Taková moderní rodinka

Ukázka z filmu 2
USA, (2009–2020), 91 h 3 min (Minutáž: 20–22 min)

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter (více)

Série(11) / Epizody(250)

Americký komediální seriál nám představuje novodobý rodinný klan, v jehož čele stojí šedesátník Jay Pritchett se svou novou mladou manželkou a vyženěným synkem, Jayova dospělá dcera se třemi potomky a syn, který se svým partnerem právě adoptoval dítě.  Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti už je dávno minulostí a tento americký sitcom nám představuje moderní rodinu z počátku 21. století. Vlastně tři rodiny, které nicméně dohromady tvoří klan Pritchettových. Jeho patriarchou je šedesátník Jay (Ed O'Neill), který se znovu oženil s mnohem mladší vášnivou Glorií (Sofía Vergara). Ta si z předchozího manželství přivedla do rodiny jedenáctiletého syna Mannyho (Rico Rodriguez), jenž celé dny tráví sněním a psaním veršů, což se jeho novopečenému nevlastnímu otci zrovna nezamlouvá. Jay také těžko snáší, když si lidé myslí, že je Gloriin otec, nikoliv manžel. Jayova dospělá dcera Claire (Julie Bowen) a její muž chtějí mít otevřený a upřímný vztah se svými třemi dětmi, jenže to není žádný med, zvlášť když udeří puberta. A pak je tu Jayův syn Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), který už pět let žije se svým partnerem Cameronem (Eric Stonestreet), a právě spolu adoptovali dítě z Vietnamu. Život, jak se zdá, není úhledný ani předvídatelný, ale právě překvapení, jež neustále přináší, z něj vyhánějí nudu. (ABC TV Network)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (262)

Nečekaný zvrat (2010) (S01E19)

Od šestnácté epizody mám pocit, jakoby každému dílu něco chybělo a tento nebyl výjimkou. Philova postupující deprese mě přitom velice bavila, stejně tak na mě působily šachové sedánky, ale Mitchell s Cameronem tradičně nestíhali a chybělo i to malé "něco", abych mohl přidat pátý kousek. // No, Lukeu, podle mě je problém v tom, že skáčeš z moc malý vejšky, měl bys zkusit skočit z garáže, pak..." "Alex, nesnaž se zabít bratra." / "Já jsem skvělá hráčka, ale lepší žena." ()

Trenérská lavička (2010) (S01E20)

Konečně jsem se mohl zase naplno pobavit. Utkání v basketbalu říznuté krizí ve vztazích matky- děti mělo slušné grády, ale puboši to tentokrát těžce projeli:-) Jay a Phil měli zase jednou možnost "spolupracovat" a znovu to byly skvělé momenty, úplně jsem si vzpomněl na letiště... // "Jay je Jay, ale jednou budu taky děda, a pak si dejte na své maso pozor!" / "Mami, mám tě rád, ale tvá povzbuzující slova povzbuzují ostatní k mému ponižování." / "Víš, co uděláme?" "Otěhotníme." "Myslela jsem, že zajdem na zmrzku." "Dobrá, začneme tím tvým." ()

Skaut cestovatel (2010) (S01E21)

Dylan mě už ve čtvrté epizodě přesvědčil o tom, že je vynikající zpěvák, pro kterého je hudba záležitostí, jež nesmí stát jeho pěveckému výkonu v cestě, a tentokrát mě v mém názoru opět utvrdil. Kromě koncertu jsem si vychutnal návštěvu kina a její následky i dočasný pobyt Philova otce. // "Jak to, že mi ho vzal?" ()

Letiště 2010 (2010) (S01E22)

Další epizoda, která mě opravdu hodně potěšila hlavně výborně napsanými dialogy. Není nad to, když se můžu hodit do pohody a skvěle se bavit, dvaadvacátý díl mi to naplno umožnil a plánování Jayovy oslavy na Havaji nemělo chybu. Tohle jsem si fakt užil. // "Glorie s tím přišla, a pak nám všechno zařídila." "Vážně? Všem?" "Máš narozeniny, tak jsem vůbec nešetřila." / "Víc než teď tě už ani milovat nemůžu." "Našla jsem pláž, kam se chodí nahoře bez." "Spletl jsem se." ()

Havaj (2010) (S01E23)

Tohle bylo naprosto dokonalé pokračování předchozí epizody, sledovat všechny členy rodiny na Maui byla čirá radost. Jednotlivé postavy jsou vtipné samy o sobě, ale pokud se sejdou na jednom místě, bavím se často tak, že až slzím. A havajská verze hitu "Eye of the Tiger" mě dorazila. // "Dám si ten největší cheeseburger, co máte, místo salátu si dám hranolky a místo ovoce chilli hranolky." / "Aby bylo jasno, neschvaluju jedení vlastních potomků, ale chápu, proč to žirafy dělaj." / "Myslela jsem, že jednou z výhod sňatku se starším mužem bude to, že si mnohem víc odpočinu, ale všechno to běhání, plavání a veslování... Takhle se někteří mí příbuzní dostali do téhle země." ()

Rodinná fotografie (2010) (S01E24)

Závěrečná epizoda první sezóny se příliš nepovedla. Tvůrci si za to ale mohou sami, protože mě výletem na Havaj příliš namlsali, a poslední díl pak vypadal i přes převládající bílou barvu poněkud šedivě. Zakončení parádní první řady bych si každopádně představoval živější a vtipnější. // "Jsme příbuzní." "Ne pokrevní." "Sáhni na mě a krev poteče." ()

Série 2 (2010) (S02)

Druhá sezóna vůbec nezaostala za tou první. Tvůrcům se opět dařilo držet humor na výši, pokud nepočítám dějovou linii obou gayů. Přitom je mi jasné, že by z Mitchella mohla být skvělá postava, která by mě bavila, všechno mu, bohužel, kazí jeho afektovaná "drama queen" a velice slabé zápletky. Zbytek rodiny ale funguje dokonale a pravidelně mi způsobuje záchvaty smíchu, takže jsem byl znovu spokojený a těším se na třetí řadu (hlavně na sváteční epizody). ()

Staré auto (2010) (S02E01)

Doufal jsem, že se budu i u druhé sezóny bavit podobně jako u první řady a první epizoda mě v žádném případě nezklamala. Nečekaně jsem se bavil i u dějové linie s Mitchellem a Cameronem, ale mohla za to jednoznačně účast taťky Jaye, Glorie byla dokonalá v soupeření o přízeň syna, Dunphyovi byli tradičně na výši, takže nemám důvod ke stížnostem. // "Urážejte si na mně, co chcete, ale ne můj obchodní um. Tím se dostáváte za čáru. Za jakou? Nevidíte ji, protože jsem ji už prodal." / "Vážně si myslíš, že v ní jsou ty paprsky? Jen vás upozorňuju, že se o něj nechci starat až umřete." ()

Polibek (2010) (S02E02)

Jak bych to... Asi takhle, druhá epizoda nebyla špatná, další Philova "spolupráce" s Jayem byla dokonce výborná, ale všechno ostatní nemělo takové grády, na jaké jsem si už zvykl. Klidně bych snesl víc Jayových trefných komentářů, divočejší Glorii a stejně klidně bych oželel další Mitchellův závažný problém. 4*- // "Jo, takže pohni, nebo si bude myslet, že jseš lesba." "Nebude si myslet, že jsem lesba!" "I já jsem si to myslela, tvý sandály tomu nasvědčujou." ()

Zemětřesení (2010) (S02E03)

Třetí epizoda pro mě byla o půl hvězdičky lepší než předchozí díl, ale že bych byl dvakrát nadšený... Gayové jsou mi v podstatě lhostejní (pokud nemusím sledovat, jak se jejich romantično mění ve fyzično), necítím potřebu je lynčovat, je mi jedno, jestli se berou atd., ale zřejmě pro tuto mou lhostejnost mě většinou nezajímají ani ty podivné (pro mě) problémy, které v seriálu neustále řeší. Takové zemětřesení u Dunphyových, to bylo jiné kafe. // "Do háje! Za to asi taky může Bůh, co?" "Nevím, kdo za to může, ale mám z toho radost." ()

Cizinci na běžeckém pásu (2010) (S02E04)

Zase se mi potvrdilo, že mě může bavit i dějová linie Mitchella a Camerona, jen se do ní musí zapojit i další členové rodiny. Prohození cílů ději výrazně pomohlo, Philovy vtipy byly uzemňující a Glorie, Jay a Manny na oslavě patnáctin byli naprosto dokonalí. // "V každém manželství přijde nějaká výzva a říct vašemu manželovi, že není vtipnej, aby se neztrapnil, bude asi jedna z těch největších. ...Pomohla jsem si jinak." ()

Život offline (2010) (S02E05)

No toto! Mitchell a Cameron mě dokázali pobavit i bez účasti ostatních členů rodiny, to se ještě nestalo. A stačila k tomu lesbička na invalidním vozíku... Jay a Glorie zase jednou perlili a týden bez internetu u Dunphyových se tvůrcům převelice povedl. // Luku, řekla jsem, abys to odložil, dělej." "Za chvilku, překonám tátův rekord." "Slyšels svou mámu!" / "Gloriin děda a strýčci byli řezníci, takže si nikdy nelámala hlavu se zabíjením." / "Jaký je rozdíl mezi gametou a zygotou?" "Nenech se nachytat, Claire, jen si vymejšlí slova." ()

Halloween (2010) (S02E06)

Přestože jsem od halloweenské epizody očekával větší odvaz, slabších pět kousků si ode mě zasloužila. Znovu jsem si potvrdil, že pokud jde o různé svátky, jsou Amíci úplně šílení Griswoldovic rodinou počínaje a Pritchettovými / Delphyovými konče. 5*- // "Silná slova na někoho, kdo si loni dvakrát přidával našeho krocana." ()

Pípání (2010) (S02E07)

Tentokrát jsem udělil slabší čtyři hvězdičky jen proto, že jsem si seriál tak oblíbil. Mitchell a Cameron mě zase jednou spolehlivé otrávili (nuda, nuda, šeď, šeď), ale ani Jay s Glorií, Mannym a Dunphyovými mě příliš neoslnili. Vypadalo to, že si scénárista potřeboval oddechnout (asi chřipka). 4*- // "Ale nic, jen ležím s mámou v posteli... Přestaň vyšilovat, nikdy se to nestane." ()

Mannyho narozeniny (2010) (S02E08)

Vida! Po celkem nudné epizodě přišel skvělý díl a Mannyho narozeniny měly větší grády než Halloween. Zážitky Dunphyových z rodinného tábora byly parádní, závod na oslavu za nimi nezaostal, ale všechno trumfla Glorie, která dala průchod své kolumbijské povaze. // "Tam, kde vyrostla, je plno atentátníků a opilejch strejčků, měla by bejt zvyklá na větší tempo." / "Jak vypadám?" "Jako Al Capone." "Díky!" / "Když nejste bílí, jste jen špíny!" / "Mohlas mě trefit!" "Ale jdi, Manny, umím ustřelit i knoflík u košile, když chci." ()

Paní Tuckerová (2010) (S02E09)

Nebyla to sice žádná top epizoda, ale mocně mě pobavil zdrchaný Dylan, matkou kvalitně manipulovaná Haley, těžce deprimovaný Phil, ale nejvíc jsem se zasmál s Jayem a Claire. A všichni můžete třikrát hádat , která dějová linie mi opět přišla úplně otravná. // "A mysleli jsme, že bude bydlet s tebou." "Já vám tak řeknu, kde budu bydlet..." / "Dej mi patnáct minut, a pak řekni své matce, že jsem jel do nemocnice." ()

Školní ples (2010) (S02E10)

Kdyby Jay a Phil nevyrazili společně na nákupy, hodnotil bych čtyřmi kousky, ale tohle jsem prostě musel ocenit. Cameron a Mitchell opět o ničem, kousání řešil už Dexter a bylo to mnohem zajímavější. Tato epizoda mi konečně osvětlila, jak se Danny Trejo dostal k reklamám na Mountfield. // "Luku, ty ses voněl?" "Ne, táta napadl prodavače parfémů a objal mě." ()

Zpomalte, sousedi! (2011) (S02E11)

Jedenáctou epizodu dost brzdila squaterská pasáž, u Dunphyových se naštěstí sešlapával plyn až k podlaze a Phil byl ve svém střetu zájmů kouzelný:-) Brutálně jsem se bavil u srovnání Jayových a Lukeových učebních metod a ve výsledku se mi s hodnocením jít dolů určitě nechtělo. // "Neumíš jezdit na kole?" "Na tomhle jezdit umím." "Stephen Hawking by na něm moh jet." / "Přijde mi to spíš srabácký, proč nezavoláš anonymně na policii?" / "Já tě zabiju, Jayi!" "Ano, pro dnešek dobrý, co zajet podívat se do zlatnictví?" / " ()

Naše děti a my (2011) (S02E12)

Tohle byla fakt vtipná záležitost, tentokrát mě pobavili i Mitchell, Cameron, Tracy a její malý ranař. Scénu s Alex, která si fantasticky užívá na trampolíně, asi nedokážu dostat z hlavy. Phil a Claire mi připomněli můj ne až tak dávný "úžasný" zážitek s Sharknado sérií a Jay tradičně nezklamal. // "Jayi, zavolali si taxíka, už jsi šťastný?" "To budu, až je uslyším odjíždět." / "Proč musím jít na francouzskej film? Nic jsem neproved." ()

Chyceni při činu (2011) (S02E13)

Už, když Glorie poslala s Jayovou pomocí Claire e- mail, tušil jsem, že mě bude epizoda hodně bavit, to jsem ale ještě netušil, jak povedený scénář si tvůrci připravili. Výročí u Dunphyových bylo skvělé už v první sérii a nezklamalo mě ani tentokrát. // "Rodiče slaví výročí, takže je překvapíme snídaní do postele." "Těžko se jim vybírají dárky..., nikdy jsme se ani nesnažili." ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Zorro dostane novou verzi

Zorro dostane novou verzi

10.12.2020

Jen co filmař Robert Rodriguez (Alita: Bojový anděl, Sin City – město hříchu) sklidil chválu za svoji čerstvou epizodu seriálového Mandaloriana, oznámil tvůrce ještě spolu se svou sestrou… (více)

Nejlépe placené herečky roku 2020

Nejlépe placené herečky roku 2020

16.10.2020

Časopis Forbes každoročně sestavuje žebříček nejlépe placených herců a hereček roku, před pár týdny jsme tak řešili nejlépe placené herce, a nyní nastal čas podívat se taky na herečky. Následující… (více)

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard