Ženatý se závazky

• USA Married with Children (více)
USA, (1987–1997), 99 h 17 min (Minutáž: 23 min)

Scénář:

Steve Faber, Bob Fisher, Jeanne Romano, Michael Ferris, John Brancato (více)

Ed O'Neill, Katey Sagal, Christina Applegate, David Faustino, David Garrison, Dan Tullis Jr., Amanda Bearse, Ted McGinley, Edan Gross, Rosa Blasi (více)

Série(11) / Epizody(259)

Otec mizantrop, mama lenivá voš, dcéra tupá nymfomanka, syn dysfunkčný – rodinka na pohľadanie...  Rodinu neúspešného a životom unaveného predavača topánok Ala Bundyho (Ed O'Neill) možno pokojne označiť ako dysfunkčnú (ak na to chcete ísť odbornými termínmi) – alebo úplne laicky ako totálnu katastrofu! Jeho manželka Peggy (Katey Sagal) sa okrem katastrofálneho účesu natupírovaného do neuveriteľných rozmerov vyznačuje i záľubou v nakupovaní (obvykle úplných zbytočností) a sledovaním talkshow Oprah Winfreyovej. Ich dve deti rozumu tiež veľmi nepobrali, obzvlášť staršia Kelly (Christina Applegate) doslova napĺňa masami s obľubou tradované historky o „tupých blondínach“ – našťastie je aspoň krásna, to bez debaty... Syn Bud (David Faustino) sa okrem zúfalého neúspechu u predstaviteliek nežného pohlavia vlastne ani nemá čím prezentovať... Susedka Bundyovcov Marcy Rhoadesová D'Arcyová (Amanda Bearce) bola úspešnou bankárkou, vydatou za rovnako vcelku úspešného bankára Steva Rhoadesa (David Garrison), s ktorým sa však rozviedla, keď sa rozhodol zavesiť svoj pôvodný život na klinec a stať rangerom hlboko v horách – jej druhým manželom sa stal atraktívny bývalý špión Jefferson D'Arcy (Ted McGinley), ktorý po ukončení „aktívnej služby“ vystriedal viacero zamestnaní a nevyhol sa pritom ani konfliktom so zákonom, no nakoniec zistil, že mu najviac mu predsa len vyhovuje úloha „muža v domácnosti“... (oficiální text distributora)

Jacob23

Nektere dily byly absolutne neuveritelne :o Al je kultovni postava-85%.. parádní český dabing především dua Zedníček x Zawadská ()

Spock

„Al Bunda“ a jeho povedená rodinka se zapsali nesmazatelně do mé paměti. Jak si udělat ze života peklo? Vzít si Peggy a začít pracovat jako prodavač bot. :-) Za začátku geniální, postupně však stereotypní a na konci očividně protahovaný seriál. Přesto musí dát plný počet, pozitivní pocity stále trvají. :-) ()

Pražák

"Tati? Proč mají ty lidi venku vidle, hořící pochodně a křičí naše jména? Al je definice buranství, ale nelze ho nelitovat. Prostá manželka, prosté děti. Peníze, jídlo. Sex? Nikoliv. Nejradši mám ale podpantofláka, souseda a rádoby Casanovu Jeffersona! ()

Kosmik 1

Skvělá komedie, pokud ji člověk nemá na talíři každý den. Jsou komedie, na které se člověk dokáže dívat třeba i nonstop jeden díl za druhým, aniž by ho to omrzelo. Tohle bohužel ten případ není, po chvilce mě začne ta Peggyina nátura pěkně štvát a mít takovou manželku doma musí být opravdu k pohledání. Pokud se ale člověk podívá jen občas, řekněme jednou za 14 dní, pak se to vydržet dá. Největší plus patří Alovým hláškám, to zdvihá úroveň seriálu alespoň o dvě příčky nahoru. Přesto jsou komediální seriály, na které se podívám mnohem raději. 60% ()

Miki8888 odpad!

Klasický americký sitcom jedné rodinky. Nic převratného, typický "suchý" americký humor, ovšem pro milovníky amerického humoru jednoznačně doporučuji. Jinak patří Ženatý se závazky pouze k obyčejnému podprůměru sitcomů. ()

Dagoussek

Na toto se dívat pořád dokola, tak asi zešílím. Pár vtipných momentů tam je, ale je to tak strašně debilní a stupidní. Už úvodní píseň hlásá, že vstupujete na vlastní nebezpečí :-D ()

P1tr

Zpočátku suprová komedie, která s přibývajícími díly ztrácela na kvalitě a nabývala na trapnosti. Bundovy měli odejít dříve. ()

Borat

Povedený seriál, který staví na skvělém Edu O'Neilovi, jakožto zoufalému prodavači bot bez peněz. Seriál průběžně drží kvalitu hlavně díky hláškám. Např. :,,Peggy: Děti, jděte uklidit ty věci, ale hlavně někam, kam táta nedosáhne, třeba na úspěch".|68%| ()

U.Tarare

V Emerice z toho asi padaj smíchy na prdel. Jenomže já jsem Čech a na takhle tragickej "humor" nejsem asi stavěnej. Při každém zaznění umělého smíchu marně vyhlížím onu vtipnou hlášku či událost. Neustále jenom marně pátrám... ()

Vercinix

,,Nazdar Bade, nazdar Keli, nazdar gaučová příšero":) Humor seriálu Ženatý se závazky je natolik specifický, natolik sarkastický (což miluji) a natolik trefný, že mě vždy přiváděl k záchvatům smíchu a z nich plynoucích křečí čelistí! Na seriálu je vidět, že je levný a neklade si vyšší ambice, avšak já na něj čekal vždy do hluboké noci a usínajíc před televizí jsem pozvedl svou znavenou klesající hlavu, vždy když vystříkl Chikagský vodotrysk a na obrazovce se rotpprskly první radioaktivně zelené písmenka! Tupost kloubená s důvtipem u všech členů rodiny plus Bundových známých byla natolik okouzlující a specifická pro tento seriál, že vybojovala pro Ženatý se závazky místo v mé první deísítce!:) ()

giovanni3

Al je prostě borec... Ano je to sem tam trapné, ale je to tak pěkně trapné... do toho se člověk dokáže pořádně zasmát.. Prostě stará klasika co si právem zaslouží 4z5 (na 5 to fakt není).. ()

latvar

Hlava rodiny El Bunda, který pracuje jako prodavač bot si mnoho štěstí v životě neužije (kromě jeho slavného tačdaunu na střední škole). Po každodenním stereotipním pracovním dnu zavítá domů za svou abnormální rodinkou v čele s manželkou Peggy, která nechodí do práce a doma se jí taky nechce nic dělat, a proto není skoro nikdy nic navařeno. Dále má El dceru Kelly, která moc rozumu nepobrala a syna Bada, který žije život tragéda a vesměs se mu nic nedaří. Tento seriál je jako ze života, a proto mě tak přirostl k srdci 89% ()

MiaMoonlight

Perfektní herci, perfektní ztvárnění postav. Christina Applegate bude vždycky jenom "melounek" ať už bude hrát kdekoliv. Legendární skvěle bavící oddechový seriál! ()

tommy187

V čase osemdesiatych rokov bol tento seriál veľmi kultový. Keď ste sa na to pozerali vtedy tak ste sa výborne nasmiali, tešili ste sa na to. Ale dnes ... Už to je horšie - tento sitcom sa dnes stáva priemerným. Príde mi to celé umelé, a celkovo nesympatické. Ed O'Neill bol pochopiteľne skvelý, ale ostatní herci dosť zaostávajú a to je chyba réžie. Tá by nemala dovoliť, aby vynikal len jeden herec v SITCOME. Ale nevadí, keď dáme preč všetky tie negatíva tak je to v podstate milý rodinný komediálny seriál. ()

Trapper33

Jednou za čas pobaví, ale kdybych se na to měl dívat častěji asi by mě to vůbec netáhlo. Humor je občas dobrý, ale jinak je to obyčejný seriál jako každý jiný. ()

Ženatý se závazky se vrací... jako animák

Ženatý se závazky se vrací... jako animák

15.05.2022

Málokterá osmdesátková znělka se člověku zažrala do paměti tolik, jako ta ze seriálu Ženatý se závazky. Komedie o dysfunkční rodině Bundyových běžela v televizi od roku 1987 do roku 1997, v roce 2012… (více)