Flash (TV seriál)

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2014–2021, 107 h 50 min (Minutáž: 41–44 min)

Ralph Hemecker, David Nutter, Larry Shaw, Jesse Warn, Douglas Aarniokoski, John Behring, Nick Copus, Thor Freudenthal, Rob Hardy, Steve Shill, John F. Showalter, Wendey Stanzler, Stephen Surjik, Kevin Tancharoen, Millicent Shelton, Glen Winter, Dermott Downs, Stefan Pleszczynski, J.J. Makaro, Michael A. Allowitz, Rachel Talalay, Hanelle M. Culpepper, Alice Troughton, Kevin Smith, Antonio Negret, C. Kim Miles, Armen V. Kevorkian, Harry Jierjian, Gregory Smith, Alexandra La Roche, Nina Lopez-Corrado, Tom Cavanagh, David McWhirter, Laura Belsey, Brent Crowell, Chris Peppe, Tara Nicole Weyr, Rob Greenlea, Kevin Mock, Nguyen Viet, Andi Armaganian, Philip Chipera, Sarah Boyd, Marcus Stokes, Rebecca Johnson, Kristin Windell, Jeff Cassidy, Danielle Panabaker, Menhaj Huda, Chad Lowe, Michael Nankin, Sudz Sutherland, Eric Dean Seaton, Jeff Byrd, Amanda Tapping

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Patrick Sabongui, Robbie Amell, John Wesley Shipp, Michelle Harrison, Wentworth Miller, Dominic Purcell, Victor Garber, Clancy Brown, Melise, Emily Bett Rickards, Stephen Amell, Liam McIntyre, Fulvio Cecere, Greg Finley, Matt Letscher, Amanda Pays, Chad Rook, Andy Mientus, Paul Anthony, Steve Baran, Isabella Hofmann, Danielle Nicolet, Britne Oldford, Peyton List, Kelly Frye, Brandon Routh, Ciara Renée, Tom Butler, Katie Cassidy, Mark Hamill, Robert Knepper, David Ramsey, Paul Blackthorne, Peter Bryant, Lauren Lee Denham, William Sadler, Bre Blair, Jessie Fraser, Reese Alexander, Al Sapienza, Nicholas Gonzalez, Emily Kinney, Michael Benyaer, Anna Hopkins, Sarwan Badesha, Devon Graye, Philip Cabrita, Bruce Harwood, Alistair Abell, Casey Dubois, Fraser Aitcheson, Doug Jones, Robert Mann, Douglas Chapman, Chase Masterson, Kasey Kieler, Olivia Cheng, Jerry Trimble, Morena Baccarin, Anthony Carrigan, Micah Parker, Michael Reventar, Roger Howarth, Joey Aresco, Martin Novotny, Jana Mitsoula, Shantel VanSanten, Carolyn Adair, Yoshie Bancroft, Sarah Hayward, Peter New, Monice Peter, Jesse Reid, Neal McDonough, Lucas Wolf, Demord Dann, Osmond L. Bramble, Bill Dow, Chad Riley, Alex Barima, Cainan Wiebe, Everick Golding, Emanuel Fappas, Patrick Roccas, Michelle Choi-Lee, Jennifer Cheon, Tristan Shire, Jeremy Schuetze, Paul Belsito, Jason William Day, Adam Copeland, John Specogna, Jane Craven, Teddy Sears, Kett Turton, Vanessa Williams, Tony Todd, Michael Ironside, Franz Drameh, Demore Barnes, Jenna Berman, David Hayter, John Barrowman, Willa Holland, Casper Crump, Falk Hentschel, Keiynan Lonsdale, Aaron Douglas, Marco Grazzini, Teach Grant, Sean Owen Roberts, Michael Rowe, Tone Bell, Audrey Marie Anderson, Christopher Rosamond, Aaron Craven, Allison Paige, Violett Beane, Brandon Routh (a.z.), Kelly Frye (a.z.), Stephen Amell (a.z.), Michelle Harrison (a.z.), Candice Patton (a.z.), John Wesley Shipp (a.z.), Melissa Benoist (a.z.), Keiynan Lonsdale (a.z.), Caity Lotz (a.z.), Jason Mewes, Chris Webb, Rhys Williams, Roman Blomme, Nickolas Baric, Seth Whittaker, Katie Hayashida, Darla Taylor, Joey King, Tobin Bell, Grey Damon, Ashley Rickards, Susan Walters, Todd Lasance, Melissa Benoist, Greg Grunberg, Caity Lotz, Shaine Jones, David Hayter (a.z.), Allison Paige (a.z.), Fred Henderson, Andre Tricoteux, Vito D'Ambrosio, Matthew Robert Kelly, Isaiah Lehtinen, Devielle Johnson, Lisa MacFadden, Taylor St. Pierre, Donnelly Rhodes, Jerry Wasserman, Chantal Bui Viet, Jessica Camacho, Andrea Brooks, Bri Neal, Gigi Jackman, Stephen Huszar, Matthew Kevin Anderson, Michasha Armstrong, Kirby Morrow, Keith David, Arpad Balogh, Peter Flemming, Paul Jarrett, Sean Poague, Darren Criss, David Harewood, Jeremy Jordan, Chris Wood, Paul Moniz de Sa, David Dastmalchian, Haig Sutherland, Michael Karl Richards, Anne Dudek, Michael Smith, Logan Williams (herec, a.z.), Kim Engelbrecht, Neil Sandilands, Anja Savcic, Adam O'Neill, Ryan McDonell, Sugar Lyn Beard, Katee Sackhoff, Danny Trejo, Peter Chao, Henry Mah, Donna Pescow, Richard Brooks, Chyler Leigh, Juliana Harkavy, Russell Tovey, Frederick Schmidt, Hartley Sawyer, Paul Batten, Kendrick Sampson, Brendon Zub, Vaughan Winmill, Tom Felton, Lillian Doucet-Roche, Christina Brucato, Dominic Burgess, Jessica Parker Kennedy, Corinne Bohrer, Bill Goldberg, Derek Mears, Kendall Cross, Paul McGillion, Mark Sweatman, Bernadette Saquibal, Leonardo Nam, Max Adler, Oliver Rice, Kevin Smith, Arturo del Puerto, Miranda MacDougall, Ryan Alexander McDonald, Adil Zaidi, Kat Pasion, Liam Hughes, Austin Eckert, Theresa Wong, Anthony Shim, Andrew Gillingham, Ricky He, Daniel Cudmore, Chris Klein, Austin Obiajunwa, Chelsea Kurtz, Erin Cummings, Matty Finochio, Elizabeth Tulloch, Kiana Madeira, Jason McKinnon, Dee Jay Jackson, Kyle Secor, Phil LaMarr, Judith Maxie, Cassandra Ebner, Reina Hardesty, Julianne Christie, Natalie Gibson, Helenna Santos, LaMonica Garrett, Tyler Hoechlin, Ruby Rose, Paul Lazenby, Benita Ha, Ashley Ross, Jovanna Burke, Gabrielle Walsh, Charlene Amoia, Victoria Park, Islie Hirvonen, Karin Inghammar, Robert Picardo, Kimberly Williams-Paisley, Damion Poitier, Sasha Rojen, Dan Payne, Zibby Allen, Sarah Carter, Dalias Blake, Alex Désert, Caitlin Stryker, Anna Louise Sargeant, Troy James, Eric Schweig, Kathryn Gallagher, BD Wong, Garry Garneau, Catherine Lough Haggquist, Chris Shields, Evelyn Chew, Kareem Malcolm, Nadeen Lightbody, Linda Ko, Sendhil Ramamurthy, Jacky Lai, Carlo Marks, Brandon McKnight, Ryan Handley, Stephanie Izsak, Neil Webb, Kayla Compton, Alexa Barajas, Shawn Stewart, Amy Pietz, Gardiner Millar, Matt Ellis, Carlo Rota, Tess Atkins, Kailey Spear, Sam Spear, Jon Cryer, Matt Ryan, Katherine McNamara, Cress Williams, Ashley Scott, Osric Chau, Stephen Lobo, Tom Ellis, Dina Meyer, Karyn Halpin, Rebecca Finch, Eric Nenninger, William MacDonald, Robert Zen Humpage, Efrat Dor, Natalie Dreyfuss, Matthew James Dowden, Malia Baker, William Samples, Bill McNaughton, Joel Semande, Vanessa Walsh, Jessica Lee, Elizabeth Weinstein, Quinnie Vu, Anesha Bailey, Adam Stafford, Kallie Hu, David Milchard, Laiken Laverock

Za poslední dobu tu bylo pár takových komiksových seriálů , byl tu Agents of S.H.I.E.L.D nebo třeba Arrow , ale jediný Flash mě dokázal opravdu upoutat , U seriálu Agents of S.H.I.E.L.D jsem vydržel jen pár dílů a u Arrowa totéž a popravdě ani si nepamatuji jakou že to měl vlastně superschopnost , ale Flash je jiný . Možná po pilotu trochu předbíhám , ale vypadá to opravdu skvěle . Flash je nápaditý hrdina a trochu mi ani nevím proč připomíná spidermana . Celkově to celé připomíná spíše MARVELovský vesmír než ten DC , protože je to podáno komickou formou než tou temnou která je typická pro DC . ( 6.7.14/MAC/Pilot )(6.7.2014)

Děj začíná slušnou svižnou jízdou, načrtne se hrdinovo trauma z dětství i budoucí hlavní záporák, ale hned potom se zajede do klasických nezajímavých představovacích kolejí. Seznámíme se s pár zapomenutelnými postavami, samozřejmě nechybí ani neopětovaná láska k dobré kamarádce. Ono by to ve výsledku tolik nevadilo, jenže to opětovné tuctové podání skoro nutí k vypnutí, alespoň ten Grant Gustin z Glee je sympaťák. Ostřílený seriálový režisér David Nutter bere všechno s nadhledem, i všichni tvůrci jedou na stejné odlehčené vlně. Cílové skupině jsou výše zmíněné neduhy ukradené, a to jsem jich vybral jen pár. Ovšem na druhou stranu na nic se tu nehraje, poměr akce a stupidních dialogů je více než snesitelný a i ty triky fungují překvapivě dobře! Co se týče protivníků, o ty také nebude vůbec nouze, skoro to až vypadá 1:1 na epizodu.(13.8.2014)

• pankreminek

"Kéž bych ti mohl říct, co k tobě cítím. Ach, to utrpení. Proč mi ta černá huba nedá?" Bože, nenechte na tuhle tupou sračku koukat nikoho, kdo vlastní aspoň špetku vkusu. Pro věkovou skupinu 0-5, plus retardi jakéhokoliv věku. Kromě skvělého Gothamu tyhle televizní superbuzny kazí komiksová universa. DC, proč to proboha děláte?! (pro prachy)(20.10.2014)

Trpí to sice naprosto shodnými problémy jako svého času rozjezd Arrowa (než se z něho stal zasloužený lídr televizních komiksáren), ale tady jsou méně ke škodě. Protože kde se zpočátku (a svým způsobem vlastně dodnes) u Arrowa echt vážný, osudový a temný styl bil s pro stanici CW tolik typickým „tennegerovsky telenovelově bravíčkářským“ přístupem, tak tam se Flash veze na mnohem odlehčenější a klasičtější superhrdinské stylizaci (je to svým způsobem pouze otrocká variace na prvního Raimiho Spidermana), která tradiční CW neduhy přeci jen snese o poznání lépe. Gustin je navíc celkem sympatický; a to i navzdory handicapu v podobě nemlich shodné mimiky jakou vládne Tereza Kostková. Pokud tedy Arrow působí jako (vesměs úspěšná) snaha CW o seriózní přístup bez superschopností, který volí pro své filmové projekty DC, tak Flash se profiluje spíše do stylu, do kterého tlačí své filmové projekty Marvel. A (zatím) to není vůbec ke škodě a v těch lepších momentech/epizodách to dokonce funguje jako přesně to, čím to chce být; tedy vědomě naivní oddechová komiksárna toho nejklasičtějšího superhrdinského střihu v televizním hávu. Pouze by to chtělo větší rozmanitost v tom, jak jsou jednotlivé díly vystavěny a především více vynikajících epizod ve stylu té osmé "Flash vs. Arrow".(9.10.2014)

"Run, Barry, Run!" Rozhodnutí, jestli se na Flashe začnu, nebo nezačnu dívat, jsem věnovala asi pět minut. Přesně tak dlouho mi totiž trvalo, než jsem si v Arrow oblíbila Barryho Allena a toho rozhodnutí nelituju. Arrow mě pořádně začal bavit až na konci první série, The Flash mě oproti tomu chytnul hned ze začátku. Narozdíl od Starling City je v Central City (skoro) pořád slunečno a padouši dostávají roztomilé přezdívky. Kromě toho, že se tady objevuje víc 'nadpřirozena' Flash má ještě ke všemu hrozně sympatické postavy - Barry tomu kraluje, pak tu máme Caitlin, Cisco, Iris a Joe, všichni úžasní svým vlastním způsobem a Harrison Wells tomu pak přidává, hned od začátku jste zvědaví, o co mu vlastně jde. První řada byla hodně slušná, začátek byl takový průměr, ale někdy odprostřed, až k výbornému závěru, se seriál stupňuje, jak v dobrých dílech tak v napínavosti. A hlavně mě velice potěšilo, jak se poprali s tím, že se jedná o spin off, přesně takhle bych si to představovala, vždycky jsem byla za návštěvu ze Starling City (nebo opačně) ráda. Já jsem osobně z celého seriálu nadšená. Grant Gustin se snad pro roli Barryho narodil - naprosto úžasně se na něj hodí. Zatím dávám plný počet, uvidíme, jestli se moje nadšení udrží i v druhé sérii. 5*(23.5.2015)

• - Název epizody může být odvozen od seriálu God Friended Me (od r. 2018), kde hraje jednu z hlavních rolí představitelka Jesse Quick (Violett Beane). (JesseQ)

• - Píseň Moon River proslavila Audrey Hepburn ve filmu Snídaně u Tiffanyho (1961). Od té doby si žije svým vlastním životem a existuje celá řada interpretací, remixů a nahrávek. (NinadeL)

• - Spoiler: Hlavním záporákem série je Hunter Zolomon (Teddy Sears), známý pod přezdívkou Zoom. Tato postava se poprvé objevila v roce 2001 v komiksovém sešitu "The Flash: Secret Files & Origins #3". (Bube1)