Záchranáři L. A.

• USA 9-1-1
USA, (2018–2024), 79 h 37 min (Minutáž: 41–44 min)

Angela Bassett, Peter Krause, Oliver Stark, Aisha Hinds, Kenneth Choi, Ryan Guzman, Jennifer Love Hewitt, Corinne Massiah, Rockmond Dunbar, John Harlan Kim (více)

Série(7) / Epizody(110)

Na losangeleskou tísňovou linku volají denně desítky lidí, kteří se ocitli v nouzové situaci. Hasiči, policisté a operátoři musejí nejen pomáhat v těchto nebezpečných momentech, ale zároveň se potýkají s vlastními problémy v soukromí... (TV Prima)

novoten

1. série - 85% - Aneb jak se zdánlivě nepřekvapující příspěvek do ohraného tématu stal od prvních minut čistokrevnou Murphyovkou. Rozkaz pro hlavního tvůrce zněl prý jasně: Něco jako Nip/Tuck, kde (alespoň zpočátku) nebude nutné vidět za každou cenu každý díl. To by ale byla škoda, protože i když potenciál k růstu do výšin McNamara/Troy zatím i kvůli žánrové "čistotě" nevidím, živoucí postavy a jejich přesní herečtí představitelé přesto nedávají vydechnout. Největší radost mám samozřejmě z Petera Krauseho, který po dvou sezónách v The Catch konečně může hrát i něco víc, než naplnění škatulky. Nově příchozí diváky pak varuji před nápadem pojídat při sledování libovolnou pochutinu. Tasemnice mě právě díky vlastní neprozřetelnosti bude ve snech pronásledovat ještě dlouho. 2. série - 85% - Setrvalý stav, který má za následek pozici překvapivého hitu. Občas nechápu, jak Murphy a Falchuk, věční to diváčtí podvraťáci, dokážou dohlížet právě na kolektiv srdnatých, důvtipných a dokonale sympatických hrdinů - a přesto působit upřímně. Lavina patosu, která se na diváka řítí, mi sice přijde díl od dílu větší, ale až na pár vyloženě přeplakaných momentů to nevadí a naopak si mě celá parta kolem stanice 118 vede tam, kde mě potřebují mít. Nové přírůstky do hlavní party pak působí zcela přirozeně a taková Maddie, jakkoli jsem Jennifer Love Hewitt ani v teenagerovském věku neuctíval, dozrála do překrásné a přesvědčivé favoritky. 3. série - 85% - Stabilní a téměř rodinná podívaná. Jsou tu jedinci, které vždy rádi uvidíte, na které se vyloženě těšíte, o které se bojíte a je tu i někdo, kdo je někdy tak trochu na zabití, ale i tu sebevětší botu mu odpustíte, protože má v jádru dobrý srdce (Buck). Fungují speciály, fungují epizodické mikrozápletky, funguje chemie mezi postavami. Jistota, kterých v rámci procedurálních seriálů zůstalo naprosté minimum. Už teď si troufám říct, že s námi tahle vlajková loď stanice FOX bude dlouhé a dlouhé roky. A jsem za to rád. 4. série - 80% - Bezpečně hrající a na rodinné hodnoty čím dál intenzivněji spoléhající řetězec tu více, tu méně osvěžujících epizod. Jenže hrající s takovou bravurou, že si každou další dávku dokážu pustit v libovolné náladě. Je otázkou, jak dlouho se dá držet na vrcholu sledovanosti procedurálka, které svoje kulisy a dynamiku postav mění jen velmi pomalu a nerada, pro letošek to ale stále s přehledem stačí. Když totiž přijde překvapení, rozvibruje mě na maximum a když se rozhodne naplno dojímat, neumím se bránit moc dlouho. 5. série - 80% - Nová dávka toho samého s občasným téměř velkofilmovým náhledem (May Day) nebo nečekanými odbočkami z obvyklého schématu (Boston). Díky citlivým přístupům ke všem linkám a charakterům a neutuchajícímu nadšení všech zúčastněných není prostor k výraznějším výtkám. Pořád mě baví každý (byť za vlasy slušně přitažený) zvrat a bojím se chvíle, kdy tahle nerozlučná parta nevyhnutelně ztratí libovolného člena zlatého jádra. 6. série - 70% - Příliš velká sázka na jistotu, kde se dá dobře odhadnout, jak co dopadne, kdo s kým bude či nebude šťastný a kam co za pár dílů povede. Jenže je to zároveň sympaticky odkrokováno a doslova každého vidím rád (a Peter Krause má konečně zase co hrát). Neřešitelnou situaci, kdy odklon od zavedené rutiny může znamenat riskantní krok do neznáma, pak učinil nečekaný přesun mezi stanicemi. Z FOX na ABC je sice nezvyklá cesta, ale třeba právě takhle přijde něco nečekaného, co 911 vytáhne z (jakkoli zdravé) rutiny. () (méně) (více)

Paja55

Z okolí záchranářských seriálů jsem doposud neměla tak živé, upřímné, zdrcující a silné emotivní zážitky. Neuvěřitelné události a někdy i bizardní, při kterých si řeknete: tohle se opravdu může stát? Seriál se zaměřuje na tísňová volání, záchranářské týmy a hasiče, často zasahuje i policie. Taky na tomto seriálu oceňuji, že tam není přemíra řešení vztahů tzv. ‘‘milostných trojúhelníků‘‘ což je ve většině seriálů s touto tématikou. Prozatím můžu dát ***** 90% ()

jprmusic

Takže co tu máme: velitel hasičů který upálil své děti a svou ženu, černošskou policistku jejíž černošský manžel se přizná že je homosexuál, další černošská policistka která je lesba a zahne své černošské přítelkyni se svou bývalou běloškou přítelkyní (za úplňku a právě jí pustili z basy) no a nakonec, jako třešničku na dortu, bílou telefonní operátorku, která začne fandit z jedním z hasičů - trošku rušivě působí fakt, že vypadá jak jeho matka. Ale vzhledem k výše popsaném, je to asi spíš to normální v tomhle seriálu. Jo a občas někoho zachráněj (nebo ne), ale tomu je věnováno tak málo času, že to vlastně není vůbec důležitý. ()

RedRose

Kdybych to měl nějak po první sérii shrnout, tak napíšu doslova totéž co jprmusic. Je to sice o záchranářích a jedné opravdu šeredné policistce (Bassett), ale není to moc o zachraňování... Po první sérii se vracím k (ověřeným a kvalitativně úplně někde jinde) záchranářským sériím Chicago (Fire/Med/P.D.). ()

tranquill

"Někteří lidé nechtějí zachránit..." Pro mne velké překvapení. Parádní seriál s naprosto originálními zápletkami i solidní sondou do životů záchranářů. Je tam prostě vše - drama, akce, romantika, dojetí, filosofie i psychologie... Maximální spokojenost. "Proč nebrečíš? Nemám dost slz pro všechny..." ()

Galerie (1 086)

• V seriáli sa dôstojník Grant niekoľkokrát opýtal ľudí, či majú zbrojný preukaz. Štát Kalifornia však nevyžaduje žiadnu licenciu na nákup ani vlastníctvo zbrane s výnimkou bezpečnostnej previerky osoby. (Weezy22)
  • Epizóda je venovaná Johnovi Kemmlerovi, ktorý sa podieľal pri výrobe seriálu ako vodič. Zomrel 22.8.2020 po nakazení vírusom Covid-19. (koba)
  • Predtým, ako bol Oliver Stark obsadený do svojej roly, uvažoval o tom, že skončí s herectvom a stane sa hasičom. (Weezy22)