Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

prasacimor

Po dokončení 3. série Californication, sa vo mne prebudil nebývalý chtíč po seriálovej kontinuite, a keďže som chcel skúsiť niečo iné, vybral som si zo všetkých strán ospevovaný GoT. Moje prvotné, skalopevné predsavzatie, že si nepozriem viac než 1 diel za deň síce padlo už na tretí deň, ale nakoniec som si to dokázal rozložiť na decentnych plus mínus 10 dní. A že to bolo 10 výživných dní. Plných "stredoveko-antickej" mytológie, intríg, sexu a krvi. Plné hodnotie sa my v mysli začalo formovať po skončení 7. epizódy, kedy sa začali diať čoraz väčšie veci a ja som bol už naplno ponorený do deja a prežíval všetky tie intrigy, zrady, česť a lásku a všetko ostatné spolu s hrdinamy. To sa ešte znásobilo na konci 9. časti, kedy som zažil minimálne taký WTF-just-happened moment, ako v Departed vo výťahu. Je veľkým plusom, že v GoT si žiadna postava nemôže byť istá, že si zahrá v ďalšj časti, lebo tvorcovia (autor knihy), dokážu na onen svet odpraviť kohokoľvek bez mihnutia oka. Nájdu sa samozrejme aj mínusy, ako napríklad tento, síce banálny ale mne logiku šramotiaci. Mal som pocit, že tá havrania pošta bola v tak obrovskom kráľovstve schopná doručovať správy až moc bleskovo a taktiež spoľahlivo. Našlo by sa toho viac, ale načo rípať. Už dávno som sa tak netešil na zimu, ako na tú ktorá príde v Apríli a s ňou konečne aj poriadna dávka akcie, ktorá v prvej sérii trocha chýbala. Game of thrones is over, War of thrones is comming. ()

Čtec

Přesně takhle má vypadat zfilmovaná fantasy. Tedy alespoň ta, která se neopírá o magii a inspiruje se spíše historií (analogie s válkami růží mezi Yorky/Starky a Lancastery/Lannistery je zřejmá)... Pokud bych měl vyzdvihnout nějakou postavu, jistě nebudu originální - "malý velký muž" Peter Dinklage alias Tyrion Lannister. Že sbírá za svou roli filmové ceny je zcela po zásluze. A vlastně, když tak o tom přemýšlím, ona vlastně celá Lannisterovic rodinka je k sežrání. ()

giovanni3

EDIT (2021): Skvělý seriál, který má obsáhlý scénář, fůra různých prostředí a národů, intriky na každém kroku a to se prolíná s pojídáním srdce, souboji, sexem a všudy přítomným hulvátstvím, rytířskou ctí, turnaji, bídou atd.. Bohužel v roce 2012 jsem měl možnost shlédnout pouze necelou 2.serii. A až v roce 2021 jsem celý seriál dal až do konce. 1.-3.série jsou výborné. Od 4.série roste množství "linek o ničem" a ubývá propracovanosti, ba dokonce sem tam vzniká nelogičnost. 7. a 8. série jsou obecně tvrdě kritizované, ale za mě "jen" prohlubují kazy sérií 4.-6., tudíž zde nevidím nějaký razantní pokles úrovně. Osobně mne zklamal samotný konec i "kvapík" poslední série, kdy za 6 epizod se vlastně uzavřelo mnoho dějů, které se budovaly již od 1.série. I tak jsem ze seriálu nadále nadšen a zůstávám v hodnocení na 5z5, ale mohlo to být ještě lepší. Moje nejoblíbenější postavy - Ohař, Arya, Tyrion, Jorah, Jaqen, Bronn ()

Karlos10

Jedním slovek Fenomén. Právem tento kult získává různé ceny a má celosvětově téměř všude hodnocení přes 90%. Jediné co mu totiž člověk může vytknout je rozpočet, díky němu neuvidíme ty epické bitvy a ještě pár jiných drobností. Opravdu drobnosti, protože ten příběh který se věrně drží knižní předloze, vás vtáhne a už nepustí, k tomu napomáhají vynikající herecké výkony snad všech herců a hereček co uvidíte (Obzvlášť pak Sean Ben, Peter Dinklage, Iain Glen,Jerome Flynn...). Humbuk, který kolem Hry o trůny je, je určitě zasloužený. Lepší dospělé fantasy dílo, které má tak propletený příběh, kdy nebudete vědět které království je a nebo není dobré čí zlé, která postava by si zasloužila smrt nebo život prostě nenajdete....Zima se blíží. 96% ()

Masrii

Při sledování prvního dílu jsem od tohoto seriálu něměl příliš velké předpoklady. Nicméně když byl Brann na konci prvního dílu shozen z hradeb, nedalo mi to a podíval jsem se i na druhý díl...a od té doby to šlo čím dál tím rychleji, díly jsem hltal jeden za druhým. Na tomto fantasy seriálu se mi líbí hlavně to, že nemusí vždy dobro zvítězit, tedy aspoň zatím. Naopak bych omezil počet milostných vztahů a erotických scén, které úplně odskakují od příběhu, připomínají mi spíš nějakou telenovelu a seriál jen zdržují (to už u dalších sérií moc neplatí). Jinak je to velmi poutavý seriál, který v tomto žánru nemá příliš velkou konkurenci. V druhé sérii přibylo opravdu uctihodné množství všemožných postav, ale dá se to vše po několika dílech strávit. Třetí série mě rozhodně nezklamala, událo se zde další spousta věcí a my znovu poznali spoustu dalších postav, jejichž jména si pamatovat je pro diváky rozhodně těžký oříšek. EDIT: Po letech a znovushlédnutí některých okamžiků se vracím ke komentáři. Hrozně mě mrzí (tak, jako asi každého) ta poslední série. Je to velká vada na kráse, ale kvůli tomu, jak skvělé to bylo předtím, na hodnocení neuberu. Můžu jen doufat, že se někdy dočkám zbylých knih a že budou mít lepší závěr. 90% ()

tommmy89

Najlepší historicko-fantasy seriál všetkých dôb (zatiaľ pre mňa). Od začiatku ma veľmi ohúril príbehom, hereckými výkonmi, počítačovými efektami, príbehom, realistickým poňatím [bez cenzúri], soundtrackom a mnohými inými prvkami, seriál obsahuje. 1. séria - 95% 2. séria - 85% 3. séria - 90% 4. séria - 95% 5. séria - ? ()

MiaMoonlight

Tak jsem si po shlédnutí pár prvních dílů pořídila velmi skeptický názor. První díl, aby zaujal, každý osouloží každého, dobrá, na mě to tedy nezabralo, ale doufala sem, že další díl, bude lepší - když se tu rozplývá jak něžné, tak "neněžné" pohlaví - ale opět to samé. Ano, zajisté to není jen o tom a velice to napomáhá příběhu a tak dále, jak mi bylo řečeno, jenže já se přes tuto velmi duchaplnou sexuální pointu nedokáži přenést a tak říkám, že porno s příběhem, asi nebude hlavně pro ty ženské a už vůbec ne pro mě. Hodnotit si netroufám, pouze přidávám názor do sbírky. ()

milo_wade

Tak ani nepočítám kolikrát mě to naštvalo do nepříčetnosti i přes to, že to znám z knih. Ale je to úžasný! Všechno na tom! ()

jefff

Po dvou sériích musím říct, že jsem malinko zklamán. Je to pěkné, velkolepé, s dobře napsanými postavami, ale čekal jsem něco víc. Nevadí mi, že to není tolik akční, ale přece jenom se zdá, že chvílemi se jedná o čistě politické drama z neexistujícího světa. Což jak sami uznáte, nepůsobí dvakrát zábavným dojmem. Ale ano, Hra o trůny má své kouzlo a je jedinečná. Proto stojí za povšimnutí, zajímalo by mě jaká je předloha. Zda ještě více utahaná, či naopak živelnější. Tak nakonec si mě Game Of Thrones pomanily také. Každá série je lepší než ta předchozí! ()

Lottr

Jsem naprostý nadšenec a fanatik, co tohohle seriálu týká. Aneb splněný sen všech fanoušků fantasy a diváků milujících nečekané zvraty a nepředvídatelné situace. Na každou novou sérii čekám s neuvěřitelnou netrpělivostí a je to pro mě něco, jako pro naprosto závislou smažku droga. Ať bych napsal do komentáře cokoliv, nikdy by to nevystihlo kvality a dokonalost, s jakou je tenhle seriál tvořen .Pro mě naprostá filmová ( seriálová) top jednička po všech stránkách a myslím, že se jedná o nepřekonatelnou záležitost. Vizuální stránka, scénář, casting, hudba, bojové scény, dialogy a vše ostatní do kola- vše dokonalé. Nemůžu jinak, než chválit, chválit, chválit a trpělivě čekat na další dobrodružství mých milovaných hrdinů. ()

venca163

Dobrej serioš, ale nemuselo by se tam pořád tolik šukat. Zatím jsem dokoukal 3. sérii a už půl roku jsem na to nehrábnul, ale myslím, že tomu ještě dám šanci. (85%) Edit duben 2016: No, tak už zase každý pondělí čekam na novej díl. Achjo. Edit po 6. sérii: Omg, zvedam na 5 hvězd, 6. série je suprová a její poslední 2 díly jsou geniální! Edit v průběhu poslední série: Větší sračku už jsem dlouho neviděl. Nemam ani sílu vypisovat, co všechno je na tom špatně. (90%) ()

Almásy

HBO vie ako mi uľahodiť- rituálne súloženie, bradatý muži čo si odtínajú končatiny, hektolitre krvi a do toho draci, dialógy ako od Shakespeara...skrátka pre mňa instant addiction, proste to neviem prestať pozerať. ()

Trisis

Je to pekne natočené, slušná réžia, kostýmy, efekty, veľkolepo predražené a úplne bez deja. Jediná motivácia prečo na to čumieť je, že čakáme kto zas umrie. Beriem to ako tupý, letný blockbuster pri ktorom sa pobavím, no ako fantasy to stojí za hovno. Napatlať do niečoho milión postáv a postupne ich vyvražďovať a s každou sériou pridávať nové a znovu ich vyvražďovať mi ako schéma funkčného deja nestačí. Ono je to v podstate to isté, čo Walking Dead. ()

DeathTheKid

Po několika měsíčním přehlížení vysokého hodnocení Hry o trůny jsem jej i já shlédl a to někdy v době, kdy už byly 3 série odvysílány. Začalo to neskutečně, šokující scénou hned na konci PRVNÍ epizody! V ten moment mi bylo jasné, že tento seriál nebude typický jako tomu bývá u většiny mainstream děl. Koneckonců se to na tuty potvrdilo na konci první série a tón originálního seriálu se nezapomněl připomínat ani v průběhů ostatních sérií. Vše klapalo. HBO dokázal obsadit do rolí dobré i nadějné herce, zařídil slušnou výpravu a díky skvělé předloze i spolupráci George R.R. Martina měl výborný scénář. Každá scéna měla důvod a pevné místo v celé mozaice téhle obrovské hře o trůny. Jenže po knihách, začalo vyprchávat kouzlo této skvělé předlohy a tvůrci si začali cucat z prstu nové osudy. Řekněme, že 6. i 7. série je na seriálové poměry ještě solidně nadprůměrná, ale už nedosahuje standardu prvních čtyř řad. A teď se podívejte na 8. sérii a nezbudou vám ani oči pro pláč/smích. Desetiletý vývoj postav v piči, jejich pohnutky a logika scén taky v piči. Válka proti mrtvým se hypovala celý seriál a končí v jednom díle. Všechno je uspěchané a Debil Benioff a Dement Bukva Weiss už nevěděli co by, tak se podívali na internetové fanservice příběhy a asi jim to přišlo jako fajn nápad na dojebání. Lidé, kteří nám "haterům" říkali, že jestli jsme v prvním díle čekali bitvy a mrdání, tak ať se prej podíváme na jiné seriály/filmy. No ne že nám tvůrci přesně tyhle ty sračky naservírují? Předstírejme, že se poslední série nestala a pokorně čekejme na knížky. Závěrečný díl působil tak nějak zvláštně, nejsem vyloženě zklamaný se zakončením postav, ale o nadšení se mluvit taktéž nedá. Stále ale top 10 seriál. ()

blackkocour

(Zatím podotýkám, že jsem u druhé série, a myslím si, že už mám menší nárok na názor, takže pokud mě ještě ta velkolepá a strhující akce, ještě čeká, tak se všem Hobitům a fanouškům, rodu Sněhuláků, omlouvám). No, nevím, co to všichni šňupou a ujídají, když Trůní při telce na gauči, a říkají si jakou fantazy pohádku, dokázala kabelovka vyprodukovat ze svýho trávicího traktu, a pak to vysrala ze svého konzumního análního otvoru, a nazvala to "Nejlepší drama". Všechny zvláštní mudlové, s elfíma ušima a zeleným nosem, a s pérem vyzdviženým až k nebesům, by za tenhle epos, klidně skočila i do ohně, a nechala se propasírovat jako vepřové na rožni, aby nemuseli čekat týden na další skvělý díl, při kterém zemřelo aspoň Jeden a půl digitálního draka. Tuhle mýdlovou turecko-kebabovou telenovelu všichni rázem zbožňujou, a většina z nich určitě ani nečetla originální rukopis, toho zpoceného tlustoprda Martina! Z mého osobního typu, to nebude ani půlka, a jelikož cílovka, která Trůní před Středověkým stoletím, je v průměru 14+, tak víme, na jakého znešeného oře, si vsadit. Pak je taky poznat, proč má tenhle (celkem dobře zahranej, provedenej a zrežirovanej) seroš tak velkou popularitu. Vnadné nahé těla, nahé mrtvé těla, krvavá lázeň, do které se ani jeden Sněhovec nenapustil do kolen, a pěkná středověká fantasy atmosféra, je to jediné, co je tak strašně cool? Není to náhodou Jak vycvičit ráčka pro dospělé, proč to vůbec děcka sledujete? Ty šmudlo, a proč má tohle vůbec někdo sledovat? Všechny zbytečné detaily a dialogy, se prcaj do deseti dílů, abychom se stejně nikam neposunuli, a pořád je pro vás Ordinace, ten nejhorší seriál? Naše školní křesťanská pedagoška, dost zvrhovala z poličky tenhle seriál, protože je tam spousta násilí a sexu, hodně tuhle Starkovsko-Žižkovskou srajdu odcuzovala mým spolužákům při Etický výchově. Ještě když jsem býval trochu HIV pozitivně hloupé ucho, jsem říkal, že nerozumí dobrým seriálům pro moderní diváky, ať si sleduje svoji Elfskou Ulici, a ať pádí do Zlobří bažiny, ale v tomhle měla fakt pravdu. Násilí, incestní orgie, přírodní kozy hlavní představitelky, mi v seriálu nevadí, ale nevidím to jako hlavní lákadlo, proč mám tuhle středověkou mašinérii sledovat. Sestupná kvalita seriálu, ohrožuje už od začátku, a proč je potřeba sledovat něco, co je dobrý tak do půlky, a pak se z toho stává pomalý odpad? Slyšel jsem tolika pomluv o poslední sérii, ale já jsem už ve druhé, a proč už mám králíčí úmysly? V čem je za Lorda, problém? Sledujte si, co chcete, a hoňte si řiťky na Nimbusu 2000 kdy chcete, klidně i s ovčí kůží místo šprcky, abyste navázali atmosféru, a já si jdu radši pustit Blaníka. Jo, a Zima se blíží.. doslova jako fakt, aspoň tady na Vysočině. ()

Marty89

Po prvním dílu musím dát za 5*. Vzhledem k tomu, že v současnosti čtu i knížku, tak musím ocenit relativní věrnost scénáře. Jestli nepůjde kvalita výrazně dolů (což od HBO neočekávám), tak u tohoto hodnocení i zůstanu. EDIT: Nerozumím tomu, když si někdo stěžuje na to, že je ve filmu nahota a brutalita (té tam mimochodem zas tak moc není). V knize je to úplně stejné a pro zachování autentičnosti je to téměř nemožné vyhodit. ()

Reanimated

Seriálová dokonalita. Po dlouhé době od LOST se zas třesu nedočkavostí na další díly. Sean Bean vejde do dějin fantasy kinematografie jako Ned Stark, ne Boromir! Awesome ubercool komentář: flanker.27 / Moje oblíbené postavy (Ned, Tyrion, Jon, Jorah, Daenerys). PS: Lannisterové jsou úkladné svině! Jdu shánět knížky!! ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci