Reklama

Reklama

Hra o trůny

(seriál)
  • USA Game of Thrones (více)
Trailer 25
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Peter Dinklage, Lena Headey, Kit Harington, Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams, Iain Glen, Nikolaj Coster-Waldau, John Bradley, Alfie Allen (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(8) / Epizody(73)

„Ve Hře o trůny zvítězíš, nebo zemřeš.“ Násilí, klamy a intriky ve velkém stylu provází rody Westerosu osmi vynikajícími sériemi. Vše pro jediný účel - usednout na Železný trůn. Cenami Emmy ověnčený seriál natočený na motivy knižních bestsellerů „Píseň ledu a ohně“ George R. R. Martina, sleduje obyvatele fantazijního světa, jejichž osudy změní společná hrozba ze Severu: zdánlivě nezastavitelná armáda Nemrtvých. (Magic Box)

(více)

Diskuze

Flaxik

Flaxik (hodnocení, recenze)

No já si neumím vybavit seriál, kde by se postavy nechovaly idiotsky. Aspoň občas :-) 

Upřímně, knížky jsem nečetl zcela úmyslně, protože mě nebaví číst něco, o čem vím, že to nemá hotový konec (udělal jsem to jednou u Zaklínače a trpěl jsem jak zvíře, než byl přeloženej další díl), takže mě odchylky od knižní verze vůbec netrápí. 

Spousta věcí mě na seriálu sere (například celá Targaryenovská linka je pro mě opruz, nesnáším tu blonďatou pizdu i její názory), ale pořád to sleduju prostě proto, že atmosféra je báječná a nějaké ty logické kiksy jsem schopen kousnout, protože jich je pořád míň, než v jiných seriálech (fuj, teď jsem si vzpomněl na Lost). 

na příspěvěk reagoval TheDon, leenuska, kaphibarka

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

leenuska

:-D Je to mimo, nedává to smysl, logika je v prdeli a postavy se chovají jako idioti, ale jinak pohoda, super seroš :-D

 

A tohle, vážení, je přesně ten důvod, proč na tu sračku my hateři stále koukáme.

na příspěvěk reagoval leenuska

leenuska

leenuska (hodnocení, recenze)

Martas81

inak ja sa tiež celkom čudujem, že ich to pindanie tak dlho drží ;) keď to tu tak čítam, tak občas mám pocit, že to ľudia sledujú, len preto, aby mohli nadávať, že ako to zmrvili :D trochu to chápem, ja som si tiež ponadávala pri seriáli Legend of the seeker, že ako strašne zmrvili Meč pravdy, ale rozhodne mi to nevydržalo tak dlho. Ponadávala som si a prestala to pozerať. GoT som začala pozerať asi pred mesiacom, stihla som dopozerať 5 sérií tesne pred tým, než začala 6 a veľmi ma to chytilo. Občas je to síce dosť mimo zdravý rozum, logika ide úplne do prdele, a niektoré postavy sa chovajú ako idioti, ale všetko to vyvažuje úúúúúžasná hudba. Takže v konečnom dôsledku celkom spokojnosť. Knihy som nečítala (zatiaľ), inak by sa mi seriál evidentne ani zďaleka tak nepáčil, tie si prečítam až keď budú všetky a seriál skončí. Nebudem musieť pindať. :D

na příspěvěk reagoval kiddo

Martas81

Martas81 (hodnocení, recenze)

to je tady po každém díle tolik hateru? Než začne další díl tak už jste předem tak nasraný , co tam zkurví  aby jste se tady mohly vyblít? Seriály který mě serou přestanu sledovat , já např.Walking dead kde jsem to vydržel to třetí série pak jsem mu dal sbohem a takových seriálu bych jmenoval několik.

na příspěvěk reagoval 134jan134, leenuska

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Merneron

A Dany bude sedět na Železném trůně a Zeď zůstane stát...

 

(btw pst, někdo si tu spletl Jona s FAegonem)

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Proč ty teorie znějí čím dál víc jako rekapitulace transformerů, kterou vypráví rozjančené batole své znuděné matce?

na příspěvěk reagoval Merneron

wenca

wenca (hodnocení, recenze)

V dalším dílech se podle mě stane Theon železným králem a pomůže Jonovi a divokým dobít zpatky Winterfell jak videla ruda kněžka v ohněch- A sansa tam bude kralovnou a bydlet a bude pres zimohrad buffovat noční hlidku

VaHo

VaHo (hodnocení, recenze)

přijde mi, že když už tvůrci nejedou podle osnov GRRM, otočili Volume doprava, a zabíjení postav nabralo zcela nové obrátky... :-D

a za Joha jsem rád, do poslední chvíle jsem se bál, že skončí na hranici...

HoneyBunny

HoneyBunny (hodnocení, recenze)

oli009

A Joffrey nedostával od pánů scénáristů dějové "dárečky" jako Ramsay Sue (20 dobrých mužů, náhle se objevivší armádu, otce nic netušícího o jeho povaze, manželku na znásilňování...). Ano, snažili se udělat Joffreyho 2.0, ale nepochopili, co dělalo Joffa ta fascinujícím - mladý, zvrácený princ/král, který občas úchylačí, ale taky se dočkáme toho, že mu tu Tyrion, tu Cercei jednu vrazí nebo z něj Tywin nebo Tyrion dělá idiota. A Jack Gleeson byl lepší herec než Rheon.

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Tentokrát 40 vteřin. Nejsem si jistá, neměřím to, ale řekla bych, že to musí být zatím nejdelší interval, kdy Benioff nebo Weiss řekli něco neuvěřitelně retardovaného:

 

"We didn't want to do flashbacks because often times it seems like a hallmark of lazy story telling."

 

Dva neschopní šašci, co už se dávno ani nesnaží a kterým trvalo pouhé čtyři sezóny soustavného dezinterpretování předlohy, aby pochopili, že její zásadní složkou je vztah k minulosti, mě budou poučovat o kvalitách psaní. Rozkošné.

oli009

oli009 (hodnocení, recenze)

Popravdě nikdy jsem si nemyslela že to řeknu, ale Joffrey mi docela chybí. Mám pocit, že od té doby co se nám tak krásně otrávil, se tvůrci snažili najít v seriálu jiného šíleného šmejda, který by nastoupil po něm a stal by se tak nejnenáviděnější postavou. Ale alespoň na mě jeho samozvaný nástupce Roose působí jako mnohem větší hlupák. Jediná příběhová linie, ve které se Joffreymu trochu přiblížil bylo mučení Theona. Od té doby se mi zdá, že má v hlavě úplně vymleto. Navíc mám pocit, že zavřený v chládku na Severu za chvíli ztratí i ten poslední zbyteček svého potenciálu. Přece jenom Joffrey měl v Králově přístavišti o poznání více možností k uplatnění své fantazie.

na příspěvěk reagoval HoneyBunny

HoneyBunny

HoneyBunny (hodnocení, recenze)

kiddo

A pravděpodobně u toho budou svědci, kteří na to nebudou nijak reagovat (viz dornské stráže u vraždy Dorana, viz ten dement Kastard u vraždy Roose). :-D Kdo to míří do Řekotočí? Brienne? Hmmm... A přitom já si tak přeju, aby je Walder přežil všechny!

na příspěvěk reagoval kiddo

Cerechtan

Cerechtan (hodnocení, recenze)

SPOILER: Souhlas s tím, že Jonovo vzkříšení stálo za nic... Když pominu, že jej zpracovali úplně jinak, než bych si sám představoval (jo, být to tak během Jonova spalování před celou hlídkou včetně Thorna...), tak to bylo navíc hrozně klišovité a hlavně antiklimatické. Na tohle jsem fakt rok nečekal...

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Kdyby někdo zapojil fantazii, byla by to bomba. Bohužel se bavíme o DD, takže jo, Waldera pravděpodobně někdo zabije.

na příspěvěk reagoval HoneyBunny

HoneyBunny

HoneyBunny (hodnocení, recenze)

Dadel

Já ti to neberu. Mně přijde hrozně klišoidní, předvídatelnej a nezajímavej. Ale musím uznat, že v té scéně s Roosem se chová alespoň trochu jako knižní Ramsay, tudíž jako idiot. A seriálový Roose po vzoru toho knižního na to (ne)taktně upozorní. Co následuje potom, je už na úrovni béčkového dramatu. A přitom to mohlo být o tolik lepší.

134jan134

134jan134 (hodnocení, recenze)

zvolsi

Ano zase něco puštěného na netu. Asi bohužel, je to od osoby co do puntíku přesně vyspoilovala předem první i druhou epizodu. Čili nemám důvod nevěřit.... a promo na třetí epizodu mě v tom utvrdilo.

HoneyBunny

HoneyBunny (hodnocení, recenze)

Ok, první dojmy:

- Je fajn znovu vidět Brana, Isaac hraje dobře. Celá sekvence s ním se mi docela líbila.

- Královo přístaviště neuvěřitelně nudné a Lannisteři jsou k nasrání. Jaime je Cerceina děvka, pořád o ní mele a mele - můžeme prosím dostat alespoň náznak toho nabubřelýho, zajímavýho sr*če z prvních dvou sérií?Tommen chce být jako Cercei - LOL!

- Brienne s maximálním zpožděním vypráví Sanse o tom, jak potkala Aryu s "mužem". Jenže scénář už jí nedovolí říct, že přitom zabila Ohaře, chlapíka, který Sansu několikrát zachránil. Protože to by Brienne vypadala jako sr*č.

- Sansa s Theonem prodávají nějaké to citové pouto - postavené bohužel na ničem, v páté sérii se k sobě chovali úplně jinak.

- Aryina linka nudná.

- Boltonovci... Roosova smrt v žádném případě šokantní, naopak je předvídatelná a nudná. A všimněte si, že několik minut se stráví scénou Waldiny smrti, která tam nemusela být. Ramsay mohl jen mistrovi říct "A pošlete havrana, že lady Walda zemřela s dítětem při porodu." Zbytek si domyslíme. Ale ne ne, my museli znovu vidět, že Ramsay Sue je padouch, okay? Ještě chce někdo argumetovat stylem "Vždyď přeci nemůžou dát do seriálu všechno!"?

- Jonovo vzkřížení naprosto předvídatelné a nudné. Klišé. Na tohle měli fanoušci rok čekat? 

- Přijde mi až zábavné, jak Mel ani Davos ani nezmíní Stannise nebo Shireen. Davose ani nenapadne se zeptat, co se s nimi stalo. Přitom Stannis a Shireen byly pro Mel a Davose obrovsky důležití. Ale ne, teď jde o Ježíše Sněha, který Davosovi zachránil život - kdy jako???

na příspěvěk reagoval zvolsi, Dadel

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Merneron

Není to zákon, je to dávná tradice, která se už čtyři tisíce let neprovozuje, a když se jí Aeron v Hostině pro vrány dovolává - čistě proto, aby znemožnil nástupnictví Balonových dětí ve prospěch Victariona -, polovina zúčastněných si klepe na čelo, jestli mu náhodou nehráblo.

Merneron

Merneron (hodnocení, recenze)

kiddo

Ohľadom Kráľovoľby je to zákon aj knihe, ale nie som si istý, či kráľ nemôže vymenovať svojho následníka ešte počas života a tým pádom sa kráľovoľba ruší.

na příspěvěk reagoval kiddo

hroubek

hroubek (hodnocení, recenze)

S06E02 - Povedená epizoda, která fakt do toho šlape. Krom trochu zbytečné scény kolem Aryi a Sansy, tak by to byla skoro bezchybná epizoda. Úvod dobrý, hlavně Hodor, scény ze Zdi opět to nejlepší zvláště na samotném konci(osobně jsem čekal že to příjde v jiné podobě, ale i tak hodně dobrý, Boltoni super, i když to opět mohlo přijít déle, Královo přístaviště pečlivé budování atmosféry, flashback fajn, věci z ostrovů nejsou špatné ale měly přijít dříve. Pořád mě tam něco chybí, i tak jsem hodně natěšený na další epizody. 8,5/10

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

V životě nepochopím, jak něco takhle nacpaného ŠOKAMA a zvratama může být tak děsně předvídatelná utahaná nuda plná klišé a bezobsažných keců.

 

- Davos dluží za život Jonu Sněhovi? To je pro mě skutečně novinka.
- Jak funguje Branova moc? Koho to zajímá, všichni vědí, že scény výcviku jsou ty nejnudnější, uhm. A super, že vize založené na přítomnosti čarostromu se odehrávají na místě, kde žádný čarostrom není. Věž Radosti si fakt užiju, už to vidím.
- „Dabide, Dabide, George si v rozhovoru stěžoval, že sme vyškrtli Willase!" „Fakt? No tak z Willase uděláme Hodora, ať se jím ten píčus stará zadáví".
- Cersei vše dělala kvůli Tommenovi. OK. Jaime je charakterově pevnýma nohama zaražen v první sérii. OK. Tommen chce být jako maminka. OK. Kiddlinka chrní.
- Muhahahahah, miliontej vtip o Varysově chybějícím péru, ty lidi by měli psát komedie, tak moc vtipné.
- OK, jestli Dany Barristan Quentyn zaříkávač draků Mary Sue Lannister letos bolestně nechcípne, tak už to fakt nedávám – ten chlap je učiněná černá díra, ze které neunikne nic ani vzdáleně zajímavého. Ale aspoň už víme, proč se loni v Danyině lince stalo velké kulové – museli jsme si to vyšetřit pro svatého Tyriona, aby to na rozdíl od té blonďaté krávy mohl všechno vyřešit.
- Černý hrad že není bráněn na jižní straně? Ramsíku, to si pleteš s knihama, blboune, v seriálu jsem to opevnění jednoznačně viděla.
- Jé, Ramsay sjednotil severské rody, samozřejmě mimo záběr a ani tu Sansu k tomu nepotřeboval... v čem že tedy byl kdy problém?
- Rovněž je třeba ocenit Roosovu nově nalezenou dědkovskou morálku – chlap, který zorchestroval Rudou svatbu, je najednou zděšen myšlenkou na vraždu lorda velitele Noční hlídky. Roose Bolton, milovník tradic a důvěřivý blboun, kdo by to byl tušil.
- A že budu zívat nudou u super natahovaného požírání nemluvněte psy, jsem skutečně netušila. Btw Fialčin syn je už čtvrtý rok nemluvně, ale Walda donosila v průběhu pěti epizod? K.
- „Ve třech epizodách jsme vyhladili Baratheony, Martelly a Boltony. Kdo to schytá příště? Nalaďte si v neděli Hru o trůny."
- Fajn, takže to, že Brienne loni porušila přísahu, řešit nebudeme. OK. Jo a kdo že je to ten Ohař?
- Theon jede „domů"? Aha, takže teď abychom zapomněli i na tu super expoziční scénu ze třetí série, kde za svého otce prohlásil Neda Starka.
- „The Salt Throne"?! Naserte si, šašci. Btw, kingsmoot je teď zákon? Takže Balon byl zhulený, když doslova o pět minut dřív mluvil o svých dědicích, to samé „Yara", a konečně Theon v první sérii? Děti, prvně si to vyjasněte, než se vydáte dobývat jiné.
- Proč chce Davos Jona naživu, proč najednou věří na Melinu moc, proč je potřeba, aby byl Jon naživu, a proč kurva Davos neškrtí Melisandru?
- OK, kdybych chtěla natočit nejklišoidnější a nejnudnější možnou verzi Jonova vzkříšení, kde není dán žádný důvod a nikdo nemusí nic obětovat, vypadalo by to přesně takhle. Ježišmarja, to byla hovadina.

 

Jediné pozitivum téhle epizody je, že Olly konečně hnije v ledových celách, kde, jak pevně doufám, ho zaživa sežerou roztoči. Člověk se musí umět radovat i z maličkostí.

na příspěvěk reagoval Merneron, zvolsi

Dadel

Dadel (hodnocení, recenze)

Z oživení Jona jsem v rozpacích, ta postava je strašně nudná, ale zase jsem zvědav, co na to řeknou Alliser a spol.

Související novinky

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

29.02.2024

Druhá série ještě ani nemá oznámené datum premiéry, ale už teď víme, že se začalo pracovat rovnou na třetí řadě, v níž se vrátíme do Středozemě. Seriál Pán prstenů: Prsteny moci se pyšní obrovskými… (více)

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Spinoffů, prequelů či přímých pokračování jsme se měli ze Západozemí dočkat už několik. V současnosti je jisté, že se letos v srpnu dočkáme druhé série Rodu draka. Dále pak s určitostí vzniká série A… (více)

Reklama

Reklama