Taková moderní rodinka (TV seriál)

Modern Family

Moderná rodina

Komedie

USA, 2009, 188x21 min

Gabriel Mann

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter, Aubrey Anderson-Emmons, Reid Ewing, Justin Kirk, David Cross, Philip Baker Hall, Chazz Palminteri, Shelley Long, Nathan Lane, Benjamin Bratt, Kevin Hart, Fred Willard, Brandy Ledford, Nolan North, Elizabeth Banks, Edward Norton, Margo Harshman, Eddie Diaz, Marina Valle, Kristen Schaal, Minnie Driver, Blake Gibbons, Judy Greer, Bruce Altman, Jason Antoon, Eric Lange, Tom Wright, Taylor Nichols, Lauren Cohan, James Devoti, Norman Lloyd, Celia Weston, Danny Trejo, Steve Kehela, James Marsden, Jami Gertz, Mary Lynn Rajskub, Rachael Harris, Matt Dillon, Jonathan Banks, Holly Weber, Bob Levitan, Kaitlyn Dever, Greg Kinnear, Mark Povinelli, Carolyn Morse, Nicole Gerth, Phil Hendrie, Tim Blake Nelson, Annie Tedesco, Lusia Strus, Samm Levine, Leslie Mann, Jennifer Tilly, Josh Gad, Micaela Johnson, Ernie Hudson, Will Greenberg, Kali Rocha, John DiMaggio, Ellen Barkin, Bobby Cannavale, Melinda Page Hamilton, Frank Wood, Barry Corbin, Stacey Travis, Matt Prokop, Sarah Baker, Beth Grant, Matt Roth, Rob Huebel, Amir Talai, Matthew Broderick, Stephnie Weir, Andrea Savage, Kevin Daniels, Wendi McLendon-Covey, Michaela Watkins, Matthew Alan, Amy Motta, Rob Kerkovich, Joe Adler, Paul Scheer, Alex Fernandez, Lainie Kazan, Billy Dee Williams, Lyle Kanouse, Jason Mantzoukas, Jamie Anderson, Elizabeth Peña, John Kapelos, Maxwell Caulfield, David Faustino, Annie Mumolo, Craig Stepp, Dina Waters, Justine Bateman, Richard Riehle, Luka Jones, Paget Brewster, Rob Riggle, Matt Malloy, Millicent Martin, Anita Gillette, Ann Magnuson, Caroline Aaron, Amanda Musso, Drew Powell, Mary Jo Catlett, Libby Mintz, Cory Knauf, Troy Glass, Nathan Blaiwes, Stephanie Faracy, Stephanie Beatriz, Scott Beehner, Theo Caesar, Stephen Merchant, Fred Armisen, Patton Oswalt, Adam DeVine, Justin James Hughes, Olivia Rose Keegan, Cole Bernstein, Eric Petersen, Jordan Nichols, Andrew Daly, David Haydn-Jones, Diane Farr, Amy Yasbeck, Peri Gilpin, Jordan Peele, Khamani Griffin, Madison McLaughlin, Ann Morgan Guilbert, Randee Heller, Matt Crabtree, Jesse Eisenberg, Jane Krakowski, Eddie McClintock, Leslie Grossman, Tony Cavalero, John Heard, Rib Hillis, Aisha Tyler, Will Sasso, Alyson Reed, Ray Laska, Rhys Darby, Peter Phelps, Cameron Watson, Jeremiah Birkett, Michael Rupnow, Jeryl Prescott, Brian Metran, Bryce Hitchcock, John Benjamin Hickey, Lexi Medrano, Bernardo Badillo, Angela Oh, Jessica Makinson, Paris Smith, Ron Roggé, Myrna Velasco, Carla Renata, Michael Eric Reid, Christina Ochoa, Michael Benyaer, Cole Sand, Tom McGowan, Chris Prinzo, Ki-hong Lee, Eric Edelstein, James Greene, Rebecca Mozo, Jon Polito, Tyne Daly, Andrea Anders, Steve Zahn, Sam Lloyd, Semi Anthony, Robert Desiderio, Rodney To, Hope Jaymes, Jerry Lambert, Alyssa Preston, Suzy Nakamura, Matt Riedy, Patrick Carlyle, Trevor Larcom, Tara Leahy, Madison Iseman, Harrison White, Murray Gershenz, Gilles Marini, Anders Holm, Matthew Risch, Sunkrish Bala, Natasha Leggero, Cole Daniel Hills, Adam Hagenbuch, Lillian Adams, Dylan Riley Snider, Ben Lawson, Mim Drew, Tyrel Jackson Williams, Lex Medlin, Mike Faiola, Terrell Lee, Garrett Boyd, August Roads, Jeffrey Nicholas Brown, Rory Scovel, Finneas O'Connell, Maribeth Monroe, Lombardo Boyar, Jonathan Davila, Emily Liu, Larry Sullivan, Ian Patrick Williams, Aidan Gallagher, Ellis Ann Jackson, Brigitte the Dog, Lucas Di Medio, Roger Bart, Vic Polizos, John Vickery, Charley Koontz, Elimu Nelson, Catherine O'Hara, David Bloom, Lin-Manuel Miranda, Frank Maharajh, Luke Davis, Caleb Thomas, Helen Siff, Don Lake, Mo Collins, Joey Baker, Jonathan Runyon, Jeff Pomerantz, Lou Beatty Jr., Mark Coles Smith, Tony Pasqualini, Lindsey Stoddart, Eve Brenner, Zayne Emory, Mark Proksch, Brian T. Finney, Stoney Jackson, Philip Anthony-Rodriguez, Tia Barr, Artemis Pebdani, Zac Goodspeed, Len Cordova, Brian Oerly, Heather Mazur, Brian Palermo, Marcus DeAnda, Steve Lewis, Lenny Jacobson, Brandon Espy, LaMonica Garrett, Tanner Buchanan, Hilary Ward, Lynne Alana Delaney, Steve Hytner, John Cygan, Chantelle Albers, Alexis Rosinsky, Ayumi Iizuka, Kaliko Kauahi, Malcolm Foster Smith, Craig Welzbacher, Elena Campbell-Martinez, Ajay Mehta, Ron Perkins, Isabella Gomez, Laird Macintosh, Rodney J. Hobbs, Millie Bobby Brown, Nathan Fillion, Sam Daly, Dot-Marie Jones, Raegan Revord, Doc Farrow, Alex Wyse, David Jahn, Jenny Curtis, Marcos Mateo Ochoa, Vanessa Bayer, Folake Olowofoyeku, Julie Dretzin, Caleb Smith, Peggy Miley, Norma Maldonado, Mike Ostroski, Chad Roberts, Andres Londono, Cameron Protzman, Niecy Nash, Brad Morris, Tucker Smallwood, Adam Kulbersh, Mandy Levin, Raymond McAnally, Jean Villepique, Ryan Gaul

Tento seriál má nevěřitelné kouzlo, tedy mě určitě okouzlil. Nepamatuji si díl, ve kterém bych se nezasmál. Spíš si pamatuji ty díly, ve kterých jsem se nemohl přestat smát. Každá postava zde má své místo a kouzlo. Ale přesto je asi můj největší oblíbenec Phil. Po třech řadách jsem nadmíru spokojen a už se těším na tu čtvrtou, protože věřím, že si tento seriál určitě udrží svoji kvalitu i nadále. "Vždycky jsem chtěla dceru. Oblékat ji do krásných šatiček, česat ji, starat se o její nehty, dělat jí make-up. Nikdo to neví, ale první rok jeho života jsem z Mannyho dělala holčičku a všem jsem říkala, že je moje dcera. Ale jen párkrát. Nechtěla jsem ho traumatizovat. Když našel fotky, řekla jsem mu, že to je jeho sestra dvojče, která zemřela." // I v páté řadě si tento seriál drží laťku neskutečně vysoko a já se královsky bavím. 9/10(22.8.2012)

Po totálním odsouzení, kdy jsem viděl pár minut z první série (počáteční díly jsou zahřívací), jsem tomu dal během druhý a třetí sezóny další šanci, časem jsem přivykl největšímu problému v podobě mihotavý kamery a najednou se toho nemůžu nabažit. Postava Camerona a Eric Stonestreet samotnej, stejně jako Burrellův Phil, jsou TOP! Od pátý řady už seriálu bohužel dochází dech ...(28.9.2016)

Nevím, tenhle seriál mě nijak moc nenadchl.. Ano, některé vtipy byly dobré a Ty Burrell s Ed O'Neillem byli opravdu skvělí (podle mě to nejlepší na tomto seriálu).. Ale co se týče Ariel Winter, ta byla jednoduše hrozná.. Respektive její postava, která je podle mě vymyšlená absolutně hloupě.. Je to přeplácané všemi možnými i nemožnými postavami a to na mě bylo trochu moc.. Když ještě přidám tu kameru, ze které mě ke konci dílu začínaly bolet oči, tak to na víc jak 3* nevidím ;)(6.1.2012)

Čím déle jsem zhlédnutí každodenních trablů klanu Dunphy/Pritchett/Tucker/Delgado odkládal, tím jasněji jsem tušil, že až se k němu jednou zvládnu propracovat, bude to stát za to. A jsem moc rád, že jsem měl úplnou pravdu. Všichni přítomní jsou totiž nějakým způsobem střelení, uhnutí a všelijak jinak kouzelní, a díky tomu mám vlastní širší rodinu zase o něco raději. Třeba právě proto, že doma takové lidi potkávám (konkrétně Alex a Phila, což je možná důvod, že mám právě je dva v seriálu nejradši). Druhá silná zbraň Rodinky pak spočívá v rozdílnosti humoru u jednotlivých domácností. Zatímco Cam a Mitchell umí díky přirozené, a přitom dokonale rozevláté melodramatičnosti Erica Stonestreeta dohrát i tu sebebanálnější zápletku do turbulentních divadelních otáček, o kousek dál se naopak hraje na zdánlivě jednoduchý kontrast po klidu toužícího Jaye a temperamentní Glorie. V českých končinách má taková linka těžší život, protože v tuzemsku je "mezinárodně" vztahový život přece jen okrajovou záležitostí, takže mohou některé gagy padnout na neúrodnou půdu. Možná i kvůli tomu si spousta diváků dodnes myslí, že vtip spočívá v tom, že si sexbomba vzala staršího páprdu pro peníze, což je za prvé velká škoda a za druhé absolutně špatně. Mojí nejoblíbenější skupinou jsou ale Claire, Phil a jejich ratolesti. Ona má na starost všechno, on je milionový otec, ale nemožný manžel, který svými rozhodnutími doslova a do písmene páchá dobro. V kombinaci s výbušným trojlístkem potomků se jedná o seskupení, které bych jednou velmi rád měl doma a zároveň o tak dokonalou chemii, která působí, že ani nepotřebuje scénář, snad jen námět, do kterého onu geniální pětku stačí hodit. Po osmi sériích stále až neuvěřitelně stabilní životabudič, kterému je v současnosti jen stěží rovno a zase jednou sitcom, který dokáže v jediné minutě rozesmát i dojmout. P.S.: Gotta fix that step!(20.5.2015)

Není divu, že to má úspěch, je to nejen Moderní rodinka, ale i moderní sitcom, který kombinuje klasický a moderní přístup k žánru. Dává nám připomenout jak novátorský přístup a trapně suchý humor Kanclu, tak klasické rodinné trampoty a hodnoty jako třeba v Kroku za krokem nebo Průměrňákových. Vtipy jsou slušně vypointované, vycházející z vynikajících postav, které jsou perfektně obsazené a jejích představitelé po právu dostávají jednu Emmy za druhou.(23.2.2016)

• - Taková moderní rodinka je po dvaadvaceti letech prvním komediálním seriálem v produkci ABC, který vyhrál cenu Emmy. (Maledict)

• - Eric Stonestreet (Cameron Tucker) za svou roli získal cenu Emmy v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli. (Jonash87)

• - Postavu Lily ve skutečnosti střídají děti dvě – dvojčata Jayden (chlapec) a Ella (dívka). (Maledict)