Status: Nežádoucí

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
USA, (2007–2013), 78 h 49 min (Minutáž: 41–66 min)

Tvůrci:

Matt Nix

Jeffrey Donovan, Gabrielle Anwar, Bruce Campbell, Sharon Gless, Coby Bell, Paul Tei, Seth Peterson, Lauren Stamile, Jack Coleman, Marc Macaulay, Tricia Helfer (více)

Série(7) / Epizody(111)

Agent CIA se uprostřed mise v Nigérii dozví, že se z neznámého důvodu ocitl na černé listině. Je odstřižen od finančních zdrojů, nikdo z jeho kontaktů se k němu nezná, jako by posledních 15 let pro agenturu vůbec nepracoval. Dokud nezjistí, kdo a proč ho označil za nežádoucího, je doslova odepsaný... (oficiální text distributora)

vodkasesemte

jo jasně! na tohle jsem se dívat mohl! charismatické osazení hlavních záporáku kvituji tentokrát v obou rolích! (já odkud tu holku znám a on ji má verbal v oblíbených!) ()

Miyamoto

Zajímavý námět. Začátek je klasické klišé "odepsaného agenta" , ale jak vidíme později, seriál je postavený především na hlavním hrdinovi. Ten svůj nepříliš sympatický (alepsoň pro mě:-D) vzhled vyvažuje svými komentáři a hláškami čímž se serál stává originálním. Zatím *** , časem uvidíme:-D ()

mFranta

Novodobý MacGyver, který ke všemu používá mobilní telefon. Občas mi vadí jeho přespříliš morální jednání, ale jinak je to sranda- hlavně díky Bruci Campbellovi. ()

The_God

Váhal jsem mezi 3 a 4*, ale nakonec dám tři (a imaginární půlku k tomu). Poměrně zajímavý koncept ne vlastní vinou bývalého špiona, který se snaží, aby ho vyškrtli z black listu. Narozdíl od Bonda, který na většinu problémů reaguje vytažením zbraně a odpálením výbušnin, řeší problémy hlavou a přípravou (a při tom nějak vytáhne zbraně a odpálí výbušniny). Jediná věc, která mi vyloženě vadí, je neustálé předhazování divákovi, že jde o špionský seriál, kdy hlavní hrdina uvádí komentáře svých akcí a plánů stylem "Když jste špion,..." ()

da-a

Smrt je mistrovská práce. A profesionálové se cení, i když jsou na nucené dovolené a mají status nežádoucí. Tenhle seriál na obrazovce ale chyběl. Konečně sympatický hrdina, který bere diváka jako sobě rovného a ve svých komentářích ochotně poradí, jak někomu pěkně znepříjemnit život a přežít, což se hodí, až se taky staneme agenty na černou listinu odepsanými. Zkrátka, už způsob prezentace je neobyčejný a uživatelsky přátelský, doplněný o populární finesy s kamerovými filtry a roztříštěnými obrazovkami, ženoucí filmařskou stylařinu k hodně vysoko položené laťce. Poté, co je přístup navolen, nastává rafinovaná hra s dobře vybranými zápletkami, obvykle spočívajícími v úkolu pomoct někomu společensky velmi nízkému při boji s někým hodně vysokým (a obvykle dobře vyzbrojeným). Hlavního hrdinu navíc doplňují tak výrazné vedlejší postavy (skvělí Bruce Campbell a Gabrielle Anwar), že jejich vzájemnou interakci při akci i legraci je radost sledovat. Fakt, že se Burn Notice opírá o reálný svět a nachází v něm hojný materiál k neméně realistickému (ovšemže jinak fiktivnímu) provedení, se ocení zejména ve chvílí, kdy si divák uvědomí, jak inteligentní hru to s ním tvůrci hrají a že pevné základy i menší drobnosti nejsou vůbec banální. Kromě toho je Status: Nežádoucí vtipný i ostrovtipný, rychle ubíhající a přitom elegantní a řemeslně na jedničku zvládnutý. Prakticky jediný důvod, proč nedávám absolutní hodnocení, je podobný jako u naprosto odlišného 30 Rock - a sice jen pouhá rezerva pro případ, že v dalších sériích bude ještě lépe. Věřím, že bude. ()

da_silva

= odmocnina z Prison Break light + MacGyver + každej akčně-dobrodružný seriál z 90tek. Zpočátku velmi příjemný koktejl z nepříliš originálních ingrediencí, kde Jeffrey Donovan zvládá hafec přízvuků (zejména akcenty anglofonních oblastí, tam je super - ta ruština už tak slavně nezní) a jeho postava jakožto "smazaný" špion umí úplně všechno. U Bruce Campbella není fyzicky možné, aby v něčem nebyl totální frajer, takže i tady je samozřejmě mojí nejoblíbenější postavou. Pološílená ex-IRA ex-girlfriend Gabrielly Anwar je ale fakt často na zabití. Natočené to není nijak zajímavě, až na všudypřítomné close-upy miamských prdelek. V půlce druhé série mě stále stejný koncept každého dílu začíná lehce nudit.. Edit : Tak jsem dokoukal třetí sérii a musím celkový hodnocení stáhnout o hvězdičku, protože ani Burn Notice se nevyhl neduh všech seriálů a ve třetí sérii začínají postavy samy sebe karikovat, scénáře epizod jsou mnohdy velmi stupidní a konec série mne poněkud rozčílil. Plusem byl jednoznačně přihřátý britský psycho frajer Gilroy. Na čtvrtou sérii se nepodívám a hodnotím následovně: 1. série 75 %, 2. série 70%, 3. série 55% = 66,66% ()

peeko

První 2-3 série jsou kvalitní a dobře koukatelné. Avšak posléze se vše opakuje a většinou nudí. Tvůrci seriálů nikdy neskončí v nejlepším nebo pár kroků za vrcholem. Vždy budou neúnavně dojit svojí "kravku", až z ní zbyde seschlá, vyždímaná herka. Tak to bylo, je a bude. Jen některé "kravky" snesou delší dojení. Tato mezi ně nepatří. Howg ()

Czexx

Snad jediný seriál kvůli kterému jsem si v životě nastavil budík na poměrně časné ranní víkendové hodiny (aspoň na můj vkus), ale co je podstatné - nikdy jsem toho nelitoval. Špioni jsou prostě banda jízlivejch fiflen a je třeba je postřílet (kdo ví, ví..). ()

Wolftalon

Když jsem dokoukal poslední díl, uplně mě to vzalo - snad žádný seriál mi nepřirostl tak strašně moc k srdci jako právě Burn Notice. Od prvního dílu jsem věděl, že to bude na dlouho, a zkrátka čím déle se člověk na tenhle seriál díval, tím víc se "spřátelil" snad s každou z hlavních postav. Ať už se tu bavíme o Michaelovi, špionovi s velmi komplikovanou osobností co zbožňuje jogurty a který chce udělat vždy to nejlepší, ať to stojí co to stojí, jeho přítelkyni Fi - agentce se slabostí pro výbušniny anebo mém nejoblíbenějším, Samovi, exSEALovi, který dokáže pobavit v jakkoliv vážné situaci, mimojiné když ji začne řešit větou My name is Chuck Finley, and I'm from department of... Je pravda, že po čtvrté sézóně už byly špiónské poučky třeba i méně nápadité a zajímavé, přesto však úvodní (v té době už) čtveřice dokázala nadále řešit problémy elegantně a zábavně. Hlavní příběh může v pozdějších fázích působit nastavovaně, přesto - jakmile se na počátku sezóny dostanete k problému, bude to takový problém, který budete chtít vyřešit. Nechyběly ani vážné díly, většina příběhu se však sestává z bombastického situačního humoru pomocí popisků a jmenovek (bohužel, ty později vymizely) a má charakter klasické gangsterky, která vás bude bavit. A právě jednotlivé, zábavné případy davají tomuhle seriálu smysl, a i když jsem se smířil s tím, že se v poslední sérii řešilo jen završení hlavní zápletky, po Samově zmínce v posledních minutách o tom, že sehnal nějaký případ, jsem se málem rozbrečel. Já bych tohohle seriálu chtěl zkrátka víc :D O příběhu nechci moc vyzrazovat dalším potencionálním dívákům, kteří budou chtít dohnat resty a zkouknout tenhle dokonalej seroš, ale nastíním začátek... My name is Michael Westen. I used to be a spy, until ... ()

Rian_witcher

Začnu jedinou malinkou výtkou. Gabrielle Anwar má bohužel po plastikách mě nepříjemný kačeří ret. Jinak ovšem seriál nemá chybu a Gabrielle hraje tak sympatickou ranařku, že tu vizáž kačera Donalda dokážu většinou nevnímat. Navíc Jeffrey Donovan hraje svůj mix Jacka Bauera a Mc Gyvera skvěle, jeho vysvětlující hlášky, jak co funguje, jsou zábavně uvěřitelné. A pohodář Sam Axe v podání Bruce Campbella je tou nejkouzelnější třešničkou na celém špionském dortu :-) ()

argo.smile

Tento seriál je veľmi príjemná oddychovka ktorá sa vôbec nehrá na nič vážne ako to už v tej dobe od jej vzniku ale aj v tej dnešnej kedy sa seriály hrnú novinkami každú minútu tak si zachovala svoj potenciál až do poslednej série kedy sa tvorcovia vybrali iným smerom. Ale mne to až tak nevadilo a podľa mňa je 5* zaslúžených aj keď ho moc ľudí na svete nedocenilo tak ako sa patrí. A podľa mňa sú hlavný hrdinovia tak sympatický , že by som si kľudne s nimi sadol k nejakému tomu Miami drinku a pustil sa s nimi na nejakú tú akciu aj keby.... ()

ELDoctorow

Tak už viem odkiaľ má Bourne všetky svoje triky! Prekvapujúco dobrý oldschoolový seriál, ktorý si ma získal po pár častiach, rovnako ako sprvu nesympatický hlavný hrdina. Natočiť kvalitný, akčný, finančne pomerne nenáročný uzatvorený seriál, ktorý pritom nie je hlúpy, trápny a ako diváka ma neuráža nie je vôbec tak samozrejmé, čo môžeme denne okolo obeda sledovať na väčšine našich staníc. Veľkým plusom je, že sa seriál neberie vážne a človek sa čo to podučí v špiónskom remesle, veď v konečnom dôsledku – nikdy neviete kedy sa to zíde...No a pre fandov milý bonus v podobe účasti Bruce Campbella. ()

Libb

Jeden z mých nejoblíbenějších, škoda, že už je konec :-( Je to akční, je to vtipné, je tam špetka romantiky a není to tuctové. Michaela budete mít rádi, Fionu budete milovat a se Samem byste nejraději zašli na pivo. ()

migl

Agent dement ktorý mi svojou vizážou pripomína momentálne retardovaného psychopata,zápletka seriálu tiež nie je žiadny zázrak ()

mire.k

Příjemný inteligentní seriál. Profesionálové ala Holywood. Bohužel nezastřelili Westonovu matku, která leze na nervy ve druhé sérii dostala víc prostoru a scénáristé začali psychologizovat, čímž seriál ztratil jednu hvězdičku. ()

Spizin

Mně se to prostě líbí, špiónskejch seriálů není nikdy dost a po outsiderovi, jakym je Chuck Bartowski, je příjemná změna sledovat někoho kdo ví co dělá a všechny "přechčije". Většina uživatelů na csfd by nejspíš našla většího sympaťáka než je Jeffrey Donovan, ale dle mého soudu tahle role nepotřebuje sympaťáka. Michael Westen neni James Bond a jeho postava do tohohle seriálu padne jako prdel na hrnec, takhle nějak si představuju skutečnýho zaměstnance tajný vládní organizace. Prostředí Miami je příjemný, připomíná mi starý krimi seriály z 80. let, i když atmosféra určitě neni taková. Bruce Campbell v roli hláškujícího "bachelora" je trefa do černýho, a Gabrielle Anwar se na roli polopsychopatický vražedkyně taky docela hodí. Suma sumárum mě tenhle seriál baví a jsem rád že budu mít na pár desítek nudnejch televizních večerů co sledovat. 85% ()