Reklama

Reklama

Taková moderní rodinka

(seriál)
  • USA Modern Family (více)
Ukázka z filmu 6
Komedie / Romantický
USA, (2009–2020), 91 h 3 min (Minutáž: 20–22 min)

Hrají:

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland (více)
(další profese)

Série(11) / Epizody(250)

Americký komediální seriál nám představuje novodobý rodinný klan, v jehož čele stojí šedesátník Jay Pritchett se svou novou mladou manželkou a vyženěným synkem, Jayova dospělá dcera se třemi potomky a syn, který se svým partnerem právě adoptoval dítě.  Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti už je dávno minulostí a tento americký sitcom nám představuje moderní rodinu z počátku 21. století. Vlastně tři rodiny, které nicméně dohromady tvoří klan Pritchettových. Jeho patriarchou je šedesátník Jay (Ed O'Neill), který se znovu oženil s mnohem mladší vášnivou Glorií (Sofía Vergara). Ta si z předchozího manželství přivedla do rodiny jedenáctiletého syna Mannyho (Rico Rodriguez), jenž celé dny tráví sněním a psaním veršů, což se jeho novopečenému nevlastnímu otci zrovna nezamlouvá. Jay také těžko snáší, když si lidé myslí, že je Gloriin otec, nikoliv manžel. Jayova dospělá dcera Claire (Julie Bowen) a její muž chtějí mít otevřený a upřímný vztah se svými třemi dětmi, jenže to není žádný med, zvlášť když udeří puberta. A pak je tu Jayův syn Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), který už pět let žije se svým partnerem Cameronem (Eric Stonestreet), a právě spolu adoptovali dítě z Vietnamu. Život, jak se zdá, není úhledný ani předvídatelný, ale právě překvapení, jež neustále přináší, z něj vyhánějí nudu. (ABC TV Network)

(více)

Videa (6)

Ukázka z filmu 6

Recenze (376)

dO_od 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// Jeden z nejoriginálnějších, nejpříjemnějších a nejzábavnějších sitcomů, jaký jsem kdy viděl. Nebylo jediné vyloženě špatné epizody, seznámilo mě to s tolika skvělými herci a díky konstantně pozitivním koncům to fungovalo jako zaručený lék na každou mojí depresi. A že jich v roce 2020 nebylo málo. Výborný, nápaditý, některý epizody dokonce bravurně zrežírovaný. Pecka a silně doporučuju, pakliže hledáte něco, co vám zaručeně kdykoliv zvedne náladu. ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Taky máte uhozenou rodinu? Kdo nemá, že? Proto jistě nebudete mít problém najít se alespoň v jednom z hlavních charakterů Modern Family. Není důležité, jestli to bude normální Claire, ňouma Phil, dramatický Cameron, upjatý Mitchell, vášnivá Gloria či hlava rodiny Jay, protože ať už tak či tak, u tohohle seriálu se budete bavit, má totiž co nabídnout každému. Výborné scénáře, barvité sympatické charaktery, vypointované vtípky a dokumentární styl padnou sitcomu beze smíchu jako ulité, a po nějakých pěti dílech jsem si na téhle různorodé rodince vypěstoval velkou závislost a stojím si za názorem, že je to nejvtipnější seriál, který se vysílá. Zkuste to posoudit taky, skoro určitě nebudete litovat. ()

Reklama

H34D 

všechny recenze uživatele

Vtipné i důvtipné zakomponování klasického sitcomu do prostřední novodobé rodiny 21. století. Sledujeme tři něčím unikátní rodinky tvořící jednu velkou bandu ve většině případů "nechtěně" vtipných lidiček. Humor je inteligentní, jemný, kvalitně vypointovaný, ale čas od času udeří i nějakou "jednodušší" bombou smíchu. Charaktery, jakožto stěžejní prvek, jsou dost pestré, různorodé, skvěle se doplňují a oblíbence si určitě najde každý (u mě Phill). Hodně je třeba ocenit minimální koncentraci klišé, popř. kulantní způsob, jakým se s nimi seriál vypořádává. Po dalších sériích musím ještě pochválit vývoj jednotlivých rodinek a s tím i mírně stoupající kvalitu! Moderní rodinka si opravdu našla pevné místo na vrcholu dnešních sitcomů. 9/10 ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Čím déle jsem zhlédnutí každodenních trablů klanu Dunphy/Pritchett/Tucker/Delgado odkládal, tím jasněji jsem tušil, že až se k němu jednou zvládnu propracovat, bude to stát za to. A jsem moc rád, že jsem měl úplnou pravdu. Všichni přítomní jsou totiž nějakým způsobem střelení, uhnutí a všelijak jinak kouzelní, a díky tomu mám vlastní širší rodinu zase o něco raději. Třeba právě proto, že ve městě, kde jsem vyrůstal, takové lidi potkávám (konkrétně Alex a Phila, což je možná důvod, že mám právě je dva v seriálu nejradši). Druhá silná zbraň Rodinky pak spočívá v rozdílnosti humoru u jednotlivých domácností. Zatímco Cam a Mitchell umí díky přirozené, a přitom patřičně rozevláté melodramatičnosti Erica Stonestreeta dohrát i tu sebebanálnější zápletku do turbulentních divadelních otáček, o kousek dál se naopak hraje na zdánlivě jednoduchý kontrast po klidu toužícího Jaye a temperamentní Glorie. V českých končinách má taková linka těžší život, protože v tuzemsku je "mezinárodně" vztahové hemžení přece jen okrajovou záležitostí, takže mohou některé gagy padnout na neúrodnou půdu. Možná i kvůli tomu si spousta diváků dodnes myslí, že vtip spočívá v tom, že si sexbomba vzala staršího páprdu pro peníze, což je za prvé velká škoda a za druhé zcela špatně. Mojí nejoblíbenější skupinou jsou ale Claire, Phil a jejich ratolesti. Ona má na starost všechno, on je milionový otec, ale nemožný manžel, který svými rozhodnutími doslova a do písmene páchá dobro. V kombinaci s výbušným trojlístkem potomků se jedná o seskupení, které bych jednou velmi rád měl doma a zároveň o tak dokonalou chemii, která působí, že ani nepotřebuje scénář, snad jen námět, do kterého onu geniální pětku stačí hodit. Až do samého konce bohatých jedenácti sezón neuvěřitelně stabilní (byť nevyhnutelně stále méně specificky rozpoznatelný) životabudič, kterému v rovinně rodinného sitcomu nebylo rovno a navždy i podívaná, která dokázala v jediné minutě rozesmát i dojmout. P.S.: Gotta fix that step! ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Slíbila, že to tátovi neřekne, dokud nebudu na vejšce. Což znamená, že se to taky nikdy nemusel dozvědět." Až budu v důchodu, tak si rozhodně nepořídím mladou exotickou manželku a velkou rodinu, protože budu chtít mít klid. A pokud budu mít roupy, tak si pustím tento seriál, který mě z toho nápadu bezpečně vyléčí. Nicméně na Jayově rodině mě baví ty generační paradoxy, které způsobují, že díky slovu "nevlastní" mohou být od sebe sourozenci vzdáleni o nějakou tu generaci a věkový rozdíl babičky s vnučkou je vcelku zanedbatelný. Slovní pošťuchování členů rodinky mi taky vesměs připadá zábavné a hlava rodiny Jay mě dokáže uspokojit, protože hýří sarkasmem na všechny světové strany a neváhá k zachování svého životního prostoru použít útok modelem letadla. ()

Galerie (3 538)

Zajímavosti (62)

  • Alex v tejto epizóde hrá na čele známu melódiu z filmu Čeluste (1975). (dwdb)

Související novinky

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Z kalifornského Los Angeles přišla smutná zpráva. V úterý zemřel americký herec, režisér a producent Norman Lloyd. Bylo mu neuvěřitelných 106 let. Zprávu o úmrtí médiím potvrdil Lloydův dlouholetý…

Zorro dostane novou verzi

Zorro dostane novou verzi

10.12.2020

Jen co filmař Robert Rodriguez (Alita: Bojový anděl, Sin City – město hříchu) sklidil chválu za svoji čerstvou epizodu seriálového Mandaloriana, oznámil tvůrce ještě spolu se svou sestrou…

Nejlépe placené herečky roku 2020

Nejlépe placené herečky roku 2020

16.10.2020

Časopis Forbes každoročně sestavuje žebříček nejlépe placených herců a hereček roku, před pár týdny jsme tak řešili nejlépe placené herce, a nyní nastal čas podívat se taky na herečky. Následující…

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard

16.05.2020

Ve věku 86 let zemřel legendární herec a komik Fred Willard, hvězda filmů režiséra Christophera Guesta Vichřice nebo Nejlepší show. Smrt oznámila manželka Guesta Jamie Lee Curtis. Willarda diváci…

Reklama

Reklama