Knight Rider

USA, (1982–1986), 68 h 21 min (Minutáž: 45–91 min)

Tvůrci:

Glen A. Larson

David Hasselhoff, Edward Mulhare, William Daniels, Patricia McPherson, Peter Parros, Rebecca Holden, Phyllis Davis, Lance LeGault, Pamela Susan Shoop (více)

Série(4) / Epizody(84)

Michael Long je bývalý policista, který během své práce málem přišel o život. Z nepříjemné situace se nakonec díky pomoci neznámého muže dostane. Do nového života vstupuje s novou tváří i identitou, pod jménem Michael Knight. Od mecenáše Wiltona Knighta dostává zároveň špičkové vybavení, aby dále mohl bojovat proti zločinu. A mezi vší tou skvělou technikou je i sporťák K.I.T.T., který dokáže neuvěřitelné věci a dokonce i mluví. Z Michaela se stává neohrožený bojovník, který za volantem inteligentního auta brázdí silnice a mstí bezpráví. (oficiální text distributora)

AriAries

Je to zřejmě nostalgie, která dělá z Knight Ridera a Pobřežní hlídky "nejáčkovéjší" ze všech Hasselhoffových béček. Ale jako kluk jsem ten seriál měl rád a chtěl jsem to mluvící auto :-) Proto tři hvězdičky... ()

topi80

Ne zrovna úplně zajímavá krimi s mluvícím autem. V tomto seriálu nic nejiskří, chybí jakákoliv přidaná hodnota, která by jej dokázala překlenout přes hlodání zubu času, takže moc neobstojí ani jako retro zábava pro náročné. A Hasselhoffovo charisma to samo utáhnout nemohlo. ()

TaNya_

Proč to odsuzovat? Kdysi dávno sme to sledovali úplně všichni a snad každý to miloval.. Vždyť tam hraje rychlý fáro, co samo mluví a za parťáka má sexy Hasselhofa ;). ()

fordhont

Za své dětství a skvělý námět aspoň tak 4*, ale dnes už kvůli některým chybám v seriálu a jednoduchému příběhu 2*. Celkově tedy 3*. ()

Mes-siah

1hviezdičku (za velkého chlapa v malom aute :-) ) + 2 hviezdičky za navrat do detstva. Predsa čo viac si môže malý chlapec priať, keď ma 10 rokov a v televízii práve beži "Panoptikum města pražského" (pre dieta mimo dosah). Dieta v nás ale neumiera, tak po ťažkom boji snim, udelujem neskutočné 3*. Komentár Karlos80 to plne vystihuje. ()

Ernie_13

Ludia vobec Vas nechapem...tie nizke hodnotenia, sak to je kultovina! :) ...a ked si to aj teraz s odstupom 15 rokov kuknem na Prime, tak nemam co vytknut...v jednoduchosti je krasa a bez Hasselhoffa by to bola nuda! :D ()

Suomi

Jako dítěti se mě to líbilo,pamatuju si jak jsem to sledoval na ORF, když jsem to zahlédl o dost později,můžu říct že je to pěkná stupidita.2 hvězdičky jen za to, že v mládí jsem to žral. ()

lobodlak

Když je Vám deset, jsou 80. léta, v televizi je jediným sledovatelným seriálem Sandokan a Vy můžete v 18:30 zasednout k ORF a vidět mluvící auto,které komunikuje,se svým řidičem přes hodinky, je Vám jedno že neumíte německy. Prosto to zbožňujete. Teď je to trochu(trochu dost) jinak. Ale i tak, za krásné zážitky z dětsí: *****. ()

LuNaj

Já se u toho neskutečně bavil. A k tomu se váže pohádka Kterak si Lukáš zamiloval Pontiaca:-)) A ta úvodní melodie... Schválně- kolik z vás ji NEmělo jako vyzvánění na mobilu? ()

vitac.

Jeden z prvních seriálů, který mám v paměti. To nejlepší co nám signál kradený od impérialistů z Rakouska dal - jen jsem v pěti, šesti letech neuměl moc německy, takže jsem se na místo "ein Mann..." těšil na "kajman":) Nerozuměl jsem ničemu, ale to auto bylo prostě bomba! S odstupem času ale nemůžu minout všechny nedostatky - naivní akční scény, děravé a monotónní scénáře, slabé triky... Nenáročná konzerva 80. let dvacátého století, která potěší hlavně dobrodružství chtivé kluky. P. S. A ten Pontiac Trans-Am vypadá úžasně i dnes... ()

GordonCZ

Když jsem byl ještě kluk a v televizi běžel Knight Rider, taky jsem chtěl mít takového KITTa. Teď už bych sice volil praktičtější auto, ale tento seriál už pro mě napořád zůstal klasikou české televizní zábavy 90. let. ()

Jerrysus

Tahle kultovní záležitost mě vždycky přitahovala. Ne že bych musel vidět každičký díl, protože se od sebe jednotlivé díly ani moc nelišily, ale občas zkouknout tenhle seriál s "boreckým" mluvícím autem vůbec není špatné! ()

Nessos

Spolu s MacGyverem můj nejoblíbenější seriál v dětském věku. Až teď vidím, jaké braky jsem sledoval a nemohl od nich odtrhnout oči.. ()

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne