Flash (TV seriál)

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2014–2021, 107 h 50 min (Minutáž: 41–44 min)

Ralph Hemecker, David Nutter, Larry Shaw, Jesse Warn, Douglas Aarniokoski, John Behring, Nick Copus, Thor Freudenthal, Rob Hardy, Steve Shill, John F. Showalter, Wendey Stanzler, Stephen Surjik, Kevin Tancharoen, Millicent Shelton, Glen Winter, Dermott Downs, Stefan Pleszczynski, J.J. Makaro, Michael A. Allowitz, Rachel Talalay, Hanelle M. Culpepper, Alice Troughton, Kevin Smith, Antonio Negret, C. Kim Miles, Armen V. Kevorkian, Harry Jierjian, Gregory Smith, Alexandra La Roche, Nina Lopez-Corrado, Tom Cavanagh, David McWhirter, Laura Belsey, Brent Crowell, Chris Peppe, Tara Nicole Weyr, Rob Greenlea, Kevin Mock, Nguyen Viet, Andi Armaganian, Philip Chipera, Sarah Boyd, Marcus Stokes, Rebecca Johnson, Kristin Windell, Jeff Cassidy, Danielle Panabaker, Menhaj Huda, Chad Lowe, Michael Nankin, Sudz Sutherland, Eric Dean Seaton, Jeff Byrd, Amanda Tapping

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Patrick Sabongui, Robbie Amell, John Wesley Shipp, Michelle Harrison, Wentworth Miller, Dominic Purcell, Victor Garber, Clancy Brown, Melise, Emily Bett Rickards, Stephen Amell, Liam McIntyre, Fulvio Cecere, Greg Finley, Matt Letscher, Amanda Pays, Chad Rook, Andy Mientus, Paul Anthony, Steve Baran, Isabella Hofmann, Danielle Nicolet, Britne Oldford, Peyton List, Kelly Frye, Brandon Routh, Ciara Renée, Tom Butler, Katie Cassidy, Mark Hamill, Robert Knepper, David Ramsey, Paul Blackthorne, Peter Bryant, Lauren Lee Denham, William Sadler, Bre Blair, Jessie Fraser, Reese Alexander, Al Sapienza, Nicholas Gonzalez, Emily Kinney, Michael Benyaer, Anna Hopkins, Sarwan Badesha, Devon Graye, Philip Cabrita, Bruce Harwood, Alistair Abell, Casey Dubois, Fraser Aitcheson, Doug Jones, Robert Mann, Douglas Chapman, Chase Masterson, Kasey Kieler, Olivia Cheng, Jerry Trimble, Morena Baccarin, Anthony Carrigan, Micah Parker, Michael Reventar, Roger Howarth, Joey Aresco, Martin Novotny, Jana Mitsoula, Shantel VanSanten, Carolyn Adair, Yoshie Bancroft, Sarah Hayward, Peter New, Monice Peter, Jesse Reid, Neal McDonough, Lucas Wolf, Demord Dann, Osmond L. Bramble, Bill Dow, Chad Riley, Alex Barima, Cainan Wiebe, Everick Golding, Emanuel Fappas, Patrick Roccas, Michelle Choi-Lee, Jennifer Cheon, Tristan Shire, Jeremy Schuetze, Paul Belsito, Jason William Day, Adam Copeland, John Specogna, Jane Craven, Teddy Sears, Kett Turton, Vanessa Williams, Tony Todd, Michael Ironside, Franz Drameh, Demore Barnes, Jenna Berman, David Hayter, John Barrowman, Willa Holland, Casper Crump, Falk Hentschel, Keiynan Lonsdale, Aaron Douglas, Marco Grazzini, Teach Grant, Sean Owen Roberts, Michael Rowe, Tone Bell, Audrey Marie Anderson, Christopher Rosamond, Aaron Craven, Allison Paige, Violett Beane, Brandon Routh (a.z.), Kelly Frye (a.z.), Stephen Amell (a.z.), Michelle Harrison (a.z.), Candice Patton (a.z.), John Wesley Shipp (a.z.), Melissa Benoist (a.z.), Keiynan Lonsdale (a.z.), Caity Lotz (a.z.), Jason Mewes, Chris Webb, Rhys Williams, Roman Blomme, Nickolas Baric, Seth Whittaker, Katie Hayashida, Darla Taylor, Joey King, Tobin Bell, Grey Damon, Ashley Rickards, Susan Walters, Todd Lasance, Melissa Benoist, Greg Grunberg, Caity Lotz, Shaine Jones, David Hayter (a.z.), Allison Paige (a.z.), Fred Henderson, Andre Tricoteux, Vito D'Ambrosio, Matthew Robert Kelly, Isaiah Lehtinen, Devielle Johnson, Lisa MacFadden, Taylor St. Pierre, Donnelly Rhodes, Jerry Wasserman, Chantal Bui Viet, Jessica Camacho, Andrea Brooks, Bri Neal, Gigi Jackman, Stephen Huszar, Matthew Kevin Anderson, Michasha Armstrong, Kirby Morrow, Keith David, Arpad Balogh, Peter Flemming, Paul Jarrett, Sean Poague, Darren Criss, David Harewood, Jeremy Jordan, Chris Wood, Paul Moniz de Sa, David Dastmalchian, Haig Sutherland, Michael Karl Richards, Anne Dudek, Michael Smith, Logan Williams (herec, a.z.), Kim Engelbrecht, Neil Sandilands, Anja Savcic, Adam O'Neill, Ryan McDonell, Sugar Lyn Beard, Katee Sackhoff, Danny Trejo, Peter Chao, Henry Mah, Donna Pescow, Richard Brooks, Chyler Leigh, Juliana Harkavy, Russell Tovey, Frederick Schmidt, Hartley Sawyer, Paul Batten, Kendrick Sampson, Brendon Zub, Vaughan Winmill, Tom Felton, Lillian Doucet-Roche, Christina Brucato, Dominic Burgess, Jessica Parker Kennedy, Corinne Bohrer, Bill Goldberg, Derek Mears, Kendall Cross, Paul McGillion, Mark Sweatman, Bernadette Saquibal, Leonardo Nam, Max Adler, Oliver Rice, Kevin Smith, Arturo del Puerto, Miranda MacDougall, Ryan Alexander McDonald, Adil Zaidi, Kat Pasion, Liam Hughes, Austin Eckert, Theresa Wong, Anthony Shim, Andrew Gillingham, Ricky He, Daniel Cudmore, Chris Klein, Austin Obiajunwa, Chelsea Kurtz, Erin Cummings, Matty Finochio, Elizabeth Tulloch, Kiana Madeira, Jason McKinnon, Dee Jay Jackson, Kyle Secor, Phil LaMarr, Judith Maxie, Cassandra Ebner, Reina Hardesty, Julianne Christie, Natalie Gibson, Helenna Santos, LaMonica Garrett, Tyler Hoechlin, Ruby Rose, Paul Lazenby, Benita Ha, Ashley Ross, Jovanna Burke, Gabrielle Walsh, Charlene Amoia, Victoria Park, Islie Hirvonen, Karin Inghammar, Robert Picardo, Kimberly Williams-Paisley, Damion Poitier, Sasha Rojen, Dan Payne, Zibby Allen, Sarah Carter, Dalias Blake, Alex Désert, Caitlin Stryker, Anna Louise Sargeant, Troy James, Eric Schweig, Kathryn Gallagher, BD Wong, Garry Garneau, Catherine Lough Haggquist, Chris Shields, Evelyn Chew, Kareem Malcolm, Nadeen Lightbody, Linda Ko, Sendhil Ramamurthy, Jacky Lai, Carlo Marks, Brandon McKnight, Ryan Handley, Stephanie Izsak, Neil Webb, Kayla Compton, Alexa Barajas, Shawn Stewart, Amy Pietz, Gardiner Millar, Matt Ellis, Carlo Rota, Tess Atkins, Kailey Spear, Sam Spear, Jon Cryer, Matt Ryan, Katherine McNamara, Cress Williams, Ashley Scott, Osric Chau, Stephen Lobo, Tom Ellis, Dina Meyer, Karyn Halpin, Rebecca Finch, Eric Nenninger, William MacDonald, Robert Zen Humpage, Efrat Dor, Natalie Dreyfuss, Matthew James Dowden, Malia Baker, William Samples, Bill McNaughton, Joel Semande, Vanessa Walsh, Jessica Lee, Elizabeth Weinstein, Quinnie Vu, Anesha Bailey, Adam Stafford, Kallie Hu, David Milchard, Laiken Laverock

Tak jak se povedl Arrow, se povedl i Flash. Na to jak jsem k této postavě nenašel cestu, si ona našla cestu ke mě. Sympatický hlavní hrdina, neokoukané tváře, napínavý děj a absolutně skvělé hlášky. Neskutečně mě to překvapilo a navíc i neskutečně vtáhlo do víru děje. Snad to bude mít minimálně tolik sérií jako Arrow, tedy za předpokladu že kvalita neupadne, jak se stalo u pana Šípa. Druhá série opět nabídla několik neskutečných zvratů a dechberoucích epizod a nastavila laťku zase o něco výš. Zůstal jsem opět ohromen a se spadlou čelistí. Třetí série měla své slabší momenty, takže pár epizod působilo dost jako vata, ale finále opět navnadilo na další super jízdu, tak snad se to povede lípl ! My name is Barry Allen, and I am the fastest man alive. To the outside world, I'm an ordinary forensic scientist, but secretly, with the help of my friends at S.T.A.R. Labs, I fight crime and find other meta-humans like me. I hunted the man who killed my mother, but in doing so, I opened up our world to new threats. And I am the only one fast enough to stop them. I am... The Flash! (30.5.2017)

Asi už stárnu, ale pro teens to musí bejt vcelku zábavná kravina, co se nebere moc vážně. Mně tam ale brutálně irituje ta Candice Patton, a to až tak, že scény s ní pomalu ani nesleduju. Čímž chci říct, že jako Flash je asi zábavná věc, kterou ale dle mě sráží místy dost nepovedené obsazení. Ale zaplaťpámbu se občas objeví Emily.(11.11.2015)

Naprosto nesnáším na začátku a nakonci rádoby pohodářské prupovídky tipu " No jo, jsem nejrychlejší člověk na světě a bla bla bla bléééé " . Už to mi na seriálu vadí. Dále jsou v každém díle trapné dojemné scény. Nevím, jestli se inspirovali seriálem Krok za krokem, protože přesně tohle jsem tam nesnášela. Občas se trochu zasměju, ale není to kdovíjak dramatický. Nejspíš ten seriál dokoukám, ale klepat se na něj nebude. Prostě jen tak, když bude čas. Nejlepší by bylo mít ho s dabingem, protože u tohohle seriálu bych si klidně mohla vytáhnout žehlení. Určitě to není tip seriálu, na který se nedočkavě těším díl od dílu, jako npař. Black list, první série Homeland nebo Dexter.(19.8.2015)

Tak toto bolo ŤEMER me gusta, v mnohých ohľadoch lepšie než Arrow. Ale rozhodne nie v scenári, či niektorých špecifických dialógoch, tie boli rovnako awkward aj tuto. No pekne po poriadku. V prvom rade, náhoda či nie, oceňujem veľmi efektívne prijatie a využívanie schopností tak dobre, ako sa to dalo. Síce s pomocou, ale malo to svoj účel a zakomponovanie tohto všetkého do začiatkov série bolo skutočne na mieste, v tomto ohľade bola celá séria v poriadku. Čo si ale na tomto spracovaní vážim najviac, je ponímanie hlavnej postavy v tom najpozitívnejšom duchu. Som zmierená s tým, že väčšina superhrdinov má tragickú minulosť, ale to neznamená, že musia za každú cenu vzbudzovať ľútosť. Vzťah medzi Barrym a jeho otcom, priateľmi a hlavne medzi Barrym a Joeom je niečo, čo sa hoci aj takejto seriálovej polotuctovke doslova žiadalo. Príklad toho, že rodina vie byť veľkou oporou, že nie je zatratená, kvôli zlým rozhodnutiam, že chyby môžu byť napravené a pred problémami sa neuteká napr. na opustený ostrov (že áno pán Queen), ale je tu snaha o to, aby jeden druhého ochraňovali a spoločne fungovali, a akokoľvek konzervatívne to bude znieť, je veľmi pekné, vidieť tieto hodnoty zobrazené presne takto. Čo mi vadilo, bolo zbytočné a nezmyselné naťahovanie romantických zápletiek a vrchol toho, že to vlastne nijako neukončili, až na Caitlin a Roonieho, tí mi šmakovali o niečo viac. Poor Iris, keby dostala viac priestoru mimo nezmyselných romanťárien, nepôsobila by ako stelesnený kyanid (otrava). Na druhej strane, Grant Gustin sa sem parádne hodil a bol fakt dobrý. Každá jeho interakcia s Felicity bola cute. Ale topka celého obsadenia je Tom Cavanagh, môj nový o tri dekády starší crush. Whoa, srsly charizmou sa mu Mirakuru Lord rovná iba ťažko a dokonca predbehol aj Merlina, každý záber s ním bol proste porno... ehm. Anyways, kvôli tejto srande som neurobila skúšku, aj keď za to si viac-menej môžem vlastne sama (skôr viac ako menej). Teraz nechcem povedať, že to za to stálo, lebo nie! Ale za túto šou som rada.(30.5.2015)

Flash je bezpochyby bezvadný seriál, ale jsou zde věci, které mě nutí dát "jen" čtyři hvězdy. Ač je celý seriál o rychlosti, vědě a zvyšování limitů, tvůrci si neumí ohlídat poměr času. Někdy na úkor vtipu Flashovu rychlost přepalují (přečtení knih, odběhnutí pro pomůcku do muzea), někde ji zase výrazně zkracují (najednou se kvůli dramatičnosti nedá doběhnout stejně rychle k metačlověku, který je 3 metry vzdálený a následně někoho zraní - přitom se jedná o skoro stejnou dobu, jakou Flash potřebuje právě k odběhnutí do muzea). Nevyrovnaná rychlost je jeden problém. Druhým problémem pak je, že Flash přestává být jako meta-speedster výjimečný. Z každého druhého flákače se postupem času vyklube rychlík... Jinak jsou samostatné epizody super a je skvělé odhalovat, kdo je hlavním záporákem pod maskou (tento koncept narušuje snad jen 4. řada, která má zápornou postavu danou).(24.2.2017)

• - Oslovení „Miyagi“, kterým Cisco (Carlos Valdes) očastuje Barryho (Grant Gustin), odkazuje na postavu z filmu Karate Kid (1984). (NiWi)

• - Tom Cavanagh v seriálu představuje vědce jménem H. Wellse. H. G. Wells byl anglický spisovatel, který mimo jiné napsal povídku "Superstimulátor", ve které jistý romanopisec požije superdoping, který ho celkově zrychlí natolik, že se svět kolem něj téměř zastaví a on může napsat román za pět minut. (Segrestor)

• - Ve 12. epizodě 1. série řekne jeden z metalidí Flashovi (Grant Gustin): "Catch me if you can," v překladu: "Chyť mě, když to dokážeš," což je název filmu, v kterém Leonardo DiCaprio použil jméno Barry Allen, což je zase jméno postavy Flashe (FTP)