Taková moderní rodinka

Ukázka z filmu 6
USA, (2009–2020), 91 h 3 min (Minutáž: 20–22 min)

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter (více)

Série(11) / Epizody(250)

Americký komediální seriál nám představuje novodobý rodinný klan, v jehož čele stojí šedesátník Jay Pritchett se svou novou mladou manželkou a vyženěným synkem, Jayova dospělá dcera se třemi potomky a syn, který se svým partnerem právě adoptoval dítě.  Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti už je dávno minulostí a tento americký sitcom nám představuje moderní rodinu z počátku 21. století. Vlastně tři rodiny, které nicméně dohromady tvoří klan Pritchettových. Jeho patriarchou je šedesátník Jay (Ed O'Neill), který se znovu oženil s mnohem mladší vášnivou Glorií (Sofía Vergara). Ta si z předchozího manželství přivedla do rodiny jedenáctiletého syna Mannyho (Rico Rodriguez), jenž celé dny tráví sněním a psaním veršů, což se jeho novopečenému nevlastnímu otci zrovna nezamlouvá. Jay také těžko snáší, když si lidé myslí, že je Gloriin otec, nikoliv manžel. Jayova dospělá dcera Claire (Julie Bowen) a její muž chtějí mít otevřený a upřímný vztah se svými třemi dětmi, jenže to není žádný med, zvlášť když udeří puberta. A pak je tu Jayův syn Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), který už pět let žije se svým partnerem Cameronem (Eric Stonestreet), a právě spolu adoptovali dítě z Vietnamu. Život, jak se zdá, není úhledný ani předvídatelný, ale právě překvapení, jež neustále přináší, z něj vyhánějí nudu. (ABC TV Network)

Trifi

Nebýt Big Bang Theory, jednoznačně nejlepší sitcom všech dob, takto se musí o prvenství dělit se Sheldonem a jeho partou :) Největší zbraní Moderní rodinky je dokonalý poměr perfektního humoru a srdceryvných scén. Na sitcom je možná (zejména v prvních epizodách) kadence humoru trochu nižší, ale o to vypointovanější a hutnější je. ()

Homer.p odpad!

Nechápu proč všude cpou teplouše a dělají z toho, že je to naprosto normální. Prostě lidstvo jde do prdele. ()

dudo0606

Absolútne úžasný seriál, tu asi ani nie je nič čo by som vedel vytknúť. Perfektný sitcom s výbornými hercami a neustále novými a neohranými vtipmi, či už situačnými alebo slovnými. Smejem sa na každej jednej časti a furt len čakám čo sa komu kedy stane alebo kto čo vyparatí. Mitchell a Cameron sú proste naj. To som písal pred piatimi rokmi a teraz po grandióznom finále to môžem len potvrdiť. Čo som napísal po šiestej sérii platí stále rovnako po jedenástej, ba čo viac, tým, že si to rovnakú kvalitu držalo jedenásť rokov, má to ešte silnejšiu hodnotu. Skutočne každá jedna epizóda mala svoje čaro, nikdy ma tam nič neomrzelo a smial som sa stále, toto je niečo neoceniteľné. ()

Kubaaaa

Škoda, že tenhle seriál u nás není známější, rozhodně si to zaslouží. Viděl jsem všechny díly (1. a 2. sérii) a musím konstatovat, že jsou všechny kvalitativně hodně vysoko a bez sebemenších výkyvů. Sympatičtí herci a zápletky ze života dělají ze seriálu opravdu výjimečnou a vtipnou záležitost. ()

qvark

Sice mě z počátku krapet iritovala ta křečovitá snaha scénáristů o rodinnou sestavu poměrově odpovídající národnostnímu a menšinovému složení americké společnosti, ale je třeba přiznat, že přes nijak vysoko položenou laťku si seriál udržuje moji pozornost až do třetí série a občasnou schopnost vypointovaného vtipu....nějaký obecný poznatek bych u nenáročných rodinných komedii věnoval využití rovnátek a brýlí k cílené typizaci postavy....připadá mi to jako převrácená verze staršího filmového fenoménu, kdy si hrdina nenápadně nasadil knírek a rázem se stal i pro své nejbližší neznámým a zajímavým objektem pozornosti.... ()

rottik-cb

Nic zvlášť intelektuálního, prostě poctivá sranda. Humor situační i slovní, scény málokdy překračují hranici toho, co by se mohlo stát v normálním životě nenormální rodiny. Obzvláště vztahové postřehy jsou občas až nepříjemně trefné, plusem je i reflexe aktuálních událostí. Kvalita s dalšími sériemi neklesá a kupodivu mi nevadí ani žádná z postav, takže za mě velmi dobré. ()

DadysGirl

Oddechovka na kterou se da koukat proste porad... At po jednom dilu nebo rovnou cele serii :-) Dobre obsazene, slusne napsane a hlavne vtipne... Sofiiiia Vergaaara by to pomalu utahla sama na svem prizvuku :-D ale je to tak dobre namixovane, ze by to byla neskonala skoda... ()

Tomizilek

Zvláštní a chytlavé zpracování. Postavy jsou různorodé a každá si najde své fanoušky. Pro mne je bezkonkurenční Phill :-) ()

departed

Úplně jiný přístup ke komediálnímu žánru v oblasti seriálů, s neskutečně bohatou kadencí vkusných vtipů inteligentního humoru, s ohromně sympatickým castingem, kde si oblíbíte opravdu každou jednotlivou postavu z téhle velmi netradiční rodinky. Moc mě zaujalo, že je seriál natáčen tzv. dokumentární kamerou, kde se kolikrát herci schválně do kamery i podívají, protože vědí, že jsou natáčeni, a v samostatných scénách na gaučích k divákům i promlouvají a tím nám dávají větší přehled o situaci a vícero důvodů k zasmání. Je skvělý sledovat jak se jejich životy postupně vyvíjí a očekávat další a další humorný situace z každodenního života. Avšak seriál je založen nejen na dobrém humoru, ale i na životních otázkách, pravdách, problémech a jejich vypořádávání se s nima. Zkrátka o životě. Byla by škoda tuhle rodinku přehlížet, takže pokud jste ještě neviděli, určitě do toho jděte. Hodnoceno: 10 sérií. ()

MAAUZ

Seriál by se měl podle mého hodnotit po zhlédnutí všech sérií od začátku... Al Bunda mu potenciál také nedával, a kde je dnes? Sledování Moderní rodinky se pro mě stalo návykem. Jako komediální show je jedna z mála, kde herci záměrně čumí do kamery, zatímco řeší svůj family problem na pohovce. Což mě baví. I ta jejich zbrklost je vtipná. Phil totiž trochu připomíná mě, a pokud si najdete postavu, ve které se alespoň trochu vidíte, hned Vás danej seroš baví víc. Jednotlivé díly svým důvtipem a slovíčkařením udržují pozornost. Za mě jde o silnou oddechovku. ()

Scraffy

Na druh humoru v tomto seriály som si musel zo začiatku zvykať, pretože to je úplne iné oproti tomu, čo som doposiaľ videl. Ale nakoniec som si zvykol a začal som si seriál obľubovať. Humor je tu dobrý, obsadenie je vybrané veľmi dobre a príbehy sú vymyslené parádne. A malý bezvýznamný bod za môjho obľúbenca Eda O'Neilla, ktorý tu nemá konečne dementnú rolu! Seriál som videl celý. ()

Meev

Absolutně nezáživné příběhy několika amerických rodin. Snaha o to být vtipný mě asi po čtyřech dílech začala strašně rozčilovat. Nemluvě o děsné kameře. Oprava: sem tam to jde. ()

elimS

95% - komentář 20ti slovy: Dokumentární styl + vyklepanou kameru jsem nenáviděl!!!...ale zvykl jsem si...a všechny rodiny doslova zamiloval. Skvělé postavy a vtipy s dávkou "svěžesti". ()

AshT

1. série - 100%, 2. série - 100%, 3. série -100%, 4.série - 100%, 5. série - 100%, 6. série - 100%, 7. série - 100%, 8. série - 90%, 9. série - 80%, 10. série - 80%, 11. série - 80% ()

stephano

Seriál který je brilantně napsaný. Dokolane zahraný i bez smíchu v pozadí. Lepší díl vidět dvakrát, protože vtipy jsou někdy dost složitý za to vtipnější. "I always wanted to have a girl so I dress and make up my son as a girl till his 3 years. After a while. There was a problem when he was looking at the photographs and asking who is that girl?......I didn’t want him to feel confused......... So I told him that It was his twin sister who died." ()

Nessos

Lepší než Přátelé? Ne. Lepší než HIMYM? Ne. Lepší než TBBT? Ne. Lepší než cokoliv jiného? Ano. Je to lepší, než Tak jde čas. Ale jinak to za moc nestojí. Velká nuda a zklamání. ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Zorro dostane novou verzi

Zorro dostane novou verzi

10.12.2020

Jen co filmař Robert Rodriguez (Alita: Bojový anděl, Sin City – město hříchu) sklidil chválu za svoji čerstvou epizodu seriálového Mandaloriana, oznámil tvůrce ještě spolu se svou sestrou… (více)

Nejlépe placené herečky roku 2020

Nejlépe placené herečky roku 2020

16.10.2020

Časopis Forbes každoročně sestavuje žebříček nejlépe placených herců a hereček roku, před pár týdny jsme tak řešili nejlépe placené herce, a nyní nastal čas podívat se taky na herečky. Následující… (více)

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard