Knight Rider

USA, (1982–1986), 68 h 21 min (Minutáž: 45–91 min)

Tvůrci:

Glen A. Larson

David Hasselhoff, Edward Mulhare, William Daniels, Patricia McPherson, Peter Parros, Rebecca Holden, Phyllis Davis, Lance LeGault, Pamela Susan Shoop (více)

Série(4) / Epizody(84)

Michael Long je bývalý policista, který během své práce málem přišel o život. Z nepříjemné situace se nakonec díky pomoci neznámého muže dostane. Do nového života vstupuje s novou tváří i identitou, pod jménem Michael Knight. Od mecenáše Wiltona Knighta dostává zároveň špičkové vybavení, aby dále mohl bojovat proti zločinu. A mezi vší tou skvělou technikou je i sporťák K.I.T.T., který dokáže neuvěřitelné věci a dokonce i mluví. Z Michaela se stává neohrožený bojovník, který za volantem inteligentního auta brázdí silnice a mstí bezpráví. (oficiální text distributora)

cure

David Hasselhoff už u mňa navždy zostane spojený so seriálom o skákajúcom a hovoriacom aute K.I.T.T.. Nehodnotím len kvalitu (ktorá, napriek tomu nie je až taká zlá), ale najmä účel za akým to bolo natočené a formu aká bola zvolená. Z tohoto pohľadu seriál zabodoval u mňa na 75%. pekný komentár pridal nzTomParys........................tak už musím .......................................... "Volga, volga pajdi ku mne". ()

Dimo

Nesmazatelná součást dětství a jedna z nejcharismitštějších seriálových znělek, která kdy v televizi zazněla. ()

bolf!k

Na to nedám dopustit. Co už, že je to i pro mě dnes, v delších jak 10ti minutových dávkách, nekoukatelné. 70% ()

AxelWers

Ešte v časoch hlbokého komunizmu to bolo povinné pozeranie na ORF aby sme na druhý deň mali v škole o čom kecať. ()

Anayka

Myslím, že každý má nějaký seriál, který určitým způsobem poznamenal jeho dětství. Odvažuju se tvrdit, že to bylo tohle autíčko, co ve mně probudilo pozdější vášeň pro sci-fi :) ()

Mandalorian

Nostagie ? Jasně. Ale především: Na svoji dobu nadčasová věc. A že přehrávala ? ? A co ? To ke sci-fi celkem často patří. ()

Drakenovec

Když jsem byl malý, tak jsem si vždycky přál mít takové auto doma. Ovšem seriál jako takový je bohužel pouze průměrný. Ne, že bych neměl rád Davida Hasselhoffa, ale spíš se mě nelíbilo, že to bylo pořád dokola - Micheal Knight v nějakém díle nahání nějakého kriminálníka a k tomu ještě zachrání nějakou slečnu a poté se do ní ještě zamiluje. Když se podíváte na víc dílů, tak už vám to potom připadá takové moc stereotypní. ()

HawkeyP

Kdysi jsem to hltal z černobílé obrazovky a německy rozuměl jen "Ano", "ne" a "děkuji". Bohužel, tenhle seriál proti zubu času neobstojí. Tři hvězdičky jsou hlavně kvůli vzpomínkám :-) ()

Sugeno

Možná se budu opakovat, ale napsat jsem to musel - ty hvězdičky jsou v podstatě jen z nostalgie. Jako kluk jsem to auto prostě moooc miloval! ()

LordMysti

Jako malej capart jsem u každého nového dílu vysílaného na zrnícím ORF nemohl chybět :). Komu by vadilo že jsem tomu nerozuměl, ale ve své době to byl super nápad, charismatický hrdina, pravidelná dávka akce a automobilových honiček a k tomu všemu jedno super ukecaný auto později i s "křidýlky" :). ()

Zevon

Jedna hvězda za to, že Hasselhoff ve filmu tehdy ještě nechlastal (tolik), druhá za to, že celý ansámbl, co se vystřídal během natáčení, si zřejmě vzal za své udolat nás všecky hromadou plev, což by jinak vystačilo na jeden celovečerní film a že se jim to celkem podařilo. Uplácat hrad z hoven je fuška! (Stejně by mne zajímalo, jestli mělo to auto uvnitř i Toi Toi). ()

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne