Miami Vice

• USA Miami Vice (více)
USA, (1984–1989), 91 h 56 min (Minutáž: 46–97 min)

Don Johnson, Philip Michael Thomas, Saundra Santiago, Olivia Brown, Michael Talbott, Edward James Olmos, John Diehl, Bobby Moresco, Dennis Farina (více)

Série(5) / Epizody(111)

Bývalá hvězda amerického fotbalu a veterán z Vietnamu „Sonny“ Crockett žije na jachtě kterou mu hlídá aligátor Elvis a po ulicích Miami se prohání ve Ferrari. Jako policista v utajení bojuje proti zločinu. Záhy získává za partnera detektiva „Rico“ Tubbse z New Yorku který původně přijel jen prošetřit vraždu svého bratra. Společně pak řeší především drogové delikty. Seriál byl ve své době velmi populární a ve velké míře ovlivňoval i módu. Přišel s řadou na tu dobu neobvyklých novinek a epizody byly natáčeny v realističtějším záměrně drsném stylu. Vše báječně doplňovalo exotické prostředí, krásné dívky, luxusní kluby a drahé vozy. Cameo si střihla spousta populárních herců i zpěváků. (DarkDemon)

marttaN

Kdysi jako mladý fakan jsem to sledoval každý čtvrtek v 8 večer na polákovi.....pak jsem měl plakát Dona Johnsona v pokojíčku na stěně (jak o tom tak přemýšlím to nezní moc heterosexuálně) :-)... tři hvězdy ze sentimentu ()

HonzaMag

Zlaté "osmdesátky" - tento seriál k nám bohužel dorazil až po revoluci a v podstatě prošuměl mezi záplavou "skvostů" TV Nova. Na svou dobu nadčasové dílo - skvělí hlavní představitelé, parádní hudba (Jan Hammer - za titulní skladbu získal řadu ocenění, jeho album "Escape from TV" s výběrem skladeb z tohoto seriálu pokládám za jeden z vrcholů popové instrumentální hudby, Phill Collins,...), atraktivní prostředí, napínavé příběhy, cool hlášky, prostě paráda... Oba představitelé byli ve své době módními ikonami. Pro Dona Johnsona a Philipa Michaela Thomase se v podstatě jednalo o životní role. Seriálem se mihla řada známých tváří. ()

Tiiso

Seriál který jsem jako kluk hltal na rakouské ORF ačkoliv jsem nerozuměl ani slovo. Později pak jsem v sérii poznal podprůměrné epizody, ztvárněné běžnou seriálovou produkcí. ()

sunfreedom

Sjel jsem to celé od ledna 2015 do října 2016. Musí to dostat hvězdu za hudbu, pak to musí dostat hvězdu za exteriéry a interiéry, to floridský Art Deco z osmdesátých je naprosto nenapodobitelné. Potom určitě hvězdu za první tři série a tu poslední dávám za kombinaci nostalgie a Ferrari Testarossa, protože tohle auto je "absolutely essential for any kind of police job". ()

Shanen29

Opravdu na tu dobu perfektní akční seriál,byl to obrovský boom,kdy jsme sháněli na VHS TENTO SERIÁL,jinak jsme koukali na Rakouskou tv ORF a byli jsme nadšeni.Proto dávám čtyři . ()

Blazkowicz

Koho zajímají 80's, tak jako exkurz doporučuju. Oblečení, auta, vizáž, malebné Miami a soundtrack (hlavně ústřední melodie, kterou dělal Jan Hammer). Všechno tady nostalgií přímo dýchá. Ale to hlavní v seriálu už není tak skvělé. Jednotlivé náplně dílů jsou vesměs průměrné, někdy je to lepší, jindy horší. Už v recenzích sérií píšu, že ani za nic nejde poznat, na jakou sérii se zrovna dívám. Asi se to dá poznat jen podle oblečení/vizáže hlavního dua a jejich auta (buď černé Ferrari Daytona Spyder nebo bílá Testarossa). Prostě takový stereotyp, díl jak díl. Dvojka Sonny Kroketa a Rico je dobrá, patří do toho lepšího v buddy cop kategorii. Neodpustím si ale menší povzdech. I přes moje nic moc hodnocení absolutně nechápu, jaktože už to dávno někdo nevytáhnul a nenadaboval. Rozhodně lepší než většina opakujících se seriálů (promiň Kojaku). Navíc zážitek by byl hned lepší a možná bych dal i čtyři hvězdy. 3* ()

p.a.douch

Jo to byly časy. Don Jonson a Philip Michael Thomas byla správná dvojka. Nostalgie sice funguje, ale tenhle seriál si 80 % zaslouží. Pohodová a oddechová zábava. ()

heavy

"Něvyglondaš zupeuně jak gliňař, koleš" Nevzpomínám si už ani na jeden díl, ale pamatuji si, že v dobách, kdy na poláku dávali filmy a seriály, které československé dva kanály nenabízely ani náhodou, jsem se na to díval. Pozlátko světa zločinu, drogy, fára, kočky v bikinách, pláže, palmy, noční kluby, odvaha, čest a přátelství, vymódění cool policajti, to vše v dobách, kdy u nás jen málokdo věděl, co slovo cool vlastně znamená. A nesmrtelný soundtrack jednoho Američana českého původu, který neztratil své kouzlo ani po třiceti letech. To všechno jsou Policjanči z Majami. Takoví jsme tenkrát byli. ()

MartinReno

Absolútne nedocenený seriál, ktorý doslova prekypuje osemdesiatkovou atmosférou ako nič iné. Lahkosť akou sa to celé nesie je fascinujúca a soundtrackom to pitvá dušu nostalgika. Don Johnson tomu dal nezamenitelný punc a už si okrem filmu Harley Davidson a Marlboro Man nespomínam, kde by mu rola tak zapasovala. Ono je to svojim sposobom gýč, ale ten lesk možu sriálu závidieť mnohé žánrové kultovky velkého plátna. ()

moorks

Je to prostě seriál, co má styl. Atraktivní prostředí Miami, skvělá auta, krásné ženy, nelítostní šmejdi- tím vším byl seriál prošpikován. A pak to byl velká herecká příležitost pro Dona Johnsona a Michaela Thomase.Oni pak už nehráli v ničem lepším, než bylo tohle. 80léta byla 80léta a tenhle seriál k nim jednoznačně patřil. ()

JUX

Season 1 4*. Tak tohle je esence toho nejkycovitejsiho, co v eighties vzniklo. Barvy, hadry, ucesy, no proste tragedie. Nicmene musim rict, ze me to chytlo, Don Johnson a Philip Michael Thomas jsou dobra dvojka, i kdyz jim to par dilu trva. Ty 4 hvezdy jsou hlavne za posledni dva dily (Evan, Lombard), bez nich by to bylo za tri. ()

Godlieb

Klasika všech klasik. V 80. letech se to jen hemžilo krimiseriály, ovšem Miami Vice z nich bylo nejzářivější, dokonce tak moc že ovlivnilo televizní tvorbu až do dnešních dní. Don Johnson, Philip Michael Thomas a Edward James Olmos si zde střihli své životní role s naprosto osobitým stylem (miluju jak Sonny každou druhou větu ukončuje "...pal!" a Rico zase "...man!", Lt.Castillo pak je tak drsný, že ani nepotřebuje mluvit a místo slov komunikuje výhradně pohledem), jezdí se v drahých bourácích s ohromnými řvoucími motory, sluneční brýle se takřka nesundávají z očí, flirtuje se nejlépe se třemi a více ženami najednou a bez pořádného ohozu, hára a příruční houfnice se ani nevychází z domu. Logika jde absolutně stranou, mozek se vypíná a na spokojené tváři vykvétá blažený úsměv. To byly ale časy! 4*, mojí srdcovkou jsou totiž Profesionálové. ()

milunech

Napsala bych přesně to, co Radyo, takže jen přidám, že hudba senzační a Don Johnson skvělý. Seriál jsem znala z cizích tv stanic, takže uvedení u nás jsem jen uvítala, i když v dnešní době může působit trošku historicky. ()

rjh

O tomhle seriálu jsem se dozvěděl, poněvadž jsem psal do jachtařského časopisu o novém člunu Wellcraft. V Miami Vice hraje důležitou roli loď od stejného výrobce. Zaujalo mě, co jsem si o seriálu přečetl a zkusil ho. Některé části dost zestárly. Jsou tam scény, které jsou z dnešního hlediska vyloženě trapné. Hodně jich je ale naopak pure gold i dnes. Epizody Out Where the Buses Don't Run, Little Prince nebo Definitely Miami jsou geniální. Díval jsem se jen na první dvě série. Podle Wikipedie se totiž pak kvalita propadla. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young

19.10.2023

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell

09.11.2021

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (více)