Knight Rider (TV seriál)

Knight Rider

Knight Rider

Akční / Krimi

USA, 1982 - 1986, 71 h 20 min (Minutáž: 84x44–48 min)

Tvůrci:

Glen A. Larson

David Hasselhoff, Edward Mulhare, Richard Basehart (vyp.), Peter Parros, William Daniels, Patricia McPherson, David Hedison, Terry Kiser, Lana Clarkson, Ken Foree, P. J. Soles, Dennis Burkley, Katia Christine, Shari Shattuck, Brian Thompson, René Assa, Peter Paul, David Paul, Phil Coccioletti, Blair Underwood, Ken Swofford, Maria Conchita Alonso, Dona Speir, Bob Bralver, Don King, Kenneth Tigar, Wendy Kilbourne, Wendy Fulton, Judy Landers, Anne Lockhart, Keith Coogan, Eddie Firestone, Bruce Gray, Phyllis Davis, Kabir Bedi, Donald Gibb, James Whitmore Jr., Geena Davis, Keene Curtis, Ann Turkel, Brian Robbins, Anne Ramsey, Michael Horse, Stanley Kamel, John Vernon, George Petrie, Marshall R. Teague, Pamela Bach Hasselhoff, Anthony Peck, Zakes Mokae, Vince Edwards, Ron O'Neal, Joanna Pettet, Rosalind Cash, Chuck McCann, Scott Valentine, Michael Callan, Nana Visitor, Don Peake, Diane McBain, Jack Gill, Tina Louise, Robert Dryer, Ed Crick, Mark Venturini, Rebecca Holden, Bob Schott, Richard Young, Steve Sandor, Julie Gray, Mike Lane, George Cheung, Don Gordon, Red West, Marc Alaimo, John Ericson, Al Leong, Peter Brown, Albert Salmi, Paul Koslo, Suzanne Rogers, Mary Beth Evans, Judith Chapman, Michael Huddleston, James Luisi, William Utay, Leann Hunley, Nicholas Worth, Karen Kopins, Michael C. Gwynne, Kimberly Foster, Pamela Susan Shoop, Ethan Wayne, Harry Carey Jr., Roger Rose, William Lucking, William Knight, Myron Healey, Jon Cypher, Rick Avery, Ted Markland, Robert F. Lyons, J. Eddie Peck, Anthony James, Guy Stockwell, Mike Genovese, Evan C. Kim, Denny Miller, Tom Lester, Hurd Hatfield, Michael Fairman, Lance LeGault, Nick Savage, Jim Haynie, Sab Shimono, Cliff Osmond, Hank Worden, Pepe Serna, Casey Sander, Bernard White, Richard Herd, Roy Jenson, Peter Mark Richman, Gina Gallego, Paul Carafotes, Arnie Moore, Nicholas Pryor, Alan Oppenheimer, William Boyett, Bert Freed, Pat Buttram, Henry Darrow, Michael D. Roberts, George Murdock, Allyn Ann McLerie, Logan Ramsey, Joseph Ruskin, Paul Brinegar, Paul Lambert, John Quade, Ron Soble, Paul Frees, Charlie Picerni, Grainger Hines, Sammy Jackson, Alejandro Rey, Alan Fudge, Kathy Shower, Macon McCalman, Rebecca Perle, John Milford, Victor Campos, Tom Simcox, James T. Callahan, John Crawford, Lin McCarthy, Vince McKewin, Eve McVeagh, Robert Hogan, Sal Landi, David Wells, Elaine Giftos, Richard Coca, Fred Lerner, Robert Phillips, Wally Taylor, Eloy Casados, Roberta Haynes, Robert Symonds, Amzie Strickland, Denise Galik, Dennis A. Pratt, Paul Tuerpe, Nancy Lee Grahn, Kim Wilde (a.z.), Angel Tompkins, Dana De La Garza, Victor Millan, Richard X. Slattery, Don Galloway, Reginald T. Dorsey, Robert Sampson, Murray Westgate, Emily Banks, Faith Minton, Norbert Weisser, Michael Champion, Nick Dimitri, John Garwood, Bruce M. Fischer, Frank Ronzio, Leigh Lombardi, Catherine Hickland, Dick Gautier, Jean Bruce Scott, Janet Julian, Woody Brown, Taylor Lacher, Sharon Acker, Robert O'Reilly, Mindi Miller, Art Lund, Michael Rider, Daniel Faraldo, Gene LeBell, Lenore Kasdorf, Kip Niven, Floyd Levine, John Snyder, Robert Colbert, Tom Reese, Frank Pesce, Linden Chiles, Lynn Hamilton, Madison Mason, James Ingersoll, Robin Curtis, Toni Hudson, Tim O'Connor, Dick Durock, Charles Fleischer, Janet Carroll, Morgan Jones, Luis Contreras, Marcelo Tubert, Hugh Gillin, F. William Parker, Patch Mackenzie, Marland Proctor, Tom Sullivan, Peter MacLean, Allan Graf, Ji-Tu Cumbuka, Patrick St. Esprit, Earl Billings, Jo Ann Pflug, Ken Scott, Amelia Kinkade, Jim Nabors, Cec Verrell, Russ Mccubbin, Alex Henteloff, Tom Rosqui, Kathrine Baumann, Cliff Carnell, Michael Alldredge, Lynne Marta, Ramon Bieri, Hank Garrett, Rudy Ramos, Charles Walker, Joseph Hindy, Alma Beltran, Ivan E. Roth, Jeff Cooper, Miguel Fernandes, Penny Peyser, Gail Fisher, Henry G. Sanders, Arthur Batanides, Burton Gilliam, Cliff Emmich, Hank Brandt, Michael McManus, Curtis Taylor, Terri Treas, Andre Gower, Javier Grajeda, Robin Dearden, Kat Sawyer, John Hostetter, Antony Ponzini, Gary Hershberger, Alice Backes, Peter Cullen, Susan Kellermann, Zitto Kazann, Elyssa Davalos, Michael Fox, Curt Lowens, Than Wyenn, Ivan Naranjo, John Mahon, Reid Smith, Hank Rolike, Michael Masters, Phyllis Applegate, John Wesley, Gerald Gordon, Katherine Moffat, Shelley Berman, Brendon Boone, Santos Morales, Leslie Wing, Taaffe O'Connell, Todd Martin, Alice Nunn, Jordan Clarke, Jonathan Goldsmith, Dana Gladstone, Carlos Palomino, Tony Epper, Albert Paulsen, Raymond Lynch, Laurence Haddon, Ed Gilbert, Toni Nero, Sandy McPeak, Rick Fitts, William Jordan, James Lemp, Charles Davis, William Joyce, Wren T. Brown, Stephen Meadows, Phil Rubenstein, Barbara Townsend, Sandy Helberg, Al Checco, Mary McCusker, Carole Cook, Karl Johnson, Bert Rosario, Alexa Hamilton, Ted Grossman, Susan Blu, Andrea Howard, Bob Delegall, Randi Brooks, George McDaniel, Richard Anderson, Barret Oliver, Charles Napier, John Brandon, Duke Stroud, Tracy Reed, Robert Feero, J. Jay Saunders, Bonnie Hellman, Vicki Iovine, Bill Wiley, David Haskell, Bruce Fairbairn, Arthur Taxier, Jim Boeke, Carl Strano, Laurie O'Brien, Robbie Rist, Michael Chong, Harvey Jason, Gail Edwards, John LaMotta, Tim Rossovich, Dominick Brascia
  • Mortemiss

Tak si to zhrneme. Jeden týpek dostane novej ksycht, se kterým dokáže ulovit kdejakou děvu a při svém zmáhavém úkolu si ztihne ještě, jak to napsat co nejefektivněji....vrznout....jeho jméno je Micheal- Michael Knight (dost drsný na chlapa v kožených kahotech, ale nu což). Tento muž se stává hlavním hrdinou, který chytá velmi nebezpečné zločince se svým parťákem K.I.T.A.N.E.M. Někdy se mu podaří je dopadnout, jindy se stane nehoda a upadne mu kus obličeji, někdy omylem vybuche továrna a v ní bude jeho vyvolená, občas zajde do Modré ustřice na koktejl a sem tam nějaké to povyražení. Jeho cesta je však velmi nebezpečná, na každém rohu stojí lidé, kteří ho chtějí zabít a nebo mu chtěji čornout jeho stylové fáro. Co dodat, tento séroš ve mně nevyvolal nikterak vlnu milostných pocitů, nýbrž opovržení vůči Davidu Hasselhoffovi. ;)(13.3.2012)

Super auto, které dokáže všechno na světě a Hasselhoffova velká snad možná životní role. Odjakživa bude pro všechny buď Micheal Knight nebo Mitch z Pobřežní hlídky. Seriál Knigh Rider byl dost roztodivný, ikdyž se nějakou dobu sledovat dal tak pak vše pokazilo hyper super ultra mega auto, který mluvilo a zvládlo všechno za Majkla. Ubrat trošku by tento seriál vyneslo aspoň na střední příčku.(21.1.2010)

• Fallen_One

Dřív jsem to jako malej žral, hlavně díky tomu auťáku. Hajzlhóf mi nikdy nepřipadal tak charakterní a vynalézavej jako MacGyver, který běžel snad současně s tímto seriálem, možná později, ale přesto si ty dvě hvězdy z čiré nostalgie zaslouží. Ale víc už fakt asi ne :-) I když na tehdejší dobu to asi bylo něco echt...(22.10.2008)

Seriálová legenda. A to napriek tomu, že kvalitatívne je takmer na bode mrazu. Takto s odstupom času mi to príde neskutočne naivné, no zavrhnúť to jednoducho nejde - mávam pri tom pocit nostalgie, ako decko som to miloval, podobne ako väčšina. Knight Rider bol svojho času vážne kult. Michael a jeho K.I.T.T. zvládli všetko :-) Keďže som dal inému Hasselhoffovmu počinu Baywatch také hodnotenie, ako som dal, tomuto musím zákonite taktiež niečo pridať. V žiadnom prípade to neberte objektívne, je to hlavne kvôli spomienkam na detstvo, nič viac. 3/5(16.3.2014)

• Pussycat18

Možná by se to dalo, kdyby mi komerční televize nevzali všechny dětské iluze o Kittovi, "nejlepčím kámošoj toho moc pěknýho pána". Jako malá jsem ten seriál brala, ale teď? Ježiš, je to tak stupidní, že by s tím neměli zaplácávat čas odpolední, ale rovnou ranní, třeba v 5 ráno, když už a ještě lidi spí!(9.9.2008)

• - Richard Basehart (Wilton Knight) zomrel 17.09.1984, niekoľko týždňov pred premiérou 3. série. Jeho hlas v úvodnej zvučke bol používaný až do konca seriálu. (dikop)

• - Auto použité pri natáčaní skokov bola laminátová verzia Trans Am AMS bez motora či interiéru. (m.a.t.o.)

• - Pozorný divák si může v nejednom díle všimnout nájezdové rampy, když auto skáče. (Czernozub)