Knight Rider

(seriál)
USA, (1982–1986), 68 h 21 min (Minutáž: 45–91 min)

Tvůrci:

Glen A. Larson

David Hasselhoff, Edward Mulhare, William Daniels, Patricia McPherson, Peter Parros, Rebecca Holden, Phyllis Davis, Lance LeGault, Pamela Susan Shoop (více)

Série(4) / Epizody(84)

Michael Long je bývalý policista, který během své práce málem přišel o život. Z nepříjemné situace se nakonec díky pomoci neznámého muže dostane. Do nového života vstupuje s novou tváří i identitou, pod jménem Michael Knight. Od mecenáše Wiltona Knighta dostává zároveň špičkové vybavení, aby dále mohl bojovat proti zločinu. A mezi vší tou skvělou technikou je i sporťák K.I.T.T., který dokáže neuvěřitelné věci a dokonce i mluví. Z Michaela se stává neohrožený bojovník, který za volantem inteligentního auta brázdí silnice a mstí bezpráví. (oficiální text distributora)

otík

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ve své době určitě velmi podařený seriál, kde, a to si přiznejme, je hlavní hvězdou namistrované auto K.I.T.T. Člověk očekává hlavně výborné záběry soubojů aut a téměř v každém díle se dočká. Že většina dílů je na to samé brdo, to je přece jasné, ale najdou se i výjimky. Většinou jsou to přelomové díly mezi sériemi (především díly s K.I.T.T.ovým dvojčetem K.A.R.R.em - viz http://www.knight-rider.wbs.cz/KARR.html) a k tomu jeden výtečný díl ve čtvrté sérii, kde se úžasně paroduje film Psycho. Prostě je to seriál, na který se hodí dívat i po mnoha letech, K.I.T.T. prostě nestárne a stále září. Hudba: Don Peake & Stu Phillips ()

Adasin

Tomuhle seriálu (ne tomu podělanému restartu z roku 2008) by prospělo, kdyby byl více sci-fi, než akční krimi a příběhy by mohly být o dost zajímavější, ale takhle sehranou ústřední dvojici hned tak neuvidíte. K.I.T.T. je dodnes jednou z mých nejoblíbenějších fiktivních postav. Guilty pleasure jako prase... 7/10 ()

Gilmour93

Už přes patnáct let mluvím do svých digitálek s kalkulačkou a nikdo mi neodpovídá. Můžete mi někdo vysvětlit proč? Baterku tam mám.. Hasselhoffův thymolinový úsměv, s kterým by si mohl v noci svítit na cestu, těsná kožená bunda a k tomu mluvící Pontiac Firebird Trans AM. Seriál mého dětství, kdy snad každý toužil namontovat do tátovy stodvacítky tlačítko Turbo Boost. Nyní ovšem s odstupem času vidím, jak málo nám tehdy stačilo ke štěstí.. ()

drexik

Popravdě před víc jak 10-ti lety se na to koukat dalo, nic světoborného, ale mluví kára byla hold v kurzu. Ovšem když teď po dlouhé době kouknu na televizi a vidím Hasselhoffa s afro účesem v uzkých riflích alá roura a vypasované kožené bundě, podníž se skrýva bílá vyžehlená košile, rozepnutá tak akorát, abycom mohli spatřit chlupatý porost, spíš mě chytá záchvat smíchu než nostalgie. ()

AIMÉE

S těmito rádoby kriminálními seriály se v 80. letech roztrhl pytel. (Téměř) jeden vedle druhého, diskotéková éra chrlila přehršle blábolů, stejně tak Knight Rider, mluvící auto a D. Hasselhoff - tragéd, který v tomto seriálu nebyl ještě tolik k smíchu (jako v Pobřežní hlídce), asi proto, že v KR byl ještě oblečený. ()

• Tato epizoda je věnovaná památce Marcela Rafaela Marcelina, který zemřel, zatímco jeho otec Mario natáčel pro tento díl roli Julia. (cheyene)
  • Ve scéně, kdy jedou proti sobě KITT a KARR, tak ve chvíli, kdy KARR skočí z útesu, je scéna s autem z filmu The Car z roku 1977. (Foxy331)
  • Richard Basehart (Wilton Knight) zomrel 17.09.1984, niekoľko týždňov pred premiérou 3. série. Jeho hlas v úvodnej zvučke bol používaný až do konca seriálu. (dikop)

Související novinky

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne

04.06.2007

Nemůžu se ubránit pocitu opakovaného déja vu. Transformers ještě ani neměli světovou premiéru, ale už teď jako by Hollywood ovládla posedlost futuristickými auty, které na nás vystrkují všelijaké… (více)

Hostýlek u mrtvého plavčíka

Hostýlek u mrtvého plavčíka

09.04.2006

Známý televizní seriál Pobřežní hlídka natáčený od roku 1989 do konce milénia a dočkavší se celkově 241 dílů, dalšího příbuzného seriálu Baywatch: Nights a několika televizních filmů ještě není úplně… (více)