Reklama

Reklama

The Saint

(seriál)
Krimi / Akční / Komedie / Drama
Velká Británie, (1962–1969), 95 h 49 min (Minutáž: 46–50 min)

Tvůrci:

Leslie Charteris

Hudba:

Edwin Astley

Hrají:

Roger Moore, Adina Mandlová, Joe Robinson, David Hedison, Honor Blackman, Michael Ripper, Geoffrey Bayldon, Jiří Pravda, Hana Bělská, Ann Bell (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(118)

Recenze (6)

A.Beech 

všechny recenze uživatele

„You’re the famous Simon Templar“. Takto začínal každý diel seriálu, ktorý spravil z Rogera Moora ešte pred Bondom obrovskú svetovú hviezdu. Fantastický krimi seriál opierajúci sa len a len o Moora (samozrejme povedané s nadhľadom). Svojho času obrovská televízna bomba. Zamrzí nedostupnosť tohto seriálu u nás. Skutočne dobré krimi. Obrovskému úspechu napovedá aj to, že bolo natočených 8 sérii s Moorom a po jeho odchode pokračoval seriál ešte v mnohých modifikáciách s inými hercami a názvami seriálu, avšak už nikdy nie s veľkým úspechom. Taktiež vzniklo nespočetné množstvo filmov na základe Simona Templara (hlavná postava), či už s Moorom alebo inými hercami. Posledný film "The Saint" s Valom Kilmerom z roku 1997 (ktorý vrelo odporúčam). Intro k seriálu tu: http://www.youtube.com/watch?v=UU0bD3AVAF8 ()

Kenneth 

všechny recenze uživatele

Nejedná se o klasický kriminální seriál, ale RM tam má spíše předvádět svůj šarm, takže se ani neočekává, že tomu všemu bude divák věřit. :-) Líbí se mi, jak název seriálu koresponduje s charakterem hlavní postavy navzdory okolí, v kterém se pohybuje. :-) ()

Galerie (17)

Zajímavosti (5)

  • Adina Mandlová se objevila v 16. epizodě 3. řady, která měla premiéru v lednu 1965. Mandlová v něm hraje vedlejší roli zdravotní sestry Helgy a v titulcích je uvedena jako Adlina Mandlova. (Marthos)
  • Bílý automobil, kterým Simon (Roger Moore) jezdí, je kupé Volvo P1800. Herec jím byl tak nadšen, že po dotočení seriálu auto odkoupil pro sebe. (Stejšn)

Související novinky

Chris Pratt bude Svatý

Chris Pratt bude Svatý

17.11.2018

Chris Pratt (Jurský svět, Strážci galaxie) jedná o hlavní roli v restartu filmové série Svatý od studia Paramount Pictures. Příběh sleduje muže jménem Simon Templar, který čistí svět od…

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

23.05.2017

Když už se má člověk stát hercem jedné role, měla by ta role stát za to. Roger Moore právě takovým hercem byl (všichni ho totiž znají jako Jamese Bonda) a nikdy nevypadal, že by mu to zase tolik…

Reklama

Reklama