Maigret

Krimi / Drama / Mysteriózní
Francie / Belgie / Švýcarsko / Československo, (1991–2005), 81 h 23 min (Minutáž: 80–106 min)

Předloha:

Georges Simenon (kniha), Georges Simenon (povídka)

Bruno Cremer, Albert Delpy, Cécile Bois, Isabelle Renauld, Vanessa Larré, Arnaud Giovaninetti, Lionnel Astier, Michel Vuillermoz, Dimitrij Rafalský (více)

Epizody(54)

Seriál Maigret v hlavní roli s Bruno Cremerem vznikl v rozsáhlé evropské koprodukci francouzské, belgické, švýcarské, české a finské televize. Má celkem padesátčtyři dílů s délkou kolem devadesáti minut. Poprvé se seriál vysílal ve Francii v letech 1992 – 2005. Slavný detektiv spisovatele Georgese Simenona má ve Francii velkou tradici. Bruno Cremer převzal dýmku od herce Jeana Richarda, který hrál Maigreta 23 let a natočil celkem 88 epizod. Pro tak veliký projekt, na tehdejší dobu s obrovským rozpočtem, bylo nutné najít koproducenty. Čeští diváci poznají v mnoha exteriérech Prahu, její ulice, domy i malá náměstí. Přesto je Česká televize jako koproducent uvedena jen u několika dílů, kde se v řadě vedlejších rolí objevují známí čeští herci, za kamerou Jiří Macháně a u dvou epizod i režisér Juraj Herz. (Česká televize)

papilon395

Maigret, to je stará škola. Čas pevných linek a telegramů, cestování vlakem. Úsporné dialogy a dlouhé pohledy do očí. Žádná DNA. Nekonečné výslechy a vlastní psychodedukce. Velice zdařilé zpracování. ()

Gig

Sympatický detektivní seriál o Maigretovi a jeho případech. Natáčel se dlouhá léta, i když je to koprodukční seriál, tak Maigreta hraje Francouz, což je sympatické a autentické a ne jako britské filmy s panem Beanem. Hraje tu plno známých francouzských herců šedesátých let - tunsamozřejmě starší. V tomto seriálu, který se natáčel i nás, hraje pár českých herců jako Lír, Augusta, Trojan, Musil, Kaplanová, Rybová, co hraje holku, co obviní samotného Mairgreta ze znásilnění nebo Kříž, co si zahraje lékaře, Hanák hrající vraha, nu a další a další... ()

Kolárek

Realisticky podané detektivky bez fantastických zápletek a geniálních vrahounů. Důraz je často kladen na zdlouhavé vyšetřování konkrétní osoby, což působí věrohodně, ale v konkurenci jiných kriminálek pro někoho možná i maličko nudně. Přesto z mého pohledu nejvíce podhodnocený seriál na CSFD. ()

722018954 odpad!

Děj je jen v interiérech, žádný exteriér (možná jen malé okamžiky). Detektiv svým jednáním, chováním a mluvou je s tím pomalým a vleklým dějem koukatelný asi tak jako koukat na hladového psa kterému nejde vysrat bobek ani po dvou hodinách. Zlatý Poirot!!! ()

Diaganá

Hlavního hrdinu, komisaře Maigreta jsem prvně viděl v italském kriminálním seriálu Chobotnice, kde hrál mafiána a okouzlil i tam. I když má bradavici, má charisma a filmu dodává hodně. Seriál má své kouzlo, dýchne na vás například kouzlo francouzského venkova nebo maloměsta, který připomíná i kouzlo československého venkova po druhé světové válce a později. Tenhle seriál když dávali, tak jsem ho nesledoval. Teď jsem zahlédl jeden díl a už postupně díky uložto a je to tam také v dobré kvalitě, sleduji jeden díl za druhým. ()