Taková moderní rodinka

Ukázka z filmu 3
USA, (2009–2020), 91 h 3 min (Minutáž: 20–22 min)

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter (více)

Série(11) / Epizody(250)

Americký komediální seriál nám představuje novodobý rodinný klan, v jehož čele stojí šedesátník Jay Pritchett se svou novou mladou manželkou a vyženěným synkem, Jayova dospělá dcera se třemi potomky a syn, který se svým partnerem právě adoptoval dítě.  Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti už je dávno minulostí a tento americký sitcom nám představuje moderní rodinu z počátku 21. století. Vlastně tři rodiny, které nicméně dohromady tvoří klan Pritchettových. Jeho patriarchou je šedesátník Jay (Ed O'Neill), který se znovu oženil s mnohem mladší vášnivou Glorií (Sofía Vergara). Ta si z předchozího manželství přivedla do rodiny jedenáctiletého syna Mannyho (Rico Rodriguez), jenž celé dny tráví sněním a psaním veršů, což se jeho novopečenému nevlastnímu otci zrovna nezamlouvá. Jay také těžko snáší, když si lidé myslí, že je Gloriin otec, nikoliv manžel. Jayova dospělá dcera Claire (Julie Bowen) a její muž chtějí mít otevřený a upřímný vztah se svými třemi dětmi, jenže to není žádný med, zvlášť když udeří puberta. A pak je tu Jayův syn Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), který už pět let žije se svým partnerem Cameronem (Eric Stonestreet), a právě spolu adoptovali dítě z Vietnamu. Život, jak se zdá, není úhledný ani předvídatelný, ale právě překvapení, jež neustále přináší, z něj vyhánějí nudu. (ABC TV Network)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (262)

Rozblemclá dýně (2011) (S03E09)

Devátou epizodou mě tvůrci převelice naštvali. Už dříve jsem napsal, že mě nejvíc baví sváteční díly, a teď tohle. Byl jsem si jistý, že si u Díkuvzdání namůžu bránici a místo toho přišla nuda a rozpitvávání Cameronovy nablblé historky, a aby toho nebylo málo došlo i na rekonstrukci, jejíž závěr všechno pohřbil. 3*- // "Poslouchej se! Chceš se stát zločincem?" "Ách, seš jak máma, já ještě nevím, co budu po vejšce dělat." ()

Expresní Vánoce (2011) (S03E10)

Ale no tak! V předchozí epizodě mi tvůrci pokazili dojem z Díkůvzdání, a teď zazdili i Vánoce. Je mi jasné, že si za to můžu z větší části sám, protože jsem se i přes minulé zklamání na další sváteční den těšil, ale začínám mít dojem, že scénáristé v obou předchozích sezónách použili své nejlepší nápady a nové se už nedostavily. Opět za 3*-. // "Ay, Dios mío, el diablo je zpět!" / "Díkybohu, že už je tu Phil a vypasenec!" "Já mám jméno!" ()

Doživotní zásoba (2012) (S03E11)

Po dvou slabých epizodách jsem mohl váhavě navýšit hodnocení. Mitchell a Cameron mě tentokrát docela pobavili, hlavně závěr v garáži mě rozesmál, ale tahounem tohoto dílu byl jednoznačně umírající Phil v kombinaci s Gloriiným snem o černé myši. // "Nechtěla jsem jim to kazit, ale kdyby tušili, kolik cen mám já..." / "Tělo ještě ani nevychladlo!" "Tělo je nahoře a sleduje basketbal." ()

Vajíčkový projekt (2012) (S03E12)

Dvanáctá epizoda pro mě byla z větší části nezáživná, Mitchella a Camerona jsem minule nezkritizoval, a hned se mi pomstili hudebním číslem. Tentokrát u mě nezabodoval ani Jay s Glorií a ani Dunphyovi nebyli zrovna dvakrát ve formě, pobavil mě alespoň Manny se svou fintou, ale od tvůrců seriálu čekám lepší výkony. // "To já vyrobila vejce, které vyrobilo tebe, abys mohla vyrobit ten projekt, takže ten návrh i tak patří mně!" ()

Hubatá slečinka (2012) (S03E13)

Dvě hvězdičky jsou asi příliš tvrdým hodnocením, ale už nemám ze seriálu takovou radost jako předtím. Epizoda byla fakt nezáživná, dějová linie s Lily a svatbou mě prakticky nezajímala a nijak zvlášť jsem se nebavil ani u kandidatury do městské rady, takže tak. // "A teď píší, že některým voličům Claire připadá naštvaná a protivná. Tak ti by ji měli vidět, až si to přečte." / "Miláčku, ty nejsi protivná." "Děkuju." "Jenom tak působíš." ()

Já, žárlit? (2012) (S03E14)

Čtrnáctá epizoda byla sice lepší než předchozí díl, ale ani tentokrát se žádné velké nadšení nedostavilo. Potěšila mě účast Grega Kinneara a docela dobře fungovalo napětí mezi Glorií a Cameronem, ale nedostal jsem žádnou přidanou hodnotu. Slabší díly navíc neomylně poznám podle toho, že mě nebolí namožená bránice. // "Hladina hluku se rázem zvýšila." ()

Tetička máma (2012) (S03E15)

Další slabá epizoda, to už nemůže být náhoda. Vůbec mi není jasné, kde se stala chyba. V první i druhé sezóně, byly všechny díly tak vtipné, že jsem se nahlas smál, u třetí řady se občas usměju, ale většinou se spíš nudím. Pokud nedojde ke zlepšení, asi se se seriálem rozloučím. // "U nás ve firmě takovým lidem, jako jsou oni, říkáme potenciální nekupci." / "Jestli se ti nelíbí Mannyho výchova, řekni to mně!" "Říkám." "Nechci to slyšet!" / "Manny, co se ti stalo?" "Fotbalový úraz, máma vám to určitě vyřve." ()

Tahle země není pro panny (2012) (S03E16)

Ani šestnáctá epizoda nepřinesla žádné výrazné zlepšení, některé momenty mě sice pobavily, ale nerozesmály, nejvíc mě asi zaujala Philova reakce na neopravitelné poškození dcery, jenže ani tuto situaci nedokázali tvůrci naplno využít, a to je škoda. // "Víte, jak děláme panenky tam u nás? Z jablka a vidličky!" / "Jasně, koupím ti tolik panenek, kolik budeš chtít." "Stojí 200 dolarů." "Jedna ti stačí." ()

Přestupný den (2012) (S03E17)

Nikdy bych neřekl, že by mi mohla menstruace (dokonce synchronizovaná) tak vylepšit den. Pohled na Phila, který se dostal do vleku událostí, byl fakt k nezaplacení. Když k tomu přičtu jeho tolik typický takt, nebylo možné se nebavit. Dobrý dojem z tohoto dílu ještě podpořila návštěva Jaye a Glorie ve sport baru a vše, co z ní vzešlo. 4*+ // "Je to tu. Ďáblova pomsta. Den, kterého jsem se bál, mi zkazí můj nejmilejší den." / "Jsi pořád tak sexy, jako když ti bylo teprve osm." ()

Vypusťte klauny (2012) (S03E18)

Zažil jsem těžký šok, osmnáctá epizoda byla plná klaunů, a přesto jsem se bavil. Manny už tedy pár kvalitních manipulací předvedl, ale využít vlastní matku, to už byl majstrštyk. Respekt. K tomu všemu se ještě přidal Philův boj o lukrativní zakázku, takže jsem byl téměř nadšený. 4*+ // "Kámo, rychle, nauč mě plakat na povel." "Rolling Stones se rozpadli." "Jo, to půjde." ()

Den voleb (2012) (S03E19)

Claiřina volební kampaň mě moc nebrala a nevylepšil to ani volební den. Jsem rád, že už je celá ta záležitost s volbami za mnou, protože kolem ní příliš mnoho dobrého humoru nevzniklo. No jo, no, třetí sezóna se tvůrcům celá příliš nevydařila, takže do ní devatenáctá epizoda vlastně dobře zapadla. // "Asi si odvolím později." "Cože? Kam to jdeš?" "Je tu moc dlouhá fronta." "Vždyť jsou tu jen tři lidi. A nikdo nemá pistoli." ()

Rozloučení s Waltem (2012) (S03E20)

V tomto případě jsem udělil epizodě slabší čtyři hvězdičky spíš ze zoufalství, protože Mitchell a Cameron mě opět nepobavili ani setkáním otců, naštěstí se mi líbil Haleyin plán na bazénovou párty s dozorem, Claiřiny úsměvy jako reakce na smrt i Philův způsob sbližování se s dcerou. 4*- // "Odnesu ti kufr." "Ne, to zvládnu, ale dal bych si to pivo, který se mi chystáš nabídnout." ()

Auta, vlaky, letadla (2012) (S03E21)

S jednadvacátou epizodou jsem byl celkem spokojen, i když jí k dokonalosti přece jen něco chybělo. Případ ztraceného králíčka mě přesně podle mého očekávání nezaujal, ale cestování s Jayem a jeho Kolumbijci bylo skvělé, pobavila mě i koupě auta v doprovodu hrdinného souseda Andrého a kvalitní byla i Claiřina reakce. // "Panečku, to bejvaly časy..." "Jo, pokud jste nebyli žena, černoch, hispánec nebo gay." / "Nechtěl bys jít na chvilku k nám?" "Ne, já musím domů za ženou." ()

Disneyland (2012) (S03E22)

Neuvěřitelné! Ztracená kvalita se v této epizodě vrátila, v to už jsem ani nedoufal. Děj měl zase svoji někdejší lehkost, tvůrci konečně nešetřili dobrým humorem a jako bonus se vrátil Dylan, takže můžu doufat v nějakou tu hitovku. Philovo utrpení na atrakcích bylo dokonalé a rozesmálo mě dokonce i zapletení vodítek, tohle jsem vídal v havířovských ulicích denně, jen to se psy nebyla taková zábava, i když reakce páníčků byly podobné:-) // "Cože? Už tě podpatky unavily?" "Ne, už tě unavuje být se sexy manželkou?" ()

Živý obraz (2012) (S03E23)

Vypadá to, že třetí sezóna nabrala alespoň v závěru správný směr. Vzhledem k tomu, že má představa o výchově dětí vyvolává u ostatních vidinu koncentračního tábora, asi bych si s Cameronem nerozuměl, ale Claire mě pobavila. Tentokrát jsem se vlastně zasmál se všemi, takže spokojenost. // "Já to nezvládnu, nemám přece tvář chladnokrevné bestie. Uděláš to?" ()

Velký den (2012) (S03E24)

Závěrečná epizoda třetí sezóny nebyla sice zrovna úžasná, ale na druhou stranu nešlo o žádné zklamání. Pravda, ani Jay pro mě nedokázal zachránit dějovou linii s Lily, ale potěšil mě vývoj adopční pasáže, zvrat v mexicko- kolumbijskou telenovelu byl parádní. // "Kupón na průkaz na střelnici pro mamku. Nechápu, co to má být." "Taky to nechápu."" ()

Série 4 (2012) (S04)

Musím přiznat, že se mi velice ulevilo, tvůrci se vrátili k osvědčeným postupům z první a druhé sezóny, takže jsem mohl zapomenout na zklamání, které na mě čekalo ve třetí řadě. Cameron zůstává i přes několik světlých momentů mou neoblíbenou postavou, všichni ostatní mě baví a některé jejich hlášky jsou přímo geniální. Opět můžu napsat, že se těším na další sérii, po skončení třetí řady jsem si tím tak jistý nebyl. ()

Velká novina (2012) (S04E01)

První epizodě čtvrté řady jsem neudělil pátou hvězdičku hlavně proto. že jsem na Jayovy narozeniny čekal větší odvaz. Byl jsem ale spokojený s tím, jak tvůrci navázali na závěrečný díl předchozí řady a celkově jsem se dobře bavil. Skvělé to nebylo, ale zasmál jsem se slušně, a to se počítá. // "Ještě jednou se ti chci omluvit, že jsem tě praštil do hlavy, byl to jediný způsob, jak tě zachránit, když jsi byl svázaný." / "Bude to skvělý!" "Ale já hodně ztloustnu." "Téměř skvělý!" ()

My všichni školou povinní (2012) (S04E02)

Že se budu bavit u stěhování Haley na kolej, to jsem předpokládal, a Phil ani Claire mě taky v žádném případě nezklamali. Vůbec jsem ale nepočítal s tím, že by mě mohl rozesmát Lilyin první den ve školce, čekal jsem tradiční nudu, ale střet gayů s lesbičkami mě nečekaně zaujal a všechno parádně doplnili Jay a Glorie, takže spokojenost. // "A co já s tím? Za to může matka, já byl furt v práci." / "Balila jsem svého syna jednou rukou a druhou jsem držela volant, takže snad něco o bezpečnosti vím." ()

Šmik (2012) (S04E03)

Čtvrtá řada se v úvodu rozjela výborně i u třetí epizody jsem se skvěle bavil, nejlepší byli jednoznačně Jay a Phil, já ty jejich společné chvíle prostě žeru. Zpočátku mě to rozšiřování rodiny příliš netěšilo, teď mám ale dojem, že se vtipné situace kolem Glorie fakt daří, takže proč ne? // "Jelikož si dveře, kterýma mám teď projít, vybrat nemůžu, doufám, že to bude šťastné, zdravé děcko. A hlavně kluk." ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Zorro dostane novou verzi

Zorro dostane novou verzi

10.12.2020

Jen co filmař Robert Rodriguez (Alita: Bojový anděl, Sin City – město hříchu) sklidil chválu za svoji čerstvou epizodu seriálového Mandaloriana, oznámil tvůrce ještě spolu se svou sestrou… (více)

Nejlépe placené herečky roku 2020

Nejlépe placené herečky roku 2020

16.10.2020

Časopis Forbes každoročně sestavuje žebříček nejlépe placených herců a hereček roku, před pár týdny jsme tak řešili nejlépe placené herce, a nyní nastal čas podívat se taky na herečky. Následující… (více)

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard