Taková moderní rodinka

Ukázka z filmu 5
USA, (2009–2020), 91 h 3 min (Minutáž: 20–22 min)

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter (více)

Série(11) / Epizody(250)

Americký komediální seriál nám představuje novodobý rodinný klan, v jehož čele stojí šedesátník Jay Pritchett se svou novou mladou manželkou a vyženěným synkem, Jayova dospělá dcera se třemi potomky a syn, který se svým partnerem právě adoptoval dítě.  Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti už je dávno minulostí a tento americký sitcom nám představuje moderní rodinu z počátku 21. století. Vlastně tři rodiny, které nicméně dohromady tvoří klan Pritchettových. Jeho patriarchou je šedesátník Jay (Ed O'Neill), který se znovu oženil s mnohem mladší vášnivou Glorií (Sofía Vergara). Ta si z předchozího manželství přivedla do rodiny jedenáctiletého syna Mannyho (Rico Rodriguez), jenž celé dny tráví sněním a psaním veršů, což se jeho novopečenému nevlastnímu otci zrovna nezamlouvá. Jay také těžko snáší, když si lidé myslí, že je Gloriin otec, nikoliv manžel. Jayova dospělá dcera Claire (Julie Bowen) a její muž chtějí mít otevřený a upřímný vztah se svými třemi dětmi, jenže to není žádný med, zvlášť když udeří puberta. A pak je tu Jayův syn Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), který už pět let žije se svým partnerem Cameronem (Eric Stonestreet), a právě spolu adoptovali dítě z Vietnamu. Život, jak se zdá, není úhledný ani předvídatelný, ale právě překvapení, jež neustále přináší, z něj vyhánějí nudu. (ABC TV Network)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (262)

Taková moderní rodinka (2009)

Modern Family patří k těm seriálům, v nichž začnou hrát předpubertální herci, kteří po ukončení natáčení odcházejí jako dospělí jedinci. Bez mučení přiznám, že jsem si tuto záležitost oblíbil, a přestože se v průběhu jedenácti sezón našel nejeden horší moment, ty dobré jednoznačně převládly. Pokud bych měl jmenovat tři nejoblíbenější postavy, byli by jimi Phil, Claire a Gloria, přičemž oba Dunphyovi byli mými naprostými stálicemi (na Phila na Slingshotu nikdy nezapomenu). Abych to shrnul; šlo o jednoduchou zábavu, která mi často zahýbala s bránicí a která přestávala fungovat ve chvílích, kdy se tvůrci snažili brát věci příliš vážně. / Poučení: Svátky byly nejlepší:-) ()

Série 1 (2009) (S01)

První sezóna to u mě vyhrála na celé čáře. Už jsem se o tom zmiňoval, ale to, že tvůrci nepoužili vložený smích, je jedním z důvodů, proč si mě seriál tak rychle získal. Dalším bylo herecké obsazení i to, jak jsou napsány jednotlivé postavy. Obzvlášť mě potěšil Jay Eda O´Neilla, měl jsem obavy, že v něm uvidím jen další verzi Ala Bundy, ale to nehrozilo ani omylem. Jay je na rozdíl od Eda většinou nad věcí a trefně glosuje okolní dění. První série mi přinesla skvělou zábavu, tvůrcům se podařilo nesklouznout k tak častému trapnému humoru a já se můžu těšit na další pokračování. ()

Pilot (2009) (S01E01)

Sledování seriálu jsem velmi dlouho odkládal, přesvědčilo mě k němu až hodnocení KM Phoenixe a bubun, teď jsem rád, že jsem se k němu dokopal. První epizoda mě nesmírně potěšila tím, že v ní nebyl zakomponován otravný smích, který má většinou diváka upozornit na vtipný moment. Zklamal mě vlastně jen tradiční tribut kvótám, bavil jsem se ale skvěle, tvůrci s humorem netlačili na pilu a já jsem mohl být spokojen.// "Jsem cool táta. Surfuju na netu, používám zkratky jako: LOL- hlasitý smích, OMG- ach, můj Bože, WTF- není zač." ()

Zloděj kol (2009) (S01E02)

Přestože dětský kroužek v mých očích druhé epizodě příliš neprospěl, čtvrtou hvězdičku jsem jí nakonec udělil, protože nové kolo se vším, co se na něj nabalilo, bylo skvělé.// "Dělali bychom takové věci častěji, kdyby nebylo... však víte, Mannyho." "Ale jsme rádi, drží nás při zemi." "Jo, je jako mlha na letišti." ()

Letecký den (2009) (S01E03)

Ani třetí epizoda mě vůbec nezklamala, a to je dobře, hloupých sitcomů, už jsem viděl hodně a po dalším netoužím. Tady se tvůrcům zatím velice dobře daří zacházet s humorem, takže celek na mě opravdu funguje. // "Jak vážné to je?" "No, vrtule je ohnutá a křídlo je zlomené." ()

Incident (2009) (S01E04)

Tak to byl brutus. Čtvrtá epizoda mě pobavila až na půdu, zapojení maminky/ exmanželky se tvůrcům opravdu povedlo. Ocenil jsem, že řešení "Incidentu" a následná nová zápletka nesklouzly k "troškařinám", humor zůstal na výši a závěrečný Dylanův hit mě odvařil. // "Pochytil jsem to od svýho táty, který chodil do mýho pokoje se slovy: "Jak je, děvko?" ()

Blátokopka (2009) (S01E05)

Musím uznat, že mě tentokrát nezklamal ani český překlad, blátokopka se povedla, rodinné třenice mě baví stále víc a se vzájemnými vztahy v Jayově rodině by měl zřejmě problém i takový gigant, jakým byl Jára Cimrman. Na to by možná nestačil ani jeho Vítr z hor. // "Ona je má dcera, ty jsi moje žena. Nezapomínejme, co je důležitější. Odpoledne je fotbal." ()

Utíkej jako o ženu (2009) (S01E06)

I šestá epizoda mě hodně bavila, tvůrcům se stále daří přicházet s tím typem humoru, který na mě dobře funguje. Příliš mě nebere dějová linie Mitchella, Camerona a Lily, u té se moc nebavím, ale bohatě mi to vynahrazuje Jayova Kolumbie i řízený chaos u Claire a Phila. // "Vážně, vstávám v šest." "To jsi ty? Myslel jsem, že je to mýval." ()

En Garde (2009) (S01E07)

Trochu mě otravuje, když některé epizody končí zbytečným moralizováním, zato finále šermu bylo dokonalé. Chechtal jsem se od chvíle, kdy začala sestřička vyprávět o těžkém údělu a příjezd vozíčkářů mě dorazil. To bylo přímo pekelné. Podobné scény by se mohly vyskytnout častěji. // "Proč máš iPod v puse?" "Nabíjím ho." "Alex!!!" ()

Velká očekávání (2009) (S01E08)

Osmá epizoda mě dostala hlavně díky kvalitnímu hostování. Elizabeth Banks zařídila to, že mě poprvé bavily i pasáže s Mitchellem a Cameronem, Jayova pyžamová párty byla skvělá (hlavně díky Mannymu), ale to nejlepší přišlo až s Claiřiným dárkem k výročí. Fakt jsem slzel a nebylo to dojetím. // "Tak jo, ukažte vaši Yoko." ()

Fizbo (2009) (S01E09)

Celou devátou epizodu ovládla Lukeova narozeninová oslava a musím uznat, že nebyla vůbec špatná. Že klauni nemusí vždycky být vtipní a přátelští jsem zjistil už před lety, když jsem četl poprvé Kingovo To, když jsem navíc poprvé uviděl Fizba, vzpomněl jsem si na Johna Wayna Gacyho, takže jsem měl pro Phila pochopení, ale na rozdíl od něj jsem se bavil. // "Jsem statečnej, horský dráhy zbožňuju, Krotitele duchů jsem viděl asi sedmkrát, často projíždím čtvrtěma, ze kterejch vystěhovali chudinu, takže jo, fakt mě jen tak nevyděsíte." ()

Sundejte ozdoby (2009) (S01E10)

Vždycky, když má Phil možnost předvést své výchovné metody v praxi, tetelím se blahem. Tvůrci přistoupili k vánočním svátkům poněkud netradičním způsobem, pokaždé, když už jsem se obával citových výlevů, přišlo něco, co hrozící atmosféru parádně zruinovalo, a to jsem musel ocenit. // "Ničeho se neboj, Vánoce budou, vychovali jsme je dobře, ten, kdo to udělal, se přizná, nebo ho zbylí dva prásknou." ()

Probdělá noc (2010) (S01E11)

U jedenácté epizody jsem se sice pobavil, ale určitě nepatřila k tomu nejlepšímu, co mi zatím tvůrci předložili. Ani zahradník pro mě nedokázal oživit scény s Mitchellem a Cameronem a příjezd Mannyho biologického otce na mě působil příliš klišoidně, tohle jsem už prostě několikrát viděl. Naštěstí vše zachránil příjezd hasičů. // "To snad ne, vy jste ho vzali s sebou?!" "To nemůžeš spát ve škole?" 4*- ()

Tohle v domě nestrpím (2010) (S01E12)

Nezvyklý problém v Jayově domácnosti se vším, co se na něj nabalilo, mě neskutečně bavil, stejně dobře jsem se ale bavil i u situací v domě Dunphyových, opět mě zaujalo, co všechno Američané považují za pornografii a Philův hrdinný přístup mě naplnil nadšením. // "Tak fajn, ale řeknu mu, že pokaždý, když se dívá na porno, Bůh zabije štěňátko." ()

Patnáct procent (2010) (S01E13)

Už podruhé se stalo, že mě bavila i dějová linie s Mitchellem a Cameronem, mocně se na tom podepsal fakt, že se v roli Shortyho objevil Chazz Palminteri, kterého jsem si už před lety hodně oblíbil. Pokud jde o hostování, mají zatím tvůrci opravdu šťastnou ruku. // "Podle mě nám Phil instaluje všechny ty komplikovaný přístroje jen, aby se mnou mohl mluvit jako s malým děckem." / "V mé zemi máme přísloví, které říká: "Láska čeká přímo za rohem." Pocházím z místa, kde je plno prostitutek." ()

Přistání na Měsíci (2010) (S01E14)

Tak už je to celkem jasné, první sezóna má u mě našlápnuto k velmi dobrému výsledku, její humor si mě fakt získal a čtrnáctá epizoda to jenom potvrdila. Dunphyovi to zase jednou rozjeli naplno, díky Philovi jsem se dozvěděl, co je to vlastně Jägermeister a i Manny opět perlil. // "Hele, vaši mámu znám dobře, je v pořádku, vsadil bych boty na to, že se jen uklidňuje dlouhou procházkou v parku." ()

Nevšední Valentýn (2010) (S01E15)

Skvělá epizoda. Hlavně díky Dunphyovým jsem se skoro lámal smíchy, tvůrci mi dokázali, že jejich nepatetické pojetí Vánoc nebyla jen náhoda a pobavili mě i jinak otravně voňavým a čokoládově slaďoučkým Valentýnem. Kromě Phila a Claire zabodoval i romantický poeta Manny, dětské postavy převážně nemusím, ale v tomto seriálu mě zatím víceméně baví všichni. // "Dylane, to je milý." "Všechny ženský by ve stáří měly vypadat tak jako vy." ()

Tváří v tvář strachu (2010) (S01E16)

Zvláštní, z valentýnského dílu jsem měl velké obavy a dopadl parádně, na epizodu o strachu jsem se těšil a jsem po ní trochu zklamaný. Ty dvě hysterky mě opět dvakrát nepobavily, ale ani další děj nebyl tentokrát příliš přesvědčivý, takže hodnocení zachraňovala autoškola a Philovy výchovné metody. 4*- // "Teď doleva." "Tady?" "Až na křižovatce." ()

Lež má krátké nohy (2010) (S01E17)

Podobně jako předchozí díl mě ani sedmnáctá epizoda tak úplně nenadchla, dění u Dunphyových mě nepobavilo tak, jak jsem zvyklý, Mitchell a Cameron byli pro mě i tentokrát nejslabším článkem, takže všechno táhl Jay a jeho snaha uniknout podezření ze zabití. 4*- // "Jsi lhář, jsem Kolumbijka, poznám narafičený místo činu, když ho vidím." ()

Hvězdná noc (2010) (S01E18)

Osmnáctá epizoda přinesla proti předchozím dílům mírné zlepšení a překvapivě se o to postaral Cameron a jeho kolumbijské přešlapy. Znovu se mi o zábavu postarali i členové rodiny Dunphyových, díky tomuto dílu nepochybuji o tom, že je Luke skutečně Philův syn. ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Zorro dostane novou verzi

Zorro dostane novou verzi

10.12.2020

Jen co filmař Robert Rodriguez (Alita: Bojový anděl, Sin City – město hříchu) sklidil chválu za svoji čerstvou epizodu seriálového Mandaloriana, oznámil tvůrce ještě spolu se svou sestrou… (více)

Nejlépe placené herečky roku 2020

Nejlépe placené herečky roku 2020

16.10.2020

Časopis Forbes každoročně sestavuje žebříček nejlépe placených herců a hereček roku, před pár týdny jsme tak řešili nejlépe placené herce, a nyní nastal čas podívat se taky na herečky. Následující… (více)

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard