Šílenci z Manhattanu (TV seriál)

• Česko

Mad Men

Mad Men

USA, 2007 - 2015, 74 h 22 min (Minutáž: 92x45 min)

Jon Hamm, Elisabeth Moss, Vincent Kartheiser, Christina Hendricks, John Slattery, January Jones, Rosemarie DeWitt, Paul Schulze, Julie McNiven, Kiernan Shipka, Peyton List, Audrey Wasilewski, Patrick Fischler, Andy Umberger, Rebecca Creskoff, Brian Klugman, Darby Stanchfield, Maggie Siff, Katherine Boecher, Kristoffer Polaha, Anne Dudek, Nathan Anderson, Kristen Schaal, Randy Oglesby, Melinda Page Hamilton, Kevin Rahm, Charles Shaughnessy, Brian Krause, Emilio Roso, Seamus Dever, John Walcutt, Jeffrey Nordling, Mark Moses, Amy Landecker, Laura Ramsey, Aloma Wright, Embeth Davidtz, Carla Gallo, Abigail Spencer, Elizabeth Rice, Adam Kaufman, Sam Page, Ryan McPartlin, David Bowe, Blake Bashoff, Sarah Drew, Tess Parker, Melinda McGraw, Jared Harris, Kate Connor, Marshall Allman, Alison Brie, Crista Flanagan, Jamie Elman, Colin Hanks, Robert Morse, Anna Camp, Gareth Williams, Kate Norby, Talia Balsam, Miles Fisher, Amy Sloan, Cameron Goodman, Ryan Cartwright, Jay Paulson, Rich Sommer, Gabriel Mann, Aaron Staton, John Aniston, Denise Crosby, Jud Tylor, Caity Lotz, Nat Faxon, Ian Bohen, Gerald Downey, Jade Ramsey, Joel Murray, Sewell Whitney, Alexis Bledel, Kate McNeil, Amy Motta, Zosia Mamet, John Patrick Jordan, David Warshofsky, James DuMont, Jamie Thomas King, Jared Gilmore, Peter Jason, La Monde Byrd, Nina Rausch, Sadie Alexandru, Nora Zehetner, Megan Duffy, Mark Metcalf, Johanna Roxanne, Randee Heller, Rachel Oliva, Jennifer Siebel Newsom, Chris McGarry, Hrach Titizian, Pamela Roylance, Teddy Sears, Bryan Batt, Larisa Oleynik, Sab Shimono, Parker Young, Amy Scott, John Aylward, Barbara Tarbuck, David Crane, Alastair Duncan, Derek Ray, Jenni Cardone, Jakob Salvati, Cassandra Jean, James Pomichter, Josh McDermitt, Rachel Roberts, Casey Sander, Mitchell Fink, Kimberly Levin, Erin Sanders, Trisha LaFache, Joseph Culp, William Morgan Sheppard, Brandi Burkhardt, Spencer Garrett, Hayley McFarland, Nicole Hayden, Daniel Vincent Gordh, Kelsey Sanders, Susan Krebs, Timothy Brennen, Eric Ladin, Megan Albertus, Jenny Wade, Robert Baker, David James Elliott, Marguerite Moreau, Ted McGinley, Kristen Miller, Susan May Pratt, Cara Buono, Sarah Aldrich, Jayne Taini, Liam Aiken, Keith Allan, Matt Riedy, Mark Famiglietti, Mark Doerr, Brooke Newton, Danielle Panabaker, Murray Gershenz, Meg Cionni, Anna Wood, Cathy Ladman, S.E. Perry, Tim DeZarn, Dennis Haskins, Christopher Allport, Allan Miller, James Keane, Vanessa Ross, Laura Regan, Pamela Dunlap, Dan Warner, Teyonah Parris, Faith Prince, Akie Kotabe, Kathryn Taylor, Rick Zieff, Evan Arnold, Jack Kehler, Doug Simpson, Henry Dittman, Peter Mackenzie, Jan Hoag, Bess Rous, Kenneth Meseroll, Roberto Bonanni, Nikita Ramsey, Aimee Deshayes, Mike Peebler, Bruce French, Mark Hutter, John Cullum, Mason Vale Cotton, Patrick Cavanaugh, Michael Gaston, Sunny Mabrey, Laurie Johnson, Matt Long, Erin Cummings, Charlie Hofheimer, Ben Feldman, Trevor Einhorn, Harry Hamlin, Ava Acres, Kevin Cooney, Bradford English, Jill E. Alexander, Adria Tennor, JD Cullum, Jonathan Runyon, Lou Richards, Jim Abele, David Carbonara, Dey Young, Ryan Cutrona, Matthew Corbett Davis, Philippe Bergeron, John Getz, Alexandra Paul, Sarah Wright, Darian Weiss, Adam Godley, Philippe Brenninkmeyer, Justine Eyre, Alan Blumenfeld, Rudolf Martin, Kater Gordon, James Immekus, Chelcie Ross, Aaron Stanford, David Selby, Yeardley Smith, Ned Vaughn, Joanne Baron, Mary Page Keller, Marguerite Insolia, Kevin Scott Allen, Jessica Paré, Will Janowitz, Danny Strong, Brent Huff, Naturi Naughton, Rob Nagle, Ray Wise, Tommy Dewey, Dale Waddington, John Ales, Lawrence Pressman, Kim Poirier, Christine Estabrook, Jeff Clarke, Steven Lee Allen, Ken Barnett, Mari Weiss, Alyson Reed, Mädchen Amick, Amanda Bauer, Cherilyn Wilson, Eve Gordon, Bess Armstrong, Lisa K. Wyatt, Julia Ormond, Ronald Guttman, Richard Fancy, Nicholas Guest, Gary Basaraba, Timothy Carhart, Michael Chieffo, Emily Baldoni, Stephanie Gillis, Al Jean, Linda Cardellini, James Wolk, Tyler Francavilla, Brian Markinson, David Starzyk, Kalani Queypo, Loanne Bishop, Rob Brownstein, Kerris Dorsey, Brett DelBuono, Jesse James, Steve West, Wendy Benson-Landes, Kip Pardue, Collette Wolfe, Katie Walder, Martin Dew, Joanna Going, Marley Shelton, Jareb Dauplaise, Lennon Parham, William Mapother, Courtney Taylor Burness, Alexa Nikolas, Kathryn Newton, Sammi Hanratty, Paul Rae, Jim Holmes, Richard Bekins, Neve Campbell, Sola Bamis, Jessy Schram, Dan Byrd, Rachel DiPillo, Ricardo Chacon, Juliette Angelo, Jim Metzler, Aynsley Bubbico, Michelle Lombardo, Eddie Driscoll, Kellie Martin, Elijah Nelson, Elizabeth Reaser, Paul Johansson, Devon Gummersall, Rainey Qualley, Stevie Nelson, Sam Buchanan, Jaynee Silvers, Mimi Rogers, Erica Piccininni, Kim Bubbs, Bruce Greenwood, Hannah Leigh, Madison McLaughlin, William R. Moses, Nikki Deloach, Anthony Starke, Heather Schlitt, Sarah Jane Morris, Mackenzie Astin, Jama Williamson, Eric Nenninger, Eva Bella, Chris Ellis, Meagen Fay, Carter Jenkins, Larry Cedar, Max Gail, David Denman, Currie Graham, Fiona Gubelmann, Spencer Treat Clark, Anna Osceola, Helen Slater, Jay R. Ferguson, Ross Marquand, Evan Gamble, Alexa Alemanni, Marten Holden Weiner, Michael Gladis, Stephen Jordan, Allison Fleming, Alexis Stier, Megan Stier, Christopher Stanley, Tony Pasqualini, Myra Turley, Brandon Killham, Morgan Rusler, Raymond Geiger, Brynn Horrocks, Aaron Hill, Idara Victor, Christy Williams, Craig Anton, Kit Williamson, Davenia McFadden, Luke Baybak, Evan Lorene, Channing Chase, Andres Faucher, Jeff Grace, Charlie DePew, Nina Franoszek, Peter Breitmayer, Malana Lea, Dwight D. Eisenhower (a.z.), Richard Nixon (a.z.), John F. Kennedy (a.z.), Lyndon B. Johnson (a.z.), Collin Wilcox Paxton (a.z.), Jacqueline Kennedy (a.z.), Kathleen Widdoes (a.z.), Leonard Kelly-Young, Remy Auberjonois, Kandis Fay, Kevin Christy, Rich Hutchman, Zac Goodspeed, James Martin Kelly, Barry Livingston, Stephen Mendel, Megan Ferguson, Courtney Bell, Vincent De Paul, Wes Robinson, Hal Landon Jr., Alison Martin, Carol Locatell, Oliver Muirhead, Michael Dempsey, Brett Gelman, Ron Perkins, Scott MacArthur, Rodney J. Hobbs, Jeffrey Vincent Parise, Evan Londo, Ryder Londo, Cathy Lind Hayes, Matthew Glave, Matt Bushell, Jay Burns, Dan Desmond, Jennifer Hasty, Norma Maldonado, Mark Kelly, Troy Ruptash, Donielle Artese, Steve Stapenhorst, Matt McKenzie, Edin Gali, Aaron Hart, Joel Lambert, Annie Little, Orestes Arcuni, Jim Hoffmaster, Darren Pettie, Susan Leslie, Abby Miller, Kelly Frazier, Beth Hall, Alexandra Ella, Patricia Bethune, Deborah Lacey, John O'Brien, John Hartmann, Robin Pearson Rose, John Sloman, David Hunt, Tom Beyer, Stephanie Drake, Hudson Thames, Cameron Protzman, Deborah Geffner, Allan Havey, Rachel Cannon, H. Richard Greene, Greg Cromer, Aria Lyric Leabu, Ann Ryerson, Roger Rignack

Seriál vás provede šedesátými lety z pohledu vyšší konzervativní vrstvy, což není úplně nejtradičnější. Postavy se realisticky vyvíjejí a dostanou se vám pod kůži natolik, že vás začnou bavit i ty jejich každodenní starosti. V polovině šesté série ale musím konstatovat, že z Dona se pomalu ale jistě nestal ani tak antihrdina jako čím dál nepochopitelněji sobecký pokrytec, což je buď hodně odvážné nebo hodně nepromyšlené. Každopádně doufám, že se ho v sedmé řadě scénáristé nebudou pokoušet napravovat, jelikož jednou z nejzajímavějších myšlenek celého seriálu je, že se lidé v jádru nemění.(14.5.2013)

S tímhle seriálem je to složitější.. Není vůbec jednoduché si ho připustit a vlastně vůbec nesplňuje očekávání od seriálů. Člověk je zvyklý, že seriály prostě bývají jednodušší, snáze stravitelné s jednoduchými typovými postavy a ohromnými zvraty, často se hraje na nějaké budování napětí, cliffhangery atd. A to ať mluvíme o tradičních epizodních seriálech, nebo o nějakých nových vlnách seriálů. Ať se jedná o kvalitní věc, nebo o špatnou věc, bývají zřejmé nějaké primitivní útoky na diváka. Mad meni se hodně liší. Seriál nabízí takové okénko do šedsátých let, do reklamní branže i do budování firmy. Často dochází téměř k odramatizování. Mnoho naprosto dějově zásadních věcí je zcela vynecháno, přestože se seriál v předchozích dílech postavou zabýval. Dialogy a dění se často pohybuje v náznacích. Tím se seriál úspěšně vyhýbá otřepaným klišé a počítá s tím, že si divák domyslí, co se za konkrétní větou skrývá, k čemu to povede, co to znamená. A stejně tak i s dějovými linky. Tenhle seriál je vlastně velmi vkusný. Zbytečně se nevnucuje a explicitně je vyřčeno velmi málo. Seriál předpokládá inteligenci a nějakou spolupráci diváka, což je velmi příjemné. Po třech sériích a půlce série čtvrté mohu říct, že jsem si seriál skutečně oblíbil a v některých ohledech je zcela bezkonkurenční.(25.9.2010)

Mad men mě chytli až napodruhé, poprvé jsem nejspíš nebyla v tom správném rozpoložení, seriál mi přišel až příliš pomalu plynoucí a postavy mě příliš neoslovily. Přesto jsem mu dala o něco později ještě jednu šanci a jsem za to ráda. Po pár dílech se mi postavy Donna a spol. dostaly pod kůži a na seriálu jsem si vytvořila závislost. Mezi dramatickými seriály patří mezi naprostou špičku. Svými propracovanými postavami, dialogy a zápletkami válcuje seriálnou konkurenci. Nemluvě o technických a stylových kvalitách. Ať už jde o kameru, mizanscénu, hudbu a další, všechny složky do sebe perfektně zapadají a tvoří tak kompaktní dílo. Navíc si Mad men drží stále stejnou úroveň po 4 série a některé díly se nebojím označit přímo za geniální. Velmi se těším, jak se budou osudy postav dále vyvíjet, tvůrci už nejednou prokázali, že dokáží přinést zásadní zvraty plně zapadající do příběhu, které jsou schopny seriál oživit a posunout dál.(14.5.2011)

Viděno dosud asi 15 dílů z 1. a 2.serie. Na první pohled přestylizovaný a povrchní retro seriál mě svedl k dalším dílům nečekanými ponory do psychologie postav, z dvourozměrných standardů se zničehonic stávají zajímavé osobnosti, o kterých se chcete dozvědět trochu víc ..v příštím dílu...Rozhodně působivé je propojení děje s tehdejšími reáliemi, ty 50, 60 z televize tečou po proudech-..A navíc, pro trenink angličtiny je tahle titulkovaná verze perfektní..Dopsáno v průběhu 4.série Momentálně jediný seriál, na která se dívám pravidelně. Pomalé tempo a charismatický Draper se nemění, stejně tak příběh vyžaduje pozornost, charaktery poznávátete do hloubky, jen když dáváte dobrý pozor..Ovšem postavy se dostávájí do čím dál větších potíží, a to až do drásavých detailů. A to další serie mají být temnější..Teším se!(3.7.2016)

Parádní atmosféra 50. let, skvělé dialogy, propracované charaktery a záplatky na pracovišti a v neposlední řadě charismatický až noirový hl. hrdina (skvěle zahraný Jonem Hammem). Na můj vkus je seriál přehnaně maskulinní. Myslím, že než o věrohodné vykreslení doby jde o cílenou provokaci scénáristů, kteří se u diváků snaží vyvolat emoce. A daří se jim to:-) Druhá série Mad Men je ale v tomto směru trochu reálnější. Zatím si ale seriál užívám. I to jak v každém záběru kouří:-)(6.6.2010)

• - Tím, že jde o seriál z prostředí reklamy, nabízí se neuvěřitelný prostor pro tzv. product placement. Dohodu s tvůrci mají například značky jako je Heineken, Cadillac, Utz, Maidenform, Gillette, American Airlines nebo Clearasil. (3DD!3)

• - Úvodní znělku pro Šílence z Manhattanu složil Ramble Jon Krohn známější jako RJD2. Song se dříve objevil na albu "Magnificent City" pod názvem "A Beatiful Mine". (KRYSIOPICE)

• - Seriál v roce získal cenu Emmy v kategorii mimořádný dramatický seriál. (Agita)