Reklama

Reklama

Hra o trůny

(seriál)
  • USA Game of Thrones (více)
Trailer 26
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Peter Dinklage, Lena Headey, Kit Harington, Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams, Iain Glen, Nikolaj Coster-Waldau, John Bradley, Alfie Allen (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(8) / Epizody(73)

„Ve Hře o trůny zvítězíš, nebo zemřeš.“ Násilí, klamy a intriky ve velkém stylu provází rody Westerosu osmi vynikajícími sériemi. Vše pro jediný účel - usednout na Železný trůn. Cenami Emmy ověnčený seriál natočený na motivy knižních bestsellerů „Píseň ledu a ohně“ George R. R. Martina, sleduje obyvatele fantazijního světa, jejichž osudy změní společná hrozba ze Severu: zdánlivě nezastavitelná armáda Nemrtvých. (Magic Box)

(více)

Diskuze

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

berg.12

Proč? Mě netrápí, že se nějaká třináctka uspokojuje u Harringtonova plakátu, ale že je někdo schopen tuhletu hovadinu považovat za dobře odvyprávěnej příběh.

na příspěvěk reagoval luka4615, berg.12

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Flaxik

Ale to já beru, mně jde o to, že Tyrion z nějakého důvodu musel ukrást zápletku Daenerys, Quentynovi i Barristanovi :-/ Jestli se na základě jeho dračího zaříkávání ukáže, že je to Targ, a tudíž převezme i FAegonovu roli, tak už z něj fakt bude nejhorší Mary Sue od Twilightu.

Flaxik

Flaxik (hodnocení, recenze)

kiddo

Ale no tak, vykrádání cizích zápletek je v dnešní době standardem v každém druhém filmu a každém půltém seriálu. Buď trochu shovívavá :-) 

na příspěvěk reagoval kiddo

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

kaphibarka

Jo, bez vtípků o chybějících pérech, dokonalého Tyriona a vykrádání cizích zápletek by Meereen stál totálně za hovno.

na příspěvěk reagoval Flaxik

kaphibarka

kaphibarka (hodnocení, recenze)

Flaxik

Pridavam sa ku haterom Daenerys, tiez mi pride od sameho zaciatku nudna (ale nie az tak nudna ako Jorah). Esteze to tam prisili prevetrat Tyrion a Varisom.

na příspěvěk reagoval kiddo

leenuska

leenuska (hodnocení, recenze)

Merneron

nooo, ja si radšej počkám, až keď to bude dopísané, mám pre čo žiť aj bez toho :D je mi jasné, že knihy sú lepšie, v mnohých ohľadoch a teším sa na ne, pretože viem, že z nich budem nadšená. Ale práve preto, že to nie sú knihy na jeden večer, tak na to potrebujem čas, ktorý momentálne nemám. Keď sa do knihy zažeriem, tak flákam všetko ostatné a to si momentálne nemôžem dovoliť a okrem toho, ja som tvor, ktorý je frustrovaný, keď nevie ako veci skončia :D Takže si počkám, kým to bude ukončené a potom za niekoľko (veľa) dlhých zimných večerov to zožeriem :D

Cappuccino

Cappuccino (hodnocení, recenze)

Narsill

Aspoň pri čítaní knihy nebude človek všetko predvídať. Ja už seriál beriem ako alternatívny vývoj a knihu ako originál. Potom sa dá ľahšie všetko predýchať - napr aj také s prepáčením do*ebanie Stannisa.

berg.12

berg.12 (hodnocení, recenze)

HoneyBunny

Vždyť už jsem se vyjádřil. Proti jeho návratu jsem stále, ale s tím už se jaksi nedá moc dělat :) Smiřoval jsem se s tím tak nějak od traileru na novou sezónu. Více méně se mi potvrzuje, že toho bude muset hodně zachránit Branova linka. Je to škoda, ale snad pro to vzkříšení najdou nějaké trochu neotřelé využití. To mě spíš momentánně daleko víc štve třeba Davos.

HoneyBunny

HoneyBunny (hodnocení, recenze)

Merneron

Jen pár věcí: - Walder neví, že Ramsay Waldu zavraždil - Jon nebude vládnout Severu - Po Shireen a baby Roosovi očekávám, že Rickonova smrt nebude pěkná, ten seriál už se nezastaví před ničím - Malíček bude a už je důležitý. Jestli děj kolem něj bude dávat smysl, to už je jiná

HoneyBunny

HoneyBunny (hodnocení, recenze)

berg.12

Já spíš pořád čekám, až se vyjádříš k tomu, že Jon žije. Vzpomínám si, jak jsi byl mohutně proti jeho návratu. A to se vyjadřuju slušně.

na příspěvěk reagoval berg.12

Fordzy

Fordzy (hodnocení, recenze)

Jon Jesus Targaryen Stark Sníh vstal z mrtvých. Chválu mu a velebte Boha, který nastolí pravý řád v Západozemí a vyžene všechny nevěřící.

berg.12

berg.12 (hodnocení, recenze)

kiddo

Simtě, kde je tady nějakej nekritickej fanbój? Neměla bys větší potěšení trollovat rozjančené fanynky na blogu Jon Snow Forever?

na příspěvěk reagoval HoneyBunny, kiddo

Merneron

Merneron (hodnocení, recenze)

Samozrejme až na tú vec s dvojčatmi, tam Malíček nemá dôvod žiadať o prechod :D 

Merneron

Merneron (hodnocení, recenze)

Mimochodom Kiddo a Honney aký máte názor na tento názor jedného fanúšika menom D.T: "Co jsem pochopil, tak dějová linka na severu i na jihu se už hodně vymkla předloze. Nicméně ohledně pohledu na to, co se bude dít na severu. Myslím si, že dárek bude myšlen upřímně. Bude to Rickon a rozhodně ho Ramsay nezabije hned. Je to sadistickej psychopat (podle mě platí i o tvůrcích), takže jeho vraždu bude chtít udělat tak, aby z toho lezl mráz po zádech a vidělo to co největší publikum (možná svlékačka z kůže a zapálení těsně před bitvou, jak to bylo v traileru) . Každopádně ten rod Umberů se docela jasně vyhraní a rozhodě to není na oko. Že má někdo někoho jako zajatce? To si nemyslím, že má zásadní význam. Nezapomínejte, že ten děj Severu už se snaží autoři spíše zjednodušovat a krystalizovat, takže musí vyhranit kdo je hodnej a kdo nikoliv. V celé diskusi nezaznělo jméno Petyr Baeliš alias Malíček, což je podle mne chyba, protože jeho hra by měla být ještě epochální. Sansa na něj bude rozhodně naštvaná, ale realita je taková, že jí umožnil zdrhnout z Přístaviště, pak jí na oko zachránil znova ve věži. Takže mu dluží a má k němu podle mne i kladný vztah. Navíc Malíček má jako jedinej na severu smysluplnou armádu, která bude schopná vjet Ramsayimu do zad. Co se týká severu, Malíček chce jeho podporu, ne mu vládnout. ... jeho cíl je Trůn. Když pomůže Sanse a nechá znovuzrozeného (čestného a ultra kladného) Johna Snížka vládnout severu, tak dostane do zad celý sever – a to je rozhodně lepší řešení než tam nechat pobíhat magora ve vražedném amoku. Další věc jsou Freiové, ti asi Ramseiho moc rádi mít nebudou, Walder Frey mi nepřijde jako citlivka. Nepočítám, že bude oplakávat dceru, ale přeci jenom udělat z ní granule pro psy? Navíc tím přišel o linku ke koruně severu, kterou tolik chtěl . . . Myslím si, že nechá projít Malíčka na horu, ten mu na oplátku vyseká zbytek rodu na hradě. Nepotřebuje ho k ničemu a kytky by asi jako omluva Sanse nestačily, kdežto vysekat zrádný rod, který jí pobil mámu s bráchou? – To už by se cenit mohlo. Navíc osvobodí Edmura (strejdu Sansy), což je další malé bezvíznamené severské politické plus"

 

Podľa mňa vystihuje celkom slušne prečo by mal byť práve Malíček, dôležitou postavou nakoniec o čom tvrdím aj ja že bude.

na příspěvěk reagoval HoneyBunny, kiddo

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

134jan134

(Plus někteří nerdi to můžou číst celé od začátku už potřetí v řadě a nacházet nové a nové věci, ehm)

 

Btw člověk si láme lebku nad tím, jak to, že Walda už donosila, když Fialka má už čtyři roky nemluvně, a unikne mu, že ten Karstark v místnosti totálně nedává smysl. Nevidíš les pro stromy, Mařeno, nevidíš les pro stromy.

na příspěvěk reagoval zvolsi

Merneron

Merneron (hodnocení, recenze)

134jan134

Presne tak súhlasím s janom, ako treba si to prečítať, za prvé to nie je knižka hrubá 3 cm malého formátu čo prečítaš za večer. Martinove knihy sú rozsiahle a veľakrát sa vrátiš ku rôznym kapitolám pretože vo väčšine prípadov sú časovo nezosynchronizované a ty to proste potrebuješ pre pochopenie deja. Preto ti čítanie zaberie dosť veľa času a zábavy, ja osobne sa na Winds of Winter neskutočne teším a to my tohto roku vychádza fúra kníh, to že Sen o Jari dôjde tak za 5 - 6 rokov budiž, aspoň budem mať prečo žiť :D 

na příspěvěk reagoval leenuska

134jan134

134jan134 (hodnocení, recenze)

leenuska

Já si naopak myslím že to vůbec nevadí. Představ si že v tom je takového materiálu, a potencionálu do dalších dílů, že ty během let čekání na každý další díl, ať chceš nebo nechceš, výmýšlíš a rozvíjíš čistě pro sebe teorie co by se mohlo stát a co se stane a hlavně tě to nutí přemýšlet a pracovat s tím co se stalo už v předchozích knihách. To je na tom právě to nejlepší. A fajn je když pak po letech čekání zjistíš že ty tvé úvahy byly celé úplně mimo :))) Krom toho knihy jsou opravdu o XXX% lepší než seriál, a to se ho tady věčně zastávám. Ve vaší situaci bych neváhal ani minutu a už v tom listoval. 

na příspěvěk reagoval Merneron, kiddo

Příspěvek byl smazán administrátorem.

leenuska

leenuska (hodnocení, recenze)

Flaxik

úplný súhlas, knižky som nečítala aj preto, že som si nechcela pokaziť seriál, keďže som vedela, že ma bude baviť a aj preto, že nie sú dokončené. Nie som ochotná čakať roky, kým bude dopísaná aj posledná kniha a medzitým zabudnúť na všetky tie súvislosti. Túto chybu som urobila aj u Meča pravdy a aj u kníh od Stevena Eriksona a je to celé zle. Zložité dejové línie, kopa postáv, polovicu súvislostí som pozabúdala a na to aby som to celé dala znova budem mať čas tak najbližšie na dôchodku :D GoT je podobný druh. V seriáli ma veľa vecí irituje, ale dá sa to prežiť, pokiaľ je viac toho, čo sa mi páči. A to stále je. Ale Daenerys je jedna z tých vecí, ktorá ma irituje stále viac a viac ;)

na příspěvěk reagoval 134jan134

TheDon

TheDon (hodnocení, recenze)

Flaxik

Mluvíš mi úplně z duše, Daenerys je neuvěřitelná pizda. Snad jediná postava, která mě v tom neuvěřitelně sere.

Související novinky

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

29.02.2024

Druhá série ještě ani nemá oznámené datum premiéry, ale už teď víme, že se začalo pracovat rovnou na třetí řadě, v níž se vrátíme do Středozemě. Seriál Pán prstenů: Prsteny moci se pyšní obrovskými… (více)

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Spinoffů, prequelů či přímých pokračování jsme se měli ze Západozemí dočkat už několik. V současnosti je jisté, že se letos v srpnu dočkáme druhé série Rodu draka. Dále pak s určitostí vzniká série A… (více)

Reklama

Reklama