Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

3 AM Code

Po třech dílech velká spokojenost. Človek by si samozřejmě přál, aby tam byly všechny oblíbené scény, ale to prostě nejde. Bez debat nejlépe udělaný fantasy seriál, ktery (do 2018) vzniknul (pravda konkurence neni zářná). PS: edit po 7 a 8 sezóně - za ten scénáristicky zcela odfláknutý závěr musím jít bohužel s celkovým hodnocením dolů. Tvurcům došel knižní materiál a už se asi viděli jak natáčejí pro Disneyho nový SW seriál, a tak prostě děj a jakoukoli logiku nechali padnout na hubu. ()

Chater

Můj první dojem ze seriálu byl že je zbytečně natahovaný a nic moc se tam neděje. Ale pak zvlášť ve druhé řadě zábava nabrala na otáčkách a hezky se to rozjelo :) ()

LuciusWlk

Před závěrečným dílem 1 série je čas zhodnotit toto dílko. A můj názor? Maximální spokojenost!!! Seriál Hra o Trůny mně neuvěřitelné nadchl. Nejen svým zpracováním, ale vcelku věrným ztvárněním knižní předlohy! Samozřejmě že nemá smysl polemizovat co je lepší, knize se hraná forma nevyrovná, ale zde přinejmenším drží stejné tempo. A i pro diváka, který ságu Píseň Ohně a Ledu nečetl, je zpracování, myslím, vcelku přijatelné a pochopitelné. Alespoň v dané rovině. Trochu zavádějící možná zní škatulka fantasy, ale první kniha ságy, Hra o Trůny, prostě taková je. Je to začátek a jemná příprava. Nicméně, těší mně opět zde zachycená surovost doby „rádoby středověku“ bez zbytečných příkras. Na seriál luxusní počin, nádherná výprava, exteriéry, věrný scénář tak z 90% Pro fanouška fantasy a George R. R. Martina je to splněný sen. 6* ()

slovan1

Hra o tůny mě bez problému od začátku chytla. Bylo to perfektním prostředím, výpravou, kostýmy, sympatickými herci, správnymi záporáky a později i hustými zvraty... Po konci každého dílu jsem se těšil na další a jak se dále bude tento příběh vyvíjet. Největším trnem v patě zde je ale blábolení o bitvach a nakonec z nich vidíme pouze mrtvoly. Neberu v potaz menší souboje. Zklamání take pociťuji z vyobrazenými událostmi za Zdi. Opět všichni jsou jako na trní, když se mluví o tom, že zima přichází a kdo ví co se bude dít, ale širšího a konkrétnějšího znázornění se nedočkáváme. Postavy jsem si oblíbil a vždy mě dost štvalo, když to někdo schytal... Vyzdvihnu skřeta Tyriona, který se jeví jako mazaný správňak. Za zmínku stojí povedená znělka, která není tuctová. Završení této série bylo pro mě zklamáním. Nic pořádného jsme se nedověděli jen to, že v navazujíci to snad bude odvaz :-) Takže už teď se těším a doufám, že se Hra u trůny bude jen zlepšovat. (literaturu načtenou nemám) ()

Babous

První díl mě neoslovil, ale dal jsem seriálu šanci a pohltil mě natolik, že jsem vzápětí běžel do knihkupectví pro knihy. Sympatické a nečernobílé postavy, vzrušující děj, hodně krve a sexu - všecho co člověk čeká od HBO. Nemůžu se dočkat druhé série! Druhá série mě obrovsky zklamala a soudě dle prvního dílu třetí řady tohle taky nebude žádná sláva. Přijde mi to hrozně pomalé a nějak jsem ztratil zájem o postavy... Dodatek: když jsem se na třetí sérii díval v kuse, bavilo mě to. Asi je potřeba to vidět v kuse a ne jeden díl týdně. Čtvrtá série mě dostala natolik, že jsem seriál o prázdninách zkouknul zase od začátku. Baví mě ty pletichy, motivace jednotlivých postav a samozřejmě prostředí drsného Západozemí. ()

BMAJTZ

Po první sérii můžu říct jenom jediné, je to kulervoucí. Další komentáře si nechám do dalších sérii. V současné době jich je zde 967, takže nepředpokládám, že bych řekl něco nového co už přede mnou někdo nevyslovil. EDIT: Ubírám jednu hvězdu z důvodu klesající kvalitativní tendence v posledních řadách. ()

Germanotta

Seriál Game of Thrones má v sebe všetko čo má mať seriál ktorý priťahuje diváka, silný príbeh, prekvapivo vyvýjajúci sa dej, požehnané množstvo sexu a krvi a ešte k tomu tá chladná stredoveká atmosféra dodáva celému filmu veľmi dôstojný feeling. Najväčšie prekvapenie bolo pre mňa keď Sean Bean zomrel ku koncu prvej série, to musel byť umierací debut Seana Beana.. :) Najoblúbenejšia postava jednoznačne Daenerys Targaryen (khaleesi). ()

kenkaku

2022: Po naprostém fiasku první série Rod Draka, jsem se rozhodl o malý maraton celého seriálu GOT podruhé. Celý seriál na sebe plynule navazuje (krom konce druhé řady - vypálení Zimohradu - ten zmatený skok vysvětlení prakticky až o řadu později mě naštval jako jediný). Postavy i linky dávají smysl a fail nastává snad jen na úplném konci (díky hysterickému výlevumatky draků”). Nicméně. Velice slušný seriál, který stojí za to a rozhodně lépe dává smysl sledovaný najednou (ne s roční odmklou mezi řadami). Původní komentáře přidávané po letech (2012-2019) níže: 1.řada: ***** plný počet. Děj, zpracovaní, postavy, napětí, vše je perfektní... dokonale rozehraná partie. 2.řada: *** propad o 50%. Asi tak v polovině série jsem měl pocit, že se vlastně zatím nic nestalo (děj se nikam výrazně neposunul), v postavách se ztrácím a vytáčí mě, že nedozvídám odpovědi na položené otázky z první řady. 3.řada: *** prakticky to samé jako druhá řada... jen s tím rozdílem že teď už vůbec nevím kdo je kdo. Třetí řada totiž zcela přímo navazuje na druhou a to bez jakéhokoliv "viděli jste". První epizodu tedy jen zírám a lovím v paměti kdo je ten chlap přivázaný na velké písmeno X nebo "ta" co poletuje kolem krále (jméno nevim... prostě toho blond namyšleného spratka co má za matku Sáru Connorovou). Děj opět poletuje mezi 5-6ti... možní sedmi (já fakt nevím) liniemi. Prostě vždycky chvilku sledujeme někoho. Sníh, "tlusťoch", holka ostříhaná na kluka, ten co spal se Sárou Connorovou (brácha toho mrňavýho), ten co nechodí (po tom jak spadl z okna, když viděl co neměl), tu co má draky, Krále Starka (Iron Mane díky za připomenutí), pak nějakýho chlapa... možná i dva... a samozřejmě vše co se šustne v tom království kde kraluje blond spratek. Určitě jsem něco vynechal. Jasně... ten na velkém písmenu X... To ale není to nejhorší. Nejhorší je, že už zcela nevím proč jednotlivé postavy dělají to co dělají nebo kam jdou (většina někam jde). 4.řada: ** seriál se pomalu mění. Je to plíživá změna z neotesané pornem líznuté řezničiny na ubohou soap operu. Díky náhodě jsem totiž omylem vynechal 4. epizodu a z 3. skočil hned na pátou... a ono to vůbec nevadilo. Všiml jsem si toho až se začátkem 6. epizody. A to je smutné. Děj se nafukuje kravinama které nijak dění kupředu neposouvají. Překvapením byla celá jedna epizoda věnovaní boji na zdi... až jsem z toho byl v nesvůj. každopádně díky tomu, že počet sledovaných linií klesl a hlavně blond spratek to má za sebou. Největší pozitivum série kvůli kterému stojí za to se dívat dále :) 5.řada: **** Očekávání splněna. KONEČNĚ se v plné kráse ukážou "bílé postavy ze začátku". Na druhou stranu se začíná projevovat nenažranost. Bez legrace říkám, že polovina série byla o ničem. Jen se žvaní a děj se kupředu doslova jen vleče. Poslední 4 epizody byly zcela jiné kafe. Osobně mě ale štve totální ignorace dějové linie "nechodící kluk co vidí tříokou vránu". Nepadlo o něm ani slovo... 6.řada: ***** Očekávání, že se po dlouhé pauze dozvím jak je na tom ten "kluk s vránou" byla vyslyšena a díky slušné porci "šarvátek ve velkém" bylo na co koukat. Také díky tomu jak postavy řídnou a přeskupují se (vznikají aliance) nám ubyl počet dějových linek a díky tomu se konečně v ději může orientovat i prostý konzumní divák který neusíná s knihou o Trůnech pod hlavou. Tedy ne, že by se vše podávalo naservírované (to jako fakt čekají, že budu vědět kdo je Lyanna nebo Robert? u šesté řady servírovaní 1x za rok?), ale obrat k lepšímu je znát. 7.řada: ****  Jeden by řekl, že když prořídne o 1/3 počet epizod, děj se zahustí... no ne... až teprve od chvíle kdy nastoupí na scénu poletující krematorium (#4) děj se promění z užvaněné ptákoviny (ve které jako vždy po roce nemám páru kdo je kdo a kde vůbec je a proč) v luxusní podívanou. 8.řada: *** 6 epizod a opět polovina zbytečné konverzační cvičení. Celá třetí epizoda fenomenální (asi tak nějak jsem si to představoval). Samotné finále v přístavu vypadá velice dobře, má ale ultra debilní zvrat (i přes spoiler na konci čtvrté epizody, důvod pro “kobercový nálet” opravdu nebyl. Stačila by jen grilovačka věže). A samotný závěr… fakt byla jiná možnost? ;) () (méně) (více)

civrss

Game of Thrones jsem si rok pošetřil a udělal dobře. Čekat na další a další díl bych asi psychicky nevydržel. Takhle jsem 1. sérii zkouknul pěkně za 2 dny intenzivního sledovaní. A bavil jsem se královsky. Game of Thrones se seriál plný hrdinství, cti, statečnosti, odhodlanosti, lásky a samozřejmě politiky. Chvílemi mi ji tam bylo i na mě moc, ale tyto úchvatné dialogy prostě k tomuto tématu a době patří. Nesmírně krásný soundtrack a úvodní titulky. Mluvit o hereckých výkonech je zbytečné, všichni jsou výborní. Akorát bych teda vynechat Gaykrále Renlyho a jeho květinového Gaylorda. Mí nejoblíbenější: Tyrion Lannister a Robb Stark. 1.série se rozjela parádně, druhá to rozhodně nezkazila. "What do we say to the death?" - "Not today". ()

Arkanoid

1. séria: 100%. Show open - nový audio-vizuálny zážitok! Dokonalá súhra dôveryhodných neopozeraných hercov, zručnej réžie a čarokrásnej Djawadiho hudby. Mocné rody hrajú hru o železný trón pomocou vlastného postavenia, vojenskej sily a intríg. Všetky rody dokážu zaujať kvalitnými postavami, no netreba podceňovať ani vyšších hodnostárov či služobníctvo. Dej začína mystickým prológom o krajoch severne od Steny, pokračuje stretom odlišných kultúr, samozrejme, prepletaním osudov postáv, v krajine žijúcej v strachu z možnej vojny, keď dianie okolo kráľa je zmietané úkladmi... Obal DVD mi sľubuje: Královská podívaná... krvavá a syrová... skvostná... filmová... brilantní... a tak to aj bolo. Seriál sa nevyhýba napr. stínaniu hláv alebo veľmi vierohodným sexuálnym scénam. Síce sa v tejto sérii nedočkáte veľkolepej bitky, čaká na vás ale pár kvalitných čestných aj nečestných súbojov. Výrazná gradácia deja od 4. epizódy. Unikátne fantasy postavené na prepracovaných vzťahoch medzi postavami. Seriál ponúka kvalitné heroické scény aj úkladné intrigy v najlepšom možnom formálnom balení, no tápa na nelogických (spochybňujúcich fyzikálne zákony) rozhodnutí a rozhodnutí, ktoré prinášajú príbehu rozvoj, no sú lacné (deus ex machina), pri ktorých má divák chuť trieskať si hlavu o stenu. ()

Sdoom

První série sama o sobě je na 4 hvězdičky, úvod a závěr série jsou vskutku výborné, prostřední díly občas chvílemi nudí, ale pozitivní dojmy určitě převažují. Natěšení na druhou sérii bylo velké, o to větší pak ovšem bylo zklamání. Člověk tak nějak pořád čeká a čeká, něco málo se semele v jednom díle a zbytek se neskutečně vleče. Doufám, že další série přinese kvalitativní návrat nebo alespoň přiblížení k 1. sérii. Pokud by to bylo ve stejném duchu jako série druhá, tak nevím nevím jestli najdu sílu čekat pak na nějakou další. Edit 1.7.2013: No tak musím říct, že 3. série mě opět zpátky navnadila. Daenerys naprosto famózní, v King´s Landingu se dějou taky zajímavé věci a ty asi dvě nepříliš zajímavé linie se dají v klidu přežít. Na 4. sérii se už těším. Edit 26.6. 2014: 4. série spíše zklamání než nadšení, spousta hluchých a zdlouhavých míst podobně jako ve druhé. Edit 26.6.2015: 5. série bohužel klesající tendenci nezastavila. Za celých 10 dílů se toho uděje naprosté minimum, většina zajímavých věcí klasicky v posledních 2 dílech. Celkově už se mé hodnocení propadlo někam na hranu mezi 3 a 4 hvězdičky. Edit 14.7.2016: Tak 6. série se nese zejména v první polovině v duchu sérií předchozích. Pár zajímavých momentů střídá nuda a naopak. Na druhou stranu musím říct, že tvůrci to docela dobře nasměrovali k epickému vyvrcholení v závěrečných dílech, kdy zejména ten předposlední mě přikoval do gauče, že jsem chvílemi sotva dýchal. Poslední dvě série mají nakročeno k tomu, aby byly naprosto top, tak snad tam tvůrci zas nenacpou hromadu vaty. Edit 25.2.2018: Už je to delší dobu, co jsem zhlédl 7. sérii, ale v paměti utkvěla dost, konečně se rozjelo to, na co se čekalo takovou dobu - Daenerys in Westeros. Zápletky výborně vymyšlené, strhující a závěrečný díl v kině byl naprosto epic (až na debilní diváky). Edit 9.6.2019: Naprosto chápu zklamání mnoha fanoušků. Přijde mi, že tvůrcům někdo ušmikl koule, jak se tak genderově nevyváženě říká. Postavy přežívaj i úplně nesmyslné situace, chovají se divně/nelogicky, není zde skoro jediný překvapivý/wow moment. Bitva s nemrtvými je sama o sobě velkým zklamáním, když vemem v potaz laťku nastavenou velmi vysoko Bitvou bastardů. Velmi neuspokojivý je za mě zejména osud Cersei a Jaimeho. Nejlépe tak z celé série vycházejí první dva kecací díly, což je trochu smutné. Nechci říct nedůstojné, ale rozhodně neuspokojivé zakončení jedné z největších ság v dějinách seriálové tvroby. Poslední série by sice byla za 3 hvězdy, ale celkový dojem ze seriálu je stále v pohodě za původní 4 hvězdy. (HD, orig.) ()

matiisek

Nepoznám knižnú predlohu, takže sa riadim samotným spracovaním seriálu a dávam 5*. V prvej sérii som si hneď obľúbil postavu Neda Starka (škoda ho). Ako seriál plynul ďalej prirástli mi k srdcu ďalší -- Arya Stark, Tyrion Lannister, Jon Snow, Danearys Targaryen, Jaqen H'ghar/Valar Morghulis. Mám slabú pamäť (:D) ale pokiaľ pamätám, nemôžem sa sťažovať ani na jeden diel. Napínavo ukončená 2. séria, som zvedavý čo bude ďalej. ()

pavcas

Tenhle seriál mně dlouho míjel...historická témata nejsou moje parketa..Pak jsem byla někým přesvědčivým přesvědčena ať to zkusím...a nikdy nebudu litovat! Díky Heavenko! Seriál, který v sobě míchá historii s nadpřirozenem a má několik hlavních postav se kterými se člověk může zžít, takový tu už dloooouho nebyl. Poutavá první serie, strhující druhá a šokující třetí..A když říkám šokující, myslím WTF!!?? Čtvrtá serie vysokou laťku asi ještě o kousek přeskočila a o překvapení kdy vám spadne čelist až pod stůl taky nebyla nouze. Asi nikdy jsem se netěšila víc na pokračování seriálového života postav, které jsem si tak zamilovala jako nyní...a jen pořád a asi marně doufám, že už mi "SPOJLER" trochu vyšinutej autor nikoho z hrdinů nezabije!! I když vím,že mi na konci asi zabije všechny. Protože v tom je tohle dílko taky ojedinělé...nikdy nevíte kdo je na řadě.... Takže go Jon, go Dany, go Tyrion go!.Všechny 4 serie 150%! :-) Po 5.serii, kdy mi vyrvali srdce z hrudi, musím jen použít frázi.."You know nothing Jon Snow". 200% . PO 6. a 7. serii a především dílech jako je Battle of Bastards naopak musím jen konstatovat,že tohle je LOVE forever, Kit Harington alias Jon Snow se zaryl do mýho srdce jako už dlouho nikdo ne a stejně jako mnoho dalších fanoušků netuším, jak bude můj život pokračovat, až v roce 2019 přijde velké finále!!!!! Edit 2020: Finále bylo příšerný zklamání, který ve mně společně s celou poslední sezonou navždycky zanechá hořkosladkou příchuť. Uspěchané, neuspokojivé, některé věci se nikdy nedozvíme a osud mých nejoblíbenějších seriálových postav se uzavřel pro mně naprosto neakceptovatelným způsobem. Tohle bude bolet ještě dlouho. ()

OughJay

Domnívám se, že velká spousta lidí sleduje seriály zejména z toho důvodu, že jsou poměrně dlouhodobé a jejich postavy tak mají spoustu času se vyvíjet. Ne tak v Game of Thrones. Právě svým opakem v těchto souvislostech si mě ale tento seriál podmanil. S žádným novým dílem si člověk nemůže být jistý, koho vidí na obrazovce naposledy. Každý střih a každý záběr může přinést zvrat. Napětí je všudypřítomné a vždy trvá celou stopáž. Na dnešní dobu podle mě něco nevídaného. George R.R. Martin vytvořil velkolepý svět se svou vlastní historií a v něm natolik různorodý a široký spletenec vztahů, že se na něj jednou bude možná pamatovat jako na milník - podobně jako na Tolkienovu Středozem. Já osobně se velmi těším, až se mi do rukou dostanou knihy, ale již nyní se odvážím tvrdit, že seriálové zpracování je pro tak rozsáhlou mytologii jedině plusem, neboť se alespoň částečně zmírnil úděl knižních předloh, totiž být okleštěny. I jemu navzdory se sice občas potýkám s poměrně velkou roztříštěností děje, nedej bože, jak by tomu bylo ve filmových zpracováních, ovšem to je jen malinká vada na kráse. Fanouškům kvalitního fantasy se momentálně nic lepšího nenabízí a jejich srdce musí plesat, stejně jako to moje. Game of Thrones je jednoduše TOP. Ramsay Snow: "If you think this has a happy ending, you haven't been paying attention." ()

mikulíšek

Kombinace fantasy pohádky a intrikánské telenovely mírně okořeněná brutalitou a softpornem je čirou esencí seriálového zla a promyšlený atak na divákovi nejnižší pudy. Právě proto si seriál vytváří u diváků rychlou latentní závislost, právě proto je tak koukatelný. Na zážitku mi ubírá jen to televizní zpracování, kdy místo výpravného fantasy dobrodružství ve stylu Pána Prstenů zažívám jen lepší seriál, jehož komornost občasné rozostřené cgi pohledy na reálie nezachrání. ()

vitekpe

Prestoze nejsem priznivec fantasy zanru, nemohl jsem si nechat ujit tento hlasite (a temer vsemi) opevovany serial. Po zhlednuti vsech (zatim) tri serii konstatuju, ze jde o bezne soucasne serialove postupy a figury, zasazene do fantasy sveta. Pobavily softporno sceny i prehnane mnozstvi nasili, zrejme snaha o vybudovani jakesi "temnoty-animozity" stredoveku, nebo proc... Pro me tedy nuda, ale natocene je to slusne a misty zajimave scenky/obrazky, to uznavam. :-) ()

upson

Hra o trůny je jeden z nejlepších seriálů současnosti a pro mě i nejlepší seriál vůbec, tedy pokud budu konec vnímat smrtí nočního krále a neohlížet se k úplnému cílenému kontroverznímu konci, a to natočenému za účelem maximálně šokovat :-) 100% ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci