Star Trek: Vesmírná loď Voyager

• Česko Star Trek: Voyager (více)
USA, (1995–2001), 129 h (Minutáž: 45–90 min)

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien (více)

Série(7) / Epizody(168)

Voyager je čtvrtým, předposledním seriálem nesoucí jméno Star Trek. Premiéru měl v USA v lednu roku 1995. Děj se poněkud liší. Je sice opět situován na loď Federace, ale tím končí veškerá podobnost. U.S.S. Voyager totiž nebrázdí známý vesmír a neudržuje mír pod záštitou Federace. Hned při své první misi, která měla za úkol objasnit zmizení Makistské lodi s důstojníkem Hvězdné flotily inkognito na palubě, je přenesen vysoce výkonným zařízením na opačnou stranu galaxie, do nezmapovaného Delta kvadrantu. Posádka makistské lodi byla přenesena stejným způsobem, a protože její loď musela být obětována hned při prvním kontaktu s bojovnou rasou Kazonů, připojila se k posádce Voyageru a podřídila se jejím pravidlům. Voyager je nyní sám, bez pomoci Federace a spojenců... Jedno mu nikdo vzít nemůže... naději... naději, že narazí na cokoli, co mu zkrátí přes 70 000 světelných let dlouhou cestu. Posádka se s tíží svého osudu odhodlaně vydává vstříc nástrahám a dobrodružstvím zpátky domů. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele RedRose k tomuto seriálu (94)

Kroužek expertů (1999) (S05E19)

Zase Sedmá! A ano, ona je to nejcennější (i nejhezčí) co Voyager má! Je to prostě tak a nikdo to nemůže změnit ;-) Strategický souboj s partou nerdů byl výborný! ()

Moloch (1999) (S05E20)

B'Elanna pokud se nevsteká, je fakt kost ;-) Díl jako takový asi průměr, ale nenudil. ()

Ten, kdo mě hlídá (1999) (S05E21)

Muzikálové prvky nemám rád, ale Sedmá je prostě k sežrání!! Zpívání s doktorem, povedené rande i tanec jsou skvělé! Romantický vztah Doktora se Sednou by byl asi trochu moc, ale v pohodě. Vyslanec taky pobavil. Skvělá epizoda! Tom Paris není jen dobrý pilot, ale i skvělý režisér! ()

Relativita (1999) (S05E23)

Nějaké ty výhrady k časovým paradoxům by se našly, ale já neovládám čas, tak jako ti frajeři z 29-tého století, takže to nemůžu soudit. Výborný díl! ()

Bomba (1999) (S05E24)

K logice brát na palubu vše, co je nějak zajímavé, mám výhrady. Jinak dobrý, ale je škoda, že kormidelnice Jenkins nedostala víc prostoru ani nikdy později... ()

Equinox, část druhá (1999) (S06E01)

Kapitán Equinoxu je sice magor, ale nepříčetná Janeway je taky dost otravná... ()

Bárka mrtvých (1999) (S06E03)

Tak tohle bylo strašný utrpení! A to jsem před pár dny dosledoval DS9! Neuvěřitelná kupa náboženského hnusu! ()

Břídil, tenor, doktor, špeh (1999) (S06E04)

Naprosto úchvatný díl a herecký koncert Roberta Picarda! Chtělo to trochu poladit závěr, ale jinak skvělý!! Bez Doktora a Sedmé by Voyager nebyl tím čím je! "Perisi nabíjej, támhle ten hyposprej" :D ()

Dračí zuby (1999) (S06E07)

Nějaký logický díry tady byly, ale ve kterém sci-fi nejsou... Jinak povedený díl, dobrá bitva a je tady T-Bag ve své klasické poloze záporáka. ()

Malý krok (1999) (S06E08)

Kdysi jsem z této epizody byl dost nadšený. Dneska už to tak nepůsobí, ale je to dobrý. ()

Spiknutí na Voyageru (1999) (S06E09)

Dobrý námět, ale ten konec fakt zvrzali... Šlo by to i mnohem lépe využít. ()

Projekt Pathfinder (1999) (S06E10)

Díly kde se objevuje Reginald Barclay jednoduše miluju! Úplně všechny! Ten chlap je neuvěřitelně zábavný! Chodící katastrofa, ale přesto je dokonalý! Navíc se tady ukáže i poradkyně Diana Troi a ten navázaný kontakt je skutečně dojemný. Skvělý díl... ()

V jediném okamžiku (2000) (S06E12)

Přesně jak napsal DocBrown. Tuhle epizodu si pamatuju jako jednu z nejjasnějších! Skvěle napsaná i zahraná, do jisté míry i originální a celkově to mohl být spíše dvoudíl, materiálu by se našlo dost. Špičková epizoda! ()

Virtuoso (2000) (S06E13)

Tvůrci dělají celkem nepochopitelnou kovbojku kolem kopie Doktora, kterou samozřejmě udělat lze (Living Witness), ale oni se nám snaží namluvit opak... V tomto světle je druhá polovina dílu úplná kokotina... ()

Tsunkatse (2000) (S06E15)

Díl který je v nějaké podobě v každém sci-fi. Tady je docela zajímavý hereckým obsazením. Dwaina jsem kdysi asi přehlédl, nebo ještě nebyl tolik známý, abych si ho všimnul. Herci z DS9 jsou jen tak na okraj. Sedmá je k sežrání i ve skafandru, ale tady má opět tradiční obleček a sluší ji to i v boji (přesto, že je dublovaná)! ()

Duchové (2000) (S06E17)

Byla to blbost a je tady spousta nesmyslných chyb, jako ve všech epizodách tohoto typu, když slyším, že simulátor nejde vypnout, tak omdlévám! Taková věc musí sežrat tolik energie, že vypnutí musí být naprosto jednoduché. A kdyby to přece jen vypli, tak přijdou o celý program?! To nikdy neslyšeli o harddisku?? Na druhou stranu, zase taková tragédie to není, prostě lehčí epizoda. ()

Múza (2000) (S06E22)

Vtipné je, jak někdy podle warpových signatur dokážou vyčmuchat loď i několik dnů po odletu (minulý díl) a jindy zase nemůžou najít ani svůj deltaplán... Jaffu bych tady nečekal, ale Tony Amendola mihnul ve spoustě sci-fi seriálů ;-) ()

Zuřivost (2000) (S06E23)

Návrat Kes jsem nijak neslavil, nebyla to nikdy moje oblíbenkyně. Byl by to i dobrý díl, kdyby jeho (její) základní motiv nebyl úplně nesmyslný. Taky je otázka, jak je dohnala? Scénárista si mohl dát víc záležet, takhle je to jen napůl... ()

Záchranné lano (2000) (S06E24)

Všechny díly, kde hraje Reginald Barclay ode mě schytaly 5*! Tady ale být nemusel, protože herecký (dvou) koncert Roberta Picarda je naprosto skvělý! ()