Gotham (TV seriál)

Gotham

Gotham

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2014 - 2017, 47 h 9 min (Minutáž: 66x42 min)

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee, David Mazouz, Clare Foley, Richard Kind, Victoria Cartagena, Daniel Stewart Sherman, Carol Kane, Grayson McCouch, Drew Powell, Erin Richards, Sara Paxton, Lili Taylor, Frank Whaley, Wayne Duvall, Dan Bakkedahl, David Zayas, Susan Misner, Jon Beavers, Polly Lee, Marija Skangale, Genevieve Hudson-Price, Jared Brito, Makenzie Leigh, James Colby, Zabryna Guevara, Morena Baccarin, Cameron Monaghan, Adrian Martinez, Willa Fitzgerald, Gabriel Rush, Anthony Carrigan, Marko Caka, Doris McCarthy, Peter Maloney, Jeremy Bobb, Michelle Gomez, Daniel Davis, Charlie Tahan, Gabriel Hansen, Alex Ziwak, James Monroe Iglehart, Perry Yung, David Fierro, Gregory Konow, Joseph Latimore, Aly Mang, Lucille Sharp, Natalie Alyn Lind, Michael Goldsmith, James Frain, Will Brill, Dustin Ybarra, Michael Chiklis, Hakeem Kae-Kazim, Daniel London, Dan Hedaya, Nicholas D'Agosto, Jessica Lucas, Chris Chalk, B.D. Wong, Kristen Hager, Danny Hoch, Nathan Darrow, Michael Kostroff, Michael Bowen, Lori Petty, Melinda Clarke, Justin Mark, Paul Reubens, Mark Margolis, Dan Ziskie, Krista Braun, Norm Golden, Brett Azar, Michelle Veintimilla, Larry Petersen, Tama Filianga, Neil Hellegers, Ron Rifkin, Eisa Davis, Brendan Burke, Barbara Rosenblat, Jonny Coyne, Maggie Geha, Paulina Singer, Kyle Massey, Joey Starr, Kett Turton, Jeremy Davidson, Margaret Colin, Mark Vincent, Christopher James Baker, Kim Director, Mekia Cox, Salvatore Inzerillo, Todd Stashwick, Frank Deal, Orlagh Cassidy, Louis Balletta, Al Sapienza, Leslie Odom Jr., Steve Cirbus, Lesley-Ann Brandt, John Enos III, Christopher Heyerdahl, Allyce Beasley, Kevin McCormick, Isiah Whitlock Jr., Peter Scolari, Caroline Lagerfelt, Dash Mihok, Michael Eklund, Willie C. Carpenter, Marmee Cosico, Julian Sands, Maria Thayer, Dashiell Eaves, Johnny Alonso, Steve Mason, Marcin Paluch, Niko Nicotera, Milo Ventimiglia, Victor Pagan, Alexander DiPersia, David O'Hara, Jeffrey Combs, Jenna Gavigan, Beth Katehis, Becky Ann Baker, Nicholle Tom, Colm Feore, Michael Potts, Juliette Beavan, Brian Distance, Rosemary Howard, Leo Fitzpatrick, Raúl Castillo, Jon Sklaroff, Tommy Flanagan, Jason Martin, Jamie Chung, Benedict Samuel, Sharon Washington, Naian González Norvind, Christian Keiber, Happy Anderson, James Carpinello, Logan Smith, Adrienne Lovette, Alex Corrado, Chelsea Spack, Julian Gavilanes, Kieran Mulcare, Jeremy Crutchley, William Abadie, Justin Clarke, Marc Damon Johnson, Ivana Milicevic, Flora Diaz, Steve Axelrod, Clark Middleton, David Dastmalchian, P.J. Marshall, Dave Quay, Jasson Finney, Zachary Infante, Alena Chinault, Zachary Spicer, Abbi Snee, Lenny Platt, Danielle Guldin, Michael J. Burg, Kelly Aaron, Angel Rosa, John Pirkis, Taber Cross, Ed Heavey, Jan Maxwell, James Remar, Raymond J. Barry, Brian Anthony Wilson, Zoran Korach, Eddie Torres, David Paterson

Scott White

Scénografie:

Doug Kraner

Po pilotu: První díl celkem solidně nastavuje divákovi svět, ve kterém si hodlá rozehrát svoji rutinu. Problém jsou ovšem postavy, které zkrátka moc dobře nefungují. Uvidíme do dalšího dílu.(26.9.2014)

Za mě spokojenost. Pre-Batman éra má našlápnuto velmi slušně. Herecký cásting perfektní. Gordon je sympaťák, s hádankářem bude sranda, tučnák je správně slizký, cat woman velmi roztomilá, příště snad dostane více prostoru a Fish Mooney působí celkem drsně. Gotham je správně temný a pochmurný, překvapí i brutalita. Třetí díl za náma a už je jasný o co půjde. Penguin se pomalu dostává ke své temné stránce a začíná být pěkné zvíře, cat woman dostala více prostoru a je k sežrání, a hlavně se mi zamlouvá, že v každém díle řádí nejen Penguin ale i další kriminální obyvatelé Gothamu. V tomhle městě by jste bydlet opravdu nechtěli ! Za mě zatím nejlepší seriál roku.(24.9.2014)

Výborný prequelový nápad na seriál, který ukazuje temnotu Gothamu v době po vraždě rodičů Bruce Waynea. Dá se říct, že s ničím nemám nějak zvlášť problém, i když v některých situacích by tvůrci nemuseli tak tlačit na pilu (e.g. přílišná afektovanost Oswalda Cobblepota za každou cenu a pořád). Co mě ale vyloženě štvalo, byly dvě nesympatické postavy / herečky - a to Jada Pinkett Smith v roli kravky Fish a Camren Bicondova jako budoucí Catwoman - které vyloženě sráží seriál k průměru (alespoň dle mého názoru).(10.6.2015)

Očekával jsem tak trochu burtonovskou atmosféru, Nolanův švih, trochu coppolovské mafiánštiny a klasické schéma kriminálních seriálů, ze kterého se budou postupně profilovat postavy Batmanova světa. A vlastně jsem to tak nějak dostal, takže bych měl být spokojený. Ale nejsem. Tím nechci říct, že by byl Gotham špatným seriálem. Právě naopak. Jen se tvůrcům nedaří mě přesvědčit, že to má něco společného s Batmanem. Ale třeba to přijde. 80%(28.1.2015)

Pilot je natolik umaštěný, mdlý a laciný, že by byl vhodnější název Gothaj!(24.9.2014)