Flash

(seriál)
  • USA The Flash (více)
Trailer
Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi
USA, (2014–2022), 119 h 2 min (Minutáž: 41–44 min)

Ralph Hemecker, David Nutter, Larry Shaw, Jesse Warn, (více)

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Patrick Sabongui, Robbie Amell, (více)

Série(8) / Epizody(169)

Po oblíbeném televizním hitu Arrow přichází nový superhrdina! Pod seriálem Flash je podepsaný stejný tvůrčí tým, který je zárukou zábavné a napínavé podívané o dobrodružstvích nejrychlejšího muže světa. Hlavním hrdinou je mladý forenzní technik Barry Allen (Grant Gustin) ve službách policejního oddělení metropole Central City. Barry je obyčejný mladík se srdcem hrdiny, který neváhá pomoci těm, co to zrovna potřebují. Když byl ještě dítě, jeho matka byla zavražděna a otec falešně obviněn, odsouzen a uvězněn. Tehdy se ho ujal detektiv West (Jesse L. Martin). Barry vyrůstal v rodině policisty společně s jeho vlastní superchytrou dcerou (a Barryho vysněnou dívkou) Iris (Candice Pattonová). Ale když se nečekaně stává obětí tragické nehody ve výzkumných laboratořích S.T.A.R., najednou zjišťuje, že má neuvěřitelné schopnosti a že se dokáže pohybovat rychle jako blesk. Díky tomu se s pomocí výzkumného týmu z laboratoří S.T.A.R. stává opravdovým superhrdinou. Pod dohledem vizionářského miliardáře Harrisona Wellse (Tom Cavanagh), expertky na biogenetiku Caitlin Snowové (Danielle Panabakerová) a vždy pozitivně naladěného Cisca Ramona (Carlos Valdes) začne Barry testovat hranice svých superschopností. Využívá je k boji proti zločinu, aby už nikdy nikdo nemusel mít podobně tragický osud jako jeho rodina. Bok po boku s adoptivním otcem detektivem Westem, jeho domýšlivým parťákem detektivem Eddiem Thawnem (Rick Cosnett) a Iris, která studuje kriminální psychologii, chrání obyvatele Central City proti mnoha různým superpadouchům – včetně těch, kteří získali zvláštní schopnosti podobně jako on. A když je nejhůř, vypomůže zkušenější superhrdina Arrow! Barry Allen alias Flash pečlivě tají svou skutečnou identitu a kromě toho, že je nejrychlejší široko daleko, dokáže překonat čas a nahlédnout do minulosti i budoucnosti. Sympaťák s úsměvem na tváři se konečně může posunout v životě dál… A to fakt hodně rychle! (TV Prima)

Trailer

KevSpa

Run, Forrest, run! Tohle bude hit, protože komiksárny jsou teď v kurzu a ve spojení s klasickou patetickou CW teen vztahovkou prostě nemůže seriál selhat. Kiddos budou mít o zábavu postaráno, dostanou porci navíc k Arrow, a to jim ze srdce přeji. Já si ale všechna ta klišé nechám ráda ujít. Po pár dílech, pokud to tak bude pokračovat dál, určitě. Pilot - 50% ()

DaViD´82

Trpí to sice naprosto shodnými problémy jako svého času rozjezd Arrowa (než se z něho stal zasloužený lídr televizních komiksáren), ale tady jsou méně ke škodě. Protože kde se zpočátku (a svým způsobem vlastně dodnes) u Arrowa echt vážný, osudový a temný styl bil s pro stanici CW tolik typickým „tennegerovsky telenovelově bravíčkářským“ přístupem, tak tam se Flash veze na mnohem odlehčenější a klasičtější superhrdinské stylizaci (je to svým způsobem pouze otrocká variace na prvního Raimiho Spidermana), která tradiční CW neduhy přeci jen snese o poznání lépe. Gustin je navíc celkem sympatický; a to i navzdory handicapu v podobě nemlich shodné mimiky jakou vládne Tereza Kostková. Pokud tedy Arrow působí jako (vesměs úspěšná) snaha CW o seriózní přístup bez superschopností, který volí pro své filmové projekty DC, tak Flash se profiluje spíše do stylu, do kterého tlačí své filmové projekty Marvel. A (zatím) to není vůbec ke škodě a v těch lepších momentech/epizodách to dokonce funguje jako přesně to, čím to chce být; tedy vědomě naivní oddechová komiksárna toho nejklasičtějšího superhrdinského střihu v televizním hávu. Pouze by to chtělo větší rozmanitost v tom, jak jsou jednotlivé díly vystavěny a především více vynikajících epizod ve stylu té osmé "Flash vs. Arrow". ()

TeeAge

|| Scenár: Greg Berlanti, Andrew Kreisberg | Hudba: Blake Neely | Distribúcia: Warner Bros. TV Distribution | Štúdio: Bonanza Productions, Berlanti Productions, Warner Bros. TV, DC Entertainment | Ocenenia: - || Všetci, čo poznajú Big Beng Theory, tak vedia, že po zhliadnutí pilotu si teraz Sheldon Cooper trieska hlavu o stenu a stonavo kričí a pýta sa, ako mohli ľudia od Warneru vypustiť jeho obľúbenú postavu do tak povrchnej a schematickej záležitosti. The Flash zatial nemá žiadny náznak invencie na poli seriálov, čo sa typu rozprávania príbehu týka. Všetko sa zatial deje samozrejmo, a s obrovským množstvom náhod, ktoré uberajú na možnosti urobiť z Flasha realistickú osobnosť. Po pilotu sa obávam, že tvorcovia nasmerovali materiál ako čiro teen zábavu, a Nolanovských hĺbok alebo aspoň výpravnosť a prepletenosť poznanú z Arrow sa asi nedočkám. Určite však nezatracujem, pár epizód novému Flashu ešte určite dám. Update: Po štyroch epizódach vzdávam, i napriek tomu, že tvorcovia sa snažia seriál dostať do povedomia tým, že sa jeho postavy objavujú v Arrow a naopak. Veľmi silná epizódnosť a absencia kvalitného, obsiahleho nadpríbehu ma odradila. 60% | HD, THX, EN DTS | ()

SNCIS

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Obsahuje spoilery: 1.Série: "V dětství jsem viděl, jak mou matku zabilo něco nemožného. Za její vraždu zavřeli mého otce. Pak jsem se díky nehodě - stal něčím nemožným. Pro okolní svět jsem jen obyčejný forenzní vědec, ale potají svou rychlost využívám k boji se zločinem a k nalezení lidí jako já. Jednoho dne najdu vraha mé matky a můj otec se dočká spravedlnosti. Jmenuju se Barry Allen. Jsem nejrychlejší člověk na světě...Jsem Flash!" První spin-off Arrowa. Flash není, tak temný jako Arrow! Je volnější a hodně zábavný, nicméně je tu šablona - 1 padouch = 1 epizoda, takže styl Smallville. To se mi moc nelíbí a i proto mám raději Arrowa než Flashe, ale postupem času (skoro v závěru série) má i Flash jednoho velkého nepřítele. Nejoblíbenější epizody v této série: Flash vs. Arrow, Rogue Time a finálová Fast Enough. Herci: Grant Gustin sympaťák, Tom Cavanagh má obličej padoucha a tvoří ho skvěle! Wentworth Miller také podává skvělý výkon a Candice Patton tu ztvárňuje - tu sexy holku co všichni chlapi chtějí, ale mně tam nesedí. Triky a efekty na TV ok, uvidíme jak se to bude vyvíjet. - 70%. 2.Série: Jmenuju se Barry Allen. Jsem nejrychlejší člověk na světě. Pro okolní svět jsem jen obyčejný forenzní vědec, ale potají s pomocí mých přátel ze STAR Labs bojuju se zločinem a hledám jiné metalidi jako já. Dopadl jsem muže, který mi zabil matku, ale zároveň jsem tím náš svět zpřístupnil novým hrozbám. A já jediný jsem dost rychlý na to, abych je zastavil... Jsem Flash! Rychlík Grant Gustin je zpátky! Herecké obsazení: Zůstalo takřka stejné... Je tu navíc 1 černoušek a sexy policistka. (http://nd02.jxs.cz/202/296/fb00a58b81_104795276_o2.jpg) Ta se zdrží, ale jen krátce. Příběh: Je tu cestování časem, skákání mezi zeměmi a celkově se to zabývá mnohovesmírem. Bonus je záporák Zoom (temný Flash), který je využít na maximum, neboť je v každé epizodě. Efekty: Žádný posun nezaznamenán. Druhá série mne trochu zklamala, protože nepřinesla nic nového, nic radikálního, nic z čeho bych se posadil na zadek. P.S: Kdyby tam nebyl Zoom, tak tu sou jen 3 hvězdy. - 70%. 3.Série: "Po porážce Zooma a záchraně mnohovesmíru jsem se vrátil v čase a vytvořil alternativní časovou osu, Flashpoint. Osu jsem obnovil, ale zjistil jsem, že některé věci se změnily. Do našeho světa jsem přivedl nové hrozby. A já jediný jsem dost rychlý na to, abych je zastavil. Jsem Flash." Rychlík Grant Gustin jako mučedník, neboť se celou sérii lituje. Příběh je o Flashpointu a záporákem je bůh rychlosti Savitar. Je tam pár nových postav, ale jinak se nic nezměnilo. Tom Cavanagh a jeho H.R mně pil krev. Tom je dobrý herec, neboť v každé sérii má jiný charakter. Nicméně ten co měl zde, se k němu nehodil. Efekty: Když to porovnám s 2 sérii Supergirl, tak má Flash otřesný vizuál. Nejhorší epizody byli s gorilou Groddem. No, a celkově to působilo poněkud zmateně. Finálové rozuzlení bylo promne směšné a působilo dětinsky. - 50%. 4.Série: "Jmenuju se Barry Allen a jsem nejrychlejší žijící člověk. Pro okolní svět jsem jen obyčejný forenzní vědec, ale potají s pomocí svých přátel ze STAR Labs bojuji se zločinem a hledám jiné metalidi jako já. Ztratil jsem se však v čase. Moji přátelé udělali vše, aby mě přivedli zpátky, kvůli čemuž náš svět musí čelit novým hrozbám. Jen já jsem dost rychlý na to, abych je zastavil. Jsem Flash." Clifford DeVoe alias Thinker: To je hlavní záporák této série. V prvních dílech ho hraje starší sympaťák, kterému věřím vysoké IQ. Po pár dílech začne měnit těla, takže ho hraje, kde kdo. Tím pádem si ho těžko oblíbíte. Je tu hafo epizod o ničem: Girls Night Out. Nejhoršího díl... Je o rozlučka se svobodou. Nová posila týmu: Plastic Man, což je takovej Stanley Ipkiss. To jeho natahování, ale tady působí hrozně směšně. Finale: Nejlepší v celé sérii, ač mi přišlo hledání dobrého já jako blbost. - 50%. 5.Série: Tuhle sérii ovládla Flashova dcera Nora. Dostala snad více prostoru než Flash sám. "Napravím to, Gracie...Všichni metalidé zemřou!" Cicada aneb metalidský Jack Rozparovač. Sériový vrah, který vznikl v den osvěty. Už jen jeho outfit byl k smíchu. Nejlepší tu byl asi jen Sherlock Holmes. - 50%. ()

TheDarKnig

Až do crossoveru s Arrow taková průměrná, ničím urážející jednohubka, ovšem nepřinášející opravdu vůbec nic nového a ačkoliv někdo může podotknout, že Arrow nebyl nic jiného, Arrow se vydal logicky po cestě více v reálu zakotveného příběhu, kombinoval to s zajímavým děním ve flashbacích a celé to bylo prostě o něco víc i herecky vyváženější a temnější. Barry nic takového nemá, ale snaží se ze všech sil (vlastně i v jádru samotné postavy jde hlavně o snahu být rychlejší - lepší - pro dobro ostatních) a to se vždy cení. Ale dílčí zápletky prvních dílů a hlavně ti zlouni nebyly příliš zajímaví, plus člověk u Flashe stále musí přemýšlet, jak by ty jeho souboje vypadaly v reálu. Ovšem nejpozději u objevení se známého Kapitána Studeného už to začne směřovat trochu výš a oba vzájemné propojení s kamarádem se Star/ling City jsou ukázkou toho, jak by taková střetnutí slavných supehrdinů měla vypadat vždy. Chemie, zábavné utahování si z jednotlivých aspektů těch druhých, závažnější problém, rozdílné morální hodnoty a i parádní vzájemný souboj. Samozřejmě u filmového střetnutí čekám trochu jiné a ještě kvalitnější provedení, ale předzvěst to je. A povedla se. A zatím poslední vánoční díl už částečně naplnil i ty větší geeky v nás, takže opatrné 4 jsou na místě. PS: A po Vánocích seriál nabral zcela novou šťávu a rozplétání tajemství kolem vraždy Barryho matky mě baví čím dál víc a víc. Takže už ne opatrné, ale jasné 4./ Závěr 1. série byl dechberoucí, jdu na 5. ()

Galerie (2 241)

• Předchozí 3 epizody této série měly být původně součástí 6. série, avšak kvůli pandemii covid-19 se nestihly dotočit, a to z tohoto dílu dělá neoficiální první díl. (LUKICKK)
  • DeVeo navrhuje pro Izzy Bowen přezdívku Fiddler. V komiksech je tato postava muž, Isaac Bowen, a poprvé se objevil v komikse „All-Flash #32“ v roce 1948. (NiWi)
  • Na konci epizody umělá inteligence Gideon řekne, že je to přesně 1078 dní od její poslední konverzace. Počtu dní odpovídá datum 28. dubna 2015, premiéra dílu The Trap, ve kterém jsme Gideon viděli v seriálu naposledy. (NiWi)