Reklama

Reklama

Hra o trůny

(seriál)
  • USA Game of Thrones (více)
Trailer 2
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Peter Dinklage, Lena Headey, Kit Harington, Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams, Iain Glen, Nikolaj Coster-Waldau, John Bradley, Alfie Allen (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(8) / Epizody(73)

„Ve Hře o trůny zvítězíš, nebo zemřeš.“ Násilí, klamy a intriky ve velkém stylu provází rody Westerosu osmi vynikajícími sériemi. Vše pro jediný účel - usednout na Železný trůn. Cenami Emmy ověnčený seriál natočený na motivy knižních bestsellerů „Píseň ledu a ohně“ George R. R. Martina, sleduje obyvatele fantazijního světa, jejichž osudy změní společná hrozba ze Severu: zdánlivě nezastavitelná armáda Nemrtvých. (Magic Box)

(více)

Diskuze

Tom_Lachtan

Tom_Lachtan (hodnocení, recenze)

Mia...

Ono těch draků je tam údajně někde víc, třeba na Dračím Kamení (sídlo Baratheonů) je údajně jeden kamenný taky (a spoustu vytesaných) 
 

na příspěvěk reagoval Mia...

Torimmer

Torimmer (hodnocení, recenze)

Zatím supr. Ale trochu se obávám stopáže. Nebylo v minulých sériích těch dějových linek méně, nebo se mi to jen zdá? Mám pocit, že je těm jednotlivým příběhům věnováno v jednom díle nějak málo času. Do toho se rozjely ještě nové příběhy.

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

TL,DR: chci příběh, chci postavy, chci témata, chci napětí, chci být emocionálně zaangažovaná, chci mít příležitost zapojit mozek. Nic z toho mi Hra o trůny dávno nedává, tak nezbývá než z nudy šťourat do maličkostí.

na příspěvěk reagoval Tom Riddle, berg.12

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

berg.12

Herci? Třeba Emilia Clarke, co už oficiálně chrní, nebo Dinklage, který dávno jede na autopilota? Napětí? Například ten strašně vzrušující Braavos, kde se druhou sérii v řadě nic neděje? Analogie s politikou? To asi ten neuvěřitelný severský bordel, který by se politicky nikdy nemohl stát, nebo radikální politické zvraty, které se dlouhodobě neprojevují? Dialogy? To jako skvosty typu bratránek Orson, vrabčácké monology nebo bad pussy? Humor? Tím myslíš ty bílé chlupy a miliontý vtip o Varysově péru v řadě? Protože fantasy? To jako ta neuvěřitelná sbírka obšlehnutých klišé a tropů, které jsem dávno viděla někde jinde?

 

Jistě, já chápu, že tím ustavičným rejpáním do detailů to působí, jako by mi vadily jen ty "povrchové" scenáristické drobnosti. Jenže ony ty logické nesrovnalosti se aspoň čas od času mění a je sranda je rozebírat. Všechno ostatní, cos vyjmenoval a co rovněž stojí za houby (od loňska už včetně té hudby, mimochodem), je konstantně pitomý nejmíň dva roky za sebou a mě nebaví se podvacáté opakovat. Takže ne, nejde mi jen o "scenáristicky vybroušené skvosty" - ta nejočividnější logika událostí je to jediné, čeho jsem ještě schopná u Hry o trůny vnímat, protože žádný jiný její aspekt mě už absolutně nedokáže oslovit.

na příspěvěk reagoval Flaxik

Mia...

Mia... (hodnocení, recenze)

Psychor

Tak kéž bys měl pravdu ... aspoň by to opravdu bylo nepředvídatelné .. zatím se vážně dost lehko trefuji ... A jak zní Tvá teorie na důvod proč budou dračí jezdci zrovna tito tři??

Psychor

Psychor (hodnocení, recenze)

Mia...

Snažil jsem se dekodovat všechny sny, vize či proroctví, které jsou v knihách obsažena. Běžný čtenář se v nich velmi často ztratí (stejně jako třeba samotná Melisandra) a příliš mu toho neřeknou, ale pro mě byly naopak opravdu cennou studnicí poznaní a jakousi zkratkou k cíli. Mnoho z nich je navíc alegoriemi a je opravdu zapotřebí velkého důvtipu pro jejich správnou interpretaci. A jak správně uvádíš, je potřeba i trochu empatie, zkrátka se naladit na Martinovu notu.

na příspěvěk reagoval Mia...

Mia...

Mia... (hodnocení, recenze)

Psychor

A to víš, jelikož věštíš z čajových lístků nebo čteš myšlenky autora? Co já vím, tak teď není, kde čerpat informace, nebo se pletu??

na příspěvěk reagoval Psychor

berg.12

berg.12 (hodnocení, recenze)

kiddo

Čili jediné filmy, které se ti kdy líbily, a u kterých ses dokázala bavit, jsou scénáristicky vybroušené skvosty. Chápu. Seriálů jsou tuny, kvalitních spousta tak proč zrovna GoT? Protože prostředí, protože hudba, protože herci, protože analogie se středověkem a politikou, protože sebeprojekce, protože dialogy, protože napětí, protože humor, protože fantasy, protože mě baví brouzdat po mapě Essosu. A protože ani nedotaženej scénář tohle všechno dohromady nedokáže přebít. Jo, strašnej svět, ve kterým žiju.

na příspěvěk reagoval kiddo

Psychor

Psychor (hodnocení, recenze)

Mia...

Ledový drak dřímá ve Zdi, která celá padne, až Jon zatroubí na Joramunův roh. Ale v tu dobu už bude velitelem Jiných a předurčeným znovuzrozeným hrdinou Velkého Jiného. Účel Zdi je totiž úplně jiný, než se většina čtenářů domnívá. To právě Daenerys je nositelkou zkázy a Jon se jí postaví ve jménu záchrany světa.

na příspěvěk reagoval Mia...

Mia...

Mia... (hodnocení, recenze)

Psychor

No tak to je právě opět předvídatelné přeci, že bude jiný než byl, když je oživen, to známe už  ze spousty knih/filmů .. ale jako to nemyslím zle, mně nevadí, že je to předvídatelné, naopak mám takový pocit radosti, že se v odhadech trefuji :D ... a jak víš, že bude proti Daenerys a kde se vezme ledový drak?

na příspěvěk reagoval Psychor, Tom_Lachtan

TheDon

TheDon (hodnocení, recenze)

kiddo

Nepostrádají tě v Lídlu za kasou? Takhle třeskutě vtipnou prodavačku aby člověk pohledal. A umí se uplatnit i v diskuzi o seriálech. Ty kráso, nechceš si mě vzít?

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

TheDon

Máš o tom koukám větší přehled než já :-D Víš, prdelko, jak jsi už nepochybně zjistil, s genitálními opary je ta potíž, že se ty mrchy vrací jak Lassie. A já jsem v tomhle ohledu sakra věrná metafora.

 

Btw fajn skóre: Růžovka, "tak na to nečum", nevidí rozdíl mezi "nechápu" a "není logické"... Ještě trocha snahy a budu na tě moc odkazovat jako na dokonalý exemplář, takže ďykes a pokračuj, sím.

na příspěvěk reagoval TheDon

Psychor

Psychor (hodnocení, recenze)

Mia...

Bude to mnohem více nepředvídatelnější, než si kdo dokáže představit. Jon nyní po oživení už není stejný jako dříve, bude totiž skoro Jiný. To uvidíme již v následující epizozdě. A ve výsledku sice bude dračím jezdcem, avšak osedlá si svého ledového draka. Bude tedy bojovat proti Daenerys a jejím drakům.

na příspěvěk reagoval Mia...

Mia...

Mia... (hodnocení, recenze)

Ahoj :) ... je mi jasné, že jste to tu řešili milionkrát, ale hledat to nebudu. .... Jen se mi líbí, jak už na konci minulé řady jsem si byla dost jistá, že dračí jezdci budou Khalisi, Jon a Tyrion a hned ve druhém díle nové řady mě o tom Tyrion krásně přesvědčil ... co myslíte Vy, že budou dračí jezdci a proč? Jinak s Rudou kněžkou a Jonem jsem se taky trefila, takže to možná nakonec nebude tak nepředvídatelné, jak jsem si myslela :))

na příspěvěk reagoval Psychor

feryk

feryk (hodnocení, recenze)

Druhý díl šesté serie byl dost slušnej, po hodně dlouhý době.

Bellamy

Bellamy (hodnocení, recenze)

Co si budem nalhávat ten seriál je sračka a přesto na něj čumíme.Rooseho debilně zabijou bez toho aby ho za celej seriál ukázaly v nějakém pořádném fightu.Pak tu máme postavičky jako Balon kterého ukážou každou řadu 1x a myslí si že jeho smrt někoho zajímá.A to jak je ten tupec Ramsay dokonalý to už je trapný ten by umřel po pár dílech.

A u Stannise by člověk čekal že to bude zkušený vojevůdce a ten je tak blbej že kdybi vypadnul z lodky tak se netrefí ani do vody.A ta stěma drakama mě sere od prvního dílu.

na příspěvěk reagoval Martas81

TheDon

TheDon (hodnocení, recenze)

kiddo

Tak teď jsi mi to natřela takovým způsobem, že mi vyhrkly slzy do očí. Bohužel maminčin hošánek nemá iluze o zakomplexovaných pizdách a musím se omluvit za nedostatek invence v české seriálové tvorbě. Asi si umíš vybrat i líp. Teď pred frčí Ohnivý kuře, tak si to pusť a přestaň tady opruzovat jako genitální opar.

na příspěvěk reagoval kiddo

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

TheDon

Bubáčku, mně je jasné, že si díky té poznámce o Ordinaci a polopatickém vyprávění připadáš jako maminčin chytrý hošánek, ale ono by naopak stačilo zapnout mozek aspoň na chod retardované ještěrky, aby člověk viděl, že ty seriálové kecy dávají smysl zhruba jako plány spoďárových skřítků.

 

(a já jsem si myslela, že přeháním, když jsem tuhle doslova psala, že hlavním argumentem prvňáčků s omezenou schopností chápat text je vybízení, ať ti hnusní hejtři koukaj na Růžovku. Být stereotyp jak sviň musí být fakt naplňující)

na příspěvěk reagoval TheDon

TheDon

TheDon (hodnocení, recenze)

kiddo

Tak mě napadá, když už to tady tak mocně hejtuješ, proč se na to nevysereš a nenecháš to lidem, který to baví a nejdeš čumět na něco, co by bylo blíž k tvýmu naturelu. Třeba Ordinace by tě mohla bavit. Tam je logika bezchybná a nemusíš u toho ani moc přemýšlet  kdo, kde a s kým. NedejPeytla proč.  A kdyby ses náhodou nějak úplně ztratila, tak oni ti to ve zprávách třikrát zopakujou. Neboj. A držím palce !

na příspěvěk reagoval kiddo

zvolsi

zvolsi (hodnocení, recenze)

Merneron

přesně :D

Jinak jak sem již pal, celý příběh začíná vyprávěním o Branovi, to on je nejdůležitější postava celého příběhu, ostatní jsou jen vedlejší postavičky, tedy pokud není Martin senilní a nezapomněl na to už :) A linka s Aryou slibuje taky něco zajímavého, v té sektě se děje spousty zajímavých věcí, určitě to bude taky dost důležité.

A kdo je teda podle vás ten tajný podporovatel Deanerys o kterém kdysi na začátku mluvil Varys? Já moula myslel, že je to Dorne, protože to byl poslední rod u kterého nebylo jasné co že to plánuje, ale vysvětlili jste mě, že se pletu :)

na příspěvěk reagoval Psychor, Mia...

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

berg.12

Já nevím, v které realitě žiješ, že tam fanoušci předjímají obhajobu slovy "jo, je to hovadina, ale mě to prostě baví", ale chtěla bych se tam přestěhovat.

 

zvolsi: polopatě :-D Představili víc hovadin, než jich vysvětlili, ale tak proč ne.

na příspěvěk reagoval TheDon, berg.12

Inirdin

Inirdin (hodnocení, recenze)

Merneron

K tomu videu... Vážně někdo u té scény cítil alespoň náznaky napětí? Závidím takovým lidem... Já jsem na to hleděl a říkal si kdy už to divadlo skončí.

Související novinky

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

29.02.2024

Druhá série ještě ani nemá oznámené datum premiéry, ale už teď víme, že se začalo pracovat rovnou na třetí řadě, v níž se vrátíme do Středozemě. Seriál Pán prstenů: Prsteny moci se pyšní obrovskými… (více)

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Spinoffů, prequelů či přímých pokračování jsme se měli ze Západozemí dočkat už několik. V současnosti je jisté, že se letos v srpnu dočkáme druhé série Rodu draka. Dále pak s určitostí vzniká série A… (více)

Reklama

Reklama