Miami Vice (TV seriál)

Miami Vice

Krimi / Drama / Akční

USA, 1984, 111x48 min

Don Johnson, Philip Michael Thomas, Olivia Brown, Michael Talbott, Edward James Olmos, John Diehl, Robert Moresco, Dennis Farina, Evan Handler, Pam Grier, John Spencer, Kyra Sedgwick, James Brown, Gene Simmons, Mitchell Lichtenstein, Kelly Lynch, Michael Chiklis, Perry Lang, John Finn, Malinda Williams, Helena Bonham Carter, Joe Turkel, Mark Blum, Thomas G. Waites, Tom Mardirosian, Rosalind Chao, Antoni Corone, Jan Hammer ml., Frank Zappa, Frank Stallone, Melissa Leo, Lenny von Dohlen, Willie Colón, Stefen Laurantz, Michael Santoro, Jeroen Krabbé, Glenn Frey, Alonna Shaw, Haing S. Ngor, Bruce Willis, Ben Stiller, Vanity, John Michael Higgins, Michael Wincott, Willie Nelson, Debra Feuer, Don King, CCH Pounder, Jon DeVries, Liam Neeson, Zoë Lund, Teller, Penn Jillette, Bill Raymond, Chris Elliott, Veronica Cartwright, Hector Echavarria, Dan Hedaya, Cary-Hiroyuki Tagawa, Ely Pouget, Lisa Marie, Rob Nilsson, Oliver Platt, Dylan Baker, R. Lee Ermey, Ian McShane, Matthew Cowles, Victor Slezak, Nancy Valen, Karla Tamburrelli, Kiel Martin, June Gable, Antonio Fargas, Don Keith Opper, Paul Hecht, Tom Bower, Reni Santoni, Nicholas Woodeson, Richard Liberty, William Russ, Aasif Mandvi, Albert Hall, Iman, Mark Linn-Baker, Olga Karlatos, Elizabeth Ashley, Bill Smitrovich, Richard Gant, Steven Keats, Jesse Borrego, John P. Ryan, Angela Alvarado, David Thornton, Eartha Kitt, Richard Panebianco, Al Israel, Michael Wright, Sherrie Rose, Peter Nelson, Cleavant Derricks, Francesco Quinn, Luis Guzmán, William O'Leary, Julia Roberts, John Kapelos, Jerry Hardin, Patti D'Arbanville, Deborah Adair, Shawn Elliott, Julian Beck, Rosanna DeSoto, Jacqueline Brookes, Margaret Whitton, Paul Herman, David Joseph Martinez, Randall 'Tex' Cobb, Anne Carlisle, Tom Nowicki, Jeffrey Meek, Patrice Martinez, Joe Santos, Peter Friedman, Mary Fanaro, Mark Metcalf, Conrad Roberts, Lisa Eichhorn, Belinda Montgomery, Calvin Levels, Larry Riley, Del Zamora, Annie Golden, Donna Baltron, Brent Jennings, George Dickerson, Annabelle Gurwitch, Gerrit Graham, Charles Rocket, Jack Kehoe, Cameron Dye, Robyn Peterson, Gregory Sierra, Pepe Serna, Vyto Ruginis, Yorgo Voyagis, Christopher Brown, Victor Rivers, Keye Luke, Martin Ferrero, Val Bisoglio (a.z.), Ed O'Neill, Daniel Lugo, Guy Thauvette, Paul Lazar, Audrey Matson, Frankie Valli, Stefan Gierasch, Richard Joseph Paul, L.M. Kit Carson, Judith Malina, Peter Sellars, Joe Delia, John Matuszak, Jeff Moldovan, Donna Rosea, Joe Hess, William Gray Espy, Deborah Dutch, Daniel Villarreal, Marc Macaulay, Keith Diamond, Robert Fields, Giannina Facio-Scott, Anthony Holland, Everett Quinton, G. Gordon Liddy, Maryann Plunkett, J.C. Quinn, Larry Joshua, Jane Brucker, Jack Thibeau, Buffy Dee, Jimmie F. Skaggs, Steve Buscemi, Beeson Carroll, Brad Sullivan, Dan Fitzgerald, Harold Bergman, Ken Ceresne, Rhonda S. Lundstead, Artie Malesci, Ned Eisenberg, John Snyder, Jonathan Del Arco, Frank Pesce, Jay Patterson, Luke Halpin (herec, a.z.), Christopher Murney, Andrew Deutsch, Jaime Sánchez, Michael Lombard, Robert Trebor (herec, a.z.), James Saito, Afemo Omilami, Fernando Allende, Charles Keating, John Toles-Bey, Judith Delgado, Frank Military, Manuel Espinosa, Neith Hunter, Denny Dillon, Julie Bovasso, Xavier Barquet, Guy Boyd, Julian Reyes, Frank Cassini, Jo Anderson, Benicio Del Toro, Henry G. Sanders, Eszter Balint, Rene Rivera, Geno Silva, Timothy Patrick Quill, Little Richard, Michael Margotta, Sergio Kato, Raúl Martínez, Rick Marotta, Tom Signorelli, Joan Chen, Jodi Letizia, Joe Urla, Russell Horton, Héctor Mercado, Larry Block, Kevyn Major Howard, Tony Azito, Jordan Clarke, Vic Noto, Ron Taylor, Jim Zubiena (herec, a.z.), Natasha Shneider, Greg Kean, Charles McCaughan, Robert Small, James Lally, Bruce MacVittie, Paul Greco, Daniel Gerroll, Tito Goya, William Kerwin, Michael Carmine, Ron Vawter, Miguel Pinero, Frank Rossi, Tamara Glynn, Rainbow Harvest, María Duval, Danitra Vance, Barry Lynch

Ve své době jedna z nejzajímavějších podívaných, které se daly v televizi najít. K nám to dorazilo bohužel až po revoluci, kdy už přece jen byla nabídka seriálů trochu větší, takže tento se nestihl tak výrazně prosadit. Za zmínku rozhodně stojí hudební složka, zkomponovaná známým skladatelem českého původu Janem Hammerem.(9.3.2003)

Zlatý Glóbus - cena (2) - 43. ročník (za rok) 1985 - *Nejlepší herec v seriálu (drama) - Don Johnson, *Nejlepší herec ve vedlejší roli - Edward James Olmos + nominace (5) - 43. ročník 1985 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Philip Michael Thomas, 44. ročník 1986 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Don Johnson, 46. ročník 1988 - Nejlepší herec ve vedlejší roli - Edward James Olmos(22.2.2009)

Zlaté "osmdesátky" - tento seriál k nám bohužel dorazil až po revoluci a v podstatě prošuměl mezi záplavou "skvostů" TV Nova. Na svou dobu nadčasové dílo - skvělí hlavní představitelé, parádní hudba (Jan Hammer - za titulní skladbu získal řadu ocenění, jeho album "Escape from TV" s výběrem skladeb z tohoto seriálu pokládám za jeden z vrcholů popové instrumentální hudby, Phill Collins,...), atraktivní prostředí, napínavé příběhy, cool hlášky, prostě paráda... Oba představitelé byli ve své době módními ikonami. Pro Dona Johnsona a Philipa Michaela Thomase se v podstatě jednalo o životní role. Seriálem se mihla řada známých tváří.(16.7.2008)

V podstatě průměrný kriminální seriál - pláže, palmy, šviháci ve světlých oblecích, spoře oděné ženy, rychlá auta, vraždy a drogy... Ale v dobách krátce porevolučních (předrevolučních na TVP) to byla přece jen špička, něco nového a nevídaného. Puberta se mnou třískala a byla jsem zoufale zamilovaná do Dona Johnsona, já zkrátka nemůžu jít pod 3*, přestože dnes bych se u "Miami Vice" unudila. Zábavný byl akorát ten hlídací krokodýl:-). 55%(7.8.2009)

Ve své době skutečně namakaný seriál, který ale dokáže pobavit i dnes. Víc než na akci, která měla být jen kořením na začátku, v půlce a na konci dílu, se snaží tvůrci soustředit na zajímavý scénář a nápad, hláškování a maléry ústředního dua policajtů, a samozřejmě na lesk všech těch pozlátek, polonahých i nahých ženských zadků, moře, motorových člunů, černých brýlí, barů a pod. K čemuž hraje Hammerova velmi dobrá hudba.(26.8.2013)

• - Crockett (Don Johnson) používal v prvních dvou řadách pistoli typu Bren Ten ráže 10 mm auto a Tubbs (Philip Michael Thomas) používal po dobu seriálu revolver Smith Wesson 38 Bodyguard. (major.warren)

• - Martin Ferrero hral nájomného vraha Triniho DeSota, ktorý bol zabitý v úvodnej časti. Neskôr v seriáli opäť účinkoval ako Izzy Moreno. (m.a.t.o.)

• - Hudbu stvořil český rodák Jan Hammer, který za ni byl oceněn Grammy. (M.B)