Status: Nežádoucí

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
USA, (2007–2013), 78 h 49 min (Minutáž: 41–66 min)

Tvůrci:

Matt Nix

Jeffrey Donovan, Gabrielle Anwar, Bruce Campbell, Sharon Gless, Coby Bell, Paul Tei, Seth Peterson, Lauren Stamile, Jack Coleman, Marc Macaulay, Tricia Helfer (více)

Série(7) / Epizody(111)

Agent CIA se uprostřed mise v Nigérii dozví, že se z neznámého důvodu ocitl na černé listině. Je odstřižen od finančních zdrojů, nikdo z jeho kontaktů se k němu nezná, jako by posledních 15 let pro agenturu vůbec nepracoval. Dokud nezjistí, kdo a proč ho označil za nežádoucího, je doslova odepsaný... (oficiální text distributora)

type_B

Tento seriál si zaslouží 100% hodnocení. Dokáže být vtipný v tom pravém slova smyslu, tzn. ne proto, že by byl komický. Každý díl je maličko jiný a v tom je mi seriál sympatický, nemám rád ostatní americké seriály, kde se vše řeší jedním způsobem. Ani tu nezmiňuju všelijaké doktorské seriály, protože to jsou pakárny. ()

Eldrick

Seriál stojí a padá s kadencí scén sympaticky vyžranýho Bruce "Ashe" Campbella a jeho hláškách o žrádle. Donovan je bez charismatu a Gabrielle Anwar vypadá jak stará sechlá anorektička, což - při pohledu na její datum narození - vlastně je. ()

fmash

Čistá oddychovka, která ničím nenutí k dychtivému očekávání další epizody. Hlavní hrdinové nejsou zvlášť sympatičtí a všelijaké technické a postupové agentí vychytávky originalitou nesrší, na druhou stranu necítím žádné zhnusení (ostatně ani další emoce). Když na to náhodou narazím a nemám co dělat, klidně se na celý díl dodívám, a že už jsem těch dílů viděl. Slabší trojka. ()

lakikaki

Nevidel som toho síce veľa, ale viac toho pozerať neplánujem takže zhrnutie: vtipom odľahčený, ale aj napriek tomu celkom priemerný krimi seriál s veľmi fajn Brucom Campbellom a subjektívne značne nesympatickým hlavným hrdinom. ()

c.tucker

Tenhle seriál se mi tak zažral pod kůži, že když jsem párkrát nalil, tak jsem si myslel, že jsem špion a aplikoval jsem některé metody na přítomné osazenstvo baru. Později z toho vznikli komické historky, ale v tu chvíli, když jsem vyprovokoval několik lidí ke rvačce, které jsem pak nějak zázrakem unikl, to moc vtipné nebylo, alespoň pro mé parťáky, kteří nepochopili, že mají být taktickou podporou a nechali mě v tom. No nic, zpět k seriálu. Sarkastické vyprávění a komentování situací, které je dost užitečné pokud se chcete dozvědět proč se v některých filmech o špionech, ale i jiných, dělá to a to. Chvilku trvalo než jsem si zvykl na hlavní postavy, ale jak se stalo tak jsem se od nich nemohl odtrhnout. Určitě tenhle seriál doporučuju už jenom kvůli Bruci Campbellovi nebo kvůli velké spotřebě jogurtu. UPDATE: Takže po finále stále tleskám, i když to začalo časem trochu upadat, tak po bylo uzavřeno celkem uspokojivě a naprosto podle mého gusta. Jsem spokojen a mohu si v klidu dojíst svůj borůvkový jogurt. ()

bartias

Atraktivní prostředí slunného Miami se snoubí ruku v ruce se zábavnými postavami. Bývalému agentovi CIA, který je šikovný bezmála jako legendární MacGyver, pomáhá vznětlivá bývalá (na jak dlouho?) přítelkyně a kámoš z oboru s tváří Bruce Campbella. Pátrání po tom, kdo ho vyhodil z agentury, si hlavní hrdina zpříjemňuje prací neoficiálního soukromého vyšetřovatele. Zábavná akce je příjemným odreagováním. ()

Radiq

Celkem průměrnej seriálek, kterej ale má pár vychytávek v podobě špionskejch lstí a taktik a podomácky vyrobenejch hračiček. Co díl, to případ, aspoň většinou, takže nic převratnýho. Někdy je to dost nereálné tím, jak jim jejich plán nakonec dycky dobře dopadne a padouši jsou ostří jenom na oko. Obzvlášť neuvěřitelná je postava Michaelovy ex-přítelkyně Fiony, kterou nezajímá skoro nic jinýho, než zbraně, a taky se tak furt chová. Taky tam postrádám trochu víc krve, protože místo aby se střílelo do lidí, tak se střílí dycky někam vedle nich a udělá to jiskry (jsem si říkal, že to už je jak v nějakým Walkerovi texas rangerovi). Taky chybí, asi kvůli rozpočtu, ídry po kulkách. No rozhodně to má potenciál, kterýmu ale předpovídám sestupnou tendenci, takže po první sérii prevenčně dávám jenom dvě... Sestupná tendence se nepotvrdila, ale ani mi z toho nějak netvrdne. Nepovažuju to za špatnej seriál, protože mě to baví. Akorát se to furt dá poměrně předpovídat. Furt je tam málo zabíjení a furt je to takový nijaký, jak když si pochčijete boty. Nepočitám se zlepšením, ale divat se na to budu zatim dál. Třetí sérka třeba ukáže víc... Neukázala. Jede to pořád po těch stejnejch kolejích a ty končí na jejich začátku. Objeví se tam dycky sem tam nějaká nová zajímavá postava, ale nic vyloženě jinýho. Každopádně čtvrtá sérka čeká... A ta bude doufám poslední. Vyústilo to v celkem dobré zakončení a myslim, že další pokračování by už ztratilo smysl. Celkově je čtvrtá série poměrně dobrá, akorát tam chybí opět ta krev, lepší výbuchy a víc drsnosti. Ničím to už moc nepřekvapí. Ale jo, je to holt oddychovej seriálek, kterej je ideální na dny po prokalenejch nocích... Série 5 znamená sraní do vlastnío záho(v)nu. Ničím se to neodlišuje od předchozích dílů, je to furt konstantní jak hukot mrtvýho srdce, nic se od toho už ani nedá čekat, kromě toho, co se dá čekat. Taky ty rozumy, co Michael sype při každé akci, už lezou na mozek. Už jenom čekám, až tam bude něco jako "Když potřebujete srát, není důležité, kolik toho vyserete, ale jestli si zvednete hajzlovej poklop a namíříte prdel otvorem ve správném směru. Hovno pak nemá jinou možnost, než se vydat směrem, který jste mu nachystali." Už ani ten Sam Axe není, co bejval, a to mám Bruce Campbella mezi svejma oblíbenejma. Mám chuť hodnocení snížit, ale jenom jednu hvězdu si to zas nezaslouží... ()

Chris Masters

Ano, právě jsem dokoukal poslední díl a musím říct že jsem uronil slzu. Tento seriá bych určitě nikdy nezačal sledovat, nebýt Bruce Campbella. Jednou jsem zjistil že tu hraje a hned jsem tenhle seriál musel začít sledovat a abych řekl pravdu, chybu jsem určitě neudělal. Vždycky, když se stane tahle věc a můj oblíbený seriál je u konce, řeknu si proč? Proč je konec, proč nemohou natočit další sérii, a nebo proč si neumím vymazat vzpomínky a dívat se na něj znovu od začátku :( Jeden z nejlepších a mých nejoblíbenějších seriálů! Status: Nežádoucí. A na závěr: "You know spies, bunch of bitchy little girls." ()

liuk

Zfilmované Grand Theft Auto bez kradení aut, ale se strašným šarmem všeho a všech zúčastněných. Michael Westen je prostě novodobý Sonny Crockett a každý si přeje být jak on - bydlet v plechovce, cpát se jogurty, mít za kamaráda Bruce Campbella, být génius v psychologii, improvizaci, technice všeho druhu, házení akcentů, nemyslitelných nápadech, jak vyvolat v nepřátelích reakci, kterou by nikdy neudělali. Všechno toto a mnohem více je v každém díle, které jsou tak nacpané příběhem, zvraty a nápady, že většina amerických detektivnějších seriálků může jen tiše respektovat Michaela, chránitele utiskovaných, bezmocných, falešně obviněných nebo zadlužených klientů. ()

Kangaxx

Seriál o odpísanom agentovi síce prebieha podľa rovnakej šablóny (nevinná obeť - prísľub pomoci - infiltrácia k zlým chlapcom - vyriešenie prípadu - posun v hlavnej dejovej línii), ale ako oddychovka rozhodne postačí. ()

prokda

Ve zkratce: Burn Notice je můj nejoblíbenější seriál. Michael Westen se uprostřed mise v Nigérii dozví, že se z neznámého důvodu ocitl na černé listině. Postupem času zjistí kdo, a proč ho "odepsali". Výborný Bruce Campbell, ve kterým Mojito v ruce dobře zapadá. Burn Notice je spíše komediálně laděný krimiseriál. Nyní jsou natočený 4 série, 5 série bude mít premiéru na jaře (2011), i 6 série tohoto seriálu je jistá. Seriál se objevil i jako film! Film se jmenuje "Burn Notice: The Fall of Sam Axe", ve kterém hraje Sam Axe (Bruce Campbell) a jeho poslední den vojenské služby. Seriál nejde jinak hodnotit, než plným počtem, a seriál všem DOPORUČUJU! Česká fan stránka BURNNOTICE.EU 100% ()

bloodvomit

Parádní zajímavej seriál o odpadlém agentovi ve stylu Bournea akorát víc Nick Slótrovské ;-) Dobrý na tom je že vyrobí skoro v každym dílu spousty vychytávek z normálních používanejch věcí (hlavně z mobilů). ;+] ()

kenkaku

Seriál mám rád protože drží svou laťku v té správné výšce, dokáže pobavit, neuráží mě přehnanou hloupostí hlavních představitelů a má klasický koncept mini-epizod s kontinuálně pokračující dějovou linkou na pozadí. Prakticky vše se mění až s šestou řadou, kde je znát posun děje primárně k "hlavní lince". Poslední sedmá řada vše jen potvrzuje. Seriál se dostal někam dál a velice oceňuji jeho ukončení. U mě si tím laťku udržel. ()

coffeeblack

Ten kdo hodnotil seriál po shlédnutí pár dílech na Primě, a nebo po shlédnutí poloviny první série, je blbec a nechť si liští. První tři série jsem koukal s českým dabingem, bral jako odreagovačku a tak mi to vyhovovalo, buď řeší dobrý případ a vše kolem nežádoucího statusu je celkem nuda, nebo je to přesně naopak. Ovšem čtvrtá série mi nabídla uplně něco nového, žádná odreagovačka u který hodím nohy na stůl, jím jabko a chilluju... přesný opak, nový rozměr který mě prostě nemohl odtrhnout od židle, celou sérku jsem sjel za 2dny. Podobně by se dala hodnotit pátá série. Finále každé série je špica a zárukou že další díl musíte co nejrychleji vidět. Všechny hlavní postavy jsou super, včetně vychrtlé Fi, u které mi chvíli trvalo než jsem si k ní našel cestu. Šestá série jde dobrou cestou a seriál vůbec neupadá, jak by se dalo po pěti letech od uvedení čekat. U mě nechybí málo k pěti hvězdám, což je jen otázka času než se konečně odhodlám a hodnocení přelupnu na pět. ()