Miami Vice (TV seriál)

Miami Vice

Krimi / Drama / Akční

USA, 1984 - 1989, 111x46–97 min

Don Johnson, Philip Michael Thomas, Saundra Santiago, Olivia Brown, Michael Talbott, Edward James Olmos, John Diehl, Robert Moresco, Dennis Farina, Evan Handler, Pam Grier, John Spencer, Kyra Sedgwick, James Brown, Gene Simmons, Mitchell Lichtenstein, Kelly Lynch, Michael Chiklis, Perry Lang, John Finn, Malinda Williams, Helena Bonham Carter, Joe Turkel, Mark Blum, Thomas G. Waites, Tom Mardirosian, Rosalind Chao, Antoni Corone, Jan Hammer ml., Frank Zappa, Frank Stallone, Melissa Leo, Lenny von Dohlen, Willie Colón, Stefen Laurantz, Michael Santoro, Jeroen Krabbé, Glenn Frey, Alonna Shaw, Haing S. Ngor, Bruce Willis, Ben Stiller, Vanity, John Michael Higgins, Michael Wincott, Willie Nelson, Debra Feuer, Don King, CCH Pounder, Jon DeVries, Liam Neeson, Zoë Lund, Teller, Penn Jillette, Bill Raymond, Chris Elliott, Veronica Cartwright, Hector Echavarria, Dan Hedaya, Cary-Hiroyuki Tagawa, Ely Pouget, Lisa Marie, Rob Nilsson, Oliver Platt, Dylan Baker, R. Lee Ermey, Ian McShane, Matthew Cowles, Victor Slezak, Nancy Valen, Karla Tamburrelli, Kiel Martin, June Gable, Antonio Fargas, Don Keith Opper, Paul Hecht, Tom Bower, Reni Santoni, Nicholas Woodeson, Richard Liberty, William Russ, Aasif Mandvi, Albert Hall, Iman, Mark Linn-Baker, Olga Karlatos, Elizabeth Ashley, Bill Smitrovich, Richard Gant, Steven Keats, Jesse Borrego, John P. Ryan, Angela Alvarado, David Thornton, Eartha Kitt, Richard Panebianco, Al Israel, Michael Wright, Sherrie Rose, Peter Nelson, Cleavant Derricks, Francesco Quinn, Luis Guzmán, William O'Leary, Julia Roberts, John Kapelos, Jerry Hardin, Patti D'Arbanville, Deborah Adair, Shawn Elliott, Julian Beck, Rosanna DeSoto, Jacqueline Brookes, Margaret Whitton, Paul Herman, David Joseph Martinez, Randall 'Tex' Cobb, Anne Carlisle, Tom Nowicki, Jeffrey Meek, Patrice Martinez, Joe Santos, Peter Friedman, Mary Fanaro, Mark Metcalf, Conrad Roberts, Lisa Eichhorn, Belinda Montgomery, Calvin Levels, Larry Riley, Del Zamora, Annie Golden, Donna Baltron, Brent Jennings, George Dickerson, Annabelle Gurwitch, Gerrit Graham, Charles Rocket, Jack Kehoe, Cameron Dye, Robyn Peterson, Gregory Sierra, Pepe Serna, Vyto Ruginis, Yorgo Voyagis, Christopher Brown, Victor Rivers, Keye Luke, Martin Ferrero, Val Bisoglio (a.z.), Ed O'Neill, Daniel Lugo, Guy Thauvette, Paul Lazar, Audrey Matson, Frankie Valli, Stefan Gierasch, Richard Joseph Paul, L.M. Kit Carson, Judith Malina, Peter Sellars, Joe Delia, John Matuszak, Jeff Moldovan, Donna Rosea, Joe Hess, William Gray Espy, Deborah Dutch, Daniel Villarreal, Marc Macaulay, Keith Diamond, Robert Fields, Giannina Facio-Scott, Anthony Holland, Everett Quinton, G. Gordon Liddy, Maryann Plunkett, J.C. Quinn, Larry Joshua, Jane Brucker, Jack Thibeau, Buffy Dee, Jimmie F. Skaggs, Steve Buscemi, Beeson Carroll, Brad Sullivan, Dan Fitzgerald, Harold Bergman, Ken Ceresne, Rhonda S. Lundstead, Artie Malesci, Ned Eisenberg, John Snyder, Jonathan Del Arco, Frank Pesce, Jay Patterson, Luke Halpin (herec, a.z.), Christopher Murney, Andrew Deutsch, Jaime Sánchez, Michael Lombard, Robert Trebor (herec, a.z.), James Saito, Afemo Omilami, Fernando Allende, Charles Keating, John Toles-Bey, Judith Delgado, Frank Military, Manuel Espinosa, Neith Hunter, Denny Dillon, Julie Bovasso, Xavier Barquet, Guy Boyd, Julian Reyes, Frank Cassini, Jo Anderson, Benicio Del Toro, Henry G. Sanders, Eszter Balint, Rene Rivera, Geno Silva, Timothy Patrick Quill, Little Richard, Michael Margotta, Sergio Kato, Raúl Martínez, Rick Marotta, Tom Signorelli, Joan Chen, Jodi Letizia, Joe Urla, Russell Horton, Héctor Mercado, Larry Block, Kevyn Major Howard, Tony Azito, Jordan Clarke, Vic Noto, Ron Taylor, Jim Zubiena (herec, a.z.), Natasha Shneider, Greg Kean, Charles McCaughan, Robert Small, James Lally, Bruce MacVittie, Paul Greco, Daniel Gerroll, Tito Goya, William Kerwin, Michael Carmine, Ron Vawter, Miguel Pinero, Frank Rossi, Tamara Glynn, Rainbow Harvest, María Duval, Danitra Vance, Barry Lynch, Christopher McCann, Raymond Forchion, Peter Kwong, Bradley White, Alix Elias, Robin Johnson, Jimmy Smits, Mykelti Williamson, Brian C. Smith, Suzy Amis, Julio Oscar Mechoso, Will Knickerbocker, Sam McMurray, Belinda Montgomery (a.z.), Gregory Sierra (a.z.), Jimmie Ray Weeks, Joe Dallesandro, Katherine Borowitz, John Pankow, Keith Szarabajka, Burt Young, Tony Plana, Michael Madsen, Terry O'Quinn, Garcelle Beauvais, Giancarlo Esposito, Eric Bogosian, Richard Jenkins, Richard Edson, John Turturro, Joe Morton, Jay O. Sanders, Ving Rhames, Adolfo Quinones, Ellen Greene, Esai Morales, David Patrick Kelly, Paul Calderon, Sylvia Miles, Kim Greist, Michael DeLorenzo, Kevin Anderson, Charles S. Dutton, Anthony Heald, James Russo, Ramón Franco, Michael Des Barres, Bruce McGill, David Strathairn, David Proval, David Johansen, James Remar, Nathan Lane, Miles Davis, Clarence Williams III, Ray Sharkey, Dean Stockwell, David Rasche, Lynn Whitfield, Joaquim de Almeida, Tomas Milian, Bob Balaban, Anthony Crivello

Na počátku devadesátých let jsem byl konfekčně a stylisticky ovlivněn postavou Sonnyho Crocketta. Prostě se mi strašně líbil styl oblékání Dona Johnsona v tomto seriálu. Co já se nasháněl bílého kvádra, které jsem nikdy nesehnal. A když konečně v obchodě bylo, po dosti letech, tak už zase nebyl v módě ten seriál a já byl o dost starší. Je ale fakt, že bílé kalhoty, světlé tričko, slamáky boty a světlé sako...no, kromě toho saka by to až takové retro být nemuselo.(2.10.2009)

Ve své době jedna z nejzajímavějších podívaných, které se daly v televizi najít. K nám to dorazilo bohužel až po revoluci, kdy už přece jen byla nabídka seriálů trochu větší, takže tento se nestihl tak výrazně prosadit. Za zmínku rozhodně stojí hudební složka, zkomponovaná známým skladatelem českého původu Janem Hammerem.(9.3.2003)

Ve své době skutečně namakaný seriál, který ale dokáže pobavit i dnes. Víc než na akci, která měla být jen kořením na začátku, v půlce a na konci dílu, se snaží tvůrci soustředit na zajímavý scénář a nápad, hláškování a maléry ústředního dua policajtů, a samozřejmě na lesk všech těch pozlátek, polonahých i nahých ženských zadků, moře, motorových člunů, černých brýlí, barů a pod. K čemuž hraje Hammerova velmi dobrá hudba.(26.8.2013)

Zlatý Glóbus - cena (2) - 43. ročník (za rok) 1985 - *Nejlepší herec v seriálu (drama) - Don Johnson, *Nejlepší herec ve vedlejší roli - Edward James Olmos + nominace (5) - 43. ročník 1985 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Philip Michael Thomas, 44. ročník 1986 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Don Johnson, 46. ročník 1988 - Nejlepší herec ve vedlejší roli - Edward James Olmos(22.2.2009)

• Lacike

Doteraz som tento serial nepoznal. Pustil som si len epizodu v ktorej hra hlavneho zaporaka Bruce Willis. No a dnes uz je to strasne zastaraly serial. Nielen hudbou alebo oblecenim ale hlavne filmarskymi postupmi. Brucova postava je tak strasne prehnane zla az pôsobi jak karikatura. Vôbec sa mi nepacil Philip Michael Thomas ako jeden z hlavnych detektivov. Don Johnson pôsobil pre zmenu nevyrazne. V tomto diely su dve prestrelky, pritom za nic nestali. Keby som bol maly, tak by sa mi to mozno pacilo ako kopa dalsich starych serialov, ale dnes je to uz fakt nepozeratelne pokial vas k serialu neviaze nostalgia.(1.8.2018)

• - Do úlohy Ricarda Tubbsa bol zvažovaný Denzel Washington. (m.a.t.o.)

• - Crockettovo Ferrari bola v skutočnosti iba upravená Corvetta. Keď sa to dozvedel Enzo Ferrari, nahneval sa, a poskytol filmárom dve nové Testarossy. (m.a.t.o.)

• - Hudbu stvořil český rodák Jan Hammer, který za ni byl oceněn Grammy. (M.B)