Gotham (TV seriál)

Gotham

Gotham

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2014 - 2017, 47 h 9 min (Minutáž: 66x42 min)

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee, David Mazouz, Clare Foley, Richard Kind, Victoria Cartagena, Daniel Stewart Sherman, Carol Kane, Grayson McCouch, Drew Powell, Erin Richards, Sara Paxton, Lili Taylor, Frank Whaley, Wayne Duvall, Dan Bakkedahl, David Zayas, Susan Misner, Jon Beavers, Polly Lee, Marija Skangale, Genevieve Hudson-Price, Jared Brito, Makenzie Leigh, James Colby, Zabryna Guevara, Morena Baccarin, Cameron Monaghan, Adrian Martinez, Willa Fitzgerald, Gabriel Rush, Anthony Carrigan, Marko Caka, Doris McCarthy, Peter Maloney, Jeremy Bobb, Michelle Gomez, Daniel Davis, Charlie Tahan, Gabriel Hansen, Alex Ziwak, James Monroe Iglehart, Perry Yung, David Fierro, Gregory Konow, Joseph Latimore, Aly Mang, Lucille Sharp, Natalie Alyn Lind, Michael Goldsmith, James Frain, Will Brill, Dustin Ybarra, Michael Chiklis, Hakeem Kae-Kazim, Daniel London, Dan Hedaya, Nicholas D'Agosto, Jessica Lucas, Chris Chalk, B.D. Wong, Kristen Hager, Danny Hoch, Nathan Darrow, Michael Kostroff, Michael Bowen, Lori Petty, Melinda Clarke, Justin Mark, Paul Reubens, Mark Margolis, Dan Ziskie, Krista Braun, Norm Golden, Brett Azar, Michelle Veintimilla, Larry Petersen, Tama Filianga, Neil Hellegers, Ron Rifkin, Eisa Davis, Brendan Burke, Barbara Rosenblat, Jonny Coyne, Maggie Geha, Paulina Singer, Kyle Massey, Joey Starr, Kett Turton, Jeremy Davidson, Margaret Colin, Mark Vincent, Christopher James Baker, Kim Director, Mekia Cox, Salvatore Inzerillo, Todd Stashwick, Frank Deal, Orlagh Cassidy, Louis Balletta, Al Sapienza, Leslie Odom Jr., Steve Cirbus, Lesley-Ann Brandt, John Enos III, Christopher Heyerdahl, Allyce Beasley, Kevin McCormick, Isiah Whitlock Jr., Peter Scolari, Caroline Lagerfelt, Dash Mihok, Michael Eklund, Willie C. Carpenter, Marmee Cosico, Julian Sands, Maria Thayer, Dashiell Eaves, Johnny Alonso, Steve Mason, Marcin Paluch, Niko Nicotera, Milo Ventimiglia, Victor Pagan, Alexander DiPersia, David O'Hara, Jeffrey Combs, Jenna Gavigan, Beth Katehis, Becky Ann Baker, Nicholle Tom, Colm Feore, Michael Potts, Juliette Beavan, Brian Distance, Rosemary Howard, Leo Fitzpatrick, Raúl Castillo, Jon Sklaroff, Tommy Flanagan, Jason Martin, Jamie Chung, Benedict Samuel, Sharon Washington, Naian González Norvind, Christian Keiber, Happy Anderson, James Carpinello, Logan Smith, Adrienne Lovette, Alex Corrado, Chelsea Spack, Julian Gavilanes, Kieran Mulcare, Jeremy Crutchley, William Abadie, Justin Clarke, Marc Damon Johnson, Ivana Milicevic, Flora Diaz, Steve Axelrod, Clark Middleton, David Dastmalchian, P.J. Marshall, Dave Quay, Jasson Finney, Zachary Infante, Alena Chinault, Zachary Spicer, Abbi Snee, Lenny Platt, Danielle Guldin, Michael J. Burg, Kelly Aaron, Angel Rosa, John Pirkis, Taber Cross, Ed Heavey, Jan Maxwell, James Remar, Raymond J. Barry, Brian Anthony Wilson, Zoran Korach, Eddie Torres, David Paterson, Genoveva Rossi

Scott White

Scénografie:

Doug Kraner

"Bez" Batmana, za to se spoustou zajímavých kladných i záporných postav. Casting se dost povedl, hlavně trojice Ben OC McKenzie, Donal King Horik Logue a Robin Taylor jako tučňák. A je jich daleko více. Začátek hodně nastíní a rozehraje celý děj. Představeno plno postav, kam se to bude zhruba ubírat. Postupně se na tempu zvolní a ke konec první série naláká na novou zápletku a odpadně pár postav. (hodnocení za 1. - 2. sérii)(11.5.2015)

Jakožto totální fanda,fapper či milovník batmanova univerza , je tenhle seriál pro mě naprostá orgie a neskutečně mě těší sledovat vznik všeho toho,o čem jsem do dnes jen četl či slyšel. Jen tak dál, laťka je sakramentsky vysoko ! :) Po první sérii jsem naprosto unešen a musím říct, že to jakým vývojem seriál prošel , jsem vážne nečekal. Navíc po posledním díle si tvůrci připravili sakra velký cliffhanger a nemůžu se dočkat druhé série. Ta opět nabrala vysoké tempo, které v posledním díle trošku povolilo, ale na dojmu mi to prakticky nic nezkazilo. I tak si troufám tvrdit , že byla o třídu lepší než předchozí a to hlavně díky vývoje Bruce Wayna, který se pomalu dopracovává k tomu , aby se z něj stal Batman a to nemluvím o té spoustě komiksových narážek!. Třetí série opět posunula laťku o něco výš a tenhle DC seriál patří k těm nejlepším! Temný rytíř brzo povstane ! There are monsters in the basement. (8.6.2017)

• Slartibarkfast

Gotham je prequelový seriál, který fascinuje diváka svým vyprávěním známého příběhu neznámým zmateným stylem s tisíci vedlejšími linkami a jediným důvodem, proč na to lidé po pár dílech nepřestanou koukat, i když je to tak nehorázná a patetická hloupost, je zkrátka proto, že jsou zvědaví jak to dopadne. Zbytek juvenilních paniců na to čumí jen z důvodu obliby omalovaných homixů, kde si tito představují, jak hnětou poprsí své oblíbené hrdinky a sami se převlékají do pláštíků hrdinů, jimiž by se chtěli stát, když jim to ten ošklivý reálný svět tak krutě natírá. 40%(8.9.2016)

1. série: Předpokládaný "hit sezóny" trpí hned v několika aspektech. Základním kamenem úrazu je forma vyprávění, jež se zbytečně snaží soustředit na několik postav zároveň. (Detektivní linie kolem Gordona spíše obtěžuje, Selina svou zbytečností překáží, zatímco mysteriózní origin Bruce, Penguina či Riddlera poměrně baví.) Snad ještě větším problémem jsou postavy samotné. McKenziemu bodrého komisaře Gordona nebudete věřit ani za dvacet let, na to má příliš vyhlazenou vizáž, nemluvě o jeho nepřesvědčivém "cukrkandlovém" postoji rádoby siláka. Pseudo záporačka série Fish je spíše k smíchu, (ikdyž se Jada snaží seč jí její temperament stačí) než aby budila děs a autoritu. Kolem a kolem Gothamu chybí ucelená tvář. Na jednu stranu se tváří jako noir-gangsterka, ale na stranu druhou se pokouší předhazovat jeden origin za druhým (nejlepší představení Scarecrowa), aby se v záplavě postav a motivů postupně zapomínalo na některé dějové linie (vyšetřování smrti Waynových). Snad se tvůrci pochlapí a využijí potenciál, jež se jim podařilo úspěšně nastínit ve finále. Ono ukázat v průběhu řady, jen pro radost fanoušků, půlku mytologických budoucích záporáků na úkor děje, není vše! P.S. Postava Barbary je tou nejotravnější a nejotřesnější postavou (krávou) za hodně dlouho dobu! 70%(11.10.2014)

Za mě spokojenost. Pre-Batman éra má našlápnuto velmi slušně. Herecký cásting perfektní. Gordon je sympaťák, s hádankářem bude sranda, tučnák je správně slizký, cat woman velmi roztomilá, příště snad dostane více prostoru a Fish Mooney působí celkem drsně. Gotham je správně temný a pochmurný, překvapí i brutalita. Třetí díl za náma a už je jasný o co půjde. Penguin se pomalu dostává ke své temné stránce a začíná být pěkné zvíře, cat woman dostala více prostoru a je k sežrání, a hlavně se mi zamlouvá, že v každém díle řádí nejen Penguin ale i další kriminální obyvatelé Gothamu. V tomhle městě by jste bydlet opravdu nechtěli ! Za mě zatím nejlepší seriál roku.(24.9.2014)

• - Postava Fish Mooney (Jada Pinkett Smith) v původních komiksech neexistuje a byla vytvořena speciálně pro seriál. (Barghest)

• - V 6. díle 3. série s názvem "Follow the White Rabbit" Jim Gordon (Benjamin McKenzie) vstoupí do domu Lee Thompkins, kde hraje hudba z gramofonu. Je ovšem zřetelně vidět, že jehla se gramofonové desky vůbec nedotýká. (DavidUrbanCZ)

• - Ve 3. díle ve scéně, kdy Balonkář drží Bullocka (Donal Logue) jako lidský štít, je možné zpozorovat, že revolver není natažený. (Axarus)