Gotham

USA, (2014–2019), 72 h 58 min (Minutáž: 42–50 min)

Tvůrci:

Bruno Heller

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Lord Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee (více)

Série(5) / Epizody(100)

Dlouho předtím, než se stane komisařem, se policejní zelenáč James Gordon postaví zločinu a korupci v Gotham City a chce pomstít vraždu rodičů Bruce Wayna. (Netflix)

Mikino00

Bída s nouzí. Nestává se moc často abych vzdal seriál po dvou dílech, ale život je krátký, tak proč se trápit. Nemastný, neslaný scénář, celý příběh pojatý jako Gotham pro teenagery v levně vypadajícím balení s neherci (vzhled je přece podstatnější), plný směšných postav, pokulhávající děj a svět bez atmosféry. Nenáročná podívaná pro puberťáky. ()

f7r

Zatím obyčejná kriminálka, která těží z prostředí Gothamu. Nápad se mi líbí, ale přijde mi, že potenciál není plně využitý - ten naplňuje zatím jen Oswald (kterého teda v Batmanovi nemůžu vystát, ale tady je prostě skvělý). Po skvělém posledním díle (5. v první sérii) ale začínám doufat ve velké zlepšení. (zatím 3/5) ()

H4ku11

Strašne sa mi páčila myšlienka, realizácia už trošku menej. Po 6 dieloch zatiaľ nepozorujem nadpriemernosť seriálu, ale od prvej epizódy sa to stále len zlepšuje, tak nech to tak pokračuje. ()

simply

Atmosféra je skvělá, i když u Batmana by mohla být o dost temnější. Jinak nejmilovanější je postavou je samozřejmě Penguin, který zastíní i hlavního hrdinu. Jinak kdo mi vyloženě nesedl je Nygma a mladá Catwoman. ()

Movie Gourmet

Je to relativně chytlavý seriál, i když znám i mnohem lepší. Jelikož souvisí s DC Comics a jejich hlavní postavou Batman(em) a týká se jeho zrodu začal jsem jej sledovat. Doufám, že se příliš rychle neokouká a nezačne nudit... Verdikt: 3* a 60 - 70 %. ()

j0nathan

Pilot. Ne úplně dobrý začátek, ve kterém nám byly představeny postavy. Prozatím mě nejvíc dostala Penguinova lajna. Uvidíme co bude dál. S01E02: Tučňák se mě stále drží, i kdyby mě asi sejmul, kdyby zjistil, že ho tak nazývám. Zatím mě to pořád baví a těším se na další díl. S01E02: Být o pár let starší, bohatší, slavnější, tmavší, hezčí a být v USA, tak bych se nechal zneužít od madam Pinkett-Smith. ;) ()

Flopik

Ako fanúšik batmana som si toto nemohol nechať ujsť a musím povedať že je to skvelé.Gotham je temný a to poriadne.Ako bolo v Batmanovi okrajovo spomenuté skorumpovanie tak tu je to vo veľkom.Naozaj tu nenájdete viac ako 5 spravodlivých ľudí.Hlavný hrdina je sympatický a zatiaľ videné 3 diely mali iskru a naozaj ma chytili.Prekvapivo je to aj celkom akčné.U mňa zatiaľ za plný a som zvedavý kam sa to posunie.Dúfam že to neupadne do stereotypu kriminálok.Po 22 diely som z tohto seriálu nadšený , je až neuveritelné že stále zvyšuje na tempe a tento diel bol proste masaker.Momentálne začiatok druhej série to najlepšie čo som si mohol priať. ()

Illy

Tak s postupem času mě tohle přestávalo bavit, až se z toho stala průměrná záležitost s nijak oslnivým dějem. Nejvíc mě vytáčí přehrávající Smithova matrace, která svoji roli pojala až parodicky. Fuj. Není to úplně blbé, ale já zase tolik času nemám.... ()

kamil.i

Vynikajúci nápad, ale spracovanie pokryvkáva takmer všade. Fanúšikovia komiksovej predlohy si seriál obľúbia. ()

BlackHood

Chtělo by to víc navazující příběh. A méně dílů, je to zdlouhavé. Ale skvělé postavy a někdy napínavé. 1. Série - 85% Od druhé půlky to teprve začalo být ono. Příjde mi, že právě ta druhá polovina první série je nejlepší část seriálu. Pak už je z toho fantasymagořina. Ale první série byla ještě taková reálná a přišla mi, že si na ní tvůrci dalì záležet. V dalších sériích (hlavně 3) je plno takových nelogičností. Například nesprávně umistěné jizvy po poranění, nebo že Jim střílí bandu zlodějů, je jich třeba pět, a oni nijak neútočí anebo třeba stojí na místě, dokud je Jim nezastřelí... Ale i přes to mě to baví, uteče to rychle a to je nejdůležitější. Nejlepší postava je Tučňák, ten to absolutně táhne :D ()

Laku

Řekl bych, že osazenstvo okresního ochotnického divadla by podalo mnohem uvěřitelnější výkon. Nedokoukal jsem ani první díl, bylo mi z toho tak nějak až fyzicky špatně. Dlouho jsem nenarazil na něco tak nezáživného a bez duše. ()

Sunny.69

Oceňuju úžasné kamarové záběry na Gotham, už z těch záběrů na vás dýchne ta tíživá, nehostinná atmosféra tohoto města. Je vám jasné, že zde asi člověk nenajde láskyplný a hřejivý místečko. Naprosto úžasně jsou propracované všechny postavy. Jejich vývoj, který můžeme s každým dílem pozorovat. Neustálé napětí a očekávní, co přijde, kdo přijde. Objevují se postavy, na které by mohl člověk zdánlivě zapomenout, ale jakmile se objeví znovu na scéně, stojí to za to. Každý jednotlivý hlavní hrdina je do detailů vymyšlený, propracovaný... A i tak je člověk pln napětí, co a koho další díl přinese. Jako největší plus však vnímám to, že samotný seriál lze sledovat i bez nějakých extra znalostí DC Universe a pozadí. Působí to prostě jako dobře propracovaný krimi/detektivní seriál, který vás prostě vtáhne a s napětím očekáváte co se bude dál dít a jaký bude vývoj. Plný počet hvězd si tento seriál zaslouží, jako jeden z mála. EPIC závěr. Poslední díl by tak úžasným zakončením všeho, vše do sebe zapadlo, vše skončilo jak mělo. Až mi skoro slza ukápla. ()

PAVEK

No, ačkoliv se určitě nejednalo o nějaký top seriál (pět hvězdiček jsem s přimhouřením oka udělil jen dle mě nejlepší čtvrté řadě), musím říct, že mi to celé tak nějak přirostlo k srdci. Gotham jako město, atmosféra, postavy. A to i přesto, že už se některé motivy víceméně opakovaly. Možná ten seriál mohl mít klidně deset sezón, ale chtělo to nějaký nový impulz. Že v tomto seriálu smrt některé z postav neznamenala zhola nic nemá cenu řešit. Gotham je typ seriálu, kterému to nejenže lze prominout, ale prostě to k němu patří. Je to, proboha, komiksová adaptace, ne pokus o ztvárnění reality. Tučňák a Ed Nygma alias Hádankář mi budou chybět hodně, dobře se na ně dívalo, dobře se je poslouchalo. Asi bych se na to vydržel dívat klidně dalších pět sezón. Nebo deset. Pokud by si to udrželo úroveň, která by odpovídala průměrné úrovni všech pěti řad, tak proč ne. Budu doufat, že se brzy objeví něco podobného či navazujícího. Jo a vlastně jednu výtku bych měl. Proč pak úplně zazdili Harveyho Denta? Jasně, Two-Face to před Batmanem být nemohl, ale Harvey Dent jako Harvey Dent tam klidně mohl být i nadále. ()

godycz

S01: krasna pocta burtonovi !! serial plny silenstvi, nasili, chaosu, barev a temnoty. dokonaly casting !! to ma vazne Jack Nicholson po tolika letech konecne klona ?? S02: stale vyborny casting !! ()

Szajter

Naprosto spálený potenciál. Špatné obsazení (i výkony) a celkově působící imidž seriálu v součtu působí strašně amatersky Přičemž zápletka ani nesympatické postavy vůbec nepřidávají na potřebě vidět další díl...po 2 dílech se s tímto serálem loučím minimálně než nám Batman vyroste. ()

melloun

Zatím je to čistě detektivní seriál postavený na Jimu Gordonovi. Kdo čekal něco jiného, musí být zákonitě zklamán. Sice se postupně objevují více či méně známá jména, ale spíše se jedná jen o drobné střípky z obrovské mozaiky. Kdo má nasledováno, nahráno, nebo načteno, toho jistě potěší i to málo. Obzvlášť pokud ví, jak která postava nakonec skončí. Mě tohle ke spokojenosti stačí, i když nepopírám, že zde je nemalý potenciál ke zlepšení. Uvidíme jak vlastně dopadne první série, nemám rád odsuzující hodnocení hned po prvním díle. (S01E05) ()

Košoun

1. série Netajím se s tím, že DC Comics je u mě značně oblíbenější než lidmi více milovaný Marvel, proto jsem se na Gotham těšil jak malý kluk. Navíc s Benem McKenziem, kterého mám rád již od dob O.C. (nestydím se, dobře, možná trochu). První díly seriálu mě potěšily pěkným vizuálem a dobře ztvárněnou atmosférou Gothamu. Postupně však seriál upadal do stereotypu "týdenního případu" a neustálá hra na dobrého a špatného poldu byla unavující. Stěžejní postavou se stal geniálně napsaný a zahraný Penguin, který si pomalu krade celý seriál. Těsně před tím, než jsem koukání vzdal, se objevil 7. díl, který vše konečně pořádně rozjel a Gotham mě úplně pohltil a začal se i více profilovat hlavní hrdina Gordon. První série i přes pomalejší rozdíl tedy naplnila očekávání, představila spoustu známých DC postav a pěkně rozdala karty. Vynikající atmosféra i ztvárnění Gothamu. ()

HonzyR

1.série - 70% Dost nevyvážené, skvělé díly (ten v Arkhamu u mě vede) střídají slabší, kde padouchové jsou spíše komičtí. Škoda, že tvůrci nevědí, jestli se mají více soustředit na život mladého Batmana, případy Jima Gordona (některé zajímavé, jiné méně) nebo město Gotham a jeho mafiány (a že jich tam je!). Sledovat ale určitě budu dále. Uvidíme, co s tím udělají tvůrci dále. P.S: Jada Pinkett Smith me fakt baví! :) ()

ASSBURGER

Na to že som čakal úplný prepadák tak ma to do istej mier prekvapilo bolo to až na moje očakávania dosť dobré a dávalo to zmysel. Aspoň to odkrýva to čo sa dialo počas toho ked bol batman ešte mladý a neskúsený. Bolo to dobré nenudilo ma to,aj my to osvetlilo batmanov príbeh. ()

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

08.12.2021

Obvykle je zvykem nejprve uvést film, v tomhle případě komiksový reboot Batmana od Matta Reevese (Válka o planetu opic) čistě pojmenovaný The Batman, počkat si, jestli bude úspěšný a fanoušci s vizí… (více)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

20.04.2021

A teď jedna špatná zpráva pro fanoušky oceňovaného komiksu Gotham Central. Před pár měsíci jsme informovali o tom, že se chystaný komiksový snímek The Batman s Robertem Pattinsonem dočká seriálového… (více)

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

11.06.2018

Zatímco hodnocení kritiků nebylo v případě Sebevražedného oddílu nijak oslnivé, po finanční stránce se filmu dařilo. Momentálně tak vzniká pokračování, které do kin pošle zkušený režisér Gavin O… (více)