Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Eso_pwned

Winter's coming. Momentálně nejlepší seriál, hlavně díky tolika dobrým postavám. Ve Walking dead není ani jedna dobrá postava, tady jich je aspoň deset. ()

Puyi

Pro mě jednoznačně jeden z těch nejlepších seriálů vůbec (postupem času ho řadím na prvním místo). Kombinace středověku a fantasy se mi líbí vždy a v tomto případě je to obzvláště skvělé... :) děj nabírá velmi rychlý spát, jeden díl je lepší jak druhý, Po první řadě jsem hodně natěšen na to, co přinese řada druhá. Sean Bean je v tomto seriálu opravdu úžasný, ale i ostatní herci jsou skvělí. :) Krásné prostředí, hudbu... nemám co vytknout. :) Jak jsem byl nadšen z první řady, těžko popisuji pocity z té další... PS: Jo, prostě žeru postavu Bronna, nemám představu proč. :D A ještě bych trochu upravil svůj předchozí názor - tento seriál nemá konkurenci. ()

ghatos

Nejde to. Rovzleklá, nevyrovnaná a dialogově průměrná (ne)fantasy možná časem bude dobrá, bohužel udržet pozornost u (až na vyjímky) nezajímavých postav, u nichž se řeší většinou to, jestli žena krvací nebo kdo s kým má sex (toho je tam dost, velmi rychle se však opotřebuje) nepovažuji za nic extra /komentováno po čtyřech dílech/. Viděl jsem 6. díl 7. série a to bylo kvalitní a atraktivní. Tomu bych dal tak 77%. ()

evuline

Seriál, který se s ničím nemaže, ukazuje dobu plnou krutosti, bojů, úlisnosti ale také dobu, kdy hodnota cti, hrdosti a čestnosti bylo ty nejpodstatnější. Poslední díl si udělal velké entrée pro další sérii. A já jen mohu konstatovat, že si ho udělal dobře...kdo zvítězí v boji o královský trůn a CO se děje za zdí???...Sakra, ať už je tu nová série. ()

Darill

Kdo by to byl před pár lety řekl, že Jacksonova Pána Prstenů s přehledem strčí do kapsy televizní seriál:)? ()

Myrreczech

Nakonec kvůli nedostatku seriálů během letní pauzy jsem se nechal do Hry o trůny ukecat. Prvních pár dílů mě sice dokázalo uvést do výborně vytvořeného světa, plném různorodých postav, ale bylo to takové ... obyčejné. Ale v druhé polovině první řady to začne být zajímavé. Nejvíc zaujme prolínání asi pěti dějových linií, což pro mě doposud nemělo obdoby. Obsazení tvořené víceméně neznámými herci (až na vyjímky), funguje výborně a určitě se nám tu rodí spoustu budoucích hvězd. A ještě musím podotknout, že takovou koncentraci prsou a zadků nenajdete ani v kdejakém pornu. ()

Zagi20

1. SÉRIE ... 95%. Po prvních třech dílech sem si dal několikaměsíční pauzu s tím, že na takhle ukecaný seriál fakt nemám náladu. Ještě že sem GOT nakonec dal druhou šanci. Tak jak mě první díly nebavily sem se od druhé poloviny první série nemohl odtrhnout od obrazovky. Zřejmě mi ten začátek znechutily moje nenaplněná očekávání o akční fantasy řežbě. Místo toho sem dostal silné politické (takže hodně ukecané) drama ze středověku, které postupem času teprve odhaluje všechny svoje esa v rukávu. Až konec první série ukázal fantasy potenciál, který jak doufám se začne co nejdříve naplňovat. 2. SÉRIE ... 90%. Mnohem víc postav a vedlejších příběhů přináší větší rozmanitost, není šance abych se nudil, ale je mnohem těžší to všechno sledovat. Po osmi dílech rozvíjejícího se příběhu plného zvratů přichází nářezová 9. epizoda a po ní poslední která dokončí některé zápletky ale spoustu z nic nechá otevřených. Pochválit musím dění kolem Daenerys, a samozřejmě finále. 3. SÉRIE ... 85%. Ještě víc postav, ještě víc vedlejších příběhů intrik a podobně. Jako by se toho snažili strašně moc říct, ale nemají na to moc času. Jako obvykle 9. epizoda je nejdůležitější, a předvádí v seriálovém světě něco neskutečného. ()

D28

Ako aj v knižke ma táto hra na akoby jemne magickejší stredovek veľmi baví. Nevadia mi ani dlhšie dialógy, ani dôkladné vykreslenia charakterov na úkor akcie, naopak ja by som kľudne pošetrila krvou, brutalitou i nahotou, to je však môj problém, uznávam, že u väčšiny to zaberá. Plný počet dávam kvôli tomu, že je mi jasné, aké náročné je nájsť tú správnu mieru v rámci tohto žánru a nebyť trápny, neoriginálny, prípadne stratený v nevydarených efektoch. Podarilo sa nájsť správnych hercov, zachovať atmosféru predlohy a hlavne napriek rozsiahlosti zaujať.A ja skrátka zbožňujem nesvalnatých, nedokonalých "hrdinov" / nie len vo fantasy/. ()

Ravi

Dalas ve Fantasy kabátku. Vlastně jsem časem zjistil, že mě zajímá jen linie příběhu odehrávající se od velké zdi na sever. Pokud jde o brilantní dialogy, občas mi uniká jejich smysl (jak jsme spolu tehdá tam a tam bojovali, někdy až urputně zakamuflované a překombinované výhrůžky jejichž kamufláž je do očí bijící a postrádající smysl zároveň - když jsou dva osamotě?!, apod.). Některé dialogy se dokonce téměř opakují. Po čase přesně vím, co která postava na danou situaci řekne. Postavy tak postrádají schopnost opravdu překvapit, spíš se situace hrotí a hrotí a vy jen čekáte, až se to konečně nějak rozřízne. A že se kolikrát načekáme. Určitě si pošmáknou fajnšmekři velkolepých příběhů a milovníci nečernobílých postav, to je veliké plus, které padá na hlavu autorovi knihy. Nejzajímavější postavy jsou dle mého John Snow a Tyrion Lannister, ostatní postavy mě příliš nenadchly. Nejsem z těch, kteří by museli mít všude veliké bitvy, ale aby divák viděl několikeré veliké přípravy a v dalším záběru jen mrtvoly, to je taky trochu škoda. Velmi kvalitní seriál HBO, který by ale měl být kratší a mnohem nabitější, každý díl není zajímavý, dokonce se najde i několik po sobě, kdy se téměř nic nestane, jen se posunou figurky na šachovnici, ale ve stylu první tah pinčlem, takže nic závratného. S časovou linií v každé sérii totiž děj ustrne a pak se rozhýbe vždy, když už divák na konci série téměř usíná. Seriál na mě nepůsobí příliš dějově (s výjimkou prvních a posledních dílů série), postavy jsou většinou strojené a falešné (herecky nepřesvědčivé), někdy mi přijde jejich schopnost předvídat následky svých činů jako u 14-ti letého puberťáka. 1. série 70%, 2. série 60%, 3. série 60% a napadá mě při ní kolik dílů stálo za to ... možná dva, 4. série 80%, tady jsme se trochu zvedli díky nabraným zkušenostem; zatím celkově 67,5%=3/5 ()

mkubalikova

Nejlepší seriál a první záležitost, která mě tak baví, že odolávám číst knižní předlohu a čekám na další sérii, i když u toho čekání strašně trpím. Prostě tady mě nezajímá, jak to dopadne, ale jak to bude dál pokračovat. Kecám, zajímá! Jen mi tentokrát nevadí, že se k finále budeme propracovávat několik sérií, pokud ty série budou stále tak geniální. 200 seriálových % ()

Sklepkan

Komentář plný NEJ: Nejdražší seriálová produkce, zahraná nejlepším možným způsobem, jak jen jde a doplněná postupně největší scenáristickou mizérií. ()

corbeau

Seriál, natočený podle osvědčeného receptu HBO "krev, sex, intriky, recyklovat do omrzení...", no ale naštěstí to není tak jednoduché - především nabízí promyšlený a uvěřitelný svět, plný skvěle napsaných a zahraných postav. Měl jsem dokonce pocit, že postavy nejsou jen loutky, plnící zadnání scénáristy, ale že příběh skutečně utváří. Jenom škoda, že ten je někdy příliš rozdrobený na mnoho linií (přesto ale přehledný), případně natahovaný zbytečnými scénami, některé episody by mohly být klidně o půl hodiny kratší. Za zbytečné a samoúčelné považuji hlavně explicitně zobrazené násilí a většinu souloscén, mám pocit, že "dospělost" filmu/seriálu se projevuje jinak, než vyhřezdlými střevy a obnaženými genitáliemi, to mi přijde spíš pubertální... Pokud tvůrci projeví v tomto ohledu trochu víc soudnosti, může to být po čtvrté sérii za 5* Oblíbené postavy: je jich hodně, tak aspoň některé - Jon Snow, Tyrion, Ohař, Jaqen H'ghar, Khal Drogo ()

Autogram

Zvláštna zmes krvavej brutality a otvoreného sexu na to, že som očakával fantasy príbeh. Na môj vkus trochu málo fantasy, skôr bežný príbeh v stredovekých reáliách s prehnaným množstvom konverzácie a slovného intrigovania. Zaujímavé momenty boli dávkované len na začiatok a koniec dielu, asi na pritiahnutie pozornosti, a tak som značnú strednú časť musel iba zívať. Snáď ďalšie časti to napravia, zatiaľ dojem iba priemerný. –––– Dothrakská svatba bez minimálně tří mrtvých je považována za nudnou záležitost. ()

horacko

V prvom rade som naozaj veľmi rád, že som sa do tejto záležitosti pustil až v čase, keď sa čaká na štvrtú sériu. Pretože ak by som mal čakať týždeň čo týždeň na nový diel, tak by som to asi nevydržal. Prvú sériu som zhltol za 2 dni a môj hlad stále neutícha. Prostredie je dokonalé. Perfektná dejová línia plná zvratov, skvelých bojov a nečakaných udalostí. V tejto hre o tróny si nemôžete byť istý absolútne ničím. Teda až na pôsobenie Seana Beana v seriáli. ***SPOILER*** Kto trochu poznáte Seana Beana, a viete ako končia jeho filmové postavy vo filmoch, viete o čo hovorím. ;) *** KONIEC SPOILERU*** Krv, skvelé dialógy, nahota, veľmi slušné herecké výkony, násilie, intrigy, zvraty, tajomní nepriatelia za "Stenou", nádherné prostredie, úžasne spracované začiatočné titulky...to všetko a o mnoho viac v jednom z najlepších seriálov od doby Dextera a Lost. ()

vyfuk

Když jsem z něčeho nadšen, tak mohu psát komentář a promýšlet ho i hodiny. Zde to je však jiné. Je to tak ejakulativní, že nenacházím slov. Hra o trůny je ukázkový příklad toho, že fantasy může být i úžasně představené v podobě filmu/seriálu. Pán prstenů a nyní pozdější Hobit, je důkaz sám (i když u Hobita se logicky najde pár trhlin). Hra o trůny je knižní série, která se brzy dotkne i mého zájmu, nicméně nedokážu si přestavit jak každá kniha téměř o 500 - 1000 stránek vystačí pouze na jednu sérii. Nicméně, tak či onak. Hra o trůny je perfektní kombinace politikaření v praxi. Ani to není tolik fantasy. Je to spleť banalit, absurdit, genialit, které se spolu mísí a vytváří to čemu říkáme Game of Thrones. Úžasné téže je, že i po několika tisíc spoilerech mě dokáže stále GoT překvapit. Dokonalé, dokonalé, dokonalé. Sama Emilia Clarke ráda říká, že chvíli si o příběhu něco myslíte, ta myšlenka se vám usadí v hlavě a najednou je vše jinak. Naprosto souhlasím. První série byla hezká procházka kolem Západozemí a ukázala nám jaké intriky a veškeré zrady nás čekají. Druhá série přinesla válku a boj. Mnoho dalších zvratů a dějových linií, které všemu dávají korunu toho, jaká je nevědomost za mor. Celkové spolupráce herců působí jako jedna velká rodina a všichni pracují naprosto úžasně. HBO ze své produkce vydává jeden úžasný seriál za druhým a je úžasné, že toho můžeme být součástí i my (v celku hezká Terapie, a podle mne Oscarový Hořící keř). Každopádně ze všech těchto úžasných počinů je Game of Thrones naprosto uchvátivé a nepřekonatelné. "He won't be a boy forever... and Winter is Coming!" 7. série, kterou sem jako jedinou připojuji, jelikož je to nějaké obecné zhodnocení všeho: Tak jsem nějak z toho všeho zapomněl, že jsem sérii vlastně viděl. A měl bych ji okomentovat. A nebo jsem jenom chtěl zapomenout, že bych to někdy viděl. Jak se to vezme. Asi bych vyloženě nebyl jeden z těch, kteří by seriál automaticky zahazovali v dál a nadávali na něj horem pádem. Přeci jen, po čtvrté sérii seriál pro mne teoreticky stejně skončil. Sedmá série se ukázal jako maják naděje. Ale určitou béčkovost, tuctovost a odfláknutost nyní vyčichli i ti nejzarytější a i ti sebenormálnější. Asi je důležité zmínit to, že tvůrci to někdy mysleli stále dobře. I přesto je zde několik faktorů, které tvůrci jednoduše obešli. Některé vyvstali na povrch hned první dny, některé se z různých vtípků a memes objevují vlastně do dnes. A možný i budou. Asi jsem zapomněl na všechny ty hrůzy co vadili i mně. Asi je to tak lepší. Nic to nezmění na tom to, že pro spousty lidí je seriál zničen a znehodnocen. Já se na to tak nedívám. I přesto, koukat na tento seriál jen do čtvrté série je v celku hloupé. A doufat, že pátá a šestá nebudou tak stupidní jak byli, že sedmá je stále maják naděje a poslední vlastně nestojí za nic je hodně naivní. Je to prostě konec, co si fanoušci nezasloužili. Teď už nezbývat než doufat, že se Martin nějak uklidní a dokáže žít ještě několik let a dát těm asi nejzarytějším to, co vlastně chceme. Konec knižní série. Modlíme se ke všem sedmi novým a starým bohům! () (méně) (více)

Ev.D.

Srdcová záležitost ♥ ,,Kde máš bratra? Běž najít tu zrůdu!" ,,Lidi spolupracují, když se jim to hodí. Jsou věrní, když se jim to hodí. Milují se, když se jim to hodí, a zabíjejí se, když se jim to hodí" ,,Marníš čas, když chceš aby tě lidi měli rádi. Nakonec z Tebe bude jen nejoblíbenější mrtvola" ()

Pedross800

Nu, nakonec začat s hrou o trůny s takovým letitým spožděním není vůbec na škodu. Aspoň si tu skvělou historickou fantasy pořádně užiju v koncentrované mega dávce :) Mám dokoukánu první sérii a jsem jako skoro všichni ostatní nadšen a už se těším co bude s dráčkama v další sérii. Jen doufám, že těch fantasy prvků tam snad bude víc a víc. A musím všem kamarádům okolo dát jasně najevo, že jak mi jen naznačí co bude dál, jejich hlavy se budou válet u mých nohou :) 1. série - 100%....Druhá série občas nabídla menší nudu, ale těch dějových linek je rozehráno tolik a tak zajímavě, že jsem stále nadšen a vyvrcholení řady je fantastické a mnoho slibující. 2. série - 100%.... Třetí série pokračuje v nastaveném trendu a poslední dva díly to byl teda šok na entou, hlavní hrdinové začínaj padat jak hrušky ze stromů :) 3 série - 100%.... Čtvrtá série je za mnou a nemám opět žádnou výhradu, tohle je pro mě best ever historicko-fantasy seriál, kde vše je dokonalé, od děje, vykreslení hlavních hrdinů, atmosféry, skvělých exteriérů, překvapivých zvratů atd. atd. Prostě bomba a ta bitva na věži v předposledním díle, pecka. No a teď nastane čekání na další sérii, chjo. 4. série - 100% ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci