Status: Nežádoucí

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
USA, (2007–2013), 78 h 49 min (Minutáž: 41–66 min)

Tvůrci:

Matt Nix

Jeffrey Donovan, Gabrielle Anwar, Bruce Campbell, Sharon Gless, Coby Bell, Paul Tei, Seth Peterson, Lauren Stamile, Jack Coleman, Marc Macaulay, Tricia Helfer (více)

Série(7) / Epizody(111)

Agent CIA se uprostřed mise v Nigérii dozví, že se z neznámého důvodu ocitl na černé listině. Je odstřižen od finančních zdrojů, nikdo z jeho kontaktů se k němu nezná, jako by posledních 15 let pro agenturu vůbec nepracoval. Dokud nezjistí, kdo a proč ho označil za nežádoucího, je doslova odepsaný... (oficiální text distributora)

Perry-

Skvělý, vtipný seriál... každý díl je sice skoro stejný, ale humor a představitelé to bohatě vynahrazují. 4.5* ()

adam9

Skončil jsem, pokud se nepletu, v půlce třetí řady a už nehodlám kvůli nabitosti v seriálovém světě pokračovat. Jedno však musím nechat: zpracování a nápaditost jsou hlavním body toho, proč tento seriál hodnotím poměrně dost vysoko. ()

jasiska

Svieži, vtipný a originálne poňatý seriál z krimi/špiónskeho prostredia. Páči sa mi, ako nás hlavný hrdina (mimochodom perfektne obsadený) inštruuje, ako zvládnuť konkrétne nepríjemné situácie jednoduchými spôsobmi - a väčšinou s vybavením nakúpeným v obyčajnom železiarstve. Najlepšie sú však výroky o matkách. "Žiadať niečo od matky, je ako žiadať o láskavosť šéfa ruskej mafie. Tú láskavosť vám urobí a ešte aj s úsmevom, ale nikdy to nie je zadarmo." Plus Gabrielle Anwar je awesome. ()

rossi001

luxusni serial, dnes konec 3 serie a uz se tesim jako pes na leto na 4, myslim ze tahle treti je zatim nejlepsi doufam ze si udrzi kvalitu i do pristi sezony! Edit 14.8.2011 bezi 5 sezona a stale me to hodne bavi, zapletky jsou podbne ale sympaticke hlavni postavy me u serialu drzi dale :-) 90% ()

Yardie

Lepších 70%. Náhodou jsem viděl jeden díl a musím říct, že jsem byl velice překvapen a od té doby koukám docela často. Seriál natočený z lehkostí a šarmem. O reálnosti situací asi netřeba moc polemizovat, ale v tomto seriálu jde o něco jiného - o zábavu. A té je zde dostatek . Vtipné hlášky, dobré postavy, komentáře hlavního hrdiny, jedna s hlavních postav je sakra sexy, poutavé příběhy, celkem i charismatický hlavní hrdina, odlehčená atmosféra - to vše dává dohromady velice zábavný koktejl, na který je radost koukat a vždy pobaví. Seriál si na nic nehraje, prostě jen baví. Příjemné překvapení! Howgh! ()

Isobell

My name is Michael Westen. I use to be a spy... Max: Is this seriously how you do things? Michael Westen: When I have to. Max: How are you still alive? Michael Westen: Good question. I eat a lot of yogurt. ;) ()

Milky.

Tyhle seriály už bohužel moc neletí. Tím myslím takové ty staromilské akční seriály s nádechem humoru a porcí zápletka-díl. Burn Notice dokázalo spojit tento styl s moderním stylem big-story-arcových seriálů a dokonale se to povedlo. Burn Notice nenudí, neustále člověka dostává různými McGyverovskými vychytávkami, které ale nepůsobí moc sci-fi (pokud si můžete jen tak dovolit nářadí a věci za 100 dolarů na jednorázové použití), zároveň baví hláškami hlávně perfektního Sama Axe a celkově dokáže přikovat k obrazovce tak dobře, že ani nepostřehnete uběhlých 40 minut. Pro mě je to skvělý oldschool seriál, kterému dám kdykoliv přednost před VĚTŠINOU ostatní moderní produkce. Navíc to Miami...ach.... P.S.: Chválím tvůrce, že se rozhodli seriál definitivně ukončit. Lepší než aby pomalu umíral jako HIMYM. ()

Paul_cz

Velice příjemný seriál...už první sezóna velmi dobrá, ale druhá ještě o dost lepší, s pár skutečně vynikajícími epizodami a parádním závěrem.Btw Bruce Campbell je prostě frajer : ). ()

Echelon1

Neviem či to je tým prostredím, pláže a palmy a ostré slnko mi totiž vo filmoch nejako vadia a sú mi nepríjemné. Asi to bude jeden z dôvodov, prečo ma tento seriál nezaujal. Ďalší je ten, že akcia je pomerne slabá a nezáživná. Pre mňa je tento seriál neskutočne nudný a nezáživný. ()

Gulde

Vydařený seriál s dobrými hláškami, a leč hlavní hrdinové působí spíše nesympaticky, člověk se s nimi dosti rychle ztotožní. ()

maty39

Hoďte do hrnce libovolný špionážní seriál (třeba Alias), přihoďte MacGyvera, Odpadlíka, občas přisypte trochu Hustle a dostanete Burn Notice. Nebude to sice originální směs, ale docela dobře se může stát, že budete velmi překvapeni výsledkem. Já se k Burn Notice dostal až po skončení poslední sezony a přistupoval jsem k němu s nedůvěrou. O to více jsem byl překvapen. Samozřejmě, některé díly jsou lepší, jiné horší a občas se zápletky opakují. Pokud se mám ohlédnout za všemi sezonami, pak uznávám, že jsem si nevšimnul žádných kvalitativních propadů. Když už hrozilo, že seriál bude příliš stereotypní, tak tvůrci změnili zaběhnuté schéma (kolem páté série) a přešli k více vzájemně navazujícím epizodám. Předtím se Michael a jeho tým snažili vypořádat s Michaelovým "vyhazovem" od CIA a do toho se jim vždy připletla nějaká prácička. Tu Michael a jeho tým vyřešili s elegancí a vtipem a když bylo třeba, tak i zatlačili na pilu. Řešení problémů je vždy zábavné, odlehčené (tvůrci se nikdy nesnaží přibližovat reálnému světu) a dočkáme se i řady akčních scén (na seriálové poměry nadprůměr). Burn Notice není žáná hi-tech špionážní pohádka, ale pěkně staromodní poctivá práce - ať už v zápletkách, akčních scénách, ale hlavně v postavách. Michael je špion jak vystřižený z dob studené války mezi sověty a američany (a podle všeho legenda s reputací někde na úrovni 007), k tomu má za paťáka Sama Axe (těžko popisovat - prostě bourák s charizmatem až na půdu a největší fanda piva na západ od Bavorska), Fionu (ženská verze terminátora, co má ráda zbraně, výbušniny a rychlá auta) a časem se k nim přidá ještě jeden bývalý špion Jessie. Jediná postava, kterou jsem nemusel byla Michaelova máma. Možná proto jsem dal o vězdičku méně. 90% Co dodat...?...... My name is Michael Westen. I used to be a spy. Until... We got a burn notice on you. You're blacklisted. When you're burned, you've got nothing: no cash, no credit, no job history. You're stuck in whatever city they decide to dump you in. Where am I? Miami. You do whatever work comes your way. You rely on anyone who's still talking to you. A trigger-happy ex-girlfriend... Shall we shoot them? An old friend who used to inform on you to the FBI... You know spies... bunch of bitchy little girls. Family too... Hey, is that your Mom again? ... if you're desperate. Someone needs your help, Michael! Bottom line? Until you figure out who burned you... you're not going anywhere. ()

artas

Hrdina je nesympatický a osobne som presvedčený že dej a konanie postáv nerealistické. Ak by to bola len paródia na vážne sa tváriace filmy, tak OK, žial samotný seriál sa tváril že je to myslené vážne. A thriller? To snáď nie. Po niekoľkých častiach som na tento seriál radšej zabudol. ()

bundaboy

"Znáte špióny - tu bandu jízlivejch fiflen?" :) Výborný mix špiónské akce, dobrých hlášek, humoru a MacGyvera! ;) ()

Raziel_cz

Prosluněné Miami, sexy těla, špioni. Přiznané béčko, které ale není nijak zvlášť hloupé a strašně mě baví. Někdo tu napsal, že je Burn Notice druhý Odpadlík. Jo, proč ne. Moderní, elegantní a vtipný Odpadlík. Michael Westen totiž ve většině dílů nedělá nic jiného než Reno Raines – hláškuje, mlátí padouchy a pomáhá lidem, co spadli do sraček. A na motorce vlastně občas taky jezdí. Navíc mu k tomu sekunduje alkoholický Bruce Campbell, a to je těžký kalibr. Formát co díl, to samostatná jednotka, považuju za přežitek a kdybyste mi řekli, že se po skončení Hvězdné brány ještě někdy nebudu moc odtrhnout od něčeho na tomhle principu, asi bych se vám vysmál do očí. Burn Notice to zvládl. Možná za to může počet agentů, speciálních jednotek a vojáků na metr čtverečný, možná je ta konspirace v pozadí tak dobře zpracovaná, že mě cliffhanger vždycky dokáže přitáhnout k dalšímu dílu. Každopádně jde ale o seriál výborně napsaný a správně satirický. Ačkoliv se to někdy pod krustou přímočarého humoru a recyklované stavby epizod může ztrácet. ()

Paulusek

Jediná sympatická postava v tomhle seriálu je vysloužilý agent FBI v podání B. Campbella. Ale má to i svůj humor. ()

Ajvngou

5* nedávám jenom kvůli nudným a divným scénám s Michaelovou mámou, kde je buď strašne drsná, aby vzápětí úplně vyměkla a tím pádem nikdy nevím, jestli je cynická nebo na zhroucení. Jinak je to super. ()