Ženatý se závazky

• USA Married with Children (více)
USA, (1987–1997), 99 h 17 min (Minutáž: 23 min)

Scénář:

Steve Faber, Bob Fisher, Jeanne Romano, Michael Ferris, John Brancato (více)

Ed O'Neill, Katey Sagal, Christina Applegate, David Faustino, David Garrison, Dan Tullis Jr., Amanda Bearse, Ted McGinley, Edan Gross, Rosa Blasi (více)

Série(11) / Epizody(259)

Otec mizantrop, mama lenivá voš, dcéra tupá nymfomanka, syn dysfunkčný – rodinka na pohľadanie...  Rodinu neúspešného a životom unaveného predavača topánok Ala Bundyho (Ed O'Neill) možno pokojne označiť ako dysfunkčnú (ak na to chcete ísť odbornými termínmi) – alebo úplne laicky ako totálnu katastrofu! Jeho manželka Peggy (Katey Sagal) sa okrem katastrofálneho účesu natupírovaného do neuveriteľných rozmerov vyznačuje i záľubou v nakupovaní (obvykle úplných zbytočností) a sledovaním talkshow Oprah Winfreyovej. Ich dve deti rozumu tiež veľmi nepobrali, obzvlášť staršia Kelly (Christina Applegate) doslova napĺňa masami s obľubou tradované historky o „tupých blondínach“ – našťastie je aspoň krásna, to bez debaty... Syn Bud (David Faustino) sa okrem zúfalého neúspechu u predstaviteliek nežného pohlavia vlastne ani nemá čím prezentovať... Susedka Bundyovcov Marcy Rhoadesová D'Arcyová (Amanda Bearce) bola úspešnou bankárkou, vydatou za rovnako vcelku úspešného bankára Steva Rhoadesa (David Garrison), s ktorým sa však rozviedla, keď sa rozhodol zavesiť svoj pôvodný život na klinec a stať rangerom hlboko v horách – jej druhým manželom sa stal atraktívny bývalý špión Jefferson D'Arcy (Ted McGinley), ktorý po ukončení „aktívnej služby“ vystriedal viacero zamestnaní a nevyhol sa pritom ani konfliktom so zákonom, no nakoniec zistil, že mu najviac mu predsa len vyhovuje úloha „muža v domácnosti“... (oficiální text distributora)

monuli

Díky tomuto seriálu mi táta říká melounku a vždycky, když má peněženku v ruce, tak celá rodina natahujeme ruce a čekáme. ;) Takže za mě dobrý, a to je za tři. ()

Haj Ou El

videl jsem to cesky, nemecky a anglicky, videl jsem to nekolikrat dokolecka, videl jsem to strizlivej i pod vlivem vseho moznyho... Al Bunda a jeho rodina jsou, ackoliv lety uz vycpeli a nejsou aktualni, stale ta nejdrsnejsi rodinka co jsem videl pri cumeni do roury :) ()

goldvise

Good seriál, nastavili mirror životu prosté americké rodinky, která by asi byla dost k pláči, kdyby to nebyla fikce v sitcomu. Když budete mít prd a blbou rodinu, tohle Vám zaručeně zlepší náladu! A jinak taky :-) ()

BlackHoleSun

Je to zřejmě nejnešťastnější člověk na planetě – pracuje jako prodavač bot, kam mu chodí jen tlusté ženské. Do toho sexuchtivá, líná manželka, která zřejmě nikdy neslyšela slova „vařit“ a „uklízet“, věčně nadržený syn, dcera s IQ smažené brambory, otravná sousedka... Naštěstí existuje pár věcí, které ho potěší: časopis Big ´Uns, věrní soudruzi z NO MA´AM, seriál Táta Cvok a ojetý Dodge. Je to muž, který se oženil za naše hříchy. Seznamte se - Al "4 touchdowny v jednom zápase" Bundy!!! ;) ()

NikoKovac odpad!

Tohle je hrůza. Vrcholem amerických sitcomů jsou a navždy budou Přátelé. Tohleto mi jako kult rozhodně nepřijde, naopak, umělý smích u naprosto trapných hlášek a gagů jenom podtrhuje ubohost tohoto seriálu. Nikdy jsem mu nepřišel na chuť. Za mě jednoznačný odpad! ()

SONNY07

Tento seriál muluji a na rozdíl od ostatních jiných sitcomů, jsem schopen se na něho dívat pořád dokola. Během seriálu jde krásně vydět jak naši hrdinové stárnou ()

Sandai

Jednoznačně nejlepší americký sitcom. Teda ona je to spíš parodie na telenovely a proto je všechno opačně. Rodina za trest, práce taky a v životě neúspěch za neúspěchem. ()

Geralt66

Sonda do typické americké rodiny, jak podobné se žlutou rodinkou. Al Bunda alias Homer Simpson - těžko říci, kdo je největší břídil a typičtější Amerikán. Rozhodně se jedná o parádní počin, občas na hraně supertrapnosti, ale tak to asi má být. ()

rebel2009

Skvělý seriál, husté hlášky. " Mě nevyhrožujte, jsem ženatej!" nebo" Ale, chtěla bych sex. Já taky, ale proč s tebou?" ()

Crash master

Absolútna legenda a kráľ všetkých sitcomov z USA! Tento seriál sa s ničím nebabre, a narozdiel od seriálov vykreslujúcich priam až snový život (Cosby Show, Krok za krokom) ukazuje presný opak. Muža bez peňazí s otrasnou prácou a s ešte horším platom, otravnou manželkou a nepodarenými deťmi, s autom, ktoré sotva jazdí a s jedinou pozitívnou udalosťou za celý jeho život - dal 4 touchdowny v jednom zápase na strednej škole. Už tak originálny scenár k zamilovaniu ešte vylepšujú herci. Ed O'Neill s jeho nenapodobiteľnou mimikou ako Al Bunda je neprekonateľný. Nikto by túto postavu nevedel zahrať lepšie! Skvelo mu sekunduje seriálová manželka Katey Sagal (Peggy), ktorá mu kradne všetky peniaze (ktorých aj tak veľa nie je), nevarí, nežehlí, neperie a každý normálny chlap by sa buď zabil sám, alebo by zabil ju. K tomu ešte dve deti: staršia dcéra s najnižším IQ na svete (Kelly v podaní Christiny Applegate) a večne nadržaný syn, ktorý so žiadnou neuspeje (Bud v podaní Davida Faustina). Ako by toho na Ala nebolo dosť, pravidelne jeho dom navštevuje aj feministická susedka Marcy (Amanda Bearse) so svojím manželom pod papučou (Steve Rhoades v podaní Davida Garrisona - do tretej série) (Jefferson D'Arcy v podaní Teda McGinleyho - od piatej série). Dokonalý sitcom, ktorý som videl snáď miliónkrát, ale aj tak sa mi neopozerá. ()

Artien odpad!

U mě nahraný smích nefunguje. Zkuste se na tento seriál někdy podívat bez toho nahraného smíchu. Skutečně je čemu se smát? Z duše a upřímně ho nenávidím. ()

DavidAAAA

Kult, netřeba hodnotit. Al bojující proti větrnejm mlejnům ( vlastně proti celý svý rodině a hráblejm sousedům ), beroucí všechny porážky s letargií jemu vlastní a v každým dalším dílu jdoucí zase do boje za aspoň nepatrný úspěch v životě. Kdo bude tvrdit, že tohle není ze života, ať nekecá, aspoň v něčem se tady musí poznat každej. Sitcom o rozvrácený rodině která dost zvláštním způsobem drží pohromadě ( hlavně když z toho kouká nějaká výhoda ). Takže ruku za pásek u kalhot a bojovat dál aspoň za krapítek štěstí. ()

Ženatý se závazky se vrací... jako animák

Ženatý se závazky se vrací... jako animák

15.05.2022

Málokterá osmdesátková znělka se člověku zažrala do paměti tolik, jako ta ze seriálu Ženatý se závazky. Komedie o dysfunkční rodině Bundyových běžela v televizi od roku 1987 do roku 1997, v roce 2012… (více)