Reklama

Reklama

Star Trek: Vesmírná loď Voyager

(seriál)
  • Česko Star Trek: Voyager (více)
USA, (1995–2001), 129 h (Minutáž: 45–90 min)

Hrají:

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(168)

Obsahy(1)

Voyager je čtvrtým, předposledním seriálem nesoucí jméno Star Trek. Premiéru měl v USA v lednu roku 1995. Děj se poněkud liší. Je sice opět situován na loď Federace, ale tím končí veškerá podobnost. U.S.S. Voyager totiž nebrázdí známý vesmír a neudržuje mír pod záštitou Federace. Hned při své první misi, která měla za úkol objasnit zmizení Makistské lodi s důstojníkem Hvězdné flotily inkognito na palubě, je přenesen vysoce výkonným zařízením na opačnou stranu galaxie, do nezmapovaného Delta kvadrantu. Posádka makistské lodi byla přenesena stejným způsobem, a protože její loď musela být obětována hned při prvním kontaktu s bojovnou rasou Kazonů, připojila se k posádce Voyageru a podřídila se jejím pravidlům. Voyager je nyní sám, bez pomoci Federace a spojenců... Jedno mu nikdo vzít nemůže... naději... naději, že narazí na cokoli, co mu zkrátí přes 70 000 světelných let dlouhou cestu. Posádka se s tíží svého osudu odhodlaně vydává vstříc nástrahám a dobrodružstvím zpátky domů. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (191)

Los 

všechny recenze uživatele

Po mnoha a mnoha týdnech jsem se zase musela rozloučit s další startrekovskou posádkou. Kdybych musela srovnávat s předchozími posádkami, tak by z toho Voyager nevyšel příliš dobře. I když je pravda, že mnoho dílů bylo nezapomenutelných, většinou pokud v nich figuroval v hlavní roli doktor nebo Seven, nejlépe oba dva zároveň. K ostatním si sice člověk vytvoří určité sympatie, ale postavy se často chovají tak iracionálně a nepřesvědčivě, že člověk čeká, že z nich za chvíli vylítne ufoun v podobně světýlka a jejich chování se tím vysvětlí, jenže většinou se tak nestane. Ale i přesto 7/10. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Flankerův dodatek: Džejnvejová si vyznává lásku s Čeko - tejem: "naše duševní stimulace konvergovala k maximální konjugaci rezultující v defrustrující absenci nulity senzuální percepce." Někdy ovšem dělají borgové křena, takže "rekonfigurujte matrici subatomárního pulsního pohonu paralelně k dimenzionálním štítům a akcelerujte fázerová děla a tak to schytaj." Jo a kolik je 9 - 7? ()

Reklama

noriaki 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Největší slabinou Star Trek Voyager není zápletka, herci ani postavy, ale scénář. Epizody které by v TNG platily za klasiku jsou ve VOY pohříchu plytké, a ty které by v jiném seriálu solidně vyplňovaly sezónu, způsobují fanouškům i obyčejným divákům bolení hlavy. Neschopnost scenáristů naplnit potenciál slibných zápletek je do očí bijící, a jejich nutkavá obsese rozvíjet magorské náměty jdoucím proti lore, logice a vkusu je neblaze proslavená. Chápu že devadesátkový seriál nemohl nabídnout nic jako Rok pekla roztažený na sedm sérií, ale raketoplány rojící se jako houby po dešti, mnohokrát opravená loď, nebo velice svérázný přístup k rychlosti cestování Delta kvadrantem jsou už trochu moc. Naštěstí koncept vesmírné lodi putující převážně nepřátelským teritoriem nemá chybu a postavy jsou výborně napsané a zahrané. Stačilo přidat více realismu a sofistikovanosti, případně trochu temnější atmosféru, a mohlo vzniknout výborné dobrodružství. Potenciál byl tak obrovský, že i se svým handicapem Voyager nemůže jít pod čtyři hvězdičky. ()

Simgal 

všechny recenze uživatele

Pro mě nejlepší z trojice mých nejoblíbenějších Star Trek seriálů. Voyager je přesně takový, jak by mělo správné sci-fi vypadat. Jediná loď odtržená od jakékoliv pomoci v nepřátelském území jen s nepatrnou nadějí na návrat domů. Navíc jsou zde asi nejlepší postavy (snad kromě Neilixe) v čele s dokonalým Doktorem. Postupem času se u rozpolcené posádky poskládané jak ze členů Federace, tak ze členů Maquis vytvoří až rodinné pouto. Objevuje se stále něco nového a jen vyjímečně se setkáme se členy již známých civilizací. Navíc od chvíle, kdy se na scéně objeví Borgové, se prožitek ještě zvětší. Z hlediska atmosféry, humoru ,akce a napětí se pro mě jedná o zatím nepřekonanou "sci-fi road trip" vůbec. BSG nebo SGU jsou Voyagerovi podobné, ale něco jim chybí. Ať je to vážnost u BSG nebo přílišné snažení o realičnost v SGU (co má sci-fi společné s realitou?). ()

DocBrown 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velky pokles kvality od Nove generace. Posadka mizerna az na Doktora. Zbytek bud nevyrazna nuda (Chekotay, Kes, Kim) nebo vylozene protivny (parodie na Vulkance Tuvok, Neelix, floutek Paris a hlavne hrozna kapitanka). Zacatek jeste usel, ale brzo zacaly dochazet napady, takze v pulce dilu byli Borgove a v druhe pulce zapletka se simulatorem. To jak rozvinuli postavu Q povazuji za poradne fiasko. Jedinym ozivenim pak byla Sedma, serii jeste na chvilku zachranila, nicmene utnout to producenti museli tak jako tak. Pochopitelne bylo nekolik skvelych dilu, ale tech bylo mnohem min nez tech mizernych (zejmena zaverecny dvojdil). Jeste ze je z toho nenapadlo udelat film. 45% ()

Galerie (327)

Zajímavosti (71)

  • Kapitán Janewayová (Kate Mulgrew) se měla jmenovat Elisabeth nebo Nicole. S obsazením Kate Mulgrew se jméno změněno na definitivní Kathryn. (mirliflore)
  • Před premiérou se proslýchalo, že postava domorodého Američana (Chakotay) bude mít u sebe vlka jako svého "zvířecího ducha" a často ho v seriálu uvidíme. Ve skutečnosti se tento vlk nikdy v seriálu neobjevil. (Galadriel)

Reklama

Reklama