Reklama

Reklama

Záchranáři L. A.

(seriál)
  • USA 9-1-1
Trailer
Akční / Drama / Thriller
USA, (2018–2023), 69 h 18 min (Minutáž: 41–44 min)

Hrají:

Angela Bassett, Peter Krause, Oliver Stark, Aisha Hinds, Kenneth Choi, Corinne Massiah, Ryan Guzman, Jennifer Love Hewitt, Rockmond Dunbar (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(96)

Na losangeleskou tísňovou linku volají denně desítky lidí, kteří se ocitli v nouzové situaci. Hasiči, policisté a operátoři musejí nejen pomáhat v těchto nebezpečných momentech, ale zároveň se potýkají s vlastními problémy v soukromí... (TV Prima)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

Gogo333 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem další nudnou slátaninu jako Station 19, ale 9-1-1 velice mile překvapilo. Máme tu pohled ze tří stran: záchranáři, policie a call centrum. Herecky moc pěkné, pár známých tváří a ty nové jsou taky v pohodě. Příběhy jak z akce, tak ze soukromí slušné a krásně zaujmou. První sérii jsem si užil a druhá se výborně rozjela, tak snad kvalita vydrží. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónov║ Prvé diely dosť dobré, strhne to, má to náboj, spád, zachranári vyriešia veľa prípadov, niekedy ako na bežiacom páse. Do kelu ale postupom času riadna tukačka na čelo, "spoiler" aby kapitán hasičov tu je utajený niekoľko násobný vrah, vďaka tomu že nešťastne vypáli celú bytovku plnú ľudí (samozrejme že sa k tomu neprizná, stačí len očisteč pred farárkom) a klído pído si vedie svoju zbrojnicu ďalej, ďalej jeho zostava mužatka - lesba a riešenia jej životných sporov s manželkou (bleeé), potom opleštený playboj, ktorý prefíkne každú čo mu príde pod ruky, na záver v pohode fungujúci aziat ktorému prerazí lebku roxor a po pár dňoch je späť v službe, k tomu im asistuje príjemná afro policajtka, ktorej sa po pár rokov pekného manželstva skurví manžel s iným chlapom a to majú spolu dve utešené deti, fopa ako sviňa a zostava priam ako hovado! Po prvej sérii to balím, dosť praštené miestami, mimózne a tých buzerantov / lesbý tu je fakt nadmieru príliš. /55%/ ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Tento je seriál je výbornou voľbou iba ak sa sústredíte na jednotlivé prípady záchrannej práce, ktorá obsahuje zaujímavé a netradičné zranenia, úmrtia a pod. Keby to ostalo len pri tom, zaslúži kľudne aj 5 hviezd. Problém vidím v bezhraničnej propagácii LGBT. Je to ok, že to dajú ako súčasť spoločnosti, že existujú aj takí ľudia. Ale v tomto seriáli sa asi zbláznili. V takmer každej rodine je homosexuál, lesbička alebo iná porucha. Homosexuálnych párov je tu viac ako heterosexuálnych a aj keď sa aj nájde nejaký hetero, tak je vám z jeho promiskuity zle. Všetko sa v súkromných životoch rieši len okolo sexuality, či už zdravej alebo nezdravej. Fakt nevidím pokrok ľudstva v tom, že sa donekonečna budú navonok prezentovať veci, ktoré by mali ostať v súkromí. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

1. série - 85% - Aneb jak se zdánlivě nepřekvapující příspěvek do ohraného tématu stal od prvních minut čistokrevnou Murphyovkou. Rozkaz pro hlavního tvůrce zněl prý jasně: Něco jako Nip/Tuck, kde (alespoň zpočátku) nebude nutné vidět za každou cenu každý díl. To by ale byla škoda, protože i když potenciál k růstu do výšin McNamara/Troy zatím i kvůli žánrové "čistotě" nevidím, živoucí postavy a jejich přesní herečtí představitelé přesto nedávají vydechnout. Největší radost mám samozřejmě z Petera Krauseho, který po dvou sezónách v The Catch konečně může hrát i něco víc, než naplnění škatulky. Nově příchozí diváky pak varuji před nápadem pojídat při sledování libovolnou pochutinu. Tasemnice mě právě díky vlastní neprozřetelnosti bude ve snech pronásledovat ještě dlouho. 2. série - 85% - Setrvalý stav, který má za následek pozici překvapivého hitu. Občas nechápu, jak Murphy a Falchuk, věční to diváčtí podvraťáci, dokážou dohlížet právě na kolektiv srdnatých, důvtipných a dokonale sympatických hrdinů - a přesto působit upřímně. Lavina patosu, která se na diváka řítí, mi sice přijde díl od dílu větší, ale až na pár vyloženě přeplakaných momentů to nevadí a naopak si mě celá parta kolem stanice 118 vede tam, kde mě potřebují mít. Nové přírůstky do hlavní party pak působí zcela přirozeně a taková Maddie, jakkoli jsem Jennifer Love Hewitt ani v teenagerovském věku neuctíval, dozrála do překrásné a přesvědčivé favoritky. 3. série - 85% - Stabilní a téměř rodinná podívaná. Jsou tu jedinci, které vždy rádi uvidíte, na které se vyloženě těšíte, o které se bojíte a je tu i někdo, kdo je někdy tak trochu na zabití, ale i tu sebevětší botu mu odpustíte, protože má v jádru dobrý srdce (Buck). Fungují speciály, fungují epizodické mikrozápletky, funguje chemie mezi postavami. Jistota, kterých v rámci procedurálních seriálů zůstalo naprosté minimum. Už teď si troufám říct, že s námi tahle vlajková loď stanice FOX bude dlouhé a dlouhé roky. A jsem za to rád. 4. série - 80% - Na jistotu hrající a na rodinné hodnoty čím dál intenzivněji spoléhající řetězec tu více, tu méně osvěžujících epizod. Jenže hrající s takovou bravurou, že si každou další dávku dokážu pustit v libovolné náladě. Je otázkou, jak dlouho se dá držet na vrcholu sledovanosti procedurálka, které svoje kulisy a dynamiku postav mění jen velmi pomalu a nerada, pro letošek to ale stále s přehledem stačí. Když totiž přijde překvapení, rozvibruje mě na maximum a když se rozhodne naplno dojímat, neumím se bránit moc dlouho. 5. série - 80% - Nová dávka toho samého s občasným téměř velkofilmovým přístupem (May Day) nebo nečekanými odbočkami z obvyklého schématu (Boston). Díky citlivým přístupům ke všem linkám a charakterům a neutuchajícímu nadšení všech zúčastněných není prostor k výtkám. Pořád mě baví každá chvíle, kdy přijde (byť za vlasy slušně přitažený) zvrat a bojím se chvíle, kdy tahle nerozlučná parta nevyhnutelně ztratí libovolného člena zlatého jádra. ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Seriál rozhodně není tuctovým procedurálním dramatem z prostředí hasičů a policistů. Ostatně stačí se podívat na jména tvůrců, kteří za seriálem stojí. Ryan Murphy a Brad Falchuk ve spolupráci s Timem Minearem pojali na první pohled obyčejnou procedurálku osobitým způsobem. Více než na samotné záchranné akce se zaměřují na osobní příběhy hlavních aktérů, hasičů, záchranářů, policistů i operátorů linky 911. A právě v tom tkví síla seriálu. Když k tomu připočteme spoustu absurdních situací, ale i skvělé herecké obsazení v čele s Peterem Krausem, Angelou Bassett a Connie Britton, je výsledkem jedno z nejpříjemnějších seriálových překvapení roku. 1. série - 90% ()

Galerie (847)

Zajímavosti (6)

  • V seriáli sa dôstojník Grant niekoľkokrát opýtal ľudí, či majú zbrojný preukaz. Štát Kalifornia však nevyžaduje žiadnu licenciu na nákup ani vlastníctvo zbrane s výnimkou bezpečnostnej previerky osoby. (Weezy22)
  • Epizóda je venovaná Johnovi Kemmlerovi, ktorý sa podieľal pri výrobe seriálu ako vodič. Zomrel 22.8.2020 po nakazení vírusom Covid-19. (koba)

Reklama

Reklama