Knight Rider

USA, (1982–1986), 68 h 21 min (Minutáž: 45–91 min)

Tvůrci:

Glen A. Larson

David Hasselhoff, Edward Mulhare, William Daniels, Patricia McPherson, Peter Parros, Rebecca Holden, Phyllis Davis, Lance LeGault, Pamela Susan Shoop (více)

Série(4) / Epizody(84)

Michael Long je bývalý policista, který během své práce málem přišel o život. Z nepříjemné situace se nakonec díky pomoci neznámého muže dostane. Do nového života vstupuje s novou tváří i identitou, pod jménem Michael Knight. Od mecenáše Wiltona Knighta dostává zároveň špičkové vybavení, aby dále mohl bojovat proti zločinu. A mezi vší tou skvělou technikou je i sporťák K.I.T.T., který dokáže neuvěřitelné věci a dokonce i mluví. Z Michaela se stává neohrožený bojovník, který za volantem inteligentního auta brázdí silnice a mstí bezpráví. (oficiální text distributora)

Kalda69

serial meho mladi, kazdy den jsem hltal nove dily a tesil se na mluvici auto budoucnosti a nemohu hodnotit hure jak 4*. Pokud bych se ale kouknul na tento serial dnes bohuzel kdybych musel hodnotit tak dam nejspis 2* ale nepustil jsem si to tak porad 4* :o) ()

makau

Nemůžu si pomoci. Je to z nostalgie a jak tu již někdo podotknul. Před lety to byl asi jediný seriál na který se dalo koukat. Byla tam akce, ženy, Karr a další. Sice každý díl to samé, to je pravda, ale v té době zábavné a jedno z toho lepšího co jsem sledoval na ORF. ()

Desmi

Totální hovadina, která mě na základní škole docela bavila. S odstupem času bych asi nebyl schopen se na to to znovu dívat, ale jak říkám, na základce mě mluvící auto bavilo.. stejně jako Odpadlík, Pobřežní hlídka, Komisař Rex a podobný zvěrstva.. =)) ()

rytir1

Kdysi moje odpolední nestárnoucí seriálová klasika. Ve dvě Kńight, ve tři MacGyver, ve čtyři Odpadlík. Škoda že ho podělali těma béčkovýma pokračováníma. ()

Dvorka96

Seriál mého dětství. Každý den jsem sledoval příběhy Michela Knighta a jeho mluvícího auta s názvem K.I.T.T., a nikdy mě to neomrzelo. V tomto seriálu jde hlavně o boj se zločinem pomocí inteligentního auta a (méně) inteligentního hrdiny. Myslím, že tento seriál asi nepotřebuje delší komentář, ale mohl by mít lepší konec. ()

Tuty

Pamatuju si dost dobře, že mi v dětství uměla v pokojíku létat všechna autíčka, jen mámě se nelíbilo, že nedokázala nikdy přistát bez rozmláceni. Pamatuju si, jak jsme to s klukama hltali jako mlíčko od maminky. Ale musím říct, že i dnes, když mi pomalu táhne na léta Kristova, se rád na některé díly podívám a zavzpomínám, koneckonců z dětsví pamatuju i větší pí**viny (seriál Tarzan, Vládci vesmíru...). ()

karnifex

Můj přístup k tomuto seriálu se proměňoval s mým věkem. Jako malý jsem ho hltal na "Vídni" a vůbec mi nevadilo, že rozumím tak leda ja/nein (ostatně, ani to nebylo potřeba - zápletky nikdy nebyly příliš složité). Pak to vysílali i u nás a s dabingem - to jsem byl asi na střední a seriál jsem až vzdorovitě nesnášel. Jenže teď jsem ho párkrát shlédl na nějaké kabelovce a překvapivě se mi líbil. Ne ze sentimentu, ale proto, jak mi byl ve srovnání s hrdiny současných seriálů Májkl najednou sympatický. Ti dnešní jsou totiž vesměs neuvěřitelní ko*oti! Aby divákům přišli zajímaví, mají většinou hned několik extravagantních zálib, extravagantních vlastností, extravagantního chování - a jsou to egoistické krysy, které hájí hlavně sebe, maximálně u toho ještě "bojují proti terorismu". To Májkl vždycky hájil ty slabší, utlačované - a byl poctivý! Takže lepší ***, zasloužené ***, poctivé*** ()

tyzmrde

David Hasselhoff chce natočit dalšího Knight Ridera. Chce aby byl ve stylu dobře přijatého Logana a chce hrát starého, unaveného a naštvaného Michaela Knighta, chce natočit drsný temný akčňák v režii mého nejoblíbenějšího režiséra Roberta Rodrigueze !!! A podle mě je to dobrá volba !!! No doufám že to vyjde !!! David Hasselhoff ve své nejlepší, nejoblíbenější a nejslavnější roli. Oblíbený seriál mého dětství. David měl správně kudrnatý vlasy, byl asi nejvíc COOL herec osmdesátých let. A jezdí v nejluxusnějším autě K.I.T.T. Nechápu proč už se takové seraály netočí. Mělo to své kouzlo, coolovost, styl. Ano Hra o Trůny je sice kvalitativně lepší, ale asi těžko pohladí diváka za srdíčko jako právě Knight Rider. A taky má asi nejlepší znělku jakou jsem kdy viděl. Jen nechápu proč už David dnes nemá tak dobrou kariéru a hraje ve špatných filmech kde hraje většinou sam sebe nebo paroduje sám sebe a naráží na svoje slavné TV role. Proč třeba nejhraje v Expendables ??? Dnes je jako Chuck Norris a žije hlavně ze své dávné slávy, jinak by po něm neštěkl ani pes. No doufám že ještě aspoň jednou nasedne do svého auťáku K.I.T.T.A a půjde jako bájný rytíř chránit bezmocné, nevinné a slabé ve světě zločinců pro které neplatí zákon. ()

Bluemoon

Po dlhom surfovani na nete som nasiel stranku, kde sa da pozerat online hocijaky serial. A omylom som narazil na knight ridera. Povedal som si no z nostalgie preco nie, ked som bol maly tak som podobne ako kazdy snival a podobnej kare, superauto, ktore dokaze skoro vsetko mozne na svete. Lenze co ma prekvapilo? Mna ten serial zacal bavil znovu, aj po 20 rokoch. Nie je to samozrejme ako kazdy vieme majstrovske dielo ale mna prekvapivo bavilo. Krasne vykresluje atmosferu osemdesiatiek, auto posobi velmi cool, aj hlavny herec akoby sa v danej dobe nasiel.Spracovanie je standardne na tu dobu ale myslienka serialu je nadcasova, a pridal by som aj bod za hudbu ktora zije uz takmer 40 rokov a stale je vynikajuca. Je to klasicky komixovy hrdina, osamely jazdec brazdiaci cestu vo svojom superfáre bojujuci za spravodlivost....co dodat, len asi..."Majkl Najt, osamely jezdec v nebezpecnem svete odvaznych jezdcu, ve svete KNIGHT RIDERA".... :) ()

Red.Dwarf

Dám mu plnej počet, protože jako malej jsem ten seroš žral. Kdybych to hodnotil dnes, dal bych odpad, nedá se na to koukat... ()

pp

Na tenhle serál jsme se jako malí dívali na ORF1... Michael Night byl s Old Shatterhandem hrdina mého dětství :) Jenom kvůli němu a jeho geniálnímu mluvícímu autu jsem si kupoval žvýkačky Knigt Rider se samolepkama. ()

Mr.Meth

Jako malej sem to žral, ale když sem to viděl nedávno, tak mi to připadalo jako docela sračka a ještě k tomu nemám rád Hajzlhofa. ()

Fallstar

To auto bylo naprosto bez chyby..bohužel, celý seriál stálo/jezdilo ve stínu Davida, který předváděl herecké výkony srovnatelné snad jen se svým legendárním hamburgerovým videem. Dvě a může být rád. ()

Moraldo

Jedna hvězdička za úvodní melodii, jedna za K.I.T.T.a a poslední za nostalgii. Hlavně at někoho nenapadne točit remake! ()

vranekt

Nemůžu si pomoct, ale dávám 1 hvězdičku za kvalitu, 1 za technické provedení auta a 2 z nostalgie. Na tomhle jsme přeci vyrostli. Já ve svých 30ti na ten seriál vzpomínám dodnes. A jestliže jako dítě čekáte před šumějící rakouskou televize, abyste viděli seriál v němčině, tak to snad ani nemůžete hodnotit podle nějaké technické kvality. Ten seriál měl přeci obrovský úspěch, to víme všichni a měl by mít tomu odpovídající hodnocení. ()

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne