Reklama

Reklama

Star Trek: Vesmírná loď Voyager

(seriál)
  • Česko Star Trek: Voyager (více)
USA, (1995–2001), 129 h (Minutáž: 45–90 min)

Hrají:

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(168)

Obsahy(1)

Voyager je čtvrtým, předposledním seriálem nesoucí jméno Star Trek. Premiéru měl v USA v lednu roku 1995. Děj se poněkud liší. Je sice opět situován na loď Federace, ale tím končí veškerá podobnost. U.S.S. Voyager totiž nebrázdí známý vesmír a neudržuje mír pod záštitou Federace. Hned při své první misi, která měla za úkol objasnit zmizení Makistské lodi s důstojníkem Hvězdné flotily inkognito na palubě, je přenesen vysoce výkonným zařízením na opačnou stranu galaxie, do nezmapovaného Delta kvadrantu. Posádka makistské lodi byla přenesena stejným způsobem, a protože její loď musela být obětována hned při prvním kontaktu s bojovnou rasou Kazonů, připojila se k posádce Voyageru a podřídila se jejím pravidlům. Voyager je nyní sám, bez pomoci Federace a spojenců... Jedno mu nikdo vzít nemůže... naději... naději, že narazí na cokoli, co mu zkrátí přes 70 000 světelných let dlouhou cestu. Posádka se s tíží svého osudu odhodlaně vydává vstříc nástrahám a dobrodružstvím zpátky domů. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (191)

peetriss 

všechny recenze uživatele

Star Trek: Voyager je můj nejoblíbenější počin, který ve svém titulu nese název Star Trek. Příběhová šablona je velmi podobná Nové generaci, ale ve Voyageru jse nejhojněji objevují Borgové včetně polidštěné Borgyně Sedmé z Devíti, a díly s Borgy mám nejraději. Navíc atmosféra seriálu o putování vesmírné lodi uvězněné v delta kvadrantu vedené kpt. Janewayovou je nejlepší a filozofická poselství o rasismu, etice a míru jsou stejně precizní a chytlavá jako v Nové generaci. Dovolím si tvrdit, že se jedná o nejlepší sci-fi seriál vůbec! ()

percival 

všechny recenze uživatele

postava(a jeji charakter), ktera Next Generation priblizuje k dokonalosti a zajistuje trvale misto na hvezdnem nebi a ktera Voyageru nikdy nedovoli se tohoto nebe byt jen dotknout - kapitan... Picard vs Janeway, charismaticky vudce, za kterym bychom byli mnozi schopni jit na smrt versus stredoskolska ucitelka literatury se svym bzucivym a neprijemnym hlasem(v originale, ja nemam nic proti emancipaci, ale verim, ze by bylo mozno najit charizmatictejsi herecku nez zrovna Mulgrew)... nicmene, co Voyager zachranuje, to jsou ostatni postavy, Torres, Tuvok, Seven, Paris, Neelix, Kes, doktor... i kdyz je to dost ve stylu road-movie, tak presto lze mnohe prohresky odpustit prave pro koherenci postav teto serie... TNG pro me bylo vice o individualitach, tady dominuje vnimani celku... jinak docela zajimave jsou dvojdily, je pravda ze casto se vyuziva holopalub, ale zabava nemizi(teda prvni 4 serie, pak se prece jen dostavuje vicenasobne luhovani jedne myslenky...) ()

Reklama

ApsidalTill 

všechny recenze uživatele

Trvalo mi to cca pól roka spracovať komplet Voyager a aj keď som bol zo začiatku pomerne skeptický ku charakterom (po novej generácii mi moc nešli pod kožu) tak vo výsledku, som sa nakoniec dostal do rytmu celej cesty tejto lode a nakoniec som si ju zamiloval rovnako ako pôvodnú sériu a jej pokračovanie. Ako to už u takýchto diel býva, tak dobré diely boli striedané slabšími a vynikajúcimi ale žiadna z častí nemala na grandiózne finále z ktorého som doslova nadšený. Keď už nič iné, tak Voyager ako prvý mal možnosť rozšíriť celé univerzum Star Treku o nové elementy, rasy, planéty a fakty - ktoré nijako razantne nenaštrbili celistvosť tohto sveta a vesmírneho putovania. ()

fleker 

všechny recenze uživatele

já mám vždycky trochu problem se začatkama seriálů...nepomatuju si ména a tak....ale když se těma prvníma epizodama prokoušu, z babochlapa se stane kapitán džejnvejová, z negra tuvok a z mlíkárny sedmá z devíti....tak už je napůl vyhráno..... ano.....kapitán džejnvejová a její falické výstupy...z toho se mi zpočátku taky částečně zvedal kufr, ale postupem času byly prakticky všechny seriálové nedostatky odpuštěny.....akorát mám teď plnou hlavu tuvokova logického přemítání,,,zrovna dneska sem byl kupovat mlíko a prodavačka se me zeptala, jestli ho chci cerstvy, tak sem hned zacal dlouze uvazovat nad tim, co by se stalo, kdybych rek ze ne,,,jestli by treba z podpultu nevytahla nakou nafouklou krabici, volezlou plisni z roku devadesát šest, nebo jak,,,a tak sem nakonec pod náporem logiky usoudil, ze chci teda to cerstvy,,,a ted sledujte tu ironii od sudu....,,,ta prodavacka, totiz nedavno porodila, a presne ve chvili, kdy sem rek ze chci to mliko cerstvy...se uni dostavila samovolná laktace...,no já koukal jako blázen, vduchu si říkám, uau, tak dneska přímo vod pramene...... no a dědula za mnou mi cloumá ramenem a povídá, "to je servis co?", a jako kdyby to snad byla naka televizni inscenace secvičená pouze pro mou osobu,,,prodavačka si založila ruce jako mistr propr, zvedla obočí a prohlásila "NÁŠ ZÁKAZNÍK,,,,,,NÁŠ PÁN" ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Najväcsim kladom Voyageru je to, ze vdaka nemu bol prilis konzervativny producent Rick Berman natolko zaneprazdneny, ze scenaristi DS9 dostali väcsiu volnost a mohli stvorit najtemnejsi a pravdepodobne aj najlepsi Star Trek. Namet Voyageru zostal dost nevyuzity. Potom co je nutena spojit sily jak klasicky dokonala posadka federacie s rebelantskou posadkou Makistov, tak sa behom par dielov aklimatizuju a uz do konca serialu nedôjde k ziadnym sporom. To, ze je Voyager bez podpory federacie nie je prilis casto vyuzite a neprinasa to nejaku tiazivejsiu atmosferu. Ani na psychike postav prilis nebadat, ze sa najskôr domov uz nikdy nedostanu. Vzhladom na namet mal Voyager vyzerat beznadejne a temne ako Battlestar Galactica, ale namiesto toho to je dalsi naivny a pohodovy Trek. No a cele to zabila nevyrazna posadka z ktorych si väcsinu skoro ani nepamätam. V jednej epizode sa nejakou nahodou spojil Tuvok a Neelix a docasne vznikol Tuvix, ktory bol ovela zaujimavejsi a dost ma sralo, ked na konci z Tuvixa znova urobili tych dvoch otrapov. Vyraznejsie su len dve postavy. Kapitanka Janewayova, ktora ma skoro kazdym svojim rozhodnutim srala. Az som mal pocit, ze zakazdym, ked sa mala nejak logicky rozhodnut, tak urobila opak. A potom Doktor. Jedina skutocne zaujimava postava s fantastickym vyvojom. Potom ma este strasne bavili Borgovia, aj ked z nich postupne urobili strasne velkych luzrov a niekolkym borgskym kockam dokazala vzdorovat jedna lod federacie. Obcas sa tam objavila nejaka postava z inych serii. La Forge, Riker, Troi, Barcley, Q, co vzdy potesilo. Rovnako ma bavilo, ze sa to odohrava v rovnakej dobe ako TNG a DS9. Trikova stranka uz bola skvela. S tou som bol uplne spokojny. Po TOSke to bol prvy Trek v ktorom sa mi nepacila ziadna zenska z posadky. TOSka to aspon vynahradzovala neustale novou epizodnou sexicou. Tu mala byt hlavnym tahakom Seven of Nine, ale bohuzial nie je môj typ a ako herecka je mizerna. Aspon ze finale sa vydarilo, takze som bol s nim spokojny. Vysledkom je taky nemastny neslany Trek, ale stale to pre trekkies stoji aspon za jedno pozretie. 5/10. ()

Galerie (327)

Zajímavosti (71)

  • V titulkách první epizody není u Tuvokova jména uvedena hodnost, aby ho diváci předem neidentifikovali jako tajného agenta Hvězdné flotily. (Galadriel)
  • Postava podporučíka Samanthy Wildmanové je pojmenovaná po skutečné osobě, malé holčičce, která tragicky zemřela při nehodě a jejíž orgány byly darovány manželce scénáristy Jimmyho Diggse, která díky jim přežila. Skutečná Samantha milovala zvířata, takže podporučík Wildmanová má na Voyageru na starost oddělení xenobiologie. (Galadriel)

Reklama

Reklama