Knight Rider

USA, (1982–1986), 68 h 21 min (Minutáž: 45–91 min)

Tvůrci:

Glen A. Larson

David Hasselhoff, Edward Mulhare, William Daniels, Patricia McPherson, Peter Parros, Rebecca Holden, Phyllis Davis, Lance LeGault, Pamela Susan Shoop (více)

Série(4) / Epizody(84)

Michael Long je bývalý policista, který během své práce málem přišel o život. Z nepříjemné situace se nakonec díky pomoci neznámého muže dostane. Do nového života vstupuje s novou tváří i identitou, pod jménem Michael Knight. Od mecenáše Wiltona Knighta dostává zároveň špičkové vybavení, aby dále mohl bojovat proti zločinu. A mezi vší tou skvělou technikou je i sporťák K.I.T.T., který dokáže neuvěřitelné věci a dokonce i mluví. Z Michaela se stává neohrožený bojovník, který za volantem inteligentního auta brázdí silnice a mstí bezpráví. (oficiální text distributora)

Psycho.R

Ať už si říká kdokoli cokoli, já v tom auťáku kdysi seděl na výstavišti... Novější díly nic moc, ale ta kombinace Davida, jak mluví do panelový desky je prostě pecka :-D ()

Karp

S vědomím 27 let od uvedení, nostalgie, dětského diváka a "celosvětové" popularity seriálu... vypálím čtyři hvězdy. Dnes by to byla tak jedna a půl. ()

gemi

Jeden z nejlepších seriálů mého dětství, na který jsme se dívali na ORF, přestože jsme nerozuměli ani slovo. Dnes bych jej pro jistotu raději vidět nechtěl, protože tuším, že to hodnocení by muselo jít tak o tři hvězdy níž... ()

st3f0o

Seriál môjho detstva! Neskutočne som to žral, ešte aj keď nám telka zdymela, rýchlo som utekal pozerať k susedom, aby mi neunikla ani jedna časť... och to boli časy. Čistokrvná nostalgia :-) ()

m4xp4yn3

Nad vším tím špatným herectvím, MIDI hudbou, mluvícím autem a za vlasy přitaženými zápletkami se dnes lze jen zasmát. Nekoukatelné. ()

Anayka

Myslím, že každý má nějaký seriál, který určitým způsobem poznamenal jeho dětství. Odvažuju se tvrdit, že to bylo tohle autíčko, co ve mně probudilo pozdější vášeň pro sci-fi :) ()

Armin82

KITT neboli Knight Industries Two Thousand,legendární to mluvící a inteligentní vozítko,které si poradilo snad se vším. Projelo rozžhavenou lávou,dokázalo jet neuvěřitelnou rychlostí nebo skákat do nebeských výšin. Dneska se tomu člověk už spíše pousměje,ale tenkrát to byla pecka :) Ty případy,které Michael Knight v každém díle řešil,ani moc nestály za řeč,mě šlo hlavně o ten poladěnej Pontiac,kterej mi stejně jako konkurenční Dodge Viper v seriálu Zmije hodně napověděl,co mě bude v životě zajímat. Autům se věnuju dodnes a 60% nedávám ani z nostalgie či za kvalitu,ale prostě za ten auťák :) btw.legendární hláška--->KITTE! Super stíhácí chod...jasně Majkle!! šup kluci,tak tam hoďte ten zrychlenej záběr :-D velmi vtipné,ale zábavné :) ()

nwx

Bohužel je dnes v módě cokoliv co kdy dělal Hasselhoff pomluvit. Nedejbože se přiznat, že se někomu něco v čem hrál DH kdy líbilo. Byl bych přeci mezi kamarády odepsaný!? Takže tu máme jeden z nejoblíbenějších seriálů na CSFD i celosvětově, který svého času jako jediný dokázal soupeřit v USA i s DALLASem vysílaným v ten samý čas, přesto zde kolem 50 procent v hodnocení. V osmdesátých letech by tento seriál od všech co ho tady recenzují doslat 5 hvězdiček, ale dnes? Je v tom přeci Hasselhoff a ten přeci nikdy neuměl hrát, říká to Franta a Pepa! A všichni co to říkají, tak hlavně že pročučeli xy hodin u Knight Rider nebo Baywatch. Realita. Jasně, z dnešního pohledu tento seriál po trikové stránce zestárnul. Ani scénáristicky to není žádný skvost, ale fungoval ve své době dokonale a dá se na něj v pohodě koukat i dnes. Myslím si, že se povedl dokonale. Sešla se v něm skvělá idea, opravdu futuristicky vypadající auto, které nezestárlo ani z dnešního pohledu a vidět ho na ulicích, pocítíte i dnes touhu ho mít, seriál dostal dokonalou hudbu a opravdu se nestydím za to, že vychválím i herecké obsazení. Remake mu nesahá ani po paty. Na svoji dobu skvost. A všem kdo šmahem odsuzují Hasselhoffa, přečtěte si jeho životopis s názvem MAKING WAVES. Vytře vám zrak. ()

Mik_e

Dal bych tři, byl to kult jak blázen, ale David Hasselhoff to vážně hrozně kazil. V Pobřežní hlídce jsem si na něj nějak nakonec zvykl, ale tady byl fakt prkno. Takže dvě za auťák. :) ()

TomJ

Serial mojho detstva. Dnes by som radsej ani neriskoval sa nato pozriet, ale... vsetci mame nejake stare lasky. ()

Tanner

Tak jako řada dalších dávám hvězdy z nostalgie. Kdo by nepamatoval na žvejkačky s Kittem, který v seriálu sází jednu suchou hlášku za druhou? :-) Pravda je ale taková, že obsahy dílů, hudba (kromě ústřední melodie samozřejmě!), herecké výkony i režisérské zpracování jsou spíše směšné :-). Ale dívat se na to vydržim i dneska. Když to člověk bere s nadhledem, celkem se i pobaví. ()

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne