Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

markotter

Dlouho jsem se téhle sáze vyhýbal (bál jsem moc fantasy pojetí), ale po 1. řadě musím říct, že zbytečně. 2. díly trvalo, než mě Hra o trůny vtáhla do děje a teď sjíždím každý díl jedním dechem. Na maximum to není - vadí mi přílišná upovídanost a komplikovanost děje (tak to v ságách bývá), ale třeba se to v dalších sériích změní a já půjdu výš. EDIT po 7. řadě. Moje nadšení opadlo. Vlastně je to furt stejné. Baví se 2 postavy, střih. Baví se více postav, střih. Nějaká akční podívaná, ale ne moc, střih a tak dál a tak dál. Přesto však jde o velmi profesionálně udělaný seriál, který kdyby byl asi tak o 30 dílů kratší, rozhodně by mu to pomohlo. ()

Demonic189

Dňa 20.5.2019 sa cítím presne tak, akoby som videl Terminátor 2, na ktorého prilepia záver z nejakej "pecky" od Uwe Bolla. To vzrušenie je rázom prebité obrovským sklamaním a nepochopením. A presne tak nejak dopadol i slávny Game Of Thrones, ktorý si dlhých 6 (možno tak trochu i 7) sérií držal perfektnú úroveň, no ten koniec....TEN KONIEC! Budem sa tváriť, že záverečná 8.séria ani nikdy nevznikla a snáď to postupne nejak prebolí.... ()

Tirkus

Nadprůměrný seriál podkopává poslední série, která zapomíná na vše, co se v seriálu stane. I tak je zde mnoho dech-beroucích scén a nádherného soundtracku, že seriál určitě stojí za shlédnutí. ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Kazda epizoda je hodinu cekani na cliffhanger. Nikdy me to poradne nechytlo, skoncil jsem u 4. serie... 40%, 2/5* ()

Likan7

Hra o trůny je seriál, který dosud nebyl natočený. O tom se moc přít nemusíme. Je s podivem, jaký hype se kolem GoT ta ty léta udělal. Já osobně jsem si k seriálu hledal cestu dlouho. Nejdříve jsem čekal, až skončí (nedívám se na neukončené seriály) a s velkým očekáváním jsem se do toho pustil. Jenže jsem dostal něco úplně jiného, než jsem čekal a doufal. Chtěl jsem temné dospělé fantasy, plnokrevné postavy, bitvy, krev a nemrtvé. Což o to, postavy jsem dostal brilantní. Je vidět, že Martin to má v hlavě skvěle rozvržené. Dostal jsem intriky, vraždy "hlavních" postav a šokující scény. Jenže byl problém, že na jednu šokující scénu (nebo díl) jsem čekal celou sezonu. U prvních sériích jsem tohle nemohl překousnout, někde uprostřed jsem nad GoT zlomil hůl a dokoukával jen abych si ho odškrtl. Politika, sex, intriky a věčné nicnedělání mě přivádělo k šílenství. První díly to bylo ok, ale pokud jsem ve čtyřicátém dílu stále čekal, až se TO rozjede, tak jsem prostě ztratil zájem. Chodci se objevovali jednou za 10 dílů, wow efekt jakbysmet. Jenže jak HBO přeskočilo Martinovu předlohu a jelo si podle vlastních scénářů, já začal být spokojenější. Logika sice začala dostávat čím dál tím více na vrak, ale efektnost HBO prostě udělat umí. Vrcholem seriálu se tak pro mě stala sedmá řada, která ukázala TO fantasy, které jsem čekal těch šest přecházejících. Dostal jsem skvělou, vykreslenou Daenerys, která mě konečně začala bavit. Aryu, ze které se rázem stala nejlepší postava seriálu a samozřejmě naprosto dokonalého a všechny převyšujícího Petera Dinklageho. Je škoda, že se osmá, finální série TAK nepovedla. Rozhodně si seriál zasloužil lepší scénář, a epičtější bitvy, na které jsme tak dlouho čekali. I tak jsem ale vlastně ze Hry o trůny celkem spokojený. Nikdy nebudu její velký fanoušek, ale rozhodně jsem viděl největší seriál, co byl natočený. Za zážitek děkuju HBO, a hlavně Tyrionovi, Arye, Daenerys, Jaimemu a Cercei. ()

radeckator

Nebýt několika dní strávených v nemocnici, tak bych GoT asi nikdy neviděl. První dvě série se člověk pouze orientuje v šíleném množství postav, dějových linek a minipříběhů, další cca tři série to celkem jde a netrpělivě po skončení jednoho dílu dáváš další, ale poslední dvě série se nemůžeš dočkat, až to bude za tebou. Seriálu jako takovému vcelku nelze nic vytknout, je to fantasy seriál, něco se tam musí dít pořád, zklamán jsem byl pouze lehce z posledního dílu, kdy tam tvůrci nacpali děje tak na tři díly a psychologický postupný vývoj postav osekali co to šlo. ()

gemi

1. SÉRIE: První dojem je, že to muselo být sakramentsky drahé. Ohromná výprava, impozantní, nádherné exteriéry. Ale jinak kecy v kleci a nuda v Brně. Je to v podstatě Ulice v kulisách fiktivního středověku. Akorát se tady o fous víc souloží, ukazují nahá těla a stříká krev. V osmém dílu se ale začíná něco dít. Už po osmi dílech?! Kam to napsat? Sem. Mladí a neklidní by mohli závidět! Závěr série se vyhrabe z komatózní nudy a nevěřil bych, že to napíšu, ale mám chuť pustit se do druhé série! 2. SÉRIE: Neskutečně ukecané, roztahané a nudné, o dost nundější než první série. Ale z nějakého důvodu mě zajímá, co se bude dít dál. Skoro všichni jsou sice vyčůraní, falešní a intrikánští šmejdi, kteří při nejbližší příležitosti vrazí meč do vlastního bratra, ale člověk si k nim stejně dokáže vytvořit nějaký vztah. Nebo aspoň postoj. Kdyby okolo seriálu nebyl takový hype, asi bych to vzdal. Ale dívám se ze studijních důvodů - snažím se pochopit, proč tu všichni hážou ty pětky, co je na seriálu tak geniální. Zatím mě nic nenapadá. 3. SÉRIE: Chrrrr... 4. SÉRIE: Čtvrtá série mě docela bavila. Těžko říct, jestli je to tím, že se tam konečně začalo něco dít, nebo prostě proto, že si člověk za tu dobu určité postavy oblíbí a zajímá ho, co se bude dít dál. Asi od každého kousek. 5. SÉRIE: V páté sérii zvolili scénaristé taktiku "unudíme diváka xmrti" a až na drobné výjimky se jim to skutečně daří. Série začíná tradičně supervlažným dílem a pokračuje tak volně, že by jej felčaři mohli předepisovat jako hypnotikum. Konec je ale poměrně strhující, ačkoliv to je trošku silný výraz... 6. SÉRIE: Tak zima konečně přišla. Ta hláška "the winter is coming", kterou omílali od prvního dílu, už mi celkem slušně lezla na nervy. Pravda, trvalo to šest let, ale v tomto seriálu je čas relativní. Hlavně při cestování. To takhle někdo cestuje z města do města věky, jindy ale rovnou přes půlku světa a člověk má pocit, že se portnul. Stejně tak je to s informacemi. Někdy se něco neví měsíce, jindy to vypadá, že používají Twitter. 7. SÉRIE: To jako došly prachy, nebo co?! Sedm sérií se schyluje k něčemu, co se prostě utne v momentě, kdy to začne a nashledanou?! Jak můžou takto ukončit sérii? OK, jako pozvánka na tu osmou dobré, ale to bych nesměl vědět, že ta vyšla až dva roky poté, a s odřenýma ušima. 8. SÉRIE: Nejpozoruhodnější rozpor mezi pohybem postav. Na jedné straně (mrtví) stojí, přestože jdou neúnavně dnem i nocí, na druhé straně se ale lidé teleportují. To je ale stupidní. Na druhou stranu je to ale nejakčnější série. Pořád se tady něco děje na rozdíl od těch předchozích, které sice mají olbřímí hodnocení v červených číslech, ale jinak jsou poněkud hypnotické. A závěr velice dobrý. Seriál začíná s naprostými magory ve vedení říše a končí s těmi nejrozumnějšími, které si lze za daných okolností představit. ()

bearmeedek

Jako celek, úžasné dílo. Samozřejmě mám výhrady k dílčím prodlevám a někdy zbytečnému tlachání v uzavřených prostorách. Ale co je dokonalé? Spíš bych se vyjádřil k té poslední sérii, která zranila celý svět. Předělat závěr, tady ten vyhodit a udělat konec jinak (nevím jak) podle nějakých nářků? Pěkná blbost. Poslední série je jiná, než ostatní. Dost jiná. Ne, že bych jásal, ale tak to chodí i v životě, že není pořád slavnost na hradě. A jaký byl konec veselých šlechticů v historii? V dnešní době s oblibou říkáme, že svět se řítí do prdele. Proč by k tomu nemohlo dojít i v Sedmi královstvích? Podle odezvy jsem čekal nějaký hrozný konec a on nějak hrozný nebyl. Úžasná Daenerys (v septiku zrozená) dostala, co si zasloužila. V začátcích mi byla fuk, ale co ovdověla, šla mě celou dobu čím dál víc na nervy. Co je pravda, že Jon byl v poslední sérii podán značně ukňouraným, až vyděšeným dojmem. To si ten chlap nezasloužil. Jinak se ten konec rozptýlil tak nějak v dobrém. Migranti (Neposkvrnění) odtáhli zpět do divočiny a ti "hodní" si vybrali každý svou cestu. ()

E lan

Dlouho jsem se tomuto seriálu bránil. A zbytečně. Je to opravdu skvělá podívaná. Všichni nadávají na poslední sérii či sérii a opravdu kvalita spadla. Přesto ale není co řešit s hodnocením, protože skvělé postavy, bitvy, fantazie, to prostě za plné hodnocení stojí. ()

rublik05

Naprosto stěžejní a revoluční dílo, díky kterému se HBO nesmazatelně zapsalo do povědomí většiny diváků. Od první série se tvůrcům povedlo udržet velmi vysokou úroveň všech epizod, výbornou atmosféru, která je podpořena skvělou hudbou. Drsné, krvavé, emotivní, dojemné či erotické scény, vše perfektně provedeno a natočeno. Herecké obsazení naprosto skvostné, není zde postava, která by byla špatně zahraná. I přes rozporuplnou závěrečnou sérii je pro mě Hra o trůny nepřekonatelný seriál, na který se kdykoliv rád znovu podívám, a který si právem získal srdce milionů diváků po celém světě. 10/10. ()

Nix

Taky se řadím mezi fanoušky a taky je to pro mne na pole fantasy seriálů nepřekonaný počin a dlouho si myslím, že bude (kde jsi Páne prstenu). Ke konci nemám tak nějak výhrady, já jsem se s tím smířil a pokud pominu osmou sérii, je to velkolepá jízda plná brutálních, erotických scén a kastrací a všech nelidskostí, které by se v takovém světě odehráli. Pan Martin musel na něčem jet, že něco takového dokázal vymyslet a myslím si, že ten, kdo to vytvořil, udělal ještě lepší práci protože mne se to líbilo víc jak knižní předloha a to je co říct, často se tohle nestává. Klobouk, vlastně meč nahoru. ()

Zetwenka

Seriál mě zaujal ihned od první řady.  Postavy kdy, kdo  a jak sejde  z  příběhu byly alespoň pro mě  překvapivé. I když v průběhu let a další sezon, ne vše  bylo tip top a také děj  a kouzlo příběhu někdy ujelo, nechám na 5 hvězdách, jak jsem dala ještě před  rozdělením  seriálů do sérii, kdy bylo možné hodnotit jen celek. Zpětně k hodnocení řad 1. 2. 3. 4. za ***** 5, 6.**** 7. ***** no a 8. řada. To jsem na rozpacích zda mezi 3/4 hvězdami. Ohledně Daenerys jsem čekala ještě něco víc, na to jak ji bylo  dáno prostoru a vydržela až  do konce a pak ? Jo tohle. No a nakonec  Starkové přes to vše co ztratili ( přišlo mi, že ještě ne dost -spisovatel/scénář, je má rád?), ještě na tom nebyli tak zle a z rodů   ve ztrátách poměrně  vyšli více než dobře  a na konci  tam ... neprozradím. No nic  zkrátím to  a popíšu jen ano líbilo a jo mám slabost pro seriály v tomto duchu, tak. PS. jsem zvědava na nový seriál  chystaný o rodu Targaryenů, Ti mě velmi zajímaly i v nastíněné historii. I když to  žádní "hodnoušci" nebyli, nu ale o hodných   by nebylo co točit, že. No a kdo jiný  souzní s draky :-)... ()

Patrik200s

Najkreatívnejší seriál s veľmi vysokým tempom paradoxne napriek vysokému počtu dielov. Násilie, dobrodružnosť, sex a krv. Všetko v jednom balení. Nie na darmo tento seriál omámil celý svet. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci