Knight Rider

USA, (1982–1986), 68 h 21 min (Minutáž: 45–91 min)

Tvůrci:

Glen A. Larson

David Hasselhoff, Edward Mulhare, William Daniels, Patricia McPherson, Peter Parros, Rebecca Holden, Phyllis Davis, Lance LeGault, Pamela Susan Shoop (více)

Série(4) / Epizody(84)

Michael Long je bývalý policista, který během své práce málem přišel o život. Z nepříjemné situace se nakonec díky pomoci neznámého muže dostane. Do nového života vstupuje s novou tváří i identitou, pod jménem Michael Knight. Od mecenáše Wiltona Knighta dostává zároveň špičkové vybavení, aby dále mohl bojovat proti zločinu. A mezi vší tou skvělou technikou je i sporťák K.I.T.T., který dokáže neuvěřitelné věci a dokonce i mluví. Z Michaela se stává neohrožený bojovník, který za volantem inteligentního auta brázdí silnice a mstí bezpráví. (oficiální text distributora)

sskrblik

Super auto, které dokáže všechno na světě a Hasselhoffova velká snad možná životní role. Odjakživa bude pro všechny buď Micheal Knight nebo Mitch z Pobřežní hlídky. Seriál Knigh Rider byl dost roztodivný, ikdyž se nějakou dobu sledovat dal tak pak vše pokazilo hyper super ultra mega auto, který mluvilo a zvládlo všechno za Majkla. Ubrat trošku by tento seriál vyneslo aspoň na střední příčku. ()

Santino7

Seriálová legenda. A to napriek tomu, že kvalitatívne je takmer na bode mrazu. Takto s odstupom času mi to príde neskutočne naivné, no zavrhnúť to jednoducho nejde - mávam pri tom pocit nostalgie, ako decko som to miloval, podobne ako väčšina. Knight Rider bol svojho času vážne kult. Michael a jeho K.I.T.T. zvládli všetko :-) Keďže som dal inému Hasselhoffovmu počinu Baywatch také hodnotenie, ako som dal, tomuto musím zákonite taktiež niečo pridať. V žiadnom prípade to neberte objektívne, je to hlavne kvôli spomienkam na detstvo, nič viac. 3/5 ()

Dever

Soundtrack Stu Phillips : 1. Main Title ,2. Las Vegas Country Rock/Safe/Busted Play ,3. Michael Saved/Keep Fighting ,4. Not Bad/He Dies ,5. Test Drive ,6. Automobile Heaven/Piece of Cake/Dreamin'/Auto Cruise ,7. Evil Tanya ,8. They're Off ,9. A Little Speak ,10. Kitt to the Rescue ,11. Escape From Jail ,12. It's Back ,13. The Shootout ,14. Hi Yo Kitt ,15. Through a Truck/Airport Chase ,16. Tanya Gets Hers/Warm/Knight ,17. Act Breaks ,18. Only M.K./Love You Too/Car Pick-Up ,19. They'll Never Believe/To the Pipes ,20. Bull/More Bull ,21. Fight in the Woods ,22. Kitt from Outer Space ,23. Long Walk ,24. Fran Kidnapped/Fran Rescued/Good Guys Win ,25. Knocked Out Guard/The Monster ,26. Bonnie Kidnapped ,27. Tony's Time ,28. Showdown ,29. Karr Dies ,30. Mad Love/Mikki Abducted ,31. Mikki's Escape ,32. Gun Case/Suitcase/Assassin Flees ,33. The Purse ,34. Activity ,35. Kitt vs. Horse ,36. Mission Begins ,37. Frantic/Kitt's Magic ,38. Go/Convoy ,39. Caught ()

Šimpy

"Michael Knight - černý stín letící do nebezpečného světa lidí...." pamatujete? Sympatický hlavní hrdina, který po vzoru Bonda dostane každou, kterou si zamane, jen konstruktérka Kitta nějak odolává. Tím se dostávám k hlavnímu bodu seriálu - superautu Kitt a hlavně jeho hlášky: "Michaele, copak Ti nestačí jedna žena?" prostě nostalgický nářez.....jako dítě jsem si často na kitta hrával. To není omluva těch 4 hvězdiček, to je jejich vysvětlení. ()

Movie Gourmet

Další ze seriálů (a tehdejších hitů) mého dřívějšího mládí :-) Seriál, díky kterému se proslavil David Hasselhoff a jeho mluvící, inteligentní a ultra moderní auto jménem Kitt. Michael Knight coby rytíř (angl. knight) a pravý americký hrdina bojoval na straně zákona proti zločinu. Na svou dobu úžasný seriál. Verdikt: 3* a 65 %. ()

• Jméno Knightova partnera "RC3" vzniklo zkrácením z Reginald Cornelius III. (cheyene)
  • Natáčelo se v Kalifornii a v Illinois. (Varan)
  • V čase 01:16:00 je Michael Knight (David Hasselhoff) na útěku z firmy Comtron, kde ho ochranka postřelí do levého ramene. Poté nasedne do auta, projede hlídkou na bráně a ujíždí pryč. Následuje střih, kde vede rozhovor s K.I.T.T.E.M. a drží si ránu na pravém rameni. (Mydlivoj)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne