Taková moderní rodinka

Ukázka z filmu 3
USA, (2009–2020), 91 h 3 min (Minutáž: 20–22 min)

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter (více)

Série(11) / Epizody(250)

Americký komediální seriál nám představuje novodobý rodinný klan, v jehož čele stojí šedesátník Jay Pritchett se svou novou mladou manželkou a vyženěným synkem, Jayova dospělá dcera se třemi potomky a syn, který se svým partnerem právě adoptoval dítě.  Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti už je dávno minulostí a tento americký sitcom nám představuje moderní rodinu z počátku 21. století. Vlastně tři rodiny, které nicméně dohromady tvoří klan Pritchettových. Jeho patriarchou je šedesátník Jay (Ed O'Neill), který se znovu oženil s mnohem mladší vášnivou Glorií (Sofía Vergara). Ta si z předchozího manželství přivedla do rodiny jedenáctiletého syna Mannyho (Rico Rodriguez), jenž celé dny tráví sněním a psaním veršů, což se jeho novopečenému nevlastnímu otci zrovna nezamlouvá. Jay také těžko snáší, když si lidé myslí, že je Gloriin otec, nikoliv manžel. Jayova dospělá dcera Claire (Julie Bowen) a její muž chtějí mít otevřený a upřímný vztah se svými třemi dětmi, jenže to není žádný med, zvlášť když udeří puberta. A pak je tu Jayův syn Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), který už pět let žije se svým partnerem Cameronem (Eric Stonestreet), a právě spolu adoptovali dítě z Vietnamu. Život, jak se zdá, není úhledný ani předvídatelný, ale právě překvapení, jež neustále přináší, z něj vyhánějí nudu. (ABC TV Network)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (262)

Nešťastné spoďáry (2017) (S09E03)

Třetí epizoda si možná pět hvězdiček nezasloužila, ale nedokázal jsem si pomoct. Za Jáchyma rozhodoval o kvalitě dne kondiciogram, Phil zvolil jednodušší metodu, ale ve výsledku jsem si i jeho den plný nebezpečí naplno užil. Glorie taky nezačala nejlépe, ale Haley bez mobilu byla dokonalá. // "Já vím, jak na sociopaty, musíte je nejdřív ošálit." ()

Sex, lži a kickball (2017) (S09E04)

Tvůrci mě v úvodu zákeřně navnadili příslibem erotických chvilek Phila a Claire (ty nikdy nezklamou) a ve chvíli, kdy jsem si připravil bránici na pernou šichtu, všechno jaksi vyšumělo a epizoda zůstala vlastně až do konce úplně bez šťávy. Tentokrát jsem byl celkem zklamaný. // "Narodil ses v Texasu." "Ty necito hnusnej!" ()

Obří dýně (2017) (S09E05)

Tak takhle tedy ne! Tvůrci mi už zase pokazili dojem z halloweenského dílu. Ve chvíli, kdy Claire nedostane prostor pro svůj pověstný krvák, těžko budu projevovat spokojenost. Navíc to jediné, co je v tomto seriálu otravnější než Cameron, jsou jeho stupidní historky. // "Divím se, že i když tě od vnoučat dělí jen trapná balící hláška, málem ses udusila v lednici." / "Výparů se nebojte, větráme." / "Jsi téměř nejhorší kluk, se kterým jsem kdy byla!" ()

Deset let poté (2017) (S09E06)

Tak nevím, buď jsem měl dneska špatný den, nebo by to chtělo vylepšit scénáře jednotlivých epizod. Jayovo výročí svatby mě mělo velmi bavit, ale veškerou snahu Phila a Glorie zatlačil do pozadí neskutečně otravný Cameron se svým hudebním číslem. // "Někdo se mi musel vplížit do skříně a srazit mi svatební šaty. Nejspíš moje ségra." ()

Vítězové večeří krocana (2017) (S09E07)

No sláva, tak jsem se dneska dočkal. Sedmá epizoda je přesně z těch, které mám tak rád. Bylo to skoro jako od Tarantina, spousta kvalitních dialogů a na závěr přišla krvavá lázeň (obrazně řečeno, no panic). Tento díl jsem si fakt užil a skvěle jsem se bavil. // "Claire, proč máš na sobě číslo? Jdeš na soutěž krásy?" ()

Setkání s celebritami (2017) (S09E08)

Původně jsem epizodu ohodnotil čtyřmi hvězdičkami, ale to, co předvedli Phil a Jay, mě nakonec přesvědčilo, abych hodnocení vylepšil. Šourající se Phil se stojánkem na infúzi byl prostě kouzelný a Jayovy snahy o únik z poroty, respektive o setrvání v porotě byly skvělé. 5*- // "Je to o třech pronásledovaných ženách v různých dobách, nebo o cestovatelce časem, která má pech, zatím nevím." / "Všichni chlapi se složí stejně." ()

Drsná výchova (2017) (S09E09)

Upřímně, kdyby nebylo Philovy cesty do "divočiny", bylo by to u mě za čtyři kousky, ale protože jsem u jeho videí málem odpadl smíchy, přidal jsem i pátý. Cameronova sestra Pam u mě opět nezabodovala, situaci ale zachraňovaly Lily s Claire, hlavně kamioňák se povedl. // "Nezlobil?" "Byl hodný a tichý." ()

Na vlastních nohou (2017) (S09E10)

Desátá epizoda mě ničím nenadchla, ale ani nezklamala, byla to taková standardní záležitost, v níž u mě tentokrát příliš nezabodoval Phil s Glorií. Místo nich mě ale pobavili Luke s Alex, spojení takových dvou mozků muselo skončit podnikatelským úspěchem. // "Konečně mám čas na koníčky, vymítat ďábla ve všech podobách." ()

Dámské doupě (2018) (S09E11)

Žádné velké ani malé nadšení se tentokrát nedostavilo. Epizoda byla celá tak nějak bez života, a pokud mě dění na uličním výboru přece jen dokázalo trochu pobavit, Lilyina oslava a návštěva Mitchella a Camerona u terapeutky se fakt táhly. A ještě ta Pam... // "Nechávám ho kouzlit, já zas porušuju sliby, víme koho jsme si vzali." ()

Rodinná láska (2018) (S09E12)

Předchozí díl mě dvakrát nepřesvědčil a hned přišla další slabší epizoda. Zrovna ty části, které se točí kolem Phila mám přitom hodně rád, ale tady jsem měl pocit, že je Phil v nemocnici až příliš často, že by tvůrcům docházely nápady? I přes svou nespokojenost jsem přece jen přihodil půl hvězdičky navíc za Philova rozlučková videa a za vyšilující Glorii, protože jsem se díval na nedabovanou verzi, a ta stála za to. 4*- // "Claire, všechno je v pořádku, ale vezu Phila do nemocnice. Umřéééél!!!" ()

Ve tvojí hlavě (2018) (S09E13)

Mám pocit, jakoby tvůrcům v deváté sezóně docházel dech. Kromě Haleyina nečekaného úspěchu ve vědeckých kruzích mě vlastně nic nadstandardně nezaujalo, i když uznávám, že Philova snaha zachránit Lukea ze střechy v sobě měla to pravé Dunphyovské kouzlo. // "V noci to tu bylo děsivější, hráli tu jazz." ()

Psáno ve hvězdách (2018) (S09E14)

I když byl o tomto Valentýnu Clive pouze na telefonu a Juliana se neukázala vůbec, nebyla to zas až taková tragédie, protože Gina na baru pěkně perlila a nedabovaná verze tomu hodně pomohla. Pořád jsem si na změnu Gloriina hlasu nezvykl. Na ty lepší Valentýny epizoda sice neměla, ale pobavil jsem se. // "Chováš se jako typický Kozoroh, Slunce se točí kolem Země a ne kolem tebe!" / "Víš, kolik běhá po světě pohledných géniů? Leda on, a když se snažím tak i já." ()

Chceš naplácat? (2018) (S09E15)

Není párty jako párty, myslím, že Jayovy večírky jsou z těch zábavnějších, ale tahle záležitost u Mitchella s Cameronem mě fakt nezajímala. Mě ty jejich problémy přijdou strašně absurdní, jenže ne vtipně absurdní, jednoduše mě otravují. V této epizodě mě vlastně doopravdy bavila jen Alex. // "Ty fousy si nech, ale nemluv." ()

Víkend plný vína (2018) (S09E16)

Vím, zase jsem byl jednou silně nekritický, ale několik předchozích epizod mě dost zklamalo, potřeboval jsem se konečně pořádně zasmát a tady se mi to celkem splnilo, takže jsem trochu přitlačil na pilu. Tvůrci závěr s dominovým efektem použili už několikrát, zatím to na mě ale funguje, takže proč ne? // "Bolívie?" "Guatemala. Venezuela?" "Kolumbie." "Hmmm..." ()

Královská návštěva (2018) (S09E17)

Mitchell a Cameron na meditaci. Tenhle začátek pro mě nebyl nejlepší, protože Camerona snáším jen občas a v malých dávkách. Příliš mě nebrala ani zápletka kolem Jaye a Glorie, takže všechno zůstalo jen na Dunphyových s podporou hasiče a astrofyzika. // "Oblíkáš se mladě? Začal jsi cvičit? Ráno jsi snídal jenom jednou? Koho máš, Jayi?! Já ji zabiju!!" / "Je fuk, že Bill není členem menzesu." ()

Tátovské problémy (2018) (S09E18)

Přivřel jsem obě oči (netleskejte, levé mám přivřené vlastně pořád, takže to zas nebyl takový výkon), abych mohl ve svém hodnocení protlačit osmnácté epizodě pět hvězdiček. Díl měl své mouchy a na plný počet to asi opravdu nebylo, ale nešť. Aprílové nachytávky mě bavily a výročí Phila a Claire mi hnulo s bránicí, tak ať to pára tlačí. // "Zásah, operátorko, kéž byste ho viděla." "Vidím, jste rozkošný pár." ()

Magická salsa (2018) (S09E19)

Jakoby mě tvůrci vyslyšeli, Cameron byl přesně tam, kde by měl být, vzadu v autě, a pokud možno mimo záběr. To bylo fajn, protože s Mitchellem nemám problém, ten mě dokáže pravidelně rozesmát. Bavil jsem se i u Philovy a Claiřiny výzvy po deseti letech i u prodeje Gloriiny "firmy". // "Bude to těžký, ona má zažito, že se salsa neprodává." / "To bych přiznala, žes měl pravdu a poslouchala bych to do konce svého života. Tedy.... tvého života." ()

Matky (2018) (S09E20)

Ve výsledku dopadla epizoda mnohem lépe, než jsem podle úvodní scény čekal. O největší porci zábavy se mi opět postarali Dunphyovi, losování o pořadí ve frontě na Claiřinu pohodovou hodinu nemělo chybu a závěrečné souznění matek bylo dokonalé. // "Nesmíš! Jen já." ()

Únikovka (2018) (S09E21)

Nemohl jsem si pomoct, musel jsem přihodit i pátý kousek. Vychutnal jsem si další akci protipritchettovské koalice, spontánní úniková hra mě úplně rozsekala, ale i Philův hrdinný boj za spravedlnost (a rybářskou chatku) a Claiřina snaha dosáhnout svého byly skvělé. // "Klídek, jsme spolu tři měsíce a všichni vědí, že Liverpool útočí na titul." / "Zabila jsi strejdu?" / "Nemá někdo lžíci? Zshawshankujem se ven." ()

Hra o runy (2018) (S09E22)

Od závěrečné epizody sezóny jsem přece jen čekal něco víc, takže jsem byl celkem zklamaný. Přitom účast Phila a Mitchella na HeroConu byla parádní, ostatní dějové linie mi ale přišly slabší. Třeba z té Gloriiny jsem radost fakt neměl, její soupeření s Donnou Duncan mě spíš otravuje. // "Manny?! Manny, tohle je únos!" ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Zorro dostane novou verzi

Zorro dostane novou verzi

10.12.2020

Jen co filmař Robert Rodriguez (Alita: Bojový anděl, Sin City – město hříchu) sklidil chválu za svoji čerstvou epizodu seriálového Mandaloriana, oznámil tvůrce ještě spolu se svou sestrou… (více)

Nejlépe placené herečky roku 2020

Nejlépe placené herečky roku 2020

16.10.2020

Časopis Forbes každoročně sestavuje žebříček nejlépe placených herců a hereček roku, před pár týdny jsme tak řešili nejlépe placené herce, a nyní nastal čas podívat se taky na herečky. Následující… (více)

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard