Reklama

Reklama

Maigret

(seriál)
Krimi / Drama / Mysteriózní
Francie / Belgie / Švýcarsko / Československo, (1991–2005), 81 h 23 min (Minutáž: 80–106 min)

Předloha:

Georges Simenon (kniha), Georges Simenon (povídka)

Hrají:

Bruno Cremer, Albert Delpy, Cécile Bois, Isabelle Renauld, Vanessa Larré, Arnaud Giovaninetti, Lionnel Astier, Michel Vuillermoz, Dimitrij Rafalský (více)
(další profese)

Epizody(54)

Seriál Maigret v hlavní roli s Bruno Cremerem vznikl v rozsáhlé evropské koprodukci francouzské, belgické, švýcarské, české a finské televize. Má celkem padesátčtyři dílů s délkou kolem devadesáti minut. Poprvé se seriál vysílal ve Francii v letech 1992 – 2005. Slavný detektiv spisovatele Georgese Simenona má ve Francii velkou tradici. Bruno Cremer převzal dýmku od herce Jeana Richarda, který hrál Maigreta 23 let a natočil celkem 88 epizod. Pro tak veliký projekt, na tehdejší dobu s obrovským rozpočtem, bylo nutné najít koproducenty. Čeští diváci poznají v mnoha exteriérech Prahu, její ulice, domy i malá náměstí. Přesto je Česká televize jako koproducent uvedena jen u několika dílů, kde se v řadě vedlejších rolí objevují známí čeští herci, za kamerou Jiří Macháně a u dvou epizod i režisér Juraj Herz. (Česká televize)

(více)

Recenze (25)

Crocuta 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zkušený čtenář a divák detektivek mi dá patrně za pravdu, že literární (a většinou i filmový či rozhlasový) komisař Maigret je postava ryze fantastická, která by v reálném životě moc neuspěla. Většinou se potlouká kolem několika podezřelých, z nichž díky svému geniálnímu instinktu vydedukuje pachatele a (na rozdíl od takového Poirota nebo Colomba) aniž by měl sebemenší hmatatelný důkaz, tak dlouho vybranou osobu nervově ničí, až se ten který vrah sám rád musí přiznat. Pohádka pro dospělé, nic víc. (A co se policejních metod týče měl Georges Simenon také značné rezervy, stejně jako v odborné terminologii - například rozdíl mezi revolverem a pistolí pro něj jako by neexistoval). Ovšem čte se to výborně, Simenon uměl vybudovat dokonalou atmosféru a napsat přirozený a chytrý dialog. A totéž platí i pro seriál s Bruno Cremerem v roli slavného komisaře - jakkoliv je tempo pomalé, policejní metody naivně popsané a rozuzlení neohromí, atmosféra, výborní herci a dobový kolorit to divákovi vynahradí. A pro našince je tu jako bonus celá řada místních lokalit a českých herců, kteří se podíleli na nejedné epizodě tohoto seriálu. ()

Diaganá 

všechny recenze uživatele

Hlavního hrdinu, komisaře Maigreta jsem prvně viděl v italském kriminálním seriálu Chobotnice, kde hrál mafiána a okouzlil i tam. I když má bradavici, má charisma a filmu dodává hodně. Seriál má své kouzlo, dýchne na vás například kouzlo francouzského venkova nebo maloměsta, který připomíná i kouzlo československého venkova po druhé světové válce a později. Tenhle seriál když dávali, tak jsem ho nesledoval. Teď jsem zahlédl jeden díl a už postupně díky uložto a je to tam také v dobré kvalitě, sleduji jeden díl za druhým. ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Naprosto nepovedené přepisy Simenonových knih. Tam, kde Simenon pracuje s psychologií a vnitřním napětím, tvůrci tohoto seriálu tupě jdou po povrchu každého příběhu a každého případu, přičemž se ani nesnaží vtáhnout diváka hlouběji do logiky a motivace postav, ani do samotného nazírání Maigreta na věc a svět kolem sebe. Ano, to vystihuje nejlépe - povrchní popis Maigreta, postav, případů i příběhů, který s hloubkou a poetikou knih nemá vůbec nic společného. ()

klúčik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Musím sa priznať, že komisár Maigret je moje oblúbené čítanie. Mám ho dosť prečítaného. Preto som sa tešil na tento seriál. No , mne sa zdal dosť, akoby som to napísal- taký nemastný, neslaný. Bruno Cremer sa podobal mojej predstave Maigreta, ktorú jasne vedie J.Gabin. Pripomeniem aj fantastické rozhlasové podanie Maigreta R.Hrušínským st. Seriál hodnotím 60%. ()

Gig 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sympatický detektivní seriál o Maigretovi a jeho případech. Natáčel se dlouhá léta, i když je to koprodukční seriál, tak Maigreta hraje Francouz, což je sympatické a autentické a ne jako britské filmy s panem Beanem. Hraje tu plno známých francouzských herců šedesátých let - tunsamozřejmě starší. V tomto seriálu, který se natáčel i nás, hraje pár českých herců jako Lír, Augusta, Trojan, Musil, Kaplanová, Rybová, co hraje holku, co obviní samotného Mairgreta ze znásilnění nebo Kříž, co si zahraje lékaře, Hanák hrající vraha, nu a další a další... ()

Galerie (207)

Zajímavosti (10)

  • Natáčanie prebiehalo na viacerých miestach v českých mestách Liberec a Praha. (M.B)
  • Děj se odehrává v padesátých letech dvacátého století, v americkém baru se podává Baileys, tento nápoj však spatřil světlo světa až v roce 1974. (Snorlax)
  • Když si pí. Riomová poprvé všimne ve svém domě hodin, je na nich 10:12. Když k nim přistoupí blíž, ukazují rovných 10:00. (Una111)

Reklama

Reklama