Reklama

Reklama

Miami Vice

(seriál)
  • Austrálie Miami Vice (více)
Krimi / Drama / Akční
USA, (1984–1989), 91 h 56 min (Minutáž: 46–97 min)

Hrají:

Don Johnson, Philip Michael Thomas, Saundra Santiago, Olivia Brown, Michael Talbott, Edward James Olmos, John Diehl, Bobby Moresco (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(111)

Obsahy(1)

Bývalá hvězda amerického fotbalu a veterán z Vietnamu „Sonny“ Crockett žije na jachtě kterou mu hlídá aligátor Elvis a po ulicích Miami se prohání ve Ferrari. Jako policista v utajení bojuje proti zločinu. Záhy získává za partnera detektiva „Rico“ Tubbse z New Yorku který původně přijel jen prošetřit vraždu svého bratra. Společně pak řeší především drogové delikty. Seriál byl ve své době velmi populární a ve velké míře ovlivňoval i módu. Přišel s řadou na tu dobu neobvyklých novinek a epizody byly natáčeny v realističtějším záměrně drsném stylu. Vše báječně doplňovalo exotické prostředí, krásné dívky, luxusní kluby a drahé vozy. Cameo si střihla spousta populárních herců i zpěváků. (DarkDemon)

(více)

Recenze (35)

Lacike

všechny recenze uživatele

Doteraz som tento serial nepoznal. Pustil som si len epizodu v ktorej hra hlavneho zaporaka Bruce Willis. No a dnes uz je to strasne zastaraly serial. Nielen hudbou alebo oblecenim ale hlavne filmarskymi postupmi. Brucova postava je tak strasne prehnane zla az pôsobi jak karikatura. Vôbec sa mi nepacil Philip Michael Thomas ako jeden z hlavnych detektivov. Don Johnson pôsobil pre zmenu nevyrazne. V tomto diely su dve prestrelky, pritom za nic nestali. Keby som bol maly, tak by sa mi to mozno pacilo ako kopa dalsich starych serialov, ale dnes je to uz fakt nepozeratelne pokial vas k serialu neviaze nostalgia. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Na tomhle seriálu je zajímavá hlavně ta skvělá úvodní znělka, a to nejenom proto, že ji zkonponoval český rodák Jan Hammer, ale hlavně kvůli tomu, že reprezentuje jednu dekádu televizní tvorby - s objektivním odstupem doby značně povrchních a pokleslou zábavu plodících ,,televizních" (ano, má to pejorativní nádech) osmdesátých let... ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Ve své době jedna z nejzajímavějších podívaných, které se daly v televizi najít. K nám to dorazilo bohužel až po revoluci, kdy už přece jen byla nabídka seriálů trochu větší, takže tento se nestihl tak výrazně prosadit. Za zmínku rozhodně stojí hudební složka, zkomponovaná známým skladatelem českého původu Janem Hammerem. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Ve své době skutečně namakaný seriál, který ale dokáže pobavit i dnes. Víc než na akci, která měla být jen kořením na začátku, v půlce a na konci dílu, se snaží tvůrci soustředit na zajímavý scénář a nápad, hláškování a maléry ústředního dua policajtů, a samozřejmě na lesk všech těch pozlátek, polonahých i nahých ženských zadků, moře, motorových člunů, černých brýlí, barů a pod. K čemuž hraje Hammerova velmi dobrá hudba. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

V podstatě průměrný kriminální seriál - pláže, palmy, šviháci ve světlých oblecích, spoře oděné ženy, rychlá auta, vraždy a drogy... Ale v dobách krátce porevolučních (předrevolučních na TVP) to byla přece jen špička, něco nového a nevídaného. Puberta se mnou třískala a byla jsem zoufale zamilovaná do Dona Johnsona, já zkrátka nemůžu jít pod 3*, přestože dnes bych se u "Miami Vice" unudila. Zábavný byl akorát ten hlídací krokodýl:-). 55% ()

Galerie (56)

Zajímavosti (28)

  • Seriál mal byť pôvodne nazvaný "Gold Coast". (m.a.t.o.)
  • Crockettovo Ferrari bola v skutočnosti iba upravená Corvetta. Keď sa to dozvedel Enzo Ferrari, nahneval sa, a poskytol filmárom dve nové Testarossy. (m.a.t.o.)

Související novinky

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell

09.11.2021

Ve věku 85 zemřel americký herec a držitel dvou Zlatých glóbů, Dean Stockwell. Jeho kariéra k dnešnímu dni čítá přes dvě sta filmových a televizních rolí. Tvůrce nominovaný na Oscara svou hvězdnou… (více)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Druhý ročník festivalu Comic-Con Prague proběhne v termínu 15. – 17. října 2021 v pražském O₂ universu. Comic-Con Prague 2021 nabídne fanouškům sci-fi, fantasy a hororu velmi pestrý a bohatý program… (více)

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (více)

Seriálová klasika ožívá

Seriálová klasika ožívá

25.01.2006

Po zfilmování takové televizní legendy, jakou byl svého času Miami Vice, se celovečerního hávu dostane i detektivovi s nezapomenutelným rudým Ferrari, kterého v osmdesátých letech proslavil Tom… (více)

Reklama

Reklama