tak pěkné zakončení seriálu. Celkově skvělý seriálový zážitek, který doporučuji všem milovníkům fantasy a dobrých a zapletených příběhů. ()

neo250

Veľkolepé dielo od HBO. Škoda posledných dvoch častí, ktoré mohli dať tomuto seriálu iný nádych. Rovnako škoda, posledný postáv, kde bola moja predstavivosť niekde inde. No všetko čo ma začiatok má aj koniec. Za mňa napriek posledným častiam dávam 100% aj ked som veľmi nasratý. ()

Ex_Machina

Pozreté po opadnutí ošiaľu a pekne naraz všetkých 8 sérií. Opísať tento seriál pár vetami nie je jednoduché ale skúsim to. 1.Nápad – Osem stredovekých rodov je tu navzájom prepletených, bojujúcich na poli, politicky, láskou aj intrigami. Tvorcovia stvorili kruto fungujúci svet s presnými pravidlami a zákonmi, ktoré porušujú najmä tí čo ťahajú za nitky, kde každého cieľom kto na to má je to, aby usadol na Železný trón. O prekvapujúce zvraty nie je núdza a hociktorá z hlavných postáv môže kedykoľvek umrieť a pre uveriteľnosť príbehu aj mnohí z nich umrú, tak ako v reálnom živote tej doby. 2.Prehľadnosť – len málokedy sa stratíte v deji aj pri toľkých postavách, ktorými seriál disponuje. 3.Charaktery postáv – každý, ale naozaj každý je tu dôležitý a presne zapadá do mozaiky príbehu. Okrem toho je tu možno viac záporných postáv ako kladných a to je záruka napätia. 4.Rozmanitosť krajiny – strieda sa tu mrazivý sever plný ľadu, príjemný stred, exotický juh, moria aj Dothracká púšť na susednom kontinente. Sú tu ako krásne veľké stredoveké mestá, tak i impozantné hrady. 5.Výprava – to že ide o najdrahší filmový projekt aký kedy vznikol vidieť v každom detaile. Na ničom sa nešetrilo a vizuálna stránka je dokonalá. Armády sú veľkolepé, boje dychberúco krvavé, kostýmy šité na mieru s citom pre detail a o nevídané efekty tu rozhodne nie je núdza . 6.Mystično a fantasy – draci, čarodejníctvo, nemŕtvi. Pekne to do príbehu zapadá. Neprebíja to realitu stredovekej doby a pre seriál  je to príjemné spestrenie. Jednou vetou na záver by som to zhrnul takto - zrejme najprepracovanejší seriál všetkých čias, ktorý má určite najväčšie percento závislých ľudí od každej novej časti, kým ho nedopozerajú do konca. ()

papadoce

4154 minút pozerania len preto, aby som sa dozvedel starú známu pravdu, ktorú dávno viem a trikrát do mesiaca si na ňu spomeniem, pritom ma to nestojí milióny dolárov. Celý svet sa točí okolo p**i. Chlapi, to fakt sme takí úbohí, že kvôli kusu ružového kosoštvorca čo smrdí, rozjebávame na minďár naše životy? 3,875 hviezdin. Drakáris. ()

Equilita

Po 4 rokoch od ukončenia poslednej série, som si dala replay môjho historicky najobľúbenejšieho seriálu a fantasy sveta. Opäť som zažila nádherných pár mesiacov s mojimi obľúbenými hrdinami aj nepriateľmi a pozerať to takto všetko pekne plynulo po sebe bol úplne iný zážitok, ako sledovať po sériách a medzi nimi rok vyčkávať na ďalšiu. Spolu s prečítanými knihami som mala zase čo nové porovnávať, všímať si veci, ktoré som si predtým nevšimla a vnímať to všetko viac intenzívne. Dokonalosť, čo iné sa dá povedať. Emocionálna horská dráha. Dokonalá hudba. Komentovať kvality poslednej ôsmej série už teraz nemá žiadny význam, dostali sme, čo sme dostali a ja som spokojná s celou sériou okrem poslednej epizódy. Uvidíme, či sa niekedy dočkáme knižného záveru a aký bude. Nechajme sa prekvapiť. ()

driftm

Viděl jsem také jen pilot a musím konstatovat fakt luxus!Nejen to,že úvodní video nebo-li intro seriálu je pěkně zpracované doprovázené parádní písničkou,ale i samotný seriál je parádně zpracovaný(krev,hrady,prostředí,kostými)mysleli opravdu na vše!A to i na napínavost celého příběhu,ale také na zradu,válku,vyhnanství,lži,atd.....tento seriál si určitě zaslouží více než 5* ()

tartan

Už po prvej epizóde je ako rana okovanou päsťou do ksichtu jasné (ono to bolo vlastne zrejmé už po tej 15-minutovej predochutnávke), že je tu ultimatívny fantasy nárez, aký tu nebol od Pána prsteňov, a to sme sa v nej ešte nedočkali ani jednej poriadnej akčnej scény. Od skvelého hororového úvodu (spomínaná 15-minutovka) cez geniálne úvodné historicko-geograficky-architektonické titulky až po mrazivý záver dokonalé. Splnený sen fanúšikov fantasy a televízna udalosť (nielen tohto) roka, ktorá svojou "nabúchanosťou" valcuje aj drvivú väčšinu kinoprodukcie. Po pozretí celej série...Got je jeden z najvymakanejších televíznych seriálov vôbec, ultimatívny fantasy nárez, plný krvi, sexu, násilia, osobných vášní a politických intríg. Ohromujúce a zo začiatku možno aj ochromujúce množstvo postáv, každá je však niečím zaujímavá a každá je perfektne obsadená. Napriek značnému epickému rozmachu a pôsobivej výprave sa dej posúva a napätie buduje a eskaluje najmä prostredníctvom dialógov. Príde však aj na brutálnu akciu, kde kamera neuhne do poslednej chvíľe, tak ako ani pri tých najchúlostivejších scénach. Najmocnejšie rody Siedmych kráľovstiev tu rozohrávajú skutočnú a brutálnu hru o tróny, ktorá je však ničím proti desivej hrozbe starej tisícky rokov, prebúdzajúcej sa na severe, za ohromnou ľadovou stenou... Jediné, čo by som tomuto televíznemu fantasy skvostu vytkol (a čo snáď ďaľšia séria napraví), je absencia väčšej bojovej akcie. Stret kráľov by jej však mal bezpochyby zabezpečiť dostatok ;-) ()

Prcos

Dech beroucí pilotní díl co tě v táhne do děje,doufám že to takhle bude pokračovat.Vyprava a kostýmy užasný a ty počáteční titulky ty jsem takhle dobrý hodně dlouho neviděl.No prostě HBO ()

mekele

Pilot - Skvělej rozjezd - kdo by nechtěl mít vlastního vlka:) - 90% E2 - Vše pasuje jak má, nabírá na obrátkách, těším se na 3tí epizodu seriálu jako snad nikdy . Knižní předlohu si neodkladně přečtu, ale ted si užívám každé epizody a neposkvrněn co se bude dějově udávat, mě rozsekne každá část - Konec předposledního dílu mě dostal a zničil mé všechny dohady jak pohádkově to skončí. A je to dobře!! ()

Vanguard77

Knihy jsem zatím nečetl, ale uvažoval jsem o nich již nějaký čas, jelikož je srovnávají s Malazskou knihou padlých od Eriksona. Každopádně, po shlédnutí prvního dílu mám na knihy chuť ještě větší. Příběh se rozjíždí slibně a postavy se mi také líbily. Navíc je tu konečně seriál, co se nebojí nám v jednom momentě ukázat useknutou hlavu a v druhém odhalenou ženštinu. Někdo si tu na to stěžuje, já si myslím, že to do Martinova světa dobře padne. Pokud seriál někde neklopýtne, máme se (minimálně my fantasy fanouškové) na co těšit. Apendix: Po šesti dílech stále vynikající, díl od dílu lepší. Zrovna se chystám na sedmý díl a každý týden se nemůžu dočkat dalšího. Nejlepší seriál poslední doby. Apendix2: No jestli mi poslední dobou něco dělá po filmové (či seriálové) stránce radost, pak je to právě vynikající Game of Thrones. Už si opravdu musím přečíst knihu, protože tenhle příběh má potenciál stát se tím mým osobním top, které jsem už chvíli hledal. Přeci jen tu máme surovou a syrovou fantasy, která není ani přehnaně brutální, ani přehnaně pornografická, jak se zlí jazykové báli na začátku, ale výtvor hodný obdivu a zasloužené přízně. První série na motivy Martinových knih je prostě klenot a můžu jen dodat, jak mne těší, že seriál stoupá na oblíbenosti i zde na csfd. Bohužel nás příští týden čeká poslední díl :( Apendix3: Máme za sebou druhou sérii a seriál neztratil na kvalitě nic. Je pravda, že do téhle série jsem nevstupoval nepoznamenaný, nýbrž se čtyřmi přečtenými knihami (chystám se od zítřka na pátou), a tak jsem měl drobné připomínky ke ztvárnění některých postav (největší zklamání je z nahrazení Hory Clegana jiným hercem. Sice to není postava, co se objevuje nějak příliš často, ale původní herec v první sérii dokonale vystihl, jaká ta postava má být. Tenhle nový vypadá téměř kultivovaně a to je průser, těžký průser.) a k určitým odchylkám od knižního zpracování (těch je tu, zdá se, více než v případě první série), ale po skončení série musím říci, že jsem spokojen. Už se nemůžu dočkat zpracování Bouře mečů, která je doposud mou nejoblíbenější knihou Písně. Jen tak dál. ()

Hydr0gen

Pilot nekompromisně za 5...nemám slova, za to husí kůži. Atmosféra, realističnost, dospělost, napětí, výborná kamera a režie i nádhérné hlavní téma. Doufejme, že to nedopadne jako Walking dead. Po třetím díle raději odebírám hodnocení a znovu otevřu samozřejmě po konci sezóny. ()

Belbas

Úvodní scéna z prvního dílu mě osobně teda moc nenadchla (nemrtví). Pak už to ale bylo jen lepší a lepší. Nejvíce jsem se těšil na Seana Beana, který zatím splňuje mé očekávání. Myslím, že podobných seriálů moc není, takže od HBO to je určitě výborný počin. Zatím dávám 4 hvězdičky. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. EDIT po shlédnutí první série: Poslední 3-4 díly mě opravdu nadchly. Trochu mě udivila smrt pro mě hlavních hvězd filmu (Sean Bean, Jason Momoa). Hodnocení měním na 5 hvězd a těším se na další sérii. ()

dur.dur

Hru o trůny mně doporučil známý, fanoušek fantasy žánrů, s tím, že jde o must see záležitost. S určitou rezervovaností jsem shlédl první díl a musím uznat, že se jedná o velmi zdařilé dílo. Vůbec jsem nevěděl, že se jedná o něco, co je založené na díle G.R.R. Martina. Vzhledem k tomu, že Píseň ledu a ohně je jednou z mála fantasy, kterou jsem kdy četl, mám k seriálu trochu odlišný vztah. Vrací se tak ke mně něco, o čem jsem si myslel, že už je dávno zapomenuto. Vrací se ke mně bohužel i určité rozčarování nad Martinovým vyprávěcím stylem a tím, jak coby autor není schopen důsledněji sledovat jednu dějovou linku, čímž zabíjí celý fantasy svět, který si vytvořil. Mám trochu obavy, jakým směrem se vydá tohle seriálové zpracování. Podle prvního dílu to vypadá víc než nadějně. To však první kniha vypadala taky. ()

LukKon

Po dvoch dieloch nekompromisných 90%. Už v prvej časti sa nám to začalo pekne zamotávať a postavy sa začínali vyfarbovať. V druhej časti sa oveľa viac dostávajú do popredia intrigy a tak ako to bolo u Ríma, tak i tu to budú práve intrigy, ktoré budú určovať budúcnosť a konanie postáv. A mne už nezostáva nič iné ako sa tešiť na ďalší diel. ()

migele

mam stejný nazor na to souložení a sprostou mluvu (souhlasim s Marigold), že to zkrátka kazí dojem. Druhý díl uz je v tom o trochu lepší, ačkoli tu blonďatou prostitutku bych si vychutnal v nějakém pornu než zde. Sean Bean hraje věrně a řekl bych nejlepší role. ... ()

Nessos

Po 3. dílu pořád lehce zmatený. Hodně postav, hodně příběhů, spousta otázek a nejasností. Začínám se v tom ale pomalu orientovat, tak uvidíme. Seriál má rozhodně velký potenciál, o tom není pochyb. Sean Bean je muž na pravém místě, konečně hraje něco, co mu vyhovuje. Po 6. dílu už se víceméně orientuju. Začínám si pomalu vytvářet vztahy k některým postavám (Sean Bean je prostě cool) a netrpělivě čekám na každý nový díl. Po 9. dílu už seriál tak žeru, že čekám do 2 do noci na titulky, abych ho mohl "sjet" ještě ten den. Zdá se, že Game of thrones bude mou srdcovou záležitostí. Poslední díl 1. série předvedl to, v co jsem doufal. A Game of thrones má potenciál na to, aby se stal jedním z nejkvalitnějších seriálů vůbec. Tvůrci se vůbec "neserou" s postavami, takže umírají všichni bez rozdílu, což se mi ale líbí. Seriál je tak nevypočitatelný. Začínám odpočítávat dny do premiéry prvního dílu 2. série. ()

Eilem

Po prvých troch dieloch som unesený a neviem sa dočkať toho ďalšieho.Na toto som dlho čakal.Historická tématika a fantasy to je to ,čo tu chýbalo a konečne prišlo.Práve fantasy seriálu dodalo tú potrebná voľnosť a obrovské možnosti.Herecké obsadenie nabité známimi tvárami je vynijajúce.HBO sa bachla po vrecku a stojí to naozaj zato. 10/10. ()

intro

Velmi vydařený fantasy seriál. Zatím teda hodnotím po prvních 3 díl, ale věřím tomu, že kvalita půjde ještě nahoru. ()

xxlch

Po skouknutí prvních čtyř epizod je to hodně koukatelný počin-takových více.Doporučuji všem milovníkům fantasy!7.6.2011-je to čím dál lepčejší .Takže upravuji své hodnocení na 5*!!! 12.6.2013-po shlédnutí třetí série bude peklo,čekání na čtvrtou-a to opět celý rok :-( Vážně musím sehnat všechny knihy, co vyšli a ještě vyjdou . Po třech sériích je totiž velké množství nezodpovězených otázek. a já bych chtěla znát odpovědi na vše, co bylo ke skouknutí.Prostě je to jako droga a tejdě budu mít roční "absťák"!!! :-D ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci