Knight Rider (TV seriál)

• slovenský

Knight Rider

Akční

USA, 1982, 84x46 min

David Hasselhoff, Edward Mulhare, Richard Basehart, Peter Parros, William Daniels, Patricia McPherson, David Hedison, Terry Kiser, Lana Clarkson, Ken Foree, P. J. Soles, Dennis Burkley, Katia Christine, Shari Shattuck, Brian Thompson, René Assa, Peter Paul, David Paul, Phil Coccioletti, Blair Underwood, Ken Swofford, Maria Conchita Alonso, Dona Speir, Bob Bralver, Don King, Kenneth Tigar, Wendy Kilbourne, Wendy Fulton, Judy Landers, Anne Lockhart, Keith Coogan, Eddie Firestone, Bruce Gray, Phyllis Davis, Kabir Bedi, Donald Gibb, James Whitmore Jr., Geena Davis, Keene Curtis, Ann Turkel, Brian Robbins, Anne Ramsey, Michael Horse, Stanley Kamel, John Vernon, George Petrie, Marshall R. Teague, Pamela Bach Hasselhoff, Anthony Peck, Zakes Mokae, Vince Edwards, Ron O'Neal, Joanna Pettet, Rosalind Cash, Chuck McCann, Scott Valentine, Michael Callan, Nana Visitor, Don Peake, Diane McBain, Jack Gill, Tina Louise, Robert Dryer, Ed Crick, Mark Venturini, Rebecca Holden, Bob Schott, Richard Young, Steve Sandor, Julie Gray, Mike Lane, George Cheung, Don Gordon, Red West, Marc Alaimo, John Ericson, Al Leong, Peter Brown, Albert Salmi, Paul Koslo, Suzanne Rogers, Mary Beth Evans, Judith Chapman, Michael Huddleston, James Luisi, William Utay, Leann Hunley, Nicholas Worth, Karen Kopins, Michael C. Gwynne, Kimberly Foster, Pamela Susan Shoop, Ethan Wayne, Harry Carey Jr., Roger Rose, William Lucking, William Knight, Myron Healey, Jon Cypher, Rick Avery, Ted Markland, Robert F. Lyons, J. Eddie Peck, Anthony James, Guy Stockwell, Mike Genovese, Evan C. Kim, Denny Miller, Tom Lester, Hurd Hatfield, Michael Fairman, Lance LeGault, Nick Savage, Jim Haynie, Sab Shimono, Cliff Osmond, Hank Worden, Pepe Serna, Casey Sander, Bernard White, Richard Herd, Roy Jenson, Peter Mark Richman, Gina Gallego, Paul Carafotes, Arnie Moore, Nicholas Pryor, Alan Oppenheimer, William Boyett, Bert Freed, Pat Buttram, Henry Darrow, Michael D. Roberts, George Murdock, Allyn Ann McLerie, Logan Ramsey, Joseph Ruskin, Paul Brinegar, Paul Lambert, John Quade, Ron Soble, Paul Frees, Charlie Picerni, Grainger Hines, Sammy Jackson, Alejandro Rey, Alan Fudge, Kathy Shower, Macon McCalman, Rebecca Perle, John Milford, Victor Campos, Tom Simcox, James T. Callahan, John Crawford, Lin McCarthy, Vince McKewin, Eve McVeagh, Robert Hogan, Sal Landi, David Wells, Elaine Giftos, Richard Coca, Fred Lerner, Robert Phillips, Wally Taylor, Eloy Casados, Roberta Haynes, Robert Symonds, Amzie Strickland, Denise Galik, Dennis A. Pratt, Paul Tuerpe, Nancy Lee Grahn, Kim Wilde (a.z.), Angel Tompkins, Dana De La Garza, Victor Millan, Richard X. Slattery, Don Galloway, Reginald T. Dorsey, Robert Sampson, Murray Westgate, Emily Banks, Faith Minton, Norbert Weisser, Michael Champion, Nick Dimitri, John Garwood, Bruce M. Fischer, Frank Ronzio, Leigh Lombardi, Catherine Hickland, Richard Gautier, Jean Bruce Scott, Janet Julian, Woody Brown, Taylor Lacher, Sharon Acker, Robert O'Reilly, Mindi Miller, Art Lund, Michael Rider, Daniel Faraldo, Gene LeBell, Lenore Kasdorf, Kip Niven, Floyd Levine, John Snyder, Robert Colbert, Tom Reese, Frank Pesce, Linden Chiles, Lynn Hamilton, Madison Mason, James Ingersoll, Robin Curtis, Toni Hudson, Tim O'Connor, Dick Durock, Charles Fleischer, Janet Carroll, Morgan Jones, Luis Contreras, Marcelo Tubert, Hugh Gillin, F. William Parker, Patch Mackenzie, Marland Proctor, Tom Sullivan, Peter MacLean, Allan Graf, Ji-Tu Cumbuka, Patrick St. Esprit, Earl Billings, Jo Ann Pflug, Ken Scott, Amelia Kinkade, Jim Nabors, Cec Verrell, Russ Mccubbin, Alex Henteloff, Tom Rosqui, Kathrine Baumann, Cliff Carnell, Michael Alldredge, Lynne Marta, Ramon Bieri, Hank Garrett, Rudy Ramos, Charles Walker, Joseph Hindy, Alma Beltran, Ivan E. Roth, Jeff Cooper, Miguel Fernandes, Penny Peyser, Gail Fisher, Henry G. Sanders, Arthur Batanides, Burton Gilliam, Cliff Emmich, Hank Brandt, Michael McManus, Curtis Taylor, Terri Treas, Andre Gower, Javier Grajeda, Robin Dearden, Kat Sawyer, John Hostetter, Antony Ponzini, Gary Hershberger, Alice Backes, Peter Cullen, Susan Kellermann, Zitto Kazann, Elyssa Davalos, Michael Fox, Curt Lowens, Than Wyenn, Ivan Naranjo, John Mahon, Reid Smith, Hank Rolike, Michael Masters, Phyllis Applegate, John Wesley, Gerald Gordon, Katherine Moffat, Shelley Berman, Brendon Boone, Santos Morales, Leslie Wing, Taaffe O'Connell
  • MM_Ramone

Toto ma nikdy nedokázalo osloviť. Ani koncom osemdesiatých rokov, keď som to videl prvý krát v rakúskej televízii. V tej dobe som bol ešte len žiakom druhého stupňa základnej školy. Vtedy mnoho ľudí v mojom okolí bolo z tohoto amerického, akčného seriálu nadšených. Ja nie. A teraz, z odstupom času, to vidím ešte kritickejšie. K.I.T.T. už ani z ďaleka nie je žiaden vymakaný bourák, stala sa z neho prestránutá, nevýkonná, gýčová herka s elektronickým hlasom homosexuála. Prakticky to isté platí aj predstavoteľovi hlavnej úlohy Davidovi Hasselhoffovi. **(28.10.2011)

"Er kommt, Knight Rider....Ein Auto, ein Computer, ein Mann....Knight Rider, ein Mann und sein Auto kämpfen gegen das Unrecht." Osmdesátková seriálová legenda. Oči jsem měl na ORF pokaždé přilepené i přestože jsem nerozuměl ani slovo. Svým nadčasovým designem mě ohromoval ukecanej černej skákací Pontiac, kterého řídil frajer v černé kožené bundě, "Majkl". Zdatně mým hrdinům sekundoval půvabný mechanik Bonnie. Jo, klukovské sny a vůbec láska, která nerezaví. I když dnes působí spíš úsměvně. P.S. Pamatuju si díl, kdy jeden obrněnec zdemoloval porouchaného KITTa. To byly potoky slz :-)(30.5.2009)

• ancientone

Čierne auto natupírovaného a neohrozeného "hezouna", rútiace sa sebavedomo púšťou v čase narúžovelého západu slnka. Pod tým až vtieravo zapamätateľná a jednoduchá basová linka, prikrášlená pekne idealizovaným prológom. Lacnučký hrdina, repliky akoby robené priamo pre hlúpych, vyjadrovanie hooriaceho auta pohybujúce sa v dvoch roinách - skvelý stroj a človek blb...zo seriálu sa dajú vyťahovať donekončna rôzne elementy, a hneď na to ho ešte citovať. Exemplárna ukážka prípadu, v ktorom sa všetka trápnosť a gýčovosť mení na druh nezabudnuteľného štýlu. a Pri zlátaninách tohoto druhu sa človek skôr zvláštne zamiluje, než dovracia.(29.9.2013)

• Fallen_One

Dřív jsem to jako malej žral, hlavně díky tomu auťáku. Hajzlhóf mi nikdy nepřipadal tak charakterní a vynalézavej jako MacGyver, který běžel snad současně s tímto seriálem, možná později, ale přesto si ty dvě hvězdy z čiré nostalgie zaslouží. Ale víc už fakt asi ne :-) I když na tehdejší dobu to asi bylo něco echt...(22.10.2008)

• Martyr

Zhliadnut tento skvost po rokoch je priam divacky zazitok. Michaela v Kittovi nahana dvojica obtlstlych zloduchov, z ktorych jeden cez bocne okienko vytiahne raketomet a vypali. Michaela to neodradi a spolocne s Kittom sa vydavaju stare americke auto prenasledovat v obrovskej rychlosti, avsak tu ani Kitt nepomoze. Z neznamych dovodov obtlstli zloduchovia opustaju stare americke auto a vydaju sa na utek ( po utoku) peso pricom po mole obaja narazaju do masinky, ktora ma na korbe sudy. To je sanca pre Michaela v jeho kozenkovej bunde a cervenej koseli a skracuje vzdialenost. Bohuzial vsak obtlstli zloduchovia naskok opat zvacsuju a opustaju molo na motorovom clne. Michael komunikuje s Kittom pomocou hodiniek ale v tomto pripade je aj Kitt bezmocny. Niekto mu narusil jeho vyhladavacie zariadenie a Michael zostava zaskoceny, ze Kitt nemoze cln zamerat. Michael - "Doteraz si vzdy vedel zamerat zazihovy motor". Skoda, ze si zloduchovia nenechali este jeden naboj do raketometu. Mozno by nemuselo vzniknut tak vela casti o Michaelovi a Kittovi. Nemozno tvrdit, ze ako dieta som ich pribeh nepozeraval. Naopak, bol som v nemom uzase. Avsak po vela vela rokoch si uvedomim, ze aj toto musel niekto natocit, Michael je David Hasselhof a Kitt v skutocnosti nevytiahne na 200 mil za hodinu. Uvedomenie si, ze aj tento serial bol natoceny pre dospelych ludi, ktori ho sledovali ma privadza k nazoru, ze pred vela vela rokmi boli ludia neuveritelne sprosti, ak dokazali pozerat taketo sracky! Samozrejme, ze Knight Rider nie je ani zdaleka jediny film pre tupy svet,nanestastie este stale sa tocia. Z pohladu dietata 80%, uz som vsak trochu vyrastol 15%(6.9.2007)

• - Keď Michael Knight sedí na mieste vodiča a má zapnutého "autopilota", šoféruje v skutočnosti vodič na sedadle spolujazdca. V týchto scénach sa totiž používalo auto s pravostranným riadením. (m.a.t.o.)

• - David Hasselhoff a William Daniels (v origináli nadaboval KITTa) sa po prvýkrát stretli na vianočnom večierku až šesť mesiacov po začatí natáčania. Dovtedy Hasselhoff počul iba Danielsov hlas. (m.a.t.o.)

• - KITT (Knight Industries Two Thousand) byl upravený Pontiac Firebird Trans Am. (Foxhound#1)