Zelenáč (TV seriál)

The Rookie

Krimi / Drama

USA, 2018–2020, 42 h 23 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

Alexi Hawley

Jordan Gagne

Nathan Fillion, Alyssa Diaz, Richard T. Jones, Titus Makin Jr., Melissa O'Neil, Eric Winter, Mekia Cox, Mercedes Mason, Shawn Ashmore, Ali Larter, Harold Perrineau, Sarah Shahi, Brent Huff, Mircea Monroe, Currie Graham, Jasmine Mathews, Zayne Emory, Demetrius Grosse, Sara Rue, Andrea Alvear, Michael Beach, Michelle Bernard, Carsyn Rose, Joe Williamson, Matthew Glave, Paxton Singleton, Ty Haile, Julie Ann Emery, Kai Lennox, Anthony Bonaventura, Patrick Sabongui, Ashleigh LaThrop, Danny Nucci, Skye P. Marshall, Madison Horcher, Jay Ali, Brittany Ross, Teya Patt, Anthony Azizi, Antwon Tanner, Mitchell Edwards, Harry Groener, Chase Kim, Shawn Christian, Joelle Carter, Ryan Michelle Bathe, Spence Moore II, Michael Chieffo, Mike Ostroski, Christopher Murray, Shalin Agarwal, Jonno Roberts, Christopher Meyer, David DeSantos, Rib Hillis, Christopher James Baker, Isaac Keys, Niko Nicotera, Kathe Mazur, Jeremy Denzlinger, Madalyn Horcher, Alyson Reed, Eugene Byrd, Randy J. Goodwin, Michael Filipowich, Jayne Taini, Maggie Parto, Ramses Jimenez, Ian Gregg, Michael J. Sielaff, Brian Leckner, Lauren Stamile, Bailey Noble, Eve Brenner, Pooja Batra, Kevin Covais, Beau Garrett, Angel Parker, John Billingsley, Scott Beehner, Jose Pablo Cantillo, Antonio Jaramillo, Myndy Crist, Valeri Ross, Heather McComb, Kari Coleman, Sarah Oh, Mike Falkow, Brett Rickaby, Bertila Damas, Holley Fain, Dohn Norwood, Kurt Yaeger, Sean Maher, Tamara Braun, Eddie Diaz, Michael Trucco, Dominic Burgess, Greg Cromer, Rocky Marquette, Jim Lau, Kurt Caceres, Marisol Ramirez, Joel McHale, Derek Graf, Charles Baker, Joseph C. Phillips, Caleb Castille, Robbie Kay, Evan Williams, Shelley Robertson, Troy Ruptash, Nicole Steinwedell, John Asher, Theo Forsett, Zachary Mooren, Tim Doiron, Valerie Cruz, Ramon De Ocampo, Presciliana Esparolini, Stephen Lang, Mauricio Mendoza, Jasper Cole, Craig Johnson, Nicole Bilderback, Brandi Cohen, Chet Grissom, Felicia Day, Shawn Michael Howard, Brittany Belt, Brian McGovern, Trenton Rostedt, Lashawn Williams, Andrew Friedman, Jenn Liu, Amy Davidson, Skyler Stone, Mark Cuban, Chad Addison, Alina Andrei, Elimu Nelson, Michael Masini, Raquel Dominguez, Taylor Nichols, Mitch Pileggi, Stephen W. Schriver, Jon Huertas, Seamus Dever, Jane Daly, Brennan Keel Cook, Mike Foy, Dana Salah, Samantha Sloyan, Enver Gjokaj, Jordan Belfi, Ashley Argota, Heather Olt, Lauren Tom, Grace Van Dien, Dot-Marie Jones, Eve Harlow, Ray Abruzzo, Tobias Jelinek, Michael B. Silver, Matthew Yang King, Susan Santiago, Vanessa Martinez, Jim Ortlieb, Lizze Broadway, Rico E. Anderson, Patrick Hume, Issac Ryan Brown, Nayo Wallace, Kevin Daniels, Alan Tudyk, Chloe Bridges, Bob Stephenson, Adam Busch, Rebecca Field, Bobby Hosea, Eddie J. Fernandez, Karen David, Daniel Lissing, Lisa Marcos, Devan Chandler Long, Geoffrey Rivas, Evan Hart, Taylor Gerard Hart, Annie Wersching, Michael Cassidy, Jeffrey D. Sams, Julian Acosta, Lee Coc, Madeleine Coghlan, Harley Cunningham, Blue Kimble, Chido Nwokocha, Aaron D. Spears, Clark Furlong, Bart Johnson, Darri Ingolfsson, Rick Chambers, Tina Ivlev, Ryan Dorsey, Robyn Lively, Darin Heames, Cynthia Aileen Strahan, Pete Davidson, Meg DeLacy, Kimberley Drummond, C.S. Lee, Tre Hall, Robert Curtis Brown, Tricia O'Kelley, Jordan L. Jones, Jeff Corbett, Lacey Hannan, Roger Cross, Gil McKinney, Nate Bynum, Tim Mikulecky, Seth Green, Tom Wright, Chris Brochu, Steve Monroe, Jeremy Davies, Monica Ruiz, Sala Baker, Roxy Wood, Tyler Sanders, Zeus Mendoza, Ryan Shapiro, Trevor Morgan, Sallieu Sesay, Jon Snow, Dayo Ade, Giovanni Bejarano, Michelle Castillo, Sonya Leslie, Eric Weddle, Robert Woods, Natalia del Riego, Sebastian Karantonis, Shi Ne Nielson, John Siciliano, Kaden Alejandro, Michael Esparza, Corie Vickers, Ryan Seacrest, Katy Perry, Luke Bryant, Lionel Richie, Jai Rodriguez, Nancy Linehan Charles, Luke Baybak, Roselyn Sanchez, Afton Williamson, Bailey Chase, J.D. Walsh, Lou Ferrigno Jr., Bo Barrett, Matthew Boylan, Graham Patrick Martin, Tina Lifford, Don Swayze, Zach Garcia, David O'Donnell, Keith Jardine, Kamron Alexander, Tamarick Roberts, Alex Solowitz, Christian Ochoa, Josh Wingate, Hannah Kasulka, Christopher O'Shea, Greg Serano, Hrach Titizian, Max Adler, Lily Mae Harrington, Roman Mitichyan, Mario López, Grant Harvey, Andy Mackenzie, Lyndon Smith, Alicia Coppola, Lainey Lipson, Robert A. Johnson, Themo Melikidze

Tenhle seriál je jako dalších padesát policejních seriálů okolo. Nový je jen v tom, že ukazuje práci těch "nejnižších" poldů. Akce slušná, ale žádnou kulervoucí záležitost nečekejte. Vztahová linka v prvních dílech mi dokonce dost vadila. The Rookie má ale dvě věci, které mě nutí koukat dál a které ho nad tu padesátku dalších prostě povyšují. První věc představují často nečekaná vyústění scénáře, prostě překvapivé zvraty. Druhou věc představuje úžasný Nathan Fillion. Jeho hraní je prostě super a tady mu to totálně sedlo... Třetí věc, už dva herci z Firefly tam měli malé role. Vidět je vedle kapitána Malcolma Reynoldse je pro fanouška boží.(18.7.2019)

• jprmusic

Castle trochu jinak - jenom Fillon je pořád stejnej. Nešikovnej a užvaněnej Méďa Béďa, kterýmu věřím tak akorát to, že je opravdu takový trdlo, jak vypadá. Večerníček pro Američany středního věku; kteří nevědí, co maj sami se sebou dělat. Mimochodem - bezmezný obdiv k Fillonovi a jeho topornému rádoby vtipnému herectví je mi fakt záhadou.(1.6.2020)

Naprosto boží seriál, chytne a nepustí. Hrozně se mi líbí, jak do detailu představuje práci policie, vlastně i různých oddělení a pozic, přičemž samozřejmě nejvíce prostoru dostává policejní hlídka (patrol). Je tam poměrně velké množství hlavních postav, ale seriál se věnuje všem, byť nejvíce prostoru má logicky Nathan, aka John Nolan. Je to i vtipné, dost se u toho nasměju, ale zároveň je to akční, přemýšlivé napínavé a smutné. První řadu jsem slupla za týden.(6.6.2020)

Skvělý oddechový seriál, který kombinuje tu správnou dávku napětí a humoru. Jednotlivé epizody jsou rozmanité, mají opravdu spád, postavy jsou sympatické a mají mezi sebou nespornou chemii. Konečně seriál, který nezobrazuje jen "dirty cops", ale i ty sice chybující a určitě ne dokonalé, ale snažící se odvést svou práci co nejlépe. Nejen vzhledem k závěrečnému cliffhangeru doufám, že bude seriál obnoven pro 2. řadu.(28.4.2019)

Mé hodnocení je trochu ovlivněno přítomností Nathana Filliona, pro kterého mám slabost už od seriálu Castle, kde byl jeho výkon parádní - bez něj o hvězdu méně. Seriálu se dá bez problému věřit - samo až na to, že by (skoro) všichni US policisté byli tak féroví a neúplatní a vůbec všechno to super o čem víme, že je tomu přesně v tomto státě naopak - protože nejde o žádné šílené honičky a akce ve stylu za 15 minut 15 mrtvých, ale zkrátka o zaškolování nováčků a standardní výjezdy. Pochopitelně tu hraje velkou roli chemie mezi postavami a také humor, protože jinak by to v seriálu s Nathanem snad ani být nemohlo. Postavy jsou sympatické, akce je uvěřitelná, chemie funguje, rozmanitosti máme dost a Fillion opět "válí"! Druhá série už pomalu klepe na dveře...(11.6.2019)

• - Když ve 24. minutě policista Nolan (Nathan Fillion) v pracovně kapitánky Andersen (Mercedes Mason) kouká na záznam z kamery, jsou věci na stole kolem notebooku trochu jinak rozmístěné. (willy1)

• - Ve 39. minutě, ke konci rozhovoru mezi Bradfordem (Eric Winter) a detektivem Murphy (Alicia Coppola), má Murphy na krku odznak vždy jinak otočený. (willy1)

• - Ve 31. minutě, když k překaženému obchodu se zbraněmi přijíždí auto, tak v záběru jede doprava, následně se otáčí a míří zpět odkud přijelo, policejní auto se ale v dalším záběru vydává doprava, tedy ne za podezřelým. (willy1)