Reklama

Reklama

Big Ben

(TV seriál)
Krimi
Německo, (1996–2009), 105 h 17 min (Minutáž: 88–96 min)

Hrají:

Ottfried Fischer, Ruth Drexel, Katerina Jacob, Udo Thomer, Norbert Heckner, Michael Lerchenberg, Gerd Anthoff, Diana Körner, Moritz Lindbergh, (více)
(další profese)

Série(14) / Epizody(69)

Obsahy(1)

I v malém městě dochází k velkým zločinům. A to je práce pro Benna, nejtěžšího a největšího policistu ze všech. (TV Barrandov)

Recenze (12)

Heyyy 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Každý díl nebyl úžasný, ale suma sumarum dávám 4*, protože je to ohromná sranda. Ta trojice (Ben, Rezi a Sabrina) je jedinečná, spousta výborných vedlejších postav (prelát, Tony,...), a co pro mě bylo zajímavý, že hodně herců se objevilo ve více epizodách, ale samozřejmě pokaždé v jiné roli (jednou jako vrah, jindy jako pozůstalý apod). Po shlédnutí všech dílů mužů říct, že se mi bude stýskat :D ()

Jonatána 

všechny recenze uživatele

Big Ben a jeho stále stejný oděv - bílá košile a sako bez ohledu na roční období. Asi nějaká speciální tkanina, která v létě chladí a v zimě hřeje :-D. K tomu zbytek figurek z Tölzu. A matka Rézi je zcela bezkonkurenční, ta pobaví vždycky, stejně jako Sabrina. Na nedělní odpoledne jako dělané. Nejprve pohádka na jedničce a pak Ben . ()

Reklama

Kri-kri 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Dle mého jediný koukatelný skopčácký krimiseriál. Jedním z pozitiv je, že diváku není hned na začátku prozrazeno, kdo je vrahem a tak může většinu času dedukovat a spekulovat (na rozdíl např. od Komisaře Rexe, kde je vrah, způsob provedení i motiv prozrazen hned v úvodu, čímž detektivka pozbývá smysl). Dalším pozitivem je určitá dávka humoru, který je obsažen zejm. ve škádlivých dialozích mezi Benem a Sabrinou (díly bez Sabriny už tolik vtipné nejsou). Příjemný na poslech je i povedený brněnský dabing, kterému vévodí trio Junák, Hegerová, Talpová. Poněkud neobvyklým specifikem je nekompromisně vyobrazen skrz na skrz prohnilý charakter především té vlivné části německého obyvatelstva. Takřka v každém dílu je mimo vyšetřování vraždy nastíněna nějaká ta aféra, např. korupce radních a krajských politiků (tajemník von Gluck), podvody a různé nekalé šolichy velkopodnikatelů (Tony Rambold), hamižnost církve (prelát Hinter), neschopných a hloupých policistů (Pfeiffer), ale i vychcanost drobných podnikatelů v podobě Benovy matky Resi, která se při každé příležitosti snaží něco ulít bokem. Naplno a bez servítek je nám nastíněna dnešní německá společnost snažící se po pádu železné opony nějak přežít v té kapitalistické džungli. Takto kriticky nastavit zrcadlo i stinným stránkám kapitalistického systému v současných českých filmech a seriálech je zcela nemyslitelné, přes tvrdou cenzuru sluníčkářů, pravdoláskařů a přemluvbáb něco takového nikdy neprojde. Kvalita všech epizod se pohybuje víceméně v průměru v rozmezí 45 - 65%, díly bez Sabriny jsou u té spodní hranice. ()

herr_carter

všechny recenze uživatele

Poměrně riskantní úkon československých mistrů pojmenovat tuhle německou idiocii po nejznámějším zvonu na světě............ ()

Kwekli 

všechny recenze uživatele

Další kriminální splatanina. Seriál není na nic zaměřený a kazdou chvili se do pripadu vlepí nějaký nudný rozhovor s matkou, který má být vtipný, "asta la vista, mami" není nějak vtipné a spíš trochu cringe. Někdy je to natáhnuté a někdy nějaké moc lehké pro naší hlavní postavu, ale zkousnout se to dá. ()

Galerie (516)

Zajímavosti (2)

  • V roce 2014 bylo v městečku Tölz otevřeno na počest seriálu muzeum. (Fenk)
  • V tomto vánočním díle se podezřele často mění zasněžený Tölz v městečko téměř beze sněhu. (Fenk)

Reklama

Reklama