Taková moderní rodinka (TV seriál)

Modern Family

Moderná rodina

Komedie

USA, 2009, 188x21 min

Gabriel Mann

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter, Aubrey Anderson-Emmons, Reid Ewing, Justin Kirk, David Cross, Philip Baker Hall, Chazz Palminteri, Shelley Long, Nathan Lane, Benjamin Bratt, Kevin Hart, Fred Willard, Brandy Ledford, Nolan North, Elizabeth Banks, Edward Norton, Margo Harshman, Eddie Diaz, Marina Valle, Kristen Schaal, Minnie Driver, Blake Gibbons, Judy Greer, Bruce Altman, Jason Antoon, Eric Lange, Tom Wright, Taylor Nichols, Lauren Cohan, James Devoti, Norman Lloyd, Celia Weston, Danny Trejo, Steve Kehela, James Marsden, Jami Gertz, Mary Lynn Rajskub, Rachael Harris, Matt Dillon, Jonathan Banks, Holly Weber, Bob Levitan, Kaitlyn Dever, Greg Kinnear, Mark Povinelli, Carolyn Morse, Nicole Gerth, Phil Hendrie, Tim Blake Nelson, Annie Tedesco, Lusia Strus, Samm Levine, Leslie Mann, Jennifer Tilly, Josh Gad, Micaela Johnson, Ernie Hudson, Will Greenberg, Kali Rocha, John DiMaggio, Ellen Barkin, Bobby Cannavale, Melinda Page Hamilton, Frank Wood, Barry Corbin, Stacey Travis, Matt Prokop, Sarah Baker, Beth Grant, Matt Roth, Rob Huebel, Amir Talai, Matthew Broderick, Stephnie Weir, Andrea Savage, Kevin Daniels, Wendi McLendon-Covey, Michaela Watkins, Matthew Alan, Amy Motta, Rob Kerkovich, Joe Adler, Paul Scheer, Alex Fernandez, Lainie Kazan, Billy Dee Williams, Lyle Kanouse, Jason Mantzoukas, Jamie Anderson, Elizabeth Peña, John Kapelos, Maxwell Caulfield, David Faustino, Annie Mumolo, Craig Stepp, Dina Waters, Justine Bateman, Richard Riehle, Luka Jones, Paget Brewster, Rob Riggle, Matt Malloy, Millicent Martin, Anita Gillette, Ann Magnuson, Caroline Aaron, Amanda Musso, Drew Powell, Mary Jo Catlett, Libby Mintz, Cory Knauf, Troy Glass, Nathan Blaiwes, Stephanie Faracy, Stephanie Beatriz, Scott Beehner, Theo Caesar, Stephen Merchant, Fred Armisen, Patton Oswalt, Adam DeVine, Justin James Hughes, Olivia Rose Keegan, Cole Bernstein, Eric Petersen, Jordan Nichols, Andrew Daly, David Haydn-Jones, Diane Farr, Amy Yasbeck, Peri Gilpin, Jordan Peele, Khamani Griffin, Madison McLaughlin, Ann Morgan Guilbert, Randee Heller, Matt Crabtree, Jesse Eisenberg, Jane Krakowski, Eddie McClintock, Leslie Grossman, Tony Cavalero, John Heard, Rib Hillis, Aisha Tyler, Will Sasso, Alyson Reed, Ray Laska, Rhys Darby, Peter Phelps, Cameron Watson, Jeremiah Birkett, Michael Rupnow, Jeryl Prescott, Brian Metran, Bryce Hitchcock, John Benjamin Hickey, Lexi Medrano, Bernardo Badillo, Angela Oh, Jessica Makinson, Paris Smith, Ron Roggé, Myrna Velasco, Carla Renata, Michael Eric Reid, Christina Ochoa, Michael Benyaer, Cole Sand, Tom McGowan, Chris Prinzo, Ki-hong Lee, Eric Edelstein, James Greene, Rebecca Mozo, Jon Polito, Tyne Daly, Andrea Anders, Steve Zahn, Sam Lloyd, Semi Anthony, Robert Desiderio, Rodney To, Hope Jaymes, Jerry Lambert, Alyssa Preston, Suzy Nakamura, Matt Riedy, Patrick Carlyle, Trevor Larcom, Tara Leahy, Madison Iseman, Harrison White, Murray Gershenz, Gilles Marini, Anders Holm, Matthew Risch, Sunkrish Bala, Natasha Leggero, Cole Daniel Hills, Adam Hagenbuch, Lillian Adams, Dylan Riley Snider, Ben Lawson, Mim Drew, Tyrel Jackson Williams, Lex Medlin, Mike Faiola, Terrell Lee, Garrett Boyd, August Roads, Jeffrey Nicholas Brown, Rory Scovel, Finneas O'Connell, Maribeth Monroe, Lombardo Boyar, Jonathan Davila, Emily Liu, Larry Sullivan, Ian Patrick Williams, Aidan Gallagher, Ellis Ann Jackson, Brigitte the Dog, Lucas Di Medio, Roger Bart, Vic Polizos, John Vickery, Charley Koontz, Elimu Nelson, Catherine O'Hara, David Bloom, Lin-Manuel Miranda, Frank Maharajh, Luke Davis, Caleb Thomas, Helen Siff, Don Lake, Mo Collins, Joey Baker, Jonathan Runyon, Jeff Pomerantz, Lou Beatty Jr., Mark Coles Smith, Tony Pasqualini, Lindsey Stoddart, Eve Brenner, Zayne Emory, Mark Proksch, Brian T. Finney, Stoney Jackson, Philip Anthony-Rodriguez, Tia Barr, Artemis Pebdani, Zac Goodspeed, Len Cordova, Brian Oerly, Heather Mazur, Brian Palermo, Marcus DeAnda, Steve Lewis, Lenny Jacobson, Brandon Espy, LaMonica Garrett, Tanner Buchanan, Hilary Ward, Lynne Alana Delaney, Steve Hytner, John Cygan, Chantelle Albers, Alexis Rosinsky, Ayumi Iizuka, Kaliko Kauahi, Malcolm Foster Smith, Craig Welzbacher, Elena Campbell-Martinez, Ajay Mehta, Ron Perkins, Isabella Gomez, Laird Macintosh, Rodney J. Hobbs, Millie Bobby Brown, Nathan Fillion, Sam Daly, Dot-Marie Jones, Raegan Revord, Doc Farrow, Alex Wyse, David Jahn, Jenny Curtis, Marcos Mateo Ochoa, Vanessa Bayer, Folake Olowofoyeku, Julie Dretzin, Caleb Smith, Peggy Miley, Norma Maldonado, Mike Ostroski, Chad Roberts, Andres Londono, Cameron Protzman, Niecy Nash, Brad Morris, Tucker Smallwood, Adam Kulbersh, Mandy Levin, Raymond McAnally, Jean Villepique, Ryan Gaul, Bjorn Johnson, Jack Axelrod, Chris Butler

V polovině první řady dávám jeden díl za druhým. Každý díl směřuje k báječně vypointovanému vtipu, u kterého se nahlas zasměju. Ač mi nepřijde žádná z postav nijak extra příjemná (každá je něčím omezená či nepříjemná), stejně mě stejně tak každá dokáže pobavit. Jako opravdová rodina, kde nikdo není dokonalý, ale každého máte stejně rádi. Druhá řada je už o dost slabší. Některé díly jen tak prošumí. Už se ani neřeší takové zažité rodinné otázky a problémy. Občas jde opravdu o banální prkotiny a navíc bez těch silných vtipných scén. Těch jsem se dočkal jen párkrát. Hurá do třetí řady. To už se spoustou milovaných postav, kdy mi je nejmilejší asi pošahanej tatík od rodiny. Ale ani tlustá bukvice nikdy nezklame a na holky se dobře kouká. Tohle klidně ještě pár serií vydržím!(15.1.2012)

Tohle je vážně šílená rodinka. Ráda se na ně podívám, protože mě rozesmějí. Je to ta klasická americká rodinka, kde bydlí na krásném předměstí a každý má svůj pokoj a mnoho dalších věcí, ale možná že i tímhle je ten seriál zvláštní. Teď bych ráda vypsala ty, které mám nejraději, ale nejde to, každý má něco. Phil, který chce být cool, Jay, který je prostě sám sebou, Haley a její věčný mobil, Cameron a jeho tanečky - no je toho spousta. Skvělý seriál!(10.7.2012)

"Slíbila, že to tátovi neřekne, dokud nebudu na vejšce. Což znamená, že se to taky nikdy nemusel dozvědět." Až budu v důchodu, tak si rozhodně nepořídím mladou exotickou manželku a velkou rodinu, protože budu chtít mít klid. A pokud budu mít roupy, tak si pustím tento seriál, který mě z toho nápadu bezpečně vyléčí. Nicméně na Jayově rodině mě baví ty generační paradoxy, které způsobují, že díky slovu "nevlastní" mohou být od sebe sourozenci vzdáleni o nějakou tu generaci a věkový rozdíl babičky s vnučkou je vcelku zanedbatelný. Slovní pošťuchování členů rodinky mi taky vesměs připadá zábavné a hlava rodiny Jay mě dokáže uspokojit, protože hýří sarkasmem na všechny světové strany a neváhá k zachování svého životního prostoru použít útok modelem letadla.(29.11.2016)

V současnosti jeden z nejlepších sitcomů, téměř všechny postavy většinu času baví, i když já měl jednu dobu problém s Philem, který mi občas pořád vadí, ale ne už tolik. I když bez něho by to stejně nebylo ono. A i po několika řadách se pořád těším na nový díl a nejvíce mě baví Luke a Gloria a v poslední době také čím dál více Lily. Tak pokud jste ještě Modern Family neviděli, doporučuju.(8.3.2014)

Nevím, tenhle seriál mě nijak moc nenadchl.. Ano, některé vtipy byly dobré a Ty Burrell s Ed O'Neillem byli opravdu skvělí (podle mě to nejlepší na tomto seriálu).. Ale co se týče Ariel Winter, ta byla jednoduše hrozná.. Respektive její postava, která je podle mě vymyšlená absolutně hloupě.. Je to přeplácané všemi možnými i nemožnými postavami a to na mě bylo trochu moc.. Když ještě přidám tu kameru, ze které mě ke konci dílu začínaly bolet oči, tak to na víc jak 3* nevidím ;)(6.1.2012)

• - Ed O'Neill původně v tomto seriálu hrát nechtěl, scénář přijal jen ze zdvořilosti. (reich)

• - V 8. epizodě 1. série se v malé roli britského zpěváka objevil Edward Norton, který úlohu zahrál na základě přátelství s Tyem Burrellem. (Olafa)

• - The Hollywood Reporter oznámil, že hvězdy seriálu Julie Bowen, Ty Bureell, Jesse Tyler Ferguson), Eric Stonestreet a Sofía Vergara dostávali za každou epizodu 3. série zaplaceno okolo 65 tisíc amerických dolarů. (CrashONE)