Knight Rider (TV seriál)

• slovenský

Knight Rider

Akční

USA, 1982, 84x46 min

David Hasselhoff, Edward Mulhare, Richard Basehart, Peter Parros, William Daniels, Patricia McPherson, David Hedison, Terry Kiser, Lana Clarkson, Ken Foree, P. J. Soles, Dennis Burkley, Katia Christine, Shari Shattuck, Brian Thompson, René Assa, Peter Paul, David Paul, Phil Coccioletti, Blair Underwood, Ken Swofford, Maria Conchita Alonso, Dona Speir, Bob Bralver, Don King, Kenneth Tigar, Wendy Kilbourne, Wendy Fulton, Judy Landers, Anne Lockhart, Keith Coogan, Eddie Firestone, Bruce Gray, Phyllis Davis, Kabir Bedi, Donald Gibb, James Whitmore Jr., Geena Davis, Keene Curtis, Ann Turkel, Brian Robbins, Anne Ramsey, Michael Horse, Stanley Kamel, John Vernon, George Petrie, Marshall R. Teague, Pamela Bach Hasselhoff, Anthony Peck, Zakes Mokae, Vince Edwards, Ron O'Neal, Joanna Pettet, Rosalind Cash, Chuck McCann, Scott Valentine, Michael Callan, Nana Visitor, Don Peake, Diane McBain, Jack Gill, Tina Louise, Robert Dryer, Ed Crick, Mark Venturini, Rebecca Holden, Bob Schott, Richard Young, Steve Sandor, Julie Gray, Mike Lane, George Cheung, Don Gordon, Red West, Marc Alaimo, John Ericson, Al Leong, Peter Brown, Albert Salmi, Paul Koslo, Suzanne Rogers, Mary Beth Evans, Judith Chapman, Michael Huddleston, James Luisi, William Utay, Leann Hunley, Nicholas Worth, Karen Kopins, Michael C. Gwynne, Kimberly Foster, Pamela Susan Shoop, Ethan Wayne, Harry Carey Jr., Roger Rose, William Lucking, William Knight, Myron Healey, Jon Cypher, Rick Avery, Ted Markland, Robert F. Lyons, J. Eddie Peck, Anthony James, Guy Stockwell, Mike Genovese, Evan C. Kim, Denny Miller, Tom Lester, Hurd Hatfield, Michael Fairman, Lance LeGault, Nick Savage, Jim Haynie, Sab Shimono, Cliff Osmond, Hank Worden, Pepe Serna, Casey Sander, Bernard White, Richard Herd, Roy Jenson, Peter Mark Richman, Gina Gallego, Paul Carafotes, Arnie Moore, Nicholas Pryor, Alan Oppenheimer, William Boyett, Bert Freed, Pat Buttram, Henry Darrow, Michael D. Roberts, George Murdock, Allyn Ann McLerie, Logan Ramsey, Joseph Ruskin, Paul Brinegar, Paul Lambert, John Quade, Ron Soble, Paul Frees, Charlie Picerni, Grainger Hines, Sammy Jackson, Alejandro Rey, Alan Fudge, Kathy Shower, Macon McCalman, Rebecca Perle, John Milford, Victor Campos, Tom Simcox, James T. Callahan, John Crawford, Lin McCarthy, Vince McKewin, Eve McVeagh, Robert Hogan, Sal Landi, David Wells, Elaine Giftos, Richard Coca, Fred Lerner, Robert Phillips, Wally Taylor, Eloy Casados, Roberta Haynes, Robert Symonds, Amzie Strickland, Denise Galik, Dennis A. Pratt, Paul Tuerpe, Nancy Lee Grahn, Kim Wilde (a.z.), Angel Tompkins, Dana De La Garza, Victor Millan, Richard X. Slattery, Don Galloway, Reginald T. Dorsey, Robert Sampson, Murray Westgate, Emily Banks, Faith Minton, Norbert Weisser, Michael Champion, Nick Dimitri, John Garwood, Bruce M. Fischer, Frank Ronzio, Leigh Lombardi, Catherine Hickland, Richard Gautier, Jean Bruce Scott, Janet Julian, Woody Brown, Taylor Lacher, Sharon Acker, Robert O'Reilly, Mindi Miller, Art Lund, Michael Rider, Daniel Faraldo, Gene LeBell, Lenore Kasdorf, Kip Niven, Floyd Levine, John Snyder, Robert Colbert, Tom Reese, Frank Pesce, Linden Chiles, Lynn Hamilton, Madison Mason, James Ingersoll, Robin Curtis, Toni Hudson, Tim O'Connor, Dick Durock, Charles Fleischer, Janet Carroll, Morgan Jones, Luis Contreras, Marcelo Tubert, Hugh Gillin, F. William Parker, Patch Mackenzie, Marland Proctor, Tom Sullivan, Peter MacLean, Allan Graf, Ji-Tu Cumbuka, Patrick St. Esprit, Earl Billings, Jo Ann Pflug, Ken Scott, Amelia Kinkade, Jim Nabors, Cec Verrell, Russ Mccubbin, Alex Henteloff, Tom Rosqui, Kathrine Baumann, Cliff Carnell, Michael Alldredge, Lynne Marta, Ramon Bieri, Hank Garrett, Rudy Ramos, Charles Walker, Joseph Hindy, Alma Beltran, Ivan E. Roth, Jeff Cooper, Miguel Fernandes, Penny Peyser, Gail Fisher, Henry G. Sanders, Arthur Batanides, Burton Gilliam, Cliff Emmich, Hank Brandt, Michael McManus, Curtis Taylor, Terri Treas, Andre Gower, Javier Grajeda, Robin Dearden, Kat Sawyer, John Hostetter, Antony Ponzini, Gary Hershberger, Alice Backes, Peter Cullen, Susan Kellermann, Zitto Kazann, Elyssa Davalos, Michael Fox, Curt Lowens, Than Wyenn, Ivan Naranjo, John Mahon, Reid Smith, Hank Rolike, Michael Masters
  • Pussycat18

Možná by se to dalo, kdyby mi komerční televize nevzali všechny dětské iluze o Kittovi, "nejlepčím kámošoj toho moc pěknýho pána". Jako malá jsem ten seriál brala, ale teď? Ježiš, je to tak stupidní, že by s tím neměli zaplácávat čas odpolední, ale rovnou ranní, třeba v 5 ráno, když už a ještě lidi spí!(9.9.2008)

No řekněte, jakou lepší podívanou pro kluky než seriál se super autem s unikátními vlastnostmi, mluvícím počítačem a vším jaksepatří. Boj se zločinci, tým lidí, kteří drží při sobě a téměř nezničitelné auto v boji s kriminalitou. Michael Knight, KITT, Devon, Bonie. Nezapomenutelná hláška z prvního dílu před scénou "Test Drive" zněla nějak takhle - proč to tu vypadá jak v Darth Vaderově koupelně? Opravdu, kultovní seriál, který je sice nutné brát trochu s rezervou, ale jako malýho mě to bralo.(22.7.2007)

• Benjamin-L

1. série 1. Jako Fénix z popela (Knight of the Phoenix 1) 2. Michael Knight (Knight of the Phoenix 2) 3. Smrtící manévry (Deadly Maneuvers) 4. Dovolená ve White (Good Day at White Rock) 5. Kaskadér Sekáč Semy (Slammin' Sammy's Stunt Show Spectacular) 6. Návrh zákona (Just My Bill) 7. Potíže s vodou (Not A Drop to Drink) 8. Nic velkého (No Big Thing) 9. Důvěra nerezaví (Trust Doesn't Rust) 10. V utajení (Inside Out) 11. Závěrečný verdikt (The Final Verdict) 12. Luxusní projížďka (A Plush Ride) 13. Nezapomeň na mě (Forget Me Not) 14. Srdce z kamene (Hearts of Stone) 15. Svobodu nebo smrt (Give Me Liberty...or Give Me Death) 16. Akce Topaz (The Topaz Connection) 17. Takové neslušné městečko (A Nice, Indecent Little Town) 18. Vůz plný zlata (Chariot of Gold) 19. Bílý ptáček (White Bird) 20. Knight a šoféři (Knight Moves) 21. Nikdo to neumí lépe (Nobody Does It Better) 22. Na poslední chvíli (Short Notice) 2. série 1. Goliáš 1/2 (Goliath 1) 2. Goliáš 2/2 (Goliath 2) 3. Bratrova pomsta (Brother's Keeper) 4. Žoldáci smrti (Merchants of Death) 5. Slabý článek (Blind Spot) 6. Slabý článek (Return to Cadiz) 7. Chyťte zloděje (K.I.T.T. the Cat) 8. Krádež na zakázku (Custom K.I.T.T.) 9. Duše bez těla (Soul Survivor) 10. Ohnivé kolo (Ring of Fire) 11. Ztráta paměti (Knightmares) 12. Pomoc v nouzi (Silent Knight) 13. Cesta za pokladem (A Knight in Shining Armor) 14. Není diamant jako diamant (Diamonds Aren't a Girl's Best Friend) 15. Víkendoví válečníci (White-Line Warriors) 16. Závod o život (Race For Life) 17. Nebezpečná rychlost (Speed Demons) 18. Goliášův návrat 1/2 (Goliath Returns 1) 19. Goliášův návrat 2/2 (Goliath Returns 2) 20. Úkol hodný rytíře (A Good Knight's Work) 21. Hadí tlama 1/2 (Mouth of the Snake 1) 22. Hadí tlama 2/2 (Mouth of the Snake 2) 23. Ať jsem to já (Let It Be Me) 24. Železo na prodej (Big Iron) 3. série 1. Rytíř robotů 1/2 (Knight of the Drone) 2. Rytíř robotů 2/2 (Knight of the Drone) 3. Ledoví zloději (The Ice Bandits) 4. Jezdci smrti (Knights of the Fast Lane) 5. Ďábelský Halloween (Halloween Knight) 6. K.I.T.T. versus K.A.A.R. (K.I.T.T. vs. K.A.R.R.) 7. Zkažená jablka (The Rotten Apples) 8. Zbaven služby (Knight in Disgrace) 9. Opojná smrt (Dead of Knight) 10. Ztracený rytíř (Lost Knight) 11. Chameleon (Knight of the Chameleon) 12. Vrah na míru (Custom Made Killer) 13. Vítězství o půl délky (Knight by a Nose) 14. Nebezpečný odpad (Junk Yard Dog) 15. Odkoupení (Buy Out) 16. Štěnice (Knightlines) 17. Devatenáctá jamka (The Nineteenth Hole) 18. Černý krystal (Knight & Knerd) 19. Smrt v kamionu (Ten Wheel Trouble) 20. Víkendové sny (Knight in Retreat) 21. Noční úder (Knight Strike) 22. Návštěva cirkusu (Circus Knight) 4. série 1. Přízrak 1/2 (Knight of the Juggernau) 2. Přízrak 2/2 (Knight of the Juggernau) 3. Únos (KITTnap) 4. Hluboký spánek (Sky Knight) 5. Pohřebiště (Burial Ground) 6. Motorkáři (The Wrong Crowd) 7. Knightova past (Knight Sting) 8. Všechno nejlepší k narozeninám (Many Happy Returns) 9. Nebezpečná jízda (Knight Racer) 10. Bradla za mřížemi (Knight Behind Bars) 11. Knightova píseň (Knight Song) 12. Vůně růží (The Scent of Roses) 13. K.I.T.T. zabiják (Killer K.I.T.T.) 14. Z lesů (Out of the Woods) 15. Vražedný stín (Deadly Knightshade) 16. Záchrana šampiona (Redemption of a Champion) 17. Pekelný závod (Knight of a Thousand Devils) 18. Žhář (Hills of Fire) 19. Boj za svobodu (Knight Flight to Freedom) 20. Fantom z ateliéru (Fright Knight) 21. Rytíř vycházejícího slunce (Knight of the Rising Sun) 22. V moci voodoo (Voo Doo Knight)(22.1.2009)

• Eddard

Takový Walker Texas Ranger mého mládí, Hajzlhóf co si pamatuju byl ještě solidně akční,ale především zde šlo hlavně o Kita. Jeden z největších dětských snů pro mě bylo mít tohle auto... no, teď když si na to vzpomenu:-) Málem bych zapomněl - ústřední melodie je samozřejmě nezapomenutelná!!! 40%(30.6.2006)

David Hasselhoff je pro mě zapamatovatelný "pouze" jako muž dvou tváří. Mitch z Pobřežní hlídky a "ten" z Knight Ridera. Nadupané fáro, úchvatná znělka a... ano, ta nostalgie!:) Přemýšlím, kolik z obrovského množství současných, "moderních" seriálů budeme za nějaký čas považovat za nostalgii a legendární kousky, dávno již zapadlé prachem? Jsem ráda, že nemusím prožívat dětství v dnešní zkažené době, a že jsem vyrůstala ještě za těch správných "dětských" časů bez mobilů, technologií a s množstvím těch "našich" seriálů. Jenže krásná devadesátá léta zamrzla v čase a s nimi i většina seriálové tvorby. Moderní doba se ve všem snaží být až tolik křečovitě dokonalá a povrchní, že se mnohdy stává vyumělkovanou. Já často raději uteču do těch dávných časů, než abych jen vnímala ten současný televizní brainwashing, multimega efektivnost, milionové rozpočty a výdělky, 3D technologie a kdo ví, co ještě.(19.11.2011)

• - Keď Michael Knight sedí na mieste vodiča a má zapnutého "autopilota", šoféruje v skutočnosti vodič na sedadle spolujazdca. V týchto scénach sa totiž používalo auto s pravostranným riadením. (m.a.t.o.)

• - Jméno Knightova partnera "RC3" vzniklo zkrácením z Reginald Cornelius III. (cheyene)

• - V epizóde 108 (Nič veľké) sa dozvieme, že Devon počas 2. svetovej vojny unikol z dvoch nemeckých koncentračných táborov. (dikop)