Flash

USA, (2014–2023), 129 h 32 min (Minutáž: 41–44 min)

Režie:

Ralph Hemecker, David Nutter, Larry Shaw, Jesse Warn, Doug Aarniokoski (více)

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Patrick Sabongui, Robbie Amell, John Wesley Shipp (více)

Série(9) / Epizody(184)

Po oblíbeném televizním hitu Arrow přichází nový superhrdina! Pod seriálem Flash je podepsaný stejný tvůrčí tým, který je zárukou zábavné a napínavé podívané o dobrodružstvích nejrychlejšího muže světa. Hlavním hrdinou je mladý forenzní technik Barry Allen (Grant Gustin) ve službách policejního oddělení metropole Central City. Barry je obyčejný mladík se srdcem hrdiny, který neváhá pomoci těm, co to zrovna potřebují. Když byl ještě dítě, jeho matka byla zavražděna a otec falešně obviněn, odsouzen a uvězněn. Tehdy se ho ujal detektiv West (Jesse L. Martin). Barry vyrůstal v rodině policisty společně s jeho vlastní superchytrou dcerou (a Barryho vysněnou dívkou) Iris (Candice Pattonová). Ale když se nečekaně stává obětí tragické nehody ve výzkumných laboratořích S.T.A.R., najednou zjišťuje, že má neuvěřitelné schopnosti a že se dokáže pohybovat rychle jako blesk. Díky tomu se s pomocí výzkumného týmu z laboratoří S.T.A.R. stává opravdovým superhrdinou. Pod dohledem vizionářského miliardáře Harrisona Wellse (Tom Cavanagh), expertky na biogenetiku Caitlin Snowové (Danielle Panabakerová) a vždy pozitivně naladěného Cisca Ramona (Carlos Valdes) začne Barry testovat hranice svých superschopností. Využívá je k boji proti zločinu, aby už nikdy nikdo nemusel mít podobně tragický osud jako jeho rodina. Bok po boku s adoptivním otcem detektivem Westem, jeho domýšlivým parťákem detektivem Eddiem Thawnem (Rick Cosnett) a Iris, která studuje kriminální psychologii, chrání obyvatele Central City proti mnoha různým superpadouchům – včetně těch, kteří získali zvláštní schopnosti podobně jako on. A když je nejhůř, vypomůže zkušenější superhrdina Arrow! Barry Allen alias Flash pečlivě tají svou skutečnou identitu a kromě toho, že je nejrychlejší široko daleko, dokáže překonat čas a nahlédnout do minulosti i budoucnosti. Sympaťák s úsměvem na tváři se konečně může posunout v životě dál… A to fakt hodně rychle! (TV Prima)

Recenze uživatele CheeseFigure k tomuto seriálu (9)

Série 1 (2014) (S01)

Takže tu, na rozdiel od Arrowa (prvé dve série a ak sa posnažíte, tak aj v tretej niekde) vôbec temnú atmosféru nenájdete. Pôsobí to na mňa ako Rodinka úžasných (myslím ten seriál), len s omnoho lepším dejom (to asi vďaka tomu, že to čerpá z komiksov). Epizodický záporáci sú ešte lepší ako u Arrowa (Weather Wizard, Mist a hlavne Trickster hraný výborným Markom Hamillom). A hlavný záporák? Reverse-Flash je proste skvelo napísaný a aj zahraný protivník, ktorého aj napriek tomu, že sa jeho identitu dozvieme celkom skoro, obostiera nejaká ta aura tajomna. Keď tak na tím rozmýšľam, tak mením pôvodné hodnotenie zo 4 na 5 hviezdičiek, lebo nepamätám si, že by mi na tejto sérií niečo vadilo. ()

Série 2 (2015) (S02)

Arrow šiel na temnú atmosféru, ktorá každú ďalšiu sériu viac a viac mizla do neznáma. Flash ide na atmosféru komiksovú a tá sa zatiaľ sériu od série zlepšuje. Druhá séria (na rozdiel od Arrowa) prekonala, predbehla, porazila sériu prvú a tá komiksová atmosféra je tu cítiť na každom rohu. Cestovanie časom, rôzne časové paradoxy a iné kravinky sa stali normálnou súčasťou deja. Ďalej sa objavuje, pre komiksy typický, alternatívny vesmír, v tom to prípade Zem-2. Epizodický záporáci sú stále skvelý (King Shark,Trajectory). A hlavný záporák je to najlepšie, čo sme zatiaľ v rámci seriálov zdieľaného komiksového vesmíru (Arrow, Flash, Legends of Tommorow) spoločnosti CW dostali. Zoom je psychopat ako sa patrí, vraždí ako na bežiacom páse, jeho sily sa zdajú, že nemajú limit a hlavne, hlavne sa jeho identitu podarilo držať utajenú celých 15 epizód (!!!) . Za mňa spokojnosť a dúfam, že si rovnakú kvalitu udržia aj ďalšie série. ()

Série 3 (2016) (S03)

Tak, rovnako ako pri Arrowovi, tretia séria Flasha trošku stratila na kvalite (stále to bolo ale lepšie ako tretia séria Arrowa). V čom je problém? Možno vo Flashpointe, na ktorý sa každý tešil a ktorý bol odbitý behom jednej epizódy. Čo je škoda, mali sme tu síce dôsledky, ale...predsa len by sme z Flashpointu chceli vidieť viac. Ďalej mám pocit, že sa začalo viac kecať a menej sústrediť na akciu a veľa epizódnych záporákov tak vyzerá, že tam len je, aby sa v tom diele niečo dialo (Shade, Plunder). Proste kecačka, zjaví sa nový záporák, veľká kecačka, záporák porazený. A nenamietajte, mám pocit, že v prvých sériach sa na tých epizodických záporákov kládol väčší dôraz. A keď je reč o záporákoch, nesmieme zabudnúť na toho hlavného. Flashov tím sa tentoraz postaví proti Savitarovi. So Savitarom som mal problém, lebo ide zase o ,,speedstera,, a k tomu všetkému v modrej farbe, ktorý zo začiatku privádza na scénu iných zlých metahumanov (komu to pripomína Zooma?). Ale Zoom bol cool, keď bol na obrazovke, a bol cool, aj keď sa o ňom len rozprávalo. V prípade Savitara to tak nebolo. Bol cool, keď bol na obrazovke, ale keď sa už len spomínal, tak ma nejako nezaujímal. To sa ale zmenilo dvadsiatou epizódou, kedy sme odhalili jeho identitu. A hneď začal byť zaujímavý. Len zase mám pocit, že ho odhalili až moc neskoro. Mohli ho odhaliť trochu skôr a využiť ten potenciál...nemôžem napísať čo mám presne na mysli, lebo ide o spoiler, proste budem dúfať, že ste ma pochopili. Plus, rovnako ako v druhej sérií Patty Spivot, tak aj v tretej sa zjavuje nová postava. Táto ale na rozdiel od Patty vydržala dlhšie, hádate správne, ide o Juliana Alberta, ktorého skvelo stvárnil bývali rival Harryho Pottera, Tom Felton. S Julianom sa spája aj Killer Frost, u ktorej som rád, že nešlo o vyriešenie problému behom jednej epizódy, ako v prípade, vyššie spomínaného, Flashpointu. Dobre, je čas na nejaké zhrnutie, tretia séria Flash bola horšia ako predošlé dve, ale zase nešlo o nejak veľkú katastrofu. ()

Série 4 (2017) (S04)

Bolo to lepšie ako predchádzajúca séria. O tom niet pochyb. Preč temný Flash a návrat k...detinskosti? Asi tak by sa to dalo nazvať. Dobre, nechajme to tak a vrhnime sa na moje pocity. No, čo sa týka Tímu Flash, tak tam nie je čo riešiť, žiadna zmena oproti minulej sérií sa nekoná. Takže k novým postavám. Epizódny záporáci sú stále príšerný, chýba im to kúzlo záporákov z prvej série. Prečo stále vymýšľajú nových miesto toho, aby priviedli naspäť také esá ako Weather Wizard, Mist, Roy Bivolo? Jedine, koho môžem pochváliť je Hazard. A to aj kvôli tomu, že epizóda sa venovala jej a bolo nám predstavené, prečo je aká je. Potom je tu Amunet Black, spočiatku symaptický viac epizódny záporák, u ktorej mi vadila jej posledná epizóda, nejak som neveril tej jej dobrej náture. Nepasovala mi k nej po minulých dieloch. Teraz ku klaďasom. Máme tu Ralpha Dibnyho, Elongated Mana, hláškujúceho sympaťáka, ktorý hravo nahradil Juliana z predchádzajúcej série. Dúfam, že Dibny nám ostane dlhšie ako Julian. A teraz k hlavnému záporákovi, Cliffordovi DeVoeovi alias Thinkerovi. Konečne nejde o rýchlika, za čo som rád. Čo sa týka zvyšku...ale som spokojný. Hneď v prvej epizóde, ako sa zjavil, ste vedeli, že to bude niečo. Potom postupom seriálu tá jeho veľkoleposť trošku klesala, niektoré prvky mi moc nepasovali (premiestňovanie mysle do tiel) a samozrejme tu nechýbalo najväčšie cliché zlých géniov. A to to, že majú všetko premyslené (u DeVoea je to pochopiteľné), celú sériu sú 100 krokov pred hrdinami, ale v závere sú aj tak porazený (logicky). Čo sa týka jeho plánu, tak som bol spokojný. Celkovo je DeVoe lepší jak Savitar, ale nemyslím že dosahuje Zooma alebo Reverse Flasha, škoda. Samozrejme nesmieme zabudnúť ani na záhadné dievča, ktorého tajnú identitu (ktorú ľudia dávno odhalili) sme sa dozvedeli až na konci. Som zvedavý, čo prinesie v piatej sérií, viac o nej nepoviem. Zhrnutie: Lepšie jak tretia séria, horšie jak prvé dve. Celkovo som ale spokojný. ()

Série 5 (2018) (S05)

Najhoršia séria. Stručne povedané. Teraz, prečo tomu tak je? Zanecháme epizódnych záporákov, ktorí stoja za pendrek, s výnimkou Rag Dolla, ktorého sme si ale užili len v dvoch epizódach a aj v tých mal málo priestoru. Zo začiatku mi to prišlo, ako keby do každej epizódy natrepali veľa dejových liniek a ani jedna nebola poriadne rozvinutá. Máme tu Caitlininho otca (pri tejto linke som mal pocit, že po epizóde The Icicle Cometh na ňu autori zabudli a spomenuli si na ňu až o trinásť epizód neskôr), máme tu Ralpha Dibnyho, ktorý 80% série len dakde postáva a nerobí nič. Až v posledných epizódach sa ukáže jeho užitočnosť. Potom je tu Nora, celkom sympatická holčina, ku ktorej neviem, čo viac napísať. Bola fajn. A nakoniec tu máme Cicadu. Tento záporák tromfol Savitara a dostal sa na miesto najhoršieho záporáka seriálu Flash. Nahnevaný chlap s dýkou, ktorá vysáva schopnosti a neznáša metahumanov, lebo má na to dobrý dôvod, vyzeral zo začiatku celkom nádejne. Ukázal sa na ňom ale problém roztiahnutia záporáka na celú sériu. Dočkali sme sa niekoľkých, mozog zabíjajúcich, momentov, kedy tím Flash zrazí Cicadu na zem, stoja nad ním a tešia sa, Cicada sa postaví a odletí preč, zatiaľ, čo hrdinovia na neho pozerajú. Tí sa potom vrátia na základňu s tým, že ho satelity nevedia vypátrať. A teraz k SPOILERU: Už to vyzeralo, že dôjde k výmene hlavných záporákov, ako v siedmej sérií Arrowa, a aj došlo, ale namiesto Cicadu sme dostali ženského Cicadu, ktorá bola len silnejšia a šialenejšia. A tiež sa opakovalo to, čo s prvým, takže to bolo celkom zbytočné. Och, a nesmieme zabudnúť na Reverse-Flasha u ktorého som sa reálne bál, že z neho CW spraví klaďasa ako z Deathstrokea. Našťastie sa nestalo a nechali ho ako manipulatívneho hajzlíka, za čo som rád, lebo ináč by som bol z tejto série viac otrávený ako som). KONIEC SPOILERU. Dúfam, že šiesta séria sa vráti k predchádzajúcim kvalitám. ()

Série 6 (2019) (S06)

Konečne. Konečne autori pochopili, že vystavanie deja okolo jedného záporáka je hlúposť. No, oni to ako-tak pochopili už pri piatej sérií, lenže tam sme mali dej s Cicadou, po ktorom prišiel dej s druhým Cicadom, takže sa to neráta. Až šiesta séria to spravila. Preto budem hovoriť pri tejto sérií o ,,pred-krízovou" a ,,po-krízovej" časti (len tak dodám, že Crisis on Infinite Earths bol sklamaním). Takže ,,pred-kírzová" časť bola skvelá. Flash sa obáva krízy, obáva sa svojej smrti. A toto je dobré spravené. Páčilo sa mi to. Bolo to síce plačkanie, ale nad niečím iným ako nad vzťahmi, bolo to plačkanie nad niečím, čo bolo ozaj vážne (i keď Flash nezomrel, ale to postavy nemohli behom tých epizód vedieť). A záporák bol tiež výborný. Konečne návrat ku kvalitám Reverse-Flasha a Zooma. Bloodwork je desivý a pritom je jeho motivácia pochopiteľná. Proste prvých 8 epizód je výborných. Potom prišlo ale ,,po-krízové" obdobie a tu kvalita rapídne klesla. Hlavne aj vďaka nevýrazným záporákom. Máme tu organizáciu Black Hole, ktorá je tu, je zlá a tam to končí. Nič viac o nej nevieme, aké sú jej ciele, len, že posiela ,,meta-humanov" so schopnosťami založenými na svetle robiť špinavú prácu. Vodca Black Hole Josep Carver je tiež obyčajný týpek, pripomína epizódneho záporáka z Arrowa. Naozaj zaujímavý mi príde až v 19. epizóde. SPOILER: Dobre, reálnym záporákom je Mirror Misstres, ktorá sa väčšinu deja snaží utiecť z Mirroversu. Taká nevýrazná, najviac sa prejaví v 19. epizóde. Má ale zaujímavé schopnosti. KONIEC SPOILERU. Och, samozrejme nesmiem zabudnúť spomenúť nového Wellsa, pri ktorom nemám čo viac napísať, ako len, že Tom Cavanagh si každého Wellsa dá bez problémov. Dejová linka Raplha Dibnyho bola zaujímavá a na herečku, ktorá hrá novú postavu Allegru, sa dobre pozerá. Celkovo začínam mám pociť, že je v seriáli viac ženských postáv ako mužských, hm. Škoda, že kvôli koronavírusu sa séria nedotočila. Takto sa veľa vecí uťalo v tom najlepšom. Už je ale oznámená siedma séria, na ktorej začiatku by sa to malo všetko uzavrieť, tak uvidíme. Dúfam, že bude mať kvalitu prvej polovice tejto série. Lebo bez nej, by som túto hodnotil dvoma hviezdičkami. ()

Série 7 (2021) (S07)

Najhoršia séria doteraz. Je rozdelená na tri separátne príbehy. Prvým je zakončenie minulej série a teda boj Tímu Flash proti Mirror Monarch. Neviem, ako to mám hodnotiť. Na jednej strane mi chýbala nejaká emócia, keďže kým som videl šiestu a siedmu sériu, tak uplynulo mnoho času, na druhej strane, keď si spomeniem, ako veľmi ma nebavil koniec šiestej série, tak neviem, či by moju pachuť z neho napravili tieto epizódy. Preto tento dejový oblúk hodnotím neutrálne. Čo ale hodnotím negatívne, tak je prvok, ktorý v tomto príbehu prichádza a ktorý je najvýraznejší v ďalšej dejovej linke. A tým je kecanie do duše. Flash už problémy a záporákov nerieši rýchlosťou a schopnosťami, ale prehovormi do duše a dristami o rodine. V lete tohto roku bol celý internet zaplavený memečkami o Vin Dieselovi z Rýchlo a zbesilo a jeho ,,rodinou“. Prosím pekne, oproti Flashovi je to amatér.  Nie je diel, kedy by niekto z členov Flash Tímu nepoužil slovo rodina. Prestaňme sa ale sťažovať na nadmerné používanie tohto slova a odpovedzme si na otázku, či bol tento druhý dejový oblúk dobrý. Nie, nebol. Prečo? Sú v ňom predstavené, okrem Speed Force, ďalšie sily - Stil force, Strenght force a Safe force. Mohlo by to byť zaujímavé, keby to scenáristi nespracovali tak stupídne. Tieto ,,sily“ si nájdu cudzích ľudí, dajú im schopnosti a títo ľudia začnú rozsievať chaos a ohrozovať Speed Force. A ako to Barry vyrieši? Začne k ním pristupovať ako k deťom! Prosím pekne, ono je to asi tak, ako keby po prvej sérií všetci metahumani, ktorý vznikli výbuchom Urýchlovača častíc, nazývali Eobarna Thawna otcom. Proste prečo? Pôsobí to divne. Celá táto línia bola hrozná, stupídna a nudná. Úplne ma znechutila tak, že to ani tretí dejový oblúk nedokázal zachrániť. V tom sa vracia Godspeed. To, že ho scenáristi úplne zprznili oproti predlohe nebudem riešiť. Šlo by to spraviť tak pekne. Predstavme si, že by Flashov tím prijal nového člena. Ten by bol idealistický, pomáhal by, ale neskôr by sa niečo stalo a tento člen by sa stal pomstichtivým záporákom/antihrdinom pod menom Godspeed. Ale nie, miesto toho nám scenáristi predstavili ďalšieho záporáka s božským komplexom túžiaceho po rýchlosti. Zase ale, celkom ma tá jeho megalománia bavila, nebudem klamať. Čo mi ale na tomto príbehu vadilo, je že tvorcovia spravili opak piatej série. Piata séria bola zbytočné rozťahaný príbeh s nezaujímavým záporákom. Príbeh s Godspeedom bol zase zbytočne skrátený, pritom je tu niekoľko prvkov, ktoré by šli tak pekne rozviť a spracovať (SPOILER: Záporák s amnéziou je tak dobrá myšlienka. Týpek, ktorý je dobrý a bojí sa toho, že keď získa späť spomienky, tak si uvedomí, že je monštrom. Bude aj potom monštrom? S tým by sa dalo tak pekne pracovať. Rovnako ako s myšlienkou, že Godspeed s amnéziou je pod jednou strechou s Bartom, ktorý ho k smrti nenávidí. V jednej scéne sme videli, ako Bart chce nechať Godspeedov, aby sa pozabíjali, na čo Barry reagoval šokovane. To by bolo pekne rozviť – Barryho strach so synovej chladnokrvej nátury. KONIEC SPOLERU). Je tu ešte jedna nelogická vec, teda je ich viac, ale táto ma dosť zarazila a stala sa v závere a preto SPOILER: Prečo Flash potreboval pomoc od Thawna, keď je vo výsledku rýchlejší ako Thawne? Je to len preto, aby tvorcovia nejak vrátili Reverse- Flasha do deja? KONIEC SPOILERU.  Rýchlo zhrniem aj ďalšie veci. Najzaujímavejšie na tejto série bol príbeh Killer Forst a jej vzťah s Chillblaneom. Toho týpka som si obľúbil. Chester mi, na rozdiel od väčšiny internetu, až tak nevadí, i keď Cisco je Cisco. Kramerová z počiatku liezla na nervy, Arrovwerse vie robiť tieto otravné policajtky/agentky/vymáhačky práva tak, že ich nenávidite, neskôr som si ju ale celkom obľúbil. Alebo som ju aspoň pochopil a akceptoval. I keď jej dejová linka nikam neviedla. Čo by tejto sérií pomohlo? Úplne vyhodiť blbú dejovú líniu s ostatnými silami a viac sa povenovať tej s Godspeedom. Keby to spravili, tak by sledovanie siedmej série Flasha nebolo takým trápením. () (méně) (více)

Série 8 (2021) (S08)

Séria začína crossoverom s názvom Armageddon. I keď môžeme o tom ,,crossover“ diskutovať, keďže sa tu nezjaví toľko postáv z ďalších seriálov (a keď už, tak len na jeden diel) a dej je zameraný len na Flasha, ale to je jedno. A musím povedať, že som bol potešený. Despero je dobrý protivník. Má pochopiteľnú motiváciu, herec bol dobrý a CGI sa dalo. Taktiež ma mierne prekvapil dôvod Armageddonu. Čo tento ,,crossover“ zhadzuje, je posledná piata časť. Mám pocit, že vždy keď sa tím Flash chystá spraviť správne rozhodnutie, tak musí jeden člen tímu dať prehovor, ktorým zmení rozhodnutie a postavy spravia dáku blbosť (SPOILER: Nechať Thawna nažive je riadna kravina, hlavne potom, čo všetci stále hovoria, aký zlý a nebezpečný je. KONIEC SPOILERU). Nasledujú epizódne zápletky pretkané dvoma väčšími príbehmi. Kým sa k tým dostaneme, tak len dodám, že čo sa týka epizódnych zápletiek, tak niektoré boli fajn, iné nudili. I keď mi vadí, že väčšina epizódnych zloduchov sa na konci dá na pokánie. Flash by mal tými záporakmi šetriť a nejakých si nechať, aby bolo proti komu bojovať, keďže seriál bol predĺžený o ďalšiu sériu. Pre mňa najlepší diel bol šestnásty. Síce to bol výplňový diel, ale mal nádych prvých epizód. Žiadne sily, divný démoni ani nič také. Proste nový záporák (úplne klasický šialený vedec), Flash sa stane obeťou jeho vynálezu a musí sa s tým popasovať. Do toho zábavná linka s Joeom. Proste diel, ktorý ma bavil najviac, mal pre mňa atmosféru starých komiksových seriálov. Ak by bolo viacej epizód takýchto, som spokojný. Čo sa týka tých dvoch väčších príbehov, tak v prvom tím Flash naháňa sériového vraha. (SPOILER: Nakoniec sa ukáže, že ide o interdimenzionálnu entitu menom Deathstorm. Nejedná sa o až tak zaujímavého záporáka, i keď dizajn musím pochváliť. KONIEC SPOILERu). Tento dejový oblúk nebol až tak zábavný, i keď mal svoje momenty. Ale viedol k jednej dejovej linke, ktorá ma až tak nebavila (SPOILER: Snaha Caitlyn o oživenie Killer Frost. KONIEC SPOILERu). A druhý dlhší dejový príbeh a finále série sa venuje rozuzleniu nudnej zápletky, ktorou je Irisina časová choroba a návrat zdrojov. I napriek tomu to bolo celkom zábavné a môžeme to označiť za celkom ok finále, i keď záverečný súboj mohol byť dlhší a celkovo jeho ukončenie lepšie. Celkovo mám z tejto série pocit, že tvorcovia nevedia čo a ako a varia z vody. Flash by sa mal zase venovať bežný metahumanom (ktorí by sa nereformovali po jeho prejavoch) a problémy vesmíru (na ktoré aj tak nie sú peniaze, takže všetko má ľudského avatara) nechať tak. Taktiež tvorcovia doja Reverse-Flasha ako spoločnosť RockstarGame hru Grand Theft Auto V. Ale musím pochváliť, že ho nechávajú záporákom a nesnažia sa z neho spraviť antihrdinu, ako to bolo v prípade Merlyna v seriáli Arrow. Celkovo je toto slabá séria. Lepšia ako minulá, ale na počiatky seriálu sa nechytá. Ale to už asi nikdy nebude. ()

Série 9 (2023) (S09)

Tak ako posledná séria Arrowa, tak aj posledná séria Flasha je lepšia ako tie predchádzajúce (i keď na prvé dve sa nechytá). Skladá sa z dvoch dlhších príbehov a štyroch výplní. Prvý príbeh sa zameriava na Red Deatha. Ten prichádza na scénu a pre svoje plány sa spája s inými zloduchmi. A pretože si seriálový Flash, na rozdiel od komiksového, nedokáže poradiť s tímom zloduchov, tak si musí postaviť vlastný tím. A nie...nebude v ňom ani Chester, ani Allegra, ani Cecile...nie, Flash sa spojí s Hotnessom, Goldfaceom a Pied Piperrom. A odhalí im svoju totožnosť! Pri Piperovi sa to dá akceptovať, pri Hotnessovi je to zvláštne, ale pri Goldfaceovi, čo je notorický gangster, to nechápem. Ale rozhodol som sa nad tým nepozastavovať a proste si užiť Flasha a jeho napravených zloduchov bojujúcich proti Red Death a jeho zloduchom. A čo sa týka samotného Red Deatha, tak prejdem do spoilerov. SPOILER: To, kto bude Red Deathom sa už dlhšie diskutovalo/vedelo. Je to proste alternatívna verzia Batwoman. A keďže Batwoman som prestal sledovať v štvrtine prvej série, tak mi toto odhalenie bolo celkom ukradnuté. Myslím si, že by tvorcovia spravili lepšie, keby pod maskou Red Deatha bol alternatívny Oliver Queen. Za prvé, Oliver má s Barrym hlbší vzťah ako Batwoman, takže by tento stret bol emocionálnejší. Za druhé, Green Arrow v rámci Arrowverse slúži ako taký ,,Batman“, preto by táto zmena nevadila. A za tretie, scény, v ktorých by Red Death mal byť hrozivý, tá herečka moc nedáva a pôsobí prinajlepšom úsmevne. KONIEC SPOILERu. Po Red Deathovi prichádzajú výplnkové epizódy. Prvé dve, The Good, the Bad and the Lucky a Wildest Dreams, ma vôbec nebavili. Nasledujúca Partners in Time obsahovala už niekoľkokrát (i v rámci tohto seriálu) spracovanú tému, ale bavila ma. A potom je tu diel It´s my party and I´ll die if I want to. Z týchto výplnkových dielov asi najlepší. Nielenže sa vracia jeden z najlepších Flashových zloduchov, ale i starý spojenec. Je to cool diel. A potom je tú finálny štvordielny príbeh. SPOILER: Nemám rád, že zdroje preberajú ľudskú podobu. Ale v prípade negatívneho zdroja rýchlosti mi to až tak nevadilo a nebojím sa povedať, že ako finálny záporák seriálu mi prišiel celkom cool. A potom je tu Cobalt Blue, teda vlastne Eddie Thawne, ktorý sa vrátil. A aj s ním som celkom spokojný. Som rád, že sa zrazu nezjavil a je zlý, ale videli sme tú jeho premenu v zloducha. Chápem jeho motiváciu (plus nátlak negatívneho zdroja) a prečo sa zachoval, ako sa zachoval. Plus je tu fan-servise v podobe návratu Reverse-Flasha, Zooma, Savitara a aj Godspeeda (i keď u neho som mierne na pochybách, že by práve jeho návrat fandovia chceli). Ale na to, že to boli hlavní záporáci predchádzajúcich sérií, tak išli ku dnu vážne rýchlo. A vlastne to platí aj o Eddiem. Chápem, že ho museli presvedčiť (k jeho charakteru to i sedelo, že nakoniec sa vráti na stranu dobra), ale príde mi, že to šlo jednoducho. KONIEC SPOILERu. Spomeniem aj postavy, i keď tu nemám veľmi čo, pretože od predchádzajúcich sérií sa moc nelíšia. Jediný, kto stojí za zmienku, je ,,staro-nová“ postava Khione, ktorú stvárnila Danielle Panabaker. Po smrti Frostovej zrejme scenáristi nevedeli, čo s postavou robiť. Úprimne mi Khione, alebo generátor náhodných schopností, svojím charakterom prišla celkom zlatá, i keď uznávam, že to, ako sa z nej stala živá deus ex-machina bolo celkom úsmevné (alebo trápne). Deviata séria Flasha je celkom fajn ukončenie. Išlo by možno spraviť aj lepšie, ale 100% aj horšie (stačí sa pozrieť na posledné dve série). () (méně) (více)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

02.01.2019

DC spustilo streamovací službu

DC spustilo streamovací službu

16.09.2018

DC Entertainment ve spolupráci s Warner Bros. Digital Networks tento víkend spustilo svoji dlouho očekávanou streamovací službu DC Universe. Ta stojí 7,99 dolarů na měsíc a poskytuje přístup k… (více)