Poslední svědek (TV seriál)

• Německo

Der Letzte Zeuge

Posledný svedok

Krimi

Německo, 1998, 73x45 min

Ulrich Mühe, Gesine Cukrowski, Jörg Gudzuhn, Renate Schroeter, Theresa Scholze, Markus Majowski, Daniel Krauss, Konstanze Breitebner, Leonard Lansink, Jutta Wachowiak, Franz Dinda, Helmut Griem, Jan Niklas, Jan Josef Liefers, Marie Bäumer, Gregor Bloéb, Stefan Reck, Timothy Peach, Günther Maria Halmer, Bernhard Schir, Tino Mewes, Sascha Göpel, Sibylle Canonica, Cordelia Wege, Lisa Kreuzer, Natalia Wörner, Christian Blümel, Tom Beck, Martin Goeres, Hannelore Hoger, Esther Zimmering, Astrid M. Fünderich, Hans Peter Hallwachs, Katja Studt, Rita Russek, Michael Hinz, Dirk Martens, Rainer Strecker, Heinrich Schmieder, Mark Waschke, Jens-Uwe Bogadtke, Thomas Rudnick, Rosel Zech, Susanne Gärtner, Hary Prinz, Stefan Kurt, Alexander Beyer, Birgit Doll, Imke Barnstedt, Volker Michalowski, Nicole Heesters, Manfred Zapatka, Ludwig Trepte, David C. Bunners, Julia Brendler, Vadim Glowna, Petra Kelling, Oliver Stritzel, Florian Bartholomäi, Tom Mikulla, Wolfram Koch, Matthias Matschke, Natalia Christina Rudziewicz, Oliver Boysen, Miguel Herz-Kestranek, Torben Liebrecht, Milena Dreißig, Kai Scheve, Frank Giering, Jeroen Willems, Pegah Ferydoni, Christoph Grunert, Lambert Hamel, Renate Krößner, Gottfried Vollmer, Eleonore Weisgerber, Simon Böer, Gerhard Olschewski, Hartmut Becker, Roxanne Borski, Peter Prager, Ulrich Gebauer, Tina Engel, Nina Hoger, Götz Schubert, Sina Tkotsch, Ernst Stötzner, Gundi Ellert, Martin Halm, Hans-Jochen Wagner, Margarita Broich, Olivia Pascal, Anian Zollner, Katharina Spiering, Annika Murjahn, Martin May, Gerd Silberbauer, Max Herbrechter, Matthias Matz, Susanne Sachße, Joram Voelklein, Gennadij Věngerov, Sebastian Rudolph, Corinna Kirchhoff, Petra Berndt, Frank Röth, Hans-Michael Rehberg, László I. Kish, Mathias Herrmann, Werner Haindl, Patrick Baehr, Claudia Wenzel, Siemen Rühaak, Uwe Dag Berlin, Angelika Milster, Paul Faßnacht, Uwe Friedrichsen, Peer Jäger, Sonja Bertram, Dörte Lyssewski, Wolf-Dietrich Sprenger, Max Volkert Martens, Dieter Montag, Florian Martens, Claudia Messner, Kaspar Eichel, Anne Kasprik, Eckhardt Bogda, Wilfried Pucher, Simone von Zglinicki, Ingeborg Westphal, Antonio Wannek, Dietrich Körner, Dieter Mann, René Ifrah, Jochen Kolenda, Eva Kryll, Sylvia Haider, Michael Maertens, Jutta Fastian, Joachim Bliese, Gunter Berger, Frank-Leo Schröder, Achim Wolff, Marita Marschall, Malina Ebert, Thomas Huber, Michele Oliveri, Johann Adam Oest, Andreas Köss, Axel Scholtz, Steffen Schroeder, Wolfgang Winkler, Georg Tryphon, Martin Umbach, Horst Kummeth, Michael Schiller, Jean Denis Römer, Martin Semmelrogge, Frank Behnke, Tim Morten Uhlenbrock, Harald Posch, Tobias Langhoff, Alexander Pelz, Michael Wenninger, Gundula Köster, Werner Dissel, Marion Van de Kamp, Alexandra Schalaudek, Werner Senftleben, Hubertus Hartmann, Rainer Guldener, Andreas Maria Schwaiger, Dieter Matthes, Kristina Bangert, Philipp Moog, Wladimir Tarasjanz, Martin Glade, Alexander Martschewski, Uwe Karpa, Waléra Kanischtscheff, Steffen Münster, Kevin Köppe, Christian Pfeil, Emilio De Marchi, Leo Natalis, Daniel Borgwardt, Volker Ranisch, Melanie Blocksdorf, Dirk Schoedon, Christoph Gawenda, Herbert Fritsch, Nicole Mieth, Friedrich Karl Praetorius, Lutz Lansemann, Yoshij Grimm, Roland Schäfer, Jörg Panknin, Peter Ketnath, Ulrike Hübschmann, Herbert Olschok, Holger Kunkel, Adrian Zwicker, Rainer Reiners, Torsten Michaelis, Martin Lüttge, Thorsten Nindel, Hartmut Reck, Loretta Stern, Thomas Schmuckert, Ulrich Anschütz, Olaf Rauschenbach, Robin Becker, Joachim Kretzer, Anka Baier, Jorres Risse, Hans Piesbergen, Claudia Amm, Karin Eickelbaum, Dorothea Schenck, Gerthard Haase-Hindenberg, Patricia Schäfer, Bruno F. Apitz, Dominik Bender, Andrea Kathrin Loewig, Adelheid Kleineidam, Sabine Urig, Tamara Rohloff, Eva Ebner, Linda Schwarz, Lotte Letschert, Sven Lehmann, Klaus-Peter Grap, Christof Wackernagel, Kristian Wanzl Nekrasov, Sven Gerhardt, Tom Keune, Günter Barton, Thomas Goritzki, Bernd-Uwe Reppenhagen, Klaus Mikoleit, Heide Simon, Herbert Trattnigg, Tristano Casanova, Angela Hobrig, Hans Klima, Andreas Schmidt-Schaller, Claudius Freyer, Norbert Hülm, Angela Ascher, Nina Franoszek, Hellmuth Karasek, Reiner Heise, Manfred Lehmann, Swetlana Schönfeld, Neithardt Riedel, Sylvie Bertin, Valentina Sauca, Hagen Henning, Karsten Kramer, Helmut Gauß, Maren Schumacher, Bettina Lohmeyer, Ralf Schermuly, Christian Schmidt, Andreas Seifert, Werner Lustig, Stephan Bürgi, Pjotr Olev, Horst Drinda, Gerd Baltus, Oliver Stern, Annett Kruschke, Pier Niemann, Gerd Wameling, Norbert Ghafouri, Maximilian Haas, Jaecki Schwarz, Peter Wohlfeil, Gabriele Völsch, Vasiliki Roussi, Thomas Chemnitz, Silke Matthias, Angelika Ritter, Alexander Höchst, Jürgen Mai, Gerda Gmelin, Friedhelm Ptok, Christoph Bantzer, Gunter Schoß, Marie Gruber, Dominik Janisch, Matthew Burton, Claudia Balko, Kim Kuebler, Heike Thiem-Schneider, Sophie Adell, Rose Becker, Michael Christian, Michael Kinkel, Michael Lucke, Christian Standtke, Çetin Ipekkaya, Stefan Pflügner, Uwe Jellinek
  • hippyman

oi... kde je nějakej vlčák? nebo aspoň série výbuchů na dálnici? aby to byl aspoň PRŮMĚR?! tohle je NUDA! hrůza! statický, příšerně dlouhý dialogy, suchý fórky... sorry, tohle je slabý... 30%(26.10.2007)

• Pohrobek

Pokus o oživení německé, na první pohled značně sterilní, kriminální produkce. Postava kriminalisty je nahrazena soudním lékařem, ale na to, aby se seriál stal dostatečně morbidním, přeci jenom schází více pitevních scén. Celkové prostředí je víceméně klasické, ale jednotlivé epizody bývají situovány do poněkud živějších oblastí, aby přibylo něco oživující dynamičnosti příběhu. Pokud chcete znát vraha, je to ten, do něhož byste to v žádném případě neřekli včetně malého dítěte.Uf!(28.11.2004)

• Malarkey

Tak tohle má být ta jedna z nejlepších německých kriminálek desetiletí? I když nějaký nápad to má, ale já se u toho strašně nudím jako u většiny německy mluvících kriminálek. Hlavní herec Ulrich Muhe je celkem sympaťák, ale filmu chybí případné oživení příběhu a každý díl se spíše táhne. (52 %)(10.8.2006)

Proč pět hvězdiček? Základní nápad a především zobrazení vcelku pochopitelného různého přístupu mužů a žen k některým věcem, kterými se musí soudní patologové zabývat (týká se dílu, kdy pomáhají vyšetřovat vraždu novorozence, který byl nalezen zalitý v betonu). Je mi líto, ale v porovnání s americkými seriály CSI: New York, CSI: Las Vegas a CSI: Miami, jejichž děj se ale odehrává spíše v kriminalistických laboratořích, jednotlivé případy a především způsoby úmrtí mi nepřipadají toliko přehnané a zbytečně složité. A dále proto, a já to opravdu v kriminálních seriálech nehledám, že je zcela bez jakýchkoli výbuchů na dálnici, psů atd. Soustředěnost na patologii může být pro někoho odrazující a nudná, ale já říkám, že právě toto je největším kladem celého seriálu. Samozřejmě celkem sympatický Ulrich Mühe coby dr. Kolmaar, ale také rovněž docela příjemná Gesine Cukrowski jako jeho kolegyně Judith Sommerová v prvních řadách seriálu (poté odchází Sommerová na mateřskou a je nahrazena - novou kolegyní).(3.12.2010)

Průměrný krimi seriál ze zajímavého prostředí. Po pár dílů ale omrzí.(23.8.2006)