Gotham

USA, (2014–2019), 72 h 58 min (Minutáž: 42–50 min)

Tvůrci:

Bruno Heller

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Lord Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee (více)

Série(5) / Epizody(100)

Dlouho předtím, než se stane komisařem, se policejní zelenáč James Gordon postaví zločinu a korupci v Gotham City a chce pomstít vraždu rodičů Bruce Wayna. (Netflix)

Axarus

Po 10 dílech přestávám sledovat. Je to stejně o ničem a dětinský asi jako Arrow. Navíc prequel, kterej ani není potřeba. ()

peteriko

65% (po dvoch dieloch) ... Mohli sa Nolana spýtať ako na to majú ísť. Okrem prvoplánového scenáru tu dominuje ešte jedno veľké negatívum. Otrasný kasting, ktorý sa len tak ľahko nevidí (s výnimkou Gordona a Tučniaka). Herci mi prídu strašne umelý, zvlášť keď vidím Selinu alebo Alfreda. Inak prostredie je celkom fajn ale je pravda, že občas mi vadí hudba, ktorá podľa mňa nevie akého žánru sa držať. ()

Selixinho

Gothamu svítá, konečně. Stalo se tak osmou epizodu nazvanou "Penguin's Umbrella". Všechno začalo nabírat na síle, smysluplnosti, napínavých akčních scén a také nízkou dávku emocí. Gotham směřuje vysoko, ale otázka je, zda seriál bude pokračovat i druhou sérií. Zhlédnuto prvních deset dílů a před námi je vánoční pauza, tak uvidíme, jestli si Gotham udrží kvalitu. Co se týče postav, Gordona trávím o něco hůře, protože jeho grimasy a hlas mi přijdou jak z levného videofilmu. Opačný dojem mám z herečky Camren Bicondova, která ztvárňuje v seriálu Catwoman. Ona je tou nejskvělejší a nejpřirozenější postavou v seriálu. V mid-season finále se také pořádně ukázal Alfred Pennyworth jako vynikající majordomus. A co se samotného Batmana týče. Snad vyroste. ()

ER

Platí pro I.sérii.....Výpravně udělaný seriál má tendenci nadchnout,ale očekávání ještě nedokáže naplnit. Hned úvodní scéna pilotu,kdy 13ti letá Cat skáče po domech jak ...kočka? (jasně,jde o budoucí Catwoman) si musí pomoct dementními střihy. A to je dost velké trápení seriálu,kdy dobře vystavěný děj je srážen scénami,které by měly být smysluplnější. I z pozice hereckých výkonů by se dalo leccos zlepšit (Ale Penguin je famózní). Ovšem pochvalu si zaslouží intrikářská linka,budovaná kolem Wayne Enterprises,která se omotává kolem gangsterské linie,jenž je hlavním tvůrcem děje. Vazby na politiku, boj o moc a nejednoznačné postavy,jejichž činy zmítají událostmi sem a tam (např. u parťáka Gordona), nakonec drží seriál nad vodou. Faktem je,že od druhé poloviny se ledacos lepší a Tučňák dostává zaslouženě více prostoru. Jen se nedostavuje ta tíživá atmosféra města,které spěje k válce, jak jsme o tom ujišťováni od prvních dílů,ale vše teprve začíná. Platí pro II.sérii......Řekl bych,že závěrečné díly první série se naladily více na filmové verze Batmana a druhá série v tom pokračuje. Díky tomu se seriál stává takový kompaktnější literárně řečeno "čtivější". Příběhy jsou více osobitější a prostor dostávají i všední emoce,které jsou stejně důležité,jako nasupená tvář Gordona (byť herecky mně moc nebaví). Závěrečné epizody s Dr.Strangerem jsou pak skvělé a potvrzují vzrůstající kvalitu. Platí pro III.sérii....Trend pokračuje, známé postavy rozpoutávají dějový kolotoč, který ,co do napětí, se začíná roztáčet čím dál vyšší rychlostí.Osud Gothamu se začíná naplňovat a to, co mi chybělo v první sérii,přichází, a to i díky novým postavám, které parádně doplňují stávající osazenstvo. Temný rytíř přichází...a až do poslední epizody poslední V. série baví. ()

Eventyrer

Gothamská atmosféra ako má byť. Kriminalita vládne každej ulici a mesto samo o sebe je akoby tým hlavným hrdinom celého seriálu. Tí, ktorí (ako ja napríklad) nepoznajú Batmanovky skrz na skrz sa však budú nudiť. Tých pár záporákov, ktorých som dokázala rozpoznať boli len skutočne tí, ktorý mi boli známi z filmov a v ostatnom mám medzery, ktoré nemám náladu len kvôli jednému nezáživnému seriálu si doplniť. Strata času. P.S. Tá malá Catwoman je presne taká ako má Catwoman vypadať. Svojím perfektným stvárnením sa veľmi blízko približuje skvostnej Michelle Pfeiffer. ()

neo93

Americký seriál ze stanice Fox, který nám ukazuje temné a ponuré město Gotham City se všemi jeho známými, možná i neznámými postavami. Ze začátku je to opravdová změť charakterů, která se valí všemi směry a moc nevíte, na koho se máte soustředit dříve a vypadá to dost zmateně a pochybně, což se mi nelíbilo, ale stačí tomu dát pár dílů, abyste se vyznali v jednotlivých postavách. Nejvíc mě rozhodně zaujali Jim Gordon, Tučnák, Selina jako budoucí Catwoman, mafiáni Falcone a Maroni a v posledních epizodách vyvíjející Edward Nygma, z něhož se má stát Hádankář. Naopak postava Fish Mooney, která je do seriálu přidána, mě pila krev celou dobu. Příběh je celkem povedený, ikdyž někdy je trošku slabší, ale většinou kriminální zápletka funguje, když v každé epizodě řešíme nějaký ten případ s Jimem Gordnem a Harvey Bullockem, soubežně s dalšími osudy postav Gothamu. Výborný seriál, který potěší nejen fanoušky Batmana. Osobně se už těším na druhou řadu, která třeba bude ještě lepší. ()

AspireHD

Díky, opravdu děkuji za tento seriál! Jsem milovníkem komiksů a tohle je přesně ten seriál, který mi chyběl. Můžeme koukat na Arrowa, který si hraje na zeleného Batmana. Na Flasha, který si zatím celkem drží kvalitu. Blíží se nám Supergirl, která bude podle mě dost tragická, pokud se bude odvíjet pilotním dílem. Sice je komiksových seriálů mnoho, ale žádný nemá kvalitu jako Gotham, který se zaměřuje hlavně na dějovou linku všech postav a není to epizodový seriál, jako byl třeba Smallville (Na každý díl jeden záporák a hlavní dějová linka až u konce série). Palec nahoru za výkon Tučňáka, který i když působí dost nechutným dojmem, tak je tahounem celého seriálu. Mě osobně dost překvapilo to, že jsem si dokázal oblíbit krysu a slizouna, ale nejde tomu odolat - skvělá postava. Dále doufám, že si seriál udrží temnou atmosféru, která k DC prostě patří a popravdě: Tvůrci Arrow a Flash by si měli vzít trochu případ z Gothamu, protože pokud o Arrow říkají, že je to seriál s temnou atmosférou, tak se dost pletou. 1. série: 85% ()

holub109

Po lehce rozpačitém úvodu jsem s první sérií spokojený. Několik milých postav a herecké obsazení měl lákaly na další díly, nakonec jsem opravdu rád, že jsem se sledováním začal, protože většina dílů v druhé polovině celé série stála za to dlouhé čekání a finále mi dokázalo, že s příští sezónou Gothamu musím rozhodně počítat. 1. série - 80% / Kdo by čekal, že se z Gothamu stane jeden z nejzajímavějších seriálů roku. Noví padouši a skvělý Jerome mě překvapili a až na jednu nebo dvě epizody jsem byl nadšený. 2. série - 90% / Jsem rád, že se Alfred konečně dočkal více prostoru, vývoj Bruce byl také zajímavý a díly s Jeromem špičkové. Tvůrci sice nemuseli rozjíždět tolik dějových linek, ale to mi nijak výrazně nevadilo. Zkrátka tahle série byla opět velká akční jízda, kterou jsem si užíval do posledního dílu. 3. série - 89% / Letošní Gotham byl bomba. Skvěle se to rozjelo a tempo si to udrželo po celou sérii. Hlavní postavy si prošli další vývojem a pokud bych měl něco vyzdvihnout, tak je to casting. Už od první série jsem byl dost spokojen s obsazením do mých oblíbených postav a každou další sérii mě v tom tvůrci utvrzují. Rovněž jsme se dočkali nových záporáků, ze kterých bych asi zmínil Pyga, protože ten byl naprosto famózní. Pro mě byl však nejlepší Jerome. Tenhle "Joker" si pro sebe kradl všechny díly, ve kterých se objevil a moc mě mrzí jeho serialový osud. V posledních dílech se mi zalíbil i Jeremiah, na kterého se v další řadě moc těším. Bohužel mě moc mrzí, že už se nejspíš dočkáme jen jedné a dost zkrácené série. 4. série - 90% ()

Kritik.

Výborné spracovanie, rozbeh, spoilery, celý DC svet v jednom. Veľkolepé universum. Top herecké výkony a charaktery vôbec = Tučniak a HarleyQueen. O level nižšie ale stále skvelí sú Hádankár, Joker a Catwoman! Fish mala po prvej sérii zmiznúť navždy, je tam úplne zbytočná, až na príťaž. Druhá séria slabá, hlavne epizódy s pozliepanými mutantami sú primitívne spracované, nedomyslené, doslova trapne. Celá druhá séria je veľké negatívum inak výborného a kvalitného seriálu. No a v tretej, ten kuzelník mal umrieť hneď ako vedľajšia postava a radšej sa mohli tvorcovia venovať Jokerovi. Zbytočne to s kúzelníkom naťahovali; je nesympatický a nežiadúci. Zmŕtvychvstania, príšerky, klony...to sa hodí do seriálu Arrow, ale nie do realistického Gothamu. Druhú a tretiu sériu mohli spraviť spolu, stačilo by vynechať primitívnosti niektorých epizód. ()

Nix

Já jsem byl překvapen, kam se seriál dostal. Ze začátku jsem tomu nedával tak velké naděje a měl jsem i velkou pauzu, abych zpracoval, co se tam začalo dít protože ožívat mrtvé v Gothamu, to už i na mne bylo moc. Ale pak přišla 4. série a ta to celé změnila. Joker je tady zase geniální a Tučňák je prostě borec, proto jako pocta k batmanovi a jeho zlým bratrům to funguje na výbornou, ústřední dvojice je fajn, občas akorát Jim působí spíš jako Superman, ale jak dojdete do konce, tak se dočkáte i Batmana, za co jsem byl opravdu rád, seriál dostane opravdu velký spád. Proto jsem nadmíru spokojen. ()

Bube1

Očekávání byla velká a řekl bych, že je seriál i předčil. Po polovině první série jsem nadšený!! Atmosféra, příběh, herecké obsazení (hlavně ten Tučňák !!!), no prostě všechno hraje, jak má v dobré detektivce. Akorát hudba trochu pokulhává, ale to nemůže snížit zasloužený plný počet hvězd. ()

hamir0

Dal jsem Gothamu čtyři šance mě zaujmout, pobavit, chytit za koule. Bohužel ale tvůrci vzali živoucí, temné a nebezpečné město plné lidské špíny, intrik a potenciálu k úžasnosti a díky nudnému scénáři, trapným dialogům a hlavně opravdu špatným hereckým výkonům z něj udělali zapšouklý zapadákov, ve kterém ani pes neštěkne. Jediná trochu zajímavá postava, shodou okolností debutující Fish Mooney, to opravdu sama do průměru nevytáhne. ()

boo-boo

6 dielov som čakal a čakal. Bohužiaľ - v civilných kulisách sa tu odohráva neveľmi záživný dej, ktorý postráda akýkoľvek ťah vpred a naviac operuje s navýsosť nezaujímavými postavami. ()

Lavinia

Vydojování budoucího Batmana. Budoucí Batman přijde o rodiče, budoucí lumpi se pitvoří už teď ... Vše je budoucí a kdo zrovna pro batmaniády nehoří, bude se nudit hned i v budoucnosti. ()

Hisnuklusi

Je to prostě jenom pičovinka, žadne temne krimi, spiš dětsky komiks. Ale ono je to prostě takove libive a hrave no. Proč nedam 3 hvězdy a dam 4, protože bych byl pokrytec, nebudu přece davat 3 serialu, na ktery se i přes jeho demenci cely tyden těšim. Navíc, když se podivate, co to dělalo za lidi, nemužete prostě čekat nic jineho než jen to, co to je. Ale pokud z toho udělaji telenovelu, ktera postupem času začne ztracet i na tom svem malem smyslu (Mentalista), klidně na ty tři snižim. ()

biergof odpad!

seriál od kterého něco čekáte, né Batmana, né epické cokoliv, čekáte Gotham! Temné město, mystery atmosféru, temnotu před úsvitem, vychutnávat si kreativitu kamery, snahu tvůrců přinést svůj originální pohled, svou vizi, možná i chuť divákovi vyrazit dech.. ZAPOMEŇTE! Dobré obsazení, McKenzie opravdu dospěl...ale to ostatní je odfláknuté, trapné, rutina a především ostuda! Název Gotham slibuje podívanou a přitom je ukázkou, že v USA dnes může točit opravdu káždý, kdo si zaplatní internetový kurz RSRKH : Režisérem, snadno, rychle, k hovnu! toto je sračka roku! ()

speedy7929

Not bad. Priemerná prvá séria vyvrcholila ozaj dobrým koncom. Príbehy boli zo začiatku dlhé, nudné neoťukané. Keď sa však producenti a scenáristi začali venovať mafiánskej stránke Gothamu, už to bolo o triedu lepšie. Škoda len slovenského dabingu. ()

Petike odpad!

Tento seriál jednoducho nefunguje, z prostého dôvodu: Všetky postavy sú tu v princípe zelenáčmi. Kým sa Batman stane Batmanom, bude treba počkať niekoľko rokov. A čo budú dovtedy robiť ? Už na začiatku je vidieť, že seriál má ledva toľko pary, aby sa vládal hýbať vpred. Nezachraňuje to ani Gordon, lebo strácame čas sledovaním, ako robí prvé nesmelé krôčiky smerom k boju s korupciou, atď. Keby bol seriál zasadený do čias, keď sa rodí Batman a keď sa začínajú naplno prejavovať kostýmovaní záporáci (pomaly ale isto), hneď by to bola zaujímavejšia látka na sledovanie. A Jim Gordon by mal aj niečo zaujímavejšie na práci, okrem nudnej každodennej kriminálnej rutiny. Scény z čias, v ktorých seriál začína, si mohli radšej nechať na príležitostné retrospektívy v poniektorých dieloch. Nehorázne mrhanie potenciálom, pre diváka nehorázna strata času. //// Zaujímavé komentáre: T2, HAL, Thomick, Ydrosten, Trunks ()

wOOzIe

Původně jsem chtěl dát plné hodnocení, protože mě v Gtohamu chytlo skoro všechno- skvělý casting, skvělé příběhy, skvělé postavy a to všechno postaveno na comicsovém pozadí, které je opravdu cítit z každého záběru. Bohužel jako každý seriál má své slabší díly a lepší díly. V tom by ani tak problém nebyl, protože mě seriál opravdu baví a slabší díl občas překousnu, ale co mě opravdu štve je, když tvůrci (SPOILERs MAYBE) vrací do života jasně mrtvé postavy, mění si charaktery jak se jim zachce, jak se jim hodí a to často bez úplně logického podkladu. Proměna Eda (riddle) byla vcelku uspokojivá a comeback Tučňáka dejme tomu, ale přece když někoho střelím do hlavy, tak i kdyby měl sebelepšího doktora tak je prostě mrtvý a tečka. Tato tendence lze sledovat u průměrných seriálů často a mrzí mě, že tímto se Gotham docela snižuje, protože to měl dle mého názoru velmi hezky rozjeté. Bohužel tento návrat není ojedinělý. Na druhou stranu těchto situací není zas tolik naštěstí, nicméně stejně snižuji hodnocení a to mě seriál opravdu baví. ()

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

08.12.2021

Obvykle je zvykem nejprve uvést film, v tomhle případě komiksový reboot Batmana od Matta Reevese (Válka o planetu opic) čistě pojmenovaný The Batman, počkat si, jestli bude úspěšný a fanoušci s vizí… (více)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

20.04.2021

A teď jedna špatná zpráva pro fanoušky oceňovaného komiksu Gotham Central. Před pár měsíci jsme informovali o tom, že se chystaný komiksový snímek The Batman s Robertem Pattinsonem dočká seriálového… (více)

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

11.06.2018

Zatímco hodnocení kritiků nebylo v případě Sebevražedného oddílu nijak oslnivé, po finanční stránce se filmu dařilo. Momentálně tak vzniká pokračování, které do kin pošle zkušený režisér Gavin O… (více)