Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Ceberus

Seriál začíná svou brutalitou, vulgaritou a erotikou na podobném písečku jako Spartakus, ale jak se stával čím dál populárnější a čím dál větším mainstreamem, tím více se mi zdálo, že šla erotika stranou. Každopádně také jako Spartakus oplývá dokonce ještě širší řádkou zajímavých postav, které se v průběhu sérií objevují či mizí, takže si nikdy nemůžete být jisti, zda váš oblíbenec / vaše oblíbenkyně přežije další díl. A ano, ve zdejším hodnocení jednotlivých sérií skutečně není žádnou výpočetní chybou, že ta poslední se významně liší od zbytku - zatímco R.R.Martin dopředu prozradil tvůrcům seriálu vymyšlenou hrubou kostru příběhu na několik dalších sezón dopředu (seriál nakonec předehnal v té době existující knihy) a dovedl si představit klidně 12-13 sezón, tvůrce seriálu to přestalo bavit a jelikož měli nabídky na jiné projekty, utěšovali fanoušky seriálu, že 7. a 8. sezóna jim bude bohatě stačit na důstojné zakončení seriálu... Mno, bohužel je na těch posledních sezónách znát, že je tam vtěsnán vývoj postav vhodný pro více sezón a pánové to prostě pouzavírali velmi ledabyle a nedůstojně. Dějově sice na konci je zřetelná tlustá čára a nemáte z něj pocit, že by tvůrci něco zapomněli dořešit, ale ne nadarmo Hra o trůny soutěží o nejzpackanější závěr televizního seriálu všech dob. Přesto bych ale neřekl, že špatný konec znehodnocuje celý zbytek seriálu - naopak ta mnohem větší kvalitní část stojí za to. ()

Listyx odpad!

Zkusil jsem pár dílů a přišlo mi to jako naprosto nezáživná slátanina ze které chčije přiškrcený rozpočet a přáním být fantasy, kterým vlastně ve skutečnosti není. Je to taková přiteplená telenovela, která se to snaží zakrýt rádoby drsňáckým prostředím a rádoby šokujícím dějem. Ale těžko vás to může šokovak když si celou dobu přejete aby to zoufalost skončila. Dal jsem tomu pár lez a zkusil to znova a ne. Přiznávám, že s dobou sypali producenti do prasátka víc goldíků, ale když ono to má takový nahnilý základ, že to prostě nepomáhá. Jako fantasy stále nefunkční, postavy nudné a děj neuspokojující. Před lety sračka, po letech... no to pořád to samé. Radši se budu těšit na novou sérku zaklínače. ()

samkko

Hra o trůny je něco tak VELKOLEPÉHO, že začnete pochybovat o vévodství ve světě fantasy, které zaujímá Pán prstenů. Vývoj postav, mega epický příběh, dějová gradace (ano, v mém případě myslím i poslední sérii, v níž mě předposlední díl doslova odrovnal, (v pozitivním slova smyslu)), politické intrikaření a plno, plno dalšího. Tohle je skvost seriálové tvorby. ()

messi@h

Hra o trůny mohla být jedním z nejlepších fantasy, které kdy bylo natočené, nebýt kvalitativního scénáristického sešupu počínajícího od šesté série až do scénáristického pekla v sérii 8. Prvních pět sérií si drží vyjímečně vysokou úroveň (1-4 okolo 85 % a 5 minimálně 75 %), od šesté série ale scénáristická úroveň klesne o několik úrovní dolů a už se jen zhoršuje. ()

Milkom

Po prvním dílu začínám věřit, že by se mohl objevit nadějný fantasy serial z produkce HBO. No uvidime. Teď se vrhnu na knihy. ()

Ogrb

První díl byl parádní, vypadá to, že po tom, co skončili LOST se dočkám další seriálový pecky, která mě odrovná! A tentokrát ji ani nemusel vymýšlet Abrams. Čekám další díly a to netrpělivě. ()

snek49

Okomentovat seriál po prvním díle prakticky nelze a postupem času se mění jak hodnocení, tak kompletní názor na celou sérii. První díl Hry o Trůny začal velkolepě a prvních několik minut bylo téměř dokonalých s hororovou atmosférou a sirovou brutalitou. Později jsme se uchýlili spíše k představovačkám jednotlivých postav a poznali jsme tak klaďase, záporáky, atd. Král a správce zde vystupují se správnou noblesou, kostýmy jsou ideálně dobové, ostatní postavy zajímavé a výprava skvělá. Uvidíme, jak se nám to vyvine... násilí je zde zatím přiměřené a nesetkáme se tak s žádným detailem ala "Spartacus", nahoty je také dost a celkově to podtrhuje správnost a špinavost doby. Po prvním díle také víme, jak se nám bude příběh vyvíjet, o co komu půjde, a kdo bude ohroženým druhem... ()

Shredder

Pri prvom pohlade moze Game of Thrones posobit uchvatne, ale ako znalec kniznej predlohy mozem povedat ze ide o ubohy pocin. Pocinajuc absolutne zlym obsadenim postav, pokracujuc prihlupym scenarom a korunovany zlou reziou. Kniha patri k tomu najlepsiemu, co v zanri fantasy vzniklo a taketo odflaknute spracovanie si nezasluzila. Vyprava je na televizny serial skvela o tom niet pochyb, ale moj celkovy dojem je taky ze tvorcom sa podarilo premenit jagavy diamant na cierne uhlie. Podobne ako pri Eragonovi ide o EPIC FAIL a napriek tomu chapem divakov, ktory knihu necitali a su teda nadseny sviezou vodou medzi inak nezaujimavou televiznou produkciou. Problem je v tom, ze potencial a moznosti boli vzhladom na predlohu obrovske a ak by islo namiesto serialu o film na striebornom platne, ktory by mal schopneho rezisera a scenaristu a vdaka vyssiemu rozpoctu snad aj lepsi casting, potom by ste este len otvarali oci. ()

Bezmenny

Nechal som si hodnotenie až na teraz, aby som bol objektívny. A čo k seriálu? Asi len : v pondelok si vždy pozriem aktuálny diel, na konci ktorého sa okamžite neviem dočkať ďalšieho dielu a ten týždeň medzi nimi je veľmi dlhé obdobie. Brutálne maximálne dobré...čo dobré, priam skvelé... ()

PerG

Tak první 4 díly za mnou a s čistým svědomím múžu osolit za plnej počet bodů. Tohle se povedlo a kdo má rád fantasy, tak si tohle musí zkouknout :) ()

Speck

Skvělý příběh, herci, politikaření, akce.... Opravdu dobře jsou napsané a postupně rozvíjené jednotlivé postavy. Top seriál roku. Nemohu se dočkat dalších dílů. ()

Marfab

Perfektní seriál z dob, kdy mocní králové si střeží své dobité trůny velmi pečlivě a poražení pohunkové na svou hanbu nikdy nezapomínají. 2.řada:nezklamala, děj se odehrává plynule a dopředu a o zvraty v dílech není nouze.triumf je poslední díl této řady ()

BadWolf

Na to že to má cca 50 minut se tam toho děje mizerně málo. Tak po zhlédnutí celé série se mé hodnocení jenom utvrdilo. Celý příběh se táhne jak týden před výplatou. To co někdo nazývá výpravností, já nazývám zbytečnou vatou a nudou. Trochu mi to připomíná Lost. Tam se taky střídali dva prvky: prvek očekávání a prvek zklamání. ()

APOFiSko

Geniálnosť tohto seriálu, dúfam že to dotiahnu až na koniec, BTW. na IPtorrent a TL je to absolútne najviac sledovaný SERIÁL ()

Paviozo

K tomuto seriálu jsem šel s odporem k fantasy a bez znalostí Ságy ledu o ohně. Po prvních 3 dílech jsem pro to letět do knihovny jako malý kluk. Skvěle natočené, Seann Bean jako správný charakter, Jason Momoa perfektní vůdce koňáků a hlavně dříve pro mě naprosto neznámá Emilia Clarke, která se skvěle mění z vystrašené dívky ze Západu v milovanou khaleesi Dothraků. Nehledě na to že jako blonďatá vypadá luxusně :). WINTER IS COMING! ()

Zajija

Po shlédnutí 1 serie musím konstatovat že HBO odvadí prozatím skvělou práci, doufám jen, že to takhle půjde i dál do dalších serii. Děj je zatím velmi dobře natahovaný, jen mi prozatím chybí nějaké ty větší souboje a bitvy, ale věřím, že ty příjdou. ()

Baru.89

Mám před sebou ještě poslední díl ale už teď jistě vím, že 5* si tento seriál zaslouží. Po Spartakusovi další super seriál, doufám, že se dočkáme i pokračování! ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci