Knight Rider (TV seriál)

• slovenský

Knight Rider

Akční

USA, 1982, 84x46 min

David Hasselhoff, Edward Mulhare, Richard Basehart, Peter Parros, William Daniels, Patricia McPherson, David Hedison, Terry Kiser, Lana Clarkson, Ken Foree, P. J. Soles, Dennis Burkley, Katia Christine, Shari Shattuck, Brian Thompson, René Assa, Peter Paul, David Paul, Phil Coccioletti, Blair Underwood, Ken Swofford, Maria Conchita Alonso, Dona Speir, Bob Bralver, Don King, Kenneth Tigar, Wendy Kilbourne, Wendy Fulton, Judy Landers, Anne Lockhart, Keith Coogan, Eddie Firestone, Bruce Gray, Phyllis Davis, Kabir Bedi, Donald Gibb, James Whitmore Jr., Geena Davis, Keene Curtis, Ann Turkel, Brian Robbins, Anne Ramsey, Michael Horse, Stanley Kamel, John Vernon, George Petrie, Marshall R. Teague, Pamela Bach Hasselhoff, Anthony Peck, Zakes Mokae, Vince Edwards, Ron O'Neal, Joanna Pettet, Rosalind Cash, Chuck McCann, Scott Valentine, Michael Callan, Nana Visitor, Don Peake, Diane McBain, Jack Gill, Tina Louise, Robert Dryer, Ed Crick, Mark Venturini, Rebecca Holden, Bob Schott, Richard Young, Steve Sandor, Julie Gray, Mike Lane, George Cheung, Don Gordon, Red West, Marc Alaimo, John Ericson, Al Leong, Peter Brown, Albert Salmi, Paul Koslo, Suzanne Rogers, Mary Beth Evans, Judith Chapman, Michael Huddleston, James Luisi, William Utay, Leann Hunley, Nicholas Worth, Karen Kopins, Michael C. Gwynne, Kimberly Foster, Pamela Susan Shoop, Ethan Wayne, Harry Carey Jr., Roger Rose, William Lucking, William Knight, Myron Healey, Jon Cypher, Rick Avery, Ted Markland, Robert F. Lyons, J. Eddie Peck, Anthony James, Guy Stockwell, Mike Genovese, Evan C. Kim, Denny Miller, Tom Lester, Hurd Hatfield, Michael Fairman, Lance LeGault, Nick Savage, Jim Haynie, Sab Shimono, Cliff Osmond, Hank Worden, Pepe Serna, Casey Sander, Bernard White, Richard Herd, Roy Jenson, Peter Mark Richman, Gina Gallego, Paul Carafotes, Arnie Moore, Nicholas Pryor, Alan Oppenheimer, William Boyett, Bert Freed, Pat Buttram, Henry Darrow, Michael D. Roberts, George Murdock, Allyn Ann McLerie, Logan Ramsey, Joseph Ruskin, Paul Brinegar, Paul Lambert, John Quade, Ron Soble, Paul Frees, Charlie Picerni, Grainger Hines, Sammy Jackson, Alejandro Rey, Alan Fudge, Kathy Shower, Macon McCalman, Rebecca Perle, John Milford, Victor Campos, Tom Simcox, James T. Callahan, John Crawford, Lin McCarthy, Vince McKewin, Eve McVeagh, Robert Hogan, Sal Landi, David Wells, Elaine Giftos, Richard Coca, Fred Lerner, Robert Phillips, Wally Taylor, Eloy Casados, Roberta Haynes, Robert Symonds, Amzie Strickland, Denise Galik, Dennis A. Pratt, Paul Tuerpe, Nancy Lee Grahn, Kim Wilde (a.z.), Angel Tompkins, Dana De La Garza, Victor Millan, Richard X. Slattery, Don Galloway, Reginald T. Dorsey, Robert Sampson, Murray Westgate, Emily Banks, Faith Minton, Norbert Weisser, Michael Champion, Nick Dimitri, John Garwood, Bruce M. Fischer, Frank Ronzio, Leigh Lombardi, Catherine Hickland, Richard Gautier, Jean Bruce Scott, Janet Julian, Woody Brown, Taylor Lacher, Sharon Acker, Robert O'Reilly, Mindi Miller, Art Lund, Michael Rider, Daniel Faraldo, Gene LeBell, Lenore Kasdorf, Kip Niven, Floyd Levine, John Snyder, Robert Colbert, Tom Reese, Frank Pesce, Linden Chiles, Lynn Hamilton, Madison Mason, James Ingersoll, Robin Curtis, Toni Hudson, Tim O'Connor, Dick Durock, Charles Fleischer, Janet Carroll, Morgan Jones, Luis Contreras, Marcelo Tubert, Hugh Gillin, F. William Parker, Patch Mackenzie, Marland Proctor, Tom Sullivan, Peter MacLean, Allan Graf, Ji-Tu Cumbuka, Patrick St. Esprit, Earl Billings, Jo Ann Pflug, Ken Scott, Amelia Kinkade, Jim Nabors, Cec Verrell, Russ Mccubbin, Alex Henteloff, Tom Rosqui, Kathrine Baumann, Cliff Carnell, Michael Alldredge, Lynne Marta, Ramon Bieri, Hank Garrett, Rudy Ramos, Charles Walker, Joseph Hindy, Alma Beltran, Ivan E. Roth, Jeff Cooper, Miguel Fernandes, Penny Peyser, Gail Fisher, Henry G. Sanders, Arthur Batanides, Burton Gilliam, Cliff Emmich, Hank Brandt, Michael McManus, Curtis Taylor, Terri Treas, Andre Gower, Javier Grajeda, Robin Dearden, Kat Sawyer, John Hostetter, Antony Ponzini, Gary Hershberger, Alice Backes, Peter Cullen, Susan Kellermann, Zitto Kazann, Elyssa Davalos, Michael Fox, Curt Lowens, Than Wyenn, Ivan Naranjo, John Mahon, Reid Smith, Hank Rolike, Michael Masters, Phyllis Applegate, John Wesley, Gerald Gordon, Katherine Moffat, Shelley Berman, Brendon Boone, Santos Morales, Leslie Wing, Taaffe O'Connell, Todd Martin, Alice Nunn, Jordan Clarke, Jonathan Goldsmith, Dana Gladstone, Carlos Palomino

,,Keď ho miluješ, nie je čo riešiť." K.I.T.T. a Michael Knight vytvorili nezabudnuteľnú skvelú dvojku, v ktorej dokonale funguje vzájomná spolupráca chytrého vodiča a superpočítača. Proste jedna z mojich najväčších srdcoviek. Knight Rider je seriál, ktorý sa dá pozerať aj dnes a zabaví lepšie, než iné súčasné seriály. Kde sú tie časy :( /85%/(7.7.2011)

• Dever

Soundtrack Stu Phillips : 1. Main Title ,2. Las Vegas Country Rock/Safe/Busted Play ,3. Michael Saved/Keep Fighting ,4. Not Bad/He Dies ,5. Test Drive ,6. Automobile Heaven/Piece of Cake/Dreamin'/Auto Cruise ,7. Evil Tanya ,8. They're Off ,9. A Little Speak ,10. Kitt to the Rescue ,11. Escape From Jail ,12. It's Back ,13. The Shootout ,14. Hi Yo Kitt ,15. Through a Truck/Airport Chase ,16. Tanya Gets Hers/Warm/Knight ,17. Act Breaks ,18. Only M.K./Love You Too/Car Pick-Up ,19. They'll Never Believe/To the Pipes ,20. Bull/More Bull ,21. Fight in the Woods ,22. Kitt from Outer Space ,23. Long Walk ,24. Fran Kidnapped/Fran Rescued/Good Guys Win ,25. Knocked Out Guard/The Monster ,26. Bonnie Kidnapped ,27. Tony's Time ,28. Showdown ,29. Karr Dies ,30. Mad Love/Mikki Abducted ,31. Mikki's Escape ,32. Gun Case/Suitcase/Assassin Flees ,33. The Purse ,34. Activity ,35. Kitt vs. Horse ,36. Mission Begins ,37. Frantic/Kitt's Magic ,38. Go/Convoy ,39. Caught(7.5.2011)

„Zázračný voz, patriaci mužovi, ktorý neexistuje. Chrániaci obyčajných ľudí pred zločincami, ktorí veria, že sú viac, než zákon.“ Nostalgický (kvázi?) fenomén amerického seriálu Knight Ride“ o bizarne hovoriacom a geniálnom aute, ťažko pochopí divák, ktorý nevyrastal v časoch, kedy k nám, po páde komunizmu a s príchodou televízií Nova a Markíza začali prúdiť seriálové pecky a pseudo pecky Baywatch, A-Tím, Krok za krokom, Alf, MacGyver alebo Odpadlík (či, pre tých najdrsnejších, Denníky červených črievičiek). "Kit Rider", ako sme mu vtedy hovorili, si dodnes drží svojráznu atmosféru/poetiku/look rozkošných 80. rokov (účesy! Oblečenie! Kulisy!). K tomu namakané, ligotavé, čierne a skáčuce (!) vozidlo, primitívne zápletky, hlúpe akčné scény a fascinujúci David Hasselhoff.(9.2.2007)

• Mortemiss

Tak si to zhrneme. Jeden týpek dostane novej ksycht, se kterým dokáže ulovit kdejakou děvu a při svém zmáhavém úkolu si ztihne ještě, jak to napsat co nejefektivněji....vrznout....jeho jméno je Micheal- Michael Knight (dost drsný na chlapa v kožených kahotech, ale nu což). Tento muž se stává hlavním hrdinou, který chytá velmi nebezpečné zločince se svým parťákem K.I.T.A.N.E.M. Někdy se mu podaří je dopadnout, jindy se stane nehoda a upadne mu kus obličeji, někdy omylem vybuche továrna a v ní bude jeho vyvolená, občas zajde do Modré ustřice na koktejl a sem tam nějaké to povyražení. Jeho cesta je však velmi nebezpečná, na každém rohu stojí lidé, kteří ho chtějí zabít a nebo mu chtěji čornout jeho stylové fáro. Co dodat, tento séroš ve mně nevyvolal nikterak vlnu milostných pocitů, nýbrž opovržení vůči Davidu Hasselhoffovi. ;)(13.3.2012)

• packa

Jděte někam s nostalgií, vždyť je to příšerná sračka! Bez mučení ale přiznávám, že v osmdesátých letech jsem koukal na ÖRF každej den, aby mi ani jeden díl neuniknul. Němčině jsem vůbec nerozuměl, to mi ale absolutně nevadilo a Majkla Najta jsem zbožňoval. Co já jsem se namačkal neviditelného Turbo Bost, když jsem skákal v křesle :-)(16.11.2008)

• - Pro natáčení bylo použito celkem 23 vozů, z nichž byl pouze jeden zničen během natáčení. Ze zbylých 22 vozů bylo sedmnáct sešrotováno po skončení natáčení, a tak se zachovalo pouze pět vozů. (Foxhound#1)

• - Meno Williama Danielsa sa nikdy neobjavilo v úvodných ani záverečných titulkoch. (m.a.t.o.)

• - Jméno Knightova partnera "RC3" vzniklo zkrácením z Reginald Cornelius III. (cheyene)