The Saint

(TV seriál)
Krimi / Akční / Komedie / Drama
Velká Británie, (1962–1969), 95 h 49 min (Minutáž: 46–50 min)

Tvůrci:

Leslie Charteris

Edwin Astley

Roger Moore, Adina Mandlová, Joe Robinson, David Hedison, Honor Blackman, Michael Ripper, Geoffrey Bayldon, Jiří Pravda, Hana Bělská, Ann Bell, (více)

Série(6) / Epizody(118)

A.Beech

„You’re the famous Simon Templar“. Takto začínal každý diel seriálu, ktorý spravil z Rogera Moora ešte pred Bondom obrovskú svetovú hviezdu. Fantastický krimi seriál opierajúci sa len a len o Moora (samozrejme povedané s nadhľadom). Svojho času obrovská televízna bomba. Zamrzí nedostupnosť tohto seriálu u nás. Skutočne dobré krimi. Obrovskému úspechu napovedá aj to, že bolo natočených 8 sérii s Moorom a po jeho odchode pokračoval seriál ešte v mnohých modifikáciách s inými hercami a názvami seriálu, avšak už nikdy nie s veľkým úspechom. Taktiež vzniklo nespočetné množstvo filmov na základe Simona Templara (hlavná postava), či už s Moorom alebo inými hercami. Posledný film "The Saint" s Valom Kilmerom z roku 1997 (ktorý vrelo odporúčam). Intro k seriálu tu: http://www.youtube.com/watch?v=UU0bD3AVAF8 ()

• Bílý automobil, kterým Simon (Roger Moore) jezdí, je kupé Volvo P1800. Herec jím byl tak nadšen, že po dotočení seriálu auto odkoupil pro sebe. (Stejšn)
  • Adina Mandlová se objevila v 16. epizodě 3. řady, která měla premiéru v lednu 1965. Mandlová v něm hraje vedlejší roli zdravotní sestry Helgy a v titulcích je uvedena jako Adlina Mandlova. (Marthos)