Knight Rider (TV seriál)

Knight Rider

Knight Rider

Akční / Krimi

USA, 1982 - 1986, 71 h 20 min (Minutáž: 84x44–48 min)

Tvůrci:

Glen A. Larson

David Hasselhoff, Edward Mulhare, Richard Basehart (vyp.), Peter Parros, William Daniels, Patricia McPherson, David Hedison, Terry Kiser, Lana Clarkson, Ken Foree, P. J. Soles, Dennis Burkley, Katia Christine, Shari Shattuck, Brian Thompson, René Assa, Peter Paul, David Paul, Phil Coccioletti, Blair Underwood, Ken Swofford, Maria Conchita Alonso, Dona Speir, Bob Bralver, Don King, Kenneth Tigar, Wendy Kilbourne, Wendy Fulton, Judy Landers, Anne Lockhart, Keith Coogan, Eddie Firestone, Bruce Gray, Phyllis Davis, Kabir Bedi, Donald Gibb, James Whitmore Jr., Geena Davis, Keene Curtis, Ann Turkel, Brian Robbins, Anne Ramsey, Michael Horse, Stanley Kamel, John Vernon, George Petrie, Marshall R. Teague, Pamela Bach Hasselhoff, Anthony Peck, Zakes Mokae, Vince Edwards, Ron O'Neal, Joanna Pettet, Rosalind Cash, Chuck McCann, Scott Valentine, Michael Callan, Nana Visitor, Don Peake, Diane McBain, Jack Gill, Tina Louise, Robert Dryer, Ed Crick, Mark Venturini, Rebecca Holden, Bob Schott, Richard Young, Steve Sandor, Julie Gray, Mike Lane, George Cheung, Don Gordon, Red West, Marc Alaimo, John Ericson, Al Leong, Peter Brown, Albert Salmi, Paul Koslo, Suzanne Rogers, Mary Beth Evans, Judith Chapman, Michael Huddleston, James Luisi, William Utay, Leann Hunley, Nicholas Worth, Karen Kopins, Michael C. Gwynne, Kimberly Foster, Pamela Susan Shoop, Ethan Wayne, Harry Carey Jr., Roger Rose, William Lucking, William Knight, Myron Healey, Jon Cypher, Rick Avery, Ted Markland, Robert F. Lyons, J. Eddie Peck, Anthony James, Guy Stockwell, Mike Genovese, Evan C. Kim, Denny Miller, Tom Lester, Hurd Hatfield, Michael Fairman, Lance LeGault, Nick Savage, Jim Haynie, Sab Shimono, Cliff Osmond, Hank Worden, Pepe Serna, Casey Sander, Bernard White, Richard Herd, Roy Jenson, Peter Mark Richman, Gina Gallego, Paul Carafotes, Arnie Moore, Nicholas Pryor, Alan Oppenheimer, William Boyett, Bert Freed, Pat Buttram, Henry Darrow, Michael D. Roberts, George Murdock, Allyn Ann McLerie, Logan Ramsey, Joseph Ruskin, Paul Brinegar, Paul Lambert, John Quade, Ron Soble, Paul Frees, Charlie Picerni, Grainger Hines, Sammy Jackson, Alejandro Rey, Alan Fudge, Kathy Shower, Macon McCalman, Rebecca Perle, John Milford, Victor Campos, Tom Simcox, James T. Callahan, John Crawford, Lin McCarthy, Vince McKewin, Eve McVeagh, Robert Hogan, Sal Landi, David Wells, Elaine Giftos, Richard Coca, Fred Lerner, Robert Phillips, Wally Taylor, Eloy Casados, Roberta Haynes, Robert Symonds, Amzie Strickland, Denise Galik, Dennis A. Pratt, Paul Tuerpe, Nancy Lee Grahn, Kim Wilde (a.z.), Angel Tompkins, Dana De La Garza, Victor Millan, Richard X. Slattery, Don Galloway, Reginald T. Dorsey, Robert Sampson, Murray Westgate, Emily Banks, Faith Minton, Norbert Weisser, Michael Champion, Nick Dimitri, John Garwood, Bruce M. Fischer, Frank Ronzio, Leigh Lombardi, Catherine Hickland, Dick Gautier, Jean Bruce Scott, Janet Julian, Woody Brown, Taylor Lacher, Sharon Acker, Robert O'Reilly, Mindi Miller, Art Lund, Michael Rider, Daniel Faraldo, Gene LeBell, Lenore Kasdorf, Kip Niven, Floyd Levine, John Snyder, Robert Colbert, Tom Reese, Frank Pesce, Linden Chiles, Lynn Hamilton, Madison Mason, James Ingersoll, Robin Curtis, Toni Hudson, Tim O'Connor, Dick Durock, Charles Fleischer, Janet Carroll, Morgan Jones, Luis Contreras, Marcelo Tubert, Hugh Gillin, F. William Parker, Patch Mackenzie, Marland Proctor, Tom Sullivan, Peter MacLean, Allan Graf, Ji-Tu Cumbuka, Patrick St. Esprit, Earl Billings, Jo Ann Pflug, Ken Scott, Amelia Kinkade, Jim Nabors, Cec Verrell, Russ Mccubbin, Alex Henteloff, Tom Rosqui, Kathrine Baumann, Cliff Carnell, Michael Alldredge, Lynne Marta, Ramon Bieri, Hank Garrett, Rudy Ramos, Charles Walker, Joseph Hindy, Alma Beltran, Ivan E. Roth, Jeff Cooper, Miguel Fernandes, Penny Peyser, Gail Fisher, Henry G. Sanders, Arthur Batanides, Burton Gilliam, Cliff Emmich, Hank Brandt, Michael McManus, Curtis Taylor, Terri Treas, Andre Gower, Javier Grajeda, Robin Dearden, Kat Sawyer, John Hostetter, Antony Ponzini, Gary Hershberger, Alice Backes, Peter Cullen, Susan Kellermann, Zitto Kazann, Elyssa Davalos, Michael Fox, Curt Lowens, Than Wyenn, Ivan Naranjo, John Mahon, Reid Smith, Hank Rolike, Michael Masters, Phyllis Applegate, John Wesley, Gerald Gordon, Katherine Moffat, Shelley Berman, Brendon Boone, Santos Morales, Leslie Wing, Taaffe O'Connell, Todd Martin, Alice Nunn, Jordan Clarke, Jonathan Goldsmith, Dana Gladstone, Carlos Palomino, Tony Epper, Albert Paulsen, Raymond Lynch, Laurence Haddon, Ed Gilbert, Toni Nero, Sandy McPeak, Rick Fitts, William Jordan, James Lemp, Charles Davis, William Joyce, Wren T. Brown, Stephen Meadows, Phil Rubenstein, Barbara Townsend, Sandy Helberg, Al Checco, Mary McCusker, Carole Cook, Karl Johnson, Bert Rosario, Alexa Hamilton, Ted Grossman, Susan Blu, Andrea Howard, Bob Delegall, Randi Brooks, George McDaniel, Richard Anderson, Barret Oliver, Charles Napier, John Brandon, Duke Stroud, Tracy Reed, Robert Feero, J. Jay Saunders, Bonnie Hellman, Vicki Iovine, Bill Wiley, David Haskell, Bruce Fairbairn, Arthur Taxier, Jim Boeke, Carl Strano, Laurie O'Brien, Robbie Rist, Michael Chong, Harvey Jason, Gail Edwards, John LaMotta, Tim Rossovich, Dominick Brascia, Hector Elias
  • drexik

Popravdě před víc jak 10-ti lety se na to koukat dalo, nic světoborného, ale mluví kára byla hold v kurzu. Ovšem když teď po dlouhé době kouknu na televizi a vidím Hasselhoffa s afro účesem v uzkých riflích alá roura a vypasované kožené bundě, podníž se skrýva bílá vyžehlená košile, rozepnutá tak akorát, abycom mohli spatřit chlupatý porost, spíš mě chytá záchvat smíchu než nostalgie.(17.9.2008)

Ve své době určitě velmi podařený seriál, kde, a to si přiznejme, je hlavní hvězdou namistrované auto K.I.T.T. Člověk očekává hlavně výborné záběry soubojů aut a téměř v každém díle se dočká. Že většina dílů je na to samé brdo, to je přece jasné, ale najdou se i výjimky. Většinou jsou to přelomové díly mezi sériemi (především díly s K.I.T.T.ovým dvojčetem K.A.R.R.em - viz http://www.knight-rider.wbs.cz/KARR.html) a k tomu jeden výtečný díl ve čtvrté sérii, kde se úžasně paroduje film Psycho. Prostě je to seriál, na který se hodí dívat i po mnoha letech, K.I.T.T. prostě nestárne a stále září. Hudba: Don Peake & Stu Phillips(9.2.2011)

Scénář je šit hodně žhavou jehlou. Někdy dokonce to vypadá, že scénaristé moc bušily do kláves a co se protlačilo do další stránky, tak tam nechali a divák měl mnohdy déjà vu. Akce je taky jak z jednoho těsta a hlavní star nevěřím ani za mák, že je takový frajer co zbalí každou. Celkově se však jedná na solidně odvedený seriál z 80tých let. A jako malej jsem vždy u něj na ORF1 žasnul.(8.3.2011)

Já vážně nemůžu jinak... Seriál jsem měl rád před léééééty a neurazí mě ho nechat běže ani teď když běží v TV (díky Prima Family ;)). Člověk se nad ním může smát (jak je naivní a jednoduchý) a nostalgicky rozjímat kocháním se mluvícího Pontiacu Trans-Am 1982. Nádhera, nádhera... (takový už se dnes nedělají).(25.7.2012)

Další ze seriálů (a tehdejších hitů) mého dřívějšího mládí :-) Seriál, díky kterému se proslavil David Hasselhoff a jeho mluvící, inteligentní a ultra moderní auto jménem Kitt. Michael Knight coby rytíř (angl. knight) a pravý americký hrdina bojoval na straně zákona proti zločinu. Na svou dobu úžasný seriál. Verdikt: 3* a 65 %.(30.3.2012)

• - Natáčelo se v Kalifornii a v Illinois. (Varan)

• - Pro natáčení bylo použito celkem 23 vozů, z nichž byl pouze jeden zničen během natáčení. Ze zbylých 22 vozů bylo sedmnáct sešrotováno po skončení natáčení, a tak se zachovalo pouze pět vozů. (Foxhound#1)

• - V ČR se seriál dočkal 3 dabingů – 1. dabing z let 1993–1994 pro ČT (pouze 1.série), 2. dabing z roku 2007 pro Prima (1.–2. série a 1. díl 3. série) a 3. dabing z roku 1999 pro Nova (2. díl 3. série–4. série). (Varan)