Taková moderní rodinka

Ukázka z filmu 6
USA, (2009–2020), 91 h 3 min (Minutáž: 20–22 min)

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter (více)

Série(11) / Epizody(250)

Americký komediální seriál nám představuje novodobý rodinný klan, v jehož čele stojí šedesátník Jay Pritchett se svou novou mladou manželkou a vyženěným synkem, Jayova dospělá dcera se třemi potomky a syn, který se svým partnerem právě adoptoval dítě.  Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti už je dávno minulostí a tento americký sitcom nám představuje moderní rodinu z počátku 21. století. Vlastně tři rodiny, které nicméně dohromady tvoří klan Pritchettových. Jeho patriarchou je šedesátník Jay (Ed O'Neill), který se znovu oženil s mnohem mladší vášnivou Glorií (Sofía Vergara). Ta si z předchozího manželství přivedla do rodiny jedenáctiletého syna Mannyho (Rico Rodriguez), jenž celé dny tráví sněním a psaním veršů, což se jeho novopečenému nevlastnímu otci zrovna nezamlouvá. Jay také těžko snáší, když si lidé myslí, že je Gloriin otec, nikoliv manžel. Jayova dospělá dcera Claire (Julie Bowen) a její muž chtějí mít otevřený a upřímný vztah se svými třemi dětmi, jenže to není žádný med, zvlášť když udeří puberta. A pak je tu Jayův syn Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), který už pět let žije se svým partnerem Cameronem (Eric Stonestreet), a právě spolu adoptovali dítě z Vietnamu. Život, jak se zdá, není úhledný ani předvídatelný, ale právě překvapení, jež neustále přináší, z něj vyhánějí nudu. (ABC TV Network)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (262)

Proč se nevezmou potají? (2019) (S10E20)

Psí influencer a jeho páníček mi silně pokazili celkový dojem z celé epizody. Jak už jsem jednou psal, víc, jak jeden trapný šašek na díl, už je prostě příliš a Cameron byl přítomen. Kromě tohoto rušivého prvku jsem si děj hodně užil, "tajná" svatba byla dokonalá. // "To slovo je humus, a to se denně prohrabávám placentama." / "Víte co, prcci? Dneska okoštujete víno." ()

Úvodní proslov (2019) (S10E21)

No jo, no, tohle byl zase spíše slabší kousek.Mohl bych možná pominout, jakou byl nápad s protestem proti likvidaci soví populace v roce 1973 kravinou, stále tu ale zůstává problém, že jsem se skoro neměl čemu zasmát. Nezbývá, než zapomenout, a s nadějí vzhlížet k závěrečné epizodě. // "Tati, hádej co? Jak jsem popadla chlast, dvojčata začla kopat!" / "Víte, že naše dcera je génius?" ()

Narozeniny (2019) (S10E22)

Perfektní finále desáté sezóny. Průřez narozeninami byl skvělým nápadem, působilo to na mě jako směs highlightů z několika povedených epizod. Když už jsem si myslel, že to nění čím vylepšit, přišla talentová soutěž, tady jsem fakt nemohl nepětkovat. // "Víte, co mi došlo? Kdo nemá narozeniny, ten nestárne." / "Ještě jednou se omlouvám, že jsem vám oplodnil dceru." ()

Série 11 (2019) (S11)

Jedenáctá sezóna u mě neměla v žádném případě ideální průběh. Měla skvělé díly, měla ale i slabší díly a měla i velmi špatnou epizodu, přesto jsem se u ní ale bavil. Jak už jsem psal v komentářích/ recenzích k jednotlivým epizodám, mohli za mou dobrou náladu především Dunphyovi, kteří si od první série jeli to svoje a stali se jednoznačně mou nejoblíbenější větví rodinného stromu. Zamrzel mě závěrečný díl, od něhož jsem na rozloučenou očekával mnohem větší porci humoru, ale jak je vidět podle mého hodnocení, celek nebyl vůbec špatný. / Poučení: Všechno má svůj konec. ()

Nové děti na hřišti (2019) (S11E01)

No, od Modern Family jsem si dal víc než dvouletou pauzu, takže jsem se dnes na úvodní epizodu závěrečné sezóny těšil. Těšil jsem se, ale nedočkal jsem se ničeho skvělého. Ze všech dějových linií mě bavila jen situace u Dunphyových, protože Phil a Claire zklamou jen málokdy, ale všechno ostatní bylo tak nějak o ničem. Od Mitchella s Cameronem jsem fakt nic nečekal; ti byli vždycky nejslabším článkem; nic ale nepředvedl ani Jay s Glorií, jejichž příspěvek byl až okázale nudný. / "Není ti hanba? Neumíš z toho pokoje ani vylézt?" "Už měsíc jsem pryč!" / Poučení: Kašli na příručky, následuj instinkt. ()

Nervy (2019) (S11E02)

V kvalitě první a druhé epizody byl přímo propastný rozdíl. Minule všechno táhli Dunphyovi a všechno ostatní byla nuda, tentokrát mě bavili všichni. Ano i Cameron. Ale ten za to vlastně ani nemohl, to mu jen jeho lednička skvěle nahrávala. I v tomto případě byli ovšem nejlepší ředitelka Claire s paranoidním profesorem Philem i s lidmi a děním s nimi spjatými. / "...ale měla to, s čím vypadá jako prostitutka." "Řasenku?" "Jo, tohle." / Poučení: Když o něco jde, zapři i vlastní rodinu. ()

Dokonalé páry (2019) (S11E03)

Třetí epizoda mi silně připomněla úvodní díl jedenácté sezóny, jen byla o poznání vtipnější. I v tomto případě stáli za většinou vydařených humorů Dunphyovi, kteří byli už tradičně hnacím motorem této části; Mitchell s Cameronem byli bez Bridget The Fridge opět poněkud nudní a z dění u Jaye a Glorie jsem taky nebyl úplně ozářený. Ale jak jsem napsal, proti nevydařenému startu série to bylo znatelně lepší. / "Nikde nikdo. Zdá se mi to, nebo se nám všichni vyhýbají?" / Poučení: Nedělej předčasné závěry. ()

Párty u bazénu (2019) (S11E04)

Tak nevím, buď se tvůrcům podařilo udělat gay párty zábavnou, nebo jsem se nějak vymknul kontrole. Situace se ve čtvrté epizodě poněkud změnila; bavil jsem se celkem slušně u všech třech dějových linií, ale Dunphyovi poprvé v sezóně nevyčnívali a tak nějak zapadli do průměru. Takže bylo moc dobře, že byl v tomto dílu průměr posunut výš než v předchozím případě. / "Už ani nevím, jak vypadá, když nám nelže." / Poučení: Dej si pozor na to, kde pózuješ. ()

Poslední Halloween (2019) (S11E05)

Sváteční epizody patřily po dobu trvání seriálu k těm nejlepším. V naprosté většině případů je táhli Dunphyovi, na jejichž Halloweeny a Valentýny vždycky rád vzpomínám. Jsem rád, že se tvůrci na poslední Halloween nevykašlali, a přestože gay linka nestála za nic (ani jsem po dřívějších zkušenostech nic lepšího nečekal) a u Jaye s Glorií to taky nebylo nic moc (až na občasné Gloriiny momenty a Mannyho kostým), návrat psychopatické Claire a připokáknutého Phila mi dokonale zacvičil s bránicí. / "Uznávám, ta kravata k tobě moc nesedí, spíš taková... brokovnice nebo třeba jed nebo vrtačka do oka." / Poučení: Chceš někoho opravdu vyděsit? Plánuj. ()

Hrátky s kuřetem (2019) (S11E06)

Po halloweenské epizodě přišel dost velký propad. Příliš mnoho důvodů k smíchu jsem tady tentokrát nenašel, spíše jsem se jen občas pousmál, protože děj byl ve všech třech liniích poněkud nevtipný. Ještě jakž takž zafungovaly Philovy vynálezy, ale v tomto dílu mě zklamali i Dunphyovi, na které jinak velice spoléhám. Jay a Glorie nula, nula, nic a gay linku nechám radši bez komentáře. / "Kdo by se rád zřekl ďábla a tuze moc jeho svodů?" / Poučení: Zadarmo ani kuře nehrabe. ()

Poslední Díkůvzdání (2019) (S11E07)

No, Díkůvzdání se na Halloween nechytalo, ale to nikdy. Celý svátek se vlastně změnil v souboj otců s dotěrnými spermoni a já jsem se přistihl při tom, že mě to vlastně baví. Tedy... kromě jedné rodinné větve. Netřeba vysvětlovat. Dunphyovic klan opět táhl zábavu, tentokrát mu ale zdatně nahrával Jay a neztratila se ani takticky uvažující Glorie. / "Takže si dáme trojku!" "Posloucháš se vůbec?" / Poučení: Uvědom si, že pokud podáš pomocnou ruku, může ti zakrátko chybět. ()

Strom do party (2019) (S11E08)

Osmá epizoda byla slabá ve všech třech liniích a třetí hvězdičku jsem ponechal jen pro můj dlouholetý vztah k seriálu. Tvůrci si s příběhem osmého dílu opravdu nedali moc práce, pokud se ale opravdu snažili, bylo by to ještě horší, protože by to znamenalo, že už vyčerpali invenci. Pokud bych tady mohl něco pochválit, byly by to Philovy kouzelnické triky, ale jinak to fakt byla bída. / "Na co máš to páčidlo?" "Jenom tak." / Poučení: Mrtvé příbuzné odkládej na místech k tomu určených. 3*- ()

Poslední Vánoce (2019) (S11E09)

Další sváteční epizoda a chybělo jen velmi málo k tomu, abych hodnotil plnou palbou. Rodinná sešlost se v tomto případě vydařila takovým způsobem, že mě dokázal pobavit i Cameron!!! Ještě teď jsem z tohoto faktu celý rozechvělý. No jo, bylo to celé dobře sepsané, dobře sehrané, padaly kvalitní hlášky a bylo jasně nakročeno k dokonalosti, když to najednou zařízla závěrečná nostalgie a šťastný konec jako od Disneyho. / "Tak kdo mi nalije drink? Mamča dokojila a kůzlátka se třesou až je naplním vínkem." / Poučení: Ne každý překladatel umí běžně sestavovat smysluplné věty. ()

Prescott (2020) (S11E10)

U předchozí epizody jsem téměř pětihvězdičkoval a teď přišlo tohle... To byl tak podivný díl, až jsem si myslel, že byl vyměněn tvůrčí kolektiv. Rozjela se tady spousta samostatných akcí, které se v závěru protly a... nic. Netvrdím, že to byla nuda, to bych kecal, já jsem naopak v naprostém napětí čekal, kdy už přijde nějaký moment, který mě rozesměje, ale nějak jsem ho asi minul. Poprvé jsem se u tohoto seriálu nesmál, a vidím to jako obrovský problém. / Poučení: Máš rád vířivky? Pozor na infekční choroby. ()

Odkaz (2020) (S11E11)

Proti předchozí epizodě byl jedenáctý díl skvělou záležitostí, vzhledem k tomu, že vím, čeho jsou (byli) tvůrci schopni, to zas takový zážitek nebyl. Druhá polovina sezóny mě tedy zatím zklamala, protože jsem si zvykl na to, že se u seriálu odreaguji a procvičím si bránici, a právě to jaksi přestalo fungovat. Jediným pozitivním zjištěním pro mě bylo to, že jsem se na rozdíl od desáté epizody několikrát zasmál. Ale už to fakt není ono. / "Vidím světlo! Mám jít za ním?" / Poučení: Děti mívají vůči svým rodičům často přehnané nároky. ()

Tuhý protivník (2020) (S11E12)

No jo, je to tak, druhá polovina jedenácté sezóny se ztěžka táhne za svým mnohem svižnějším blížencem, a už toho evidentně nemá mnoho co nabídnout. Podle toho, co tvůrci v posledních třech epizodách předváděli, to vypadá tak, že u nich došlo na syndrom vyhoření a že už pokračují jen ze setrvačnosti, protože kvalitní nápady už zřejmě došly. / "Nemůžu ji poslat na pastvu jako utahaného valacha. Tahle hajtra zaslouží úctu." / Poučení: Než dáš slib, přemýšlej. 3*- ()

Paříž (2020) (S11E13)

Nebudu předstírat, že jsem už neviděl vyvedenější valentýnské epizody, ale po třech chabých dílech jsem se zase jednou mohl bavit naplno. Cameron je pro mě dlohodobě ztracenou existencí, ale Mitchell se tentokrát v ulicích Paříže osamostatnil a dokázal mě bavit, Phil a Claire (přestože nebyli v nejlepší valentýnské formě) byli opět tahouny dílu, ale pobavil i Jay s Glorií. Mít to ještě větší grády, pětkoval bych. / "Uplať je, vydírej, sveď je! Nic jsem tě nenaučila?" / Poučení: Pozor! Kromě turistů narazíš v Paříži často i na Francouze! ()

Brambory (2020) (S11E14)

Nad těmi výkyvy v kvalitě epizod v průběhu jedenácté sezóny mi zůstává rozum stát. Ještě před chvílí padala kvalita až do sklepa a najednou přijdou dvě epizody, které přinesou brutální stoupák. Pravda, čtrnáctý díl byl zčásti recyklovaný, ale na vtipnosti mu to rozhodně neubralo. Bavil jsem se po celou dobu a archivní pasáže mě jen utvrdily v mém názoru; Dunphyovi byli po celou dobu tím nejlepším, co seriál přinesl. / "Nerad to vytahuju, ale dodnes se o vás při sexu nesmím zmínit." / Poučení: I hlemýžď upřednostňuje karavan. ()

Dětské krůčky (2020) (S11E15)

Ale teď už vážně; co je to, sakra, za sinusoidu? Předchozí díl mi zacvičil bránicí, jak jsem byl u seriálu zvyklý, a patnáctá epizoda mi přinese tohle? Už mi to hlava nějak nebere. Vypadá to, jakoby si tvůrci vybírali volno a na svá místa pustili nějaké nadšené amatéry (týká se to hlavně pozice scénáristy). Fakt si jinak nedovedu vysvětlit ty velké výkyvy kvality jednotlivých epizod. / "Ty, Dylane, zkus si to nejdřív říct pro sebe, pomáhá to." / Poučení: Pozor na schody. ()

Tohle mi bude chybět (2020) (S11E16)

Šestnáctá epizoda byla v podstatě na úrovni předchozího dílu. Což znamená, že jsem nemohl být příliš spokojen. Faktem je, že kdyby tvůrci seškrtali dvě rodinné linie a nechali děj jen na Dunphyových, pravděpodobně bych hvězdičku přihodil. Kromě nich mě totiž zbylé větve rodinného stromu příliš nepobavily a nezbývá mi, než doufat, že závěrečné epizody půjdou ve stopách těch nejlepších dílů. / "Kde jsi vzal pajcku?" "Nevrtej se v tom." / Poučení: Někdo tě vydírá? Buď Izraelem. ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Zorro dostane novou verzi

Zorro dostane novou verzi

10.12.2020

Jen co filmař Robert Rodriguez (Alita: Bojový anděl, Sin City – město hříchu) sklidil chválu za svoji čerstvou epizodu seriálového Mandaloriana, oznámil tvůrce ještě spolu se svou sestrou… (více)

Nejlépe placené herečky roku 2020

Nejlépe placené herečky roku 2020

16.10.2020

Časopis Forbes každoročně sestavuje žebříček nejlépe placených herců a hereček roku, před pár týdny jsme tak řešili nejlépe placené herce, a nyní nastal čas podívat se taky na herečky. Následující… (více)

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard