Jump Street 21 (TV seriál)

21 Jump Street

Krimi / Drama

USA, 1987 - 1991, 79 h 3 min (Minutáž: 102x45–48 min)

Holly Robinson Peete, Steven Williams, Peter DeLuise, Dustin Nguyen, Sal Jenco, Johnny Depp, Michael DeLuise, Richard Grieco, Ne-Yo, Frederic Forrest, Perrey Reeves, Grant Heslov, Leslie Bega, Steve Antin, Sarah Buxton, Lela Rochon, Charlie Stratton, Kelly Hu, Liz Sagal, Kristoffer Tabori, Charles Cyphers, Suleka Mathew, Leon Russom, Yvette Nipar, Karin Konoval, Claudio Masciulli, Renée Jones, Christine Willes, Wallace Langham, Markus Redmond, Patrick Breen, Joshua John Miller, Michael Cerveris, Christine Elise, Forry Smith, Brad Pitt, Blair Underwood, Shannon Tweed, Andrew Lauer, Mike Gomez, Joseph Campanella, Louis Ferreira, James Stephens, Vince Vaughn, Robin Mossley, Merrilyn Gann, David DeLuise, James Calvert, Sam Anderson, Robert Picardo, David Cubitt, Patrick Labyorteaux, Roger R. Cross, Kareem Abdul-Jabbar, Gary Hetherington, Olivia Barash, Don Keith Opper, Jane Sibbett, Meredith Scott Lynn, Shannen Doherty, Andrew Koenig, Gregory Itzin, Ben Bass, David Sherrill, Brandon Douglas, John Pyper-Ferguson, Traci Lind, Tom Wright, Luke Edwards, Martin Cummins, Ken Olandt, Doug McKeon, Sam Vincent, Sonny Surowiec, Kent McCord, Randy Brooks, Peter Stebbings, Tim Thomerson, Tom McBeath, Gary Carlos Cervantes, Leah Ayres, Marc Alaimo, Castulo Guerra, Sarah Trigger, Jason Lively, Cheryl Pollak, Ken Abraham, Jill Carroll, Jed Rees, Bobbie Eakes, Roark Critchlow, Michael Rogers, James Kidnie, Alexandra Powers, Joseph Kell, Scott Schwartz, Anthony Starke, Tom Bresnahan, David Lovgren, Duncan Fraser, Al White, Josh Coxx, Ocean Hellman, Dan Gauthier, J.A. Preston, Christian Hoff, John Novak, Wendy Wells-Gunkel, Bradley Gregg, Deborah Goodrich, Calvin Levels, Michael Fairman, Martin Luther King, J.W. Fails, Tasia Valenza, Angelo Tiffe, Brent Jennings, Bruce A. Young, Jonathan David Crombie, Christian Clemenson, Barbara Tarbuck, Mitchell Anderson, Jennifer Copping, David Barry Gray, Donovan Leitch Jr., Spencer Garrett, Tim Streeter, Geoffrey Thorne, Jerry Wasserman, Kevin McNulty, Michael Ensign, Larry Cedar, Michael Benyaer, Arthur Malet, Kristin Dattilo, Paula Shaw, Margaret Langrick, Stacy Edwards, Ping Wu, Ray Parker Jr., Francis X. McCarthy, Allan Miller, Tom Heaton, Jessica Anne Bogart, Robert Lipton, Wesley Jonathan, Christopher Titus, Chilton Crane, Liane Curtis, Lezlie Deane, Don Thompson, D. Neil Mark, Tom Virtue, Michael Harris, Janet Hubert, Stephen E. Miller, Brent Stait, Vincent Gale, Kim Kondrashoff, Paul Jarrett, Richard Coca, Art Frankel, Steve Marshall, Zoe Trilling, Bruce French, Paul Linke, Leslie Carlson, Reginald T. Dorsey, Duane Davis, Judy Prescott, Heather Fairfield, Debra Stipe, Robert Sampson, Lynne Moody, Don MacKay, Bradford English, Ted Cole, Dolores Drake, Michael Champion, Beverley Elliott, Gabe Khouth, Mig Macario, Bill Dow, Noah Beggs, Gerry Rousseau, Jennifer-Juniper Angeli, John Innes, Sean Campbell, Brenda Crichlow, Scott Wilkinson, Elaine Wilkes, Babs Chula, Lorena Gale, Charles Boswell, Tom O'Brien, Sheila Moore, Bernie Coulson, J.J. Makaro, Joseph David Whipp, Charles Andrew Payne, Maria Serrao, Johannah Newmarch, Tasha Simms, Codie Lucas Wilbee, Lenore Kasdorf, Terence Kelly, John Banovich, Caroline Barclay, Claude Earl Jones, Margot Rose, Gretchen Palmer, Ricky Paull Goldin, Janet Carroll, John Short, John DeMita, Peter Fox, Billy Jayne, Rosie Perez, Marcia Rodd, Robert Romanus, Brian Finn, Alvin Sanders, Zachary Ansley, Malcolm Stewart, Deryl Hayes, Scott Bellis, Johnny Cuthbert, Richard Holden, Andrew Johnston, Lalainia Lindbjerg, Michael Puttonen, Gabriel Jarret, Terry David Mulligan, Lillian Lehman, Fred Henderson, Tom O'Rourke, Matthew Walker, Carmine Caridi, Frank Charles Turner, Gretchen Corbett, Todd Eric Andrews, Patrick Cronin, Camille Cooper, Dirk Blocker, Michelle Joyner, Andy Romano, Danny Wattley, Marie Stillin, Daniel Beer, Richard Leacock, Michael Tiernan, Maia Brewton, Andrew Kavadas, Gary Jones, Mike Pniewski, Rebecca Toolan, Bart Braverman, Lisa Fuller, Pat Bermel, Moira Walley-Beckett, Jeremy Roberts, Gary Hershberger, James Sutorius, John D'Aquino, Deborah Lacey, H. Richard Greene, Michael Bendetti, Neill Barry, Geoffrey Blake, Alex Bruhanski, Keone Young, Fay Hauser, Linda Darlow, Krista Errickson, Barney Martin, Ray Abruzzo, Kerry Remsen, Savannah Smith Boucher, Michael Laskin, Spencer Rochfort, Pat Barlow, John J. York, Thomas Ryan, Richard McKenzie, James Staley, Susan Ursitti, Paul Batten, Jan D'Arcy, Jeremy Applegate, Gary Bayer, James Purcell, Tim Henry, John Lavachielli, Jason Oliver, Greg Kean, Andrew Bloch, Jon Pennell, Cheryl Anderson, Ken Olfson, Phillip R. Allen, Jennifer Milmore, Ray Walston, Dana Still, Brigitta Dau, Candus Churchill, Peter Hanlon, Andrew Benne, David Stuart, Rick Aiello, Ivory Ocean, Rainbow Harvest, Dwight McFee, Christopher Maleki, Jamie Bozian, Brent Hinkley, Arthur Taxier, Ivan Kane, Mary Gregory, Hal Havins, Blu Mankuma, Robert Miranda, Dale Wilson, Mark Lowenthal, Josh Brolin, Garry Chalk, Norman Alden, Carey Scott, Troy Byer, Jackson Davies, Ken Tremblett, Panchito Gómez, David Kagen, Michael Joiner, Tom Shell, Sherilyn Fenn, Courtney Gains, Don S. Davis, Ned Bellamy, Christopher Heyerdahl, Kurtwood Smith, David Raynr, David Paymer, Jason Priestley, William B. Davis, Robert Hooks, Stephen Young, Pauly Shore, Gordon Currie, Ian Tracey, Michael Horton, Christianne Hirt, Michael MacRae, Ned Vaughn, Dean Hamilton, Roman Podhora, Garwin Sanford, Tony Todd, Doug Abrahams, Lochlyn Munro, Mindy Cohn, Jay Brazeau, Tom Braidwood, Christina Applegate, Art Hindle, Peter Berg, Dann Florek, Noah Blake, Sam McMurray, Max Perlich, Adam Biesk, Anthony Mockus Sr., Dorothy Fielding, Leo Rossi, Tim Russ, Jaime Gomez, Gloria Reuben, Peri Gilpin, Jenn Griffin, Meredith Bain Woodward, Jim Ishida

U toho to seriálu jsem trávila každé odpoledne, když jsem navštěvovala základní školu. Taška letěla do kouta a já k televizi. Dobrý nápad. Mladí policisté byli vybrání, aby v převlečení za studenty, řešili kriminální případy mladých lidí (studentů). V té době jsem ještě neměla tušení, že z herce Johnnyho Deppa bude jednou taková megastar.(4.12.2008)

Jump street 21 jsem měl napsané na každém penále, na každém sešitě i na lavici! Jeho jednotlivé díly zabíraly mnoho videokazet a celá pětice hlavních aktérů byla "mými vzory"! Humor, čest, teenagerovský život a mnoho etických otázek! Jump streeat 21bylo nejen debutem mladého Deppa, ale i velmi kvalitním seriálem, který byl mým prvopočátkem filmového fandy!:)(24.4.2009)

Už už jsem chtěl po letech snížit hodnocení, ale když právě sleduji první díl druhé sézóny a Depp řídí auto v ženškých šatech, vztekle žvýká žvýkačku s "They don ´t pay me enough for this...." tak to prostě nejde. Tenhle seriál si na nic nehraje, občas se vytasí s odporně poučným závěrem, ale takové ty 80´s byly. Případy jsou pestré, vyšetřování i zatýkání mnohdy vtipné a Holly Robinson Peete vypadá mnohem lépe, než třeba Halle Berry. Cannell má na svědomí mnoho otřesných seriálů, Jump Street patří k tomu lepšímu. Jsem zvědav v jaké formě se vrátí do 21. století, nebo jestli z toho nakonec sejde.(7.9.2009)

Stejně jako většina zdejších uživatelů, oceňuji především neotřelý nápad s vyšetřováním případů ve školách a pouličních komunitách. Přidejte si k tomu "neopakovatelný look" 80. let a sympatické hlavní představitele v čele se zřejmě nejoblíbenějším hercem současnosti Johnny Deppem a pozdějším "béčkovým" králem Richardem Grieco a máte vskutku povedený krimi seriál.(8.2.2010)

Amerika, 80. léta, kdyby mě to nebavilo kvůli svému oblíbenému herci, tak na to můžu koukat, jak se lidé oblíkali a prostě takový oddych od novodobých seriálu... a vůbec nejsem při hodnocení tohoto seriálu neobjektivní, jak mi bylo oznámeno, tady se jen každý každého bojí + sledují Ulici :D tak pak se nemůžem bavit natož polemizovat...(17.11.2009)

• - Původně se seriál jmenoval Jump Street Chapel a hlavní roli v něm hrál mladý herec Jeff Yagher, ale protože tvůrce seriálu Patrick Hasburg viděl, že se Yagher na roli nehodí, po několika týdnech bylo natáčení zastaveno. (Rosalinda)

• - Johnny Depp roli Toma Hansona nejprve odmítl, a tak do ni byl obsazen Jeff Yagher. Ten ale z natáčení po třech týdnech odstoupil. Na druhou nabídku již Depp kývl, avšak vymínil si podmínku, že seriál nebude kopírovat standardní seriály o policistech. (Fenk)

• - Ač to byla první velká role Johnnyho Deppa, po nějaké době ho role policajta začala štvát, a tak dělal všechno pro to, aby ho producenti vyhodili. Dával si třeba při natáčení do pusy kus vaty, aby nemohl mluvit. Nebylo mu to však nic platné. (HappySmile)